Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Graviola
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 3:14 pm
Postovi: 42
Moze li mi neko reci gde u Srbiji mogu naci Graviola kapsule? Puno sam citala o anti kancerogenom dejstvu ovog leka,ali nisam nasla da ga ima ovde kod nas :(

_________________
bolest dolazi na kilograme, a odlazi na grame...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Graviola
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
npul, ne znam da li ga ima kod nas...ali i ja sam citala, svojevremeno o njemu. Medjutim, ono sto me je odbilo je cinjenica da postoje propratni efekti koji se pogorsavaju jako brzi i zahtevaju hitan pregled kod lekara - mucnina i povracanje praceni jakim bolom u stomaku, jaaako i naglo snizava krvni pritisak...
Dalje, izaziva jake reakcije na samoj kozi, u vidu ekcema, i nikako je ne smeju koristiti oni koji imaju masnu kozu, ili akne.
Za prirodan preparat... previse lici na hemiju. Ne znam, tako sam bar zakljucila.
I ono sto mi je bilo najvise sumnjivo - ekstravagantna reklama. U pravilnim vremenskim razmacima uzasna galama, ali samo na internetu.
Ni u jednoj studiji, relevantnoj, nema ozbiljnog pomena, cak se ne pominje ni kao palijativna terapija.

Nadam se da je nesto koristilo, moje malo nekadasnje istrazivanje. Mozda si ti u medjuvremenu saznala nesto vise...

S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Graviola
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 11:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 3:14 pm
Postovi: 42
Naravno da je koristilo sve sto si napisala i naravno da ja nisam saznala nista vise od toga. U "moru" preparata koji se preporucuju onkoloskim bolesnicima najveci problem je pronaci pravi.U svemu tome postajemo laka meta kupujuci nesto za sta se nadamo da moze pomoci.
Ovaj preparat "otpada" u startu!
Hvala ti sto nesebicno delis sa nama svoja saznanja :)

_________________
bolest dolazi na kilograme, a odlazi na grame...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Graviola
PostPoslato: Sub Jun 11, 2011 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Zapravo, studija na ljudima nije ni bilo. Graviola se koristi danas u zvanicnoj medicini i to u slucajevima kancera, herpesa, infekcija, parazitskih infekcija ili preosetljivosti na lekove.

NIJEDNA STUDIJA, prema jednom izvoru, nije objavljena do novembra 2010., a koja bi se ticala osoba obolelih od karcinoma tretiranih sa ekstraktom graviole.

S druge strane, postoje i podaci o IZVEDENIM istrazivanjima, a ciji su rezultati objavljeni od strane univerziteta i nevladinih organizacija. Savezna Agencija za lekove u SAD odobrila je Graviolu kao preparat za podsticanje imunog sistema. Budite uvereni u jedno: efikasni preparati se u danasnjem vremenu cesto nazivaju ,,preparatima za podizanje imunog sistema''. Nece niko napisati ,,lek za rak'', ali hoce ovako nesto i bice priznati. Tokom 1995. godine, Nacionalni institut za rak priznao je rezultate istrazivanja Purd Univerziteta u SAD (Indijanopolis) u kojem se posebno navodi efikasnost ekstrakta Graviole protiv karcinoma pankeasa i prostate, ali i u slucajevima 12 drugih vrsta kancera, ukljucujuci rak dojke, materice, debelog creva, jetre, pluca i u slucaju limfoma.

Izvori:

http://www.mskcc.org/mskcc/html/69245.cfm (jedna od najpoznatijih i najstarijih bolnica u SAD za lecenje onkoloskih bolesnika - Memorial Sloan Kettering o Gravioli)

http://www.graviolacancer.com/

http://www.canceractive.com/cancer-acti ... aspx?n=850

Postovana npul, za ovakve stvari ubuduce se trudite da sami pretrazite internet i da nadjete ono sto Vam treba. Ovo shvatite dobronamerno, jer u ovakvom slucaju veoma lako ste se, na bazi netacnih informacija, odrekli necega sto mozda moze da pomogne. Istine radi, eminentne ustanove koje praktikuju konvencionalni tretman ,,lecenja'' raka NISU se oglasile povodom graviole i njenih, navodno dobrih, antikancerogenih osobenosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Graviola
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2013 11:30 am
Postovi: 1
PRODAJEM GRAVIOLU U PRAHU 200 grama. CENA 44OO,00
Telfon 063/515-611


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Graviola
PostPoslato: Ned Apr 06, 2014 8:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 25, 2013 12:04 am
Postovi: 22
Da li neko može da mi kaže kakvog je ukusa/mirisa graviola u prahu, na šta podseća?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: