Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Apr 27, 2011 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2011 6:05 pm
Postovi: 3
Nisam još išla na kontrolu, još nisam završila sa vaginaletama, ali sam htela da pitam da li je moguće da je cista pukla pošto sam imala menstruaciju, ali je prvi dan bila baš obilna što inače nije slučaj? Ne znam ni da li to može da utiče kasnije na trudnoću...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Apr 27, 2011 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Draga Sanjanovic, morate prvo utvrditi kakva je cista, da li je vodena ili je neke druge sadrzine.Ukoliko je vodena, a nije bas velika onda bi trebalo da pukne prije ciklusa, a ako ne pukne trebalo bi da se smanji pa nestane.Tako je u vecini slucajeva sa vodenim cistama,i tu nema frke :D Znam mnogo zena kojima ciste nijesu smetale za trudnocu.Nemojte da brinete,ali redovno idite na kontrolu da bi pratili ''ponasanje''ciste.Veliki pozzzzzzzzzzzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Čet Apr 28, 2011 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2011 6:05 pm
Postovi: 3
Vodena je, tako je bar rekla doktorka :) a pošto sam išla kod dve doktorke, prva je rekla da je 3cm a druga da je 4cm, tako da ne znam da li toliko brze može da naraste ili samo drugačije mere... A trebalo bi sledeće nedelje da idem na kontrolu, samo radoznala sam kao i svaka žena :D hvala vam svima na savetima :oops: :* javiću se ja još :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 2:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
U svakom slucaju,bez obzira da li je 3 ili 4 cm,ona ne bi trebala da Vam pravi probleme.Kazu da se tek od 5cm pa nadalje preduzimaju neki veci koraci u lijecenju :) Budite bez brige i javite mi sta su Vam rekli na kontroli,bas me interesuje :D Veliki pozzzzzzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2011 9:28 am
Postovi: 7
Zdravo devojke, nadam se da verujete u lecenje cisti, ja sam lekar po struci i imam gorka iskustva. Takodje imam ciste na jajnicima, koje znam da se povremeno uvecavaju i smanjuju, markice sam radila bili su 3,6, pila cajeve, testosteron uvecan, ali da li se nekome desavalo da par meseci sve bude normalno pa odjednom bum, nema menstruacije i ciste rastu... Meni je sve pocelo sa pilulom za "jutro posle" koje mi je lekar preporucio, tog meseca nisam dobila vec se javio bol i cista od 7,3 sa 9cm, suspektnog sadrzaja i sama je otisla posle 2 nedelje, to je bilo 2009 jul, 2010. novembar-menga kasni 6 dana, na UZ se vide mikrociste na drugom jajniku, od tada kosa opada i stvaraju mi se masne naslage bez promene kilograma. Daju mi logest tabletice da pijem 3 meseca. pila sam ih do januara.. Posle sve normalno dosla menga na vreme 29 dana, u martu i aprilu takodje sve super. Dosao je maj 2011, ja sam u Nemackoj sada u poseti, nema nista od menge 38 dana, dobro poznato boluckanje, odem kod Ginekologa, haos, i bakterije i ciste, trazio je da ponovim analize testosterona i ß hcg, markice ne, zasto ne znam, nije mi nista rekao o velicini cisti kao ni kakve su, bilo je RAZGOVARACEMO ZA 7 DANA; kad stignu rezultati, Nesto sam uplasena puno i postavljam pitanje ZASTO NASTAJU CISTE???? Inace sve su mi analize ok, pAPA TEST I GRUPA, KOLPOSKOPIJA I SILER ODLICNO, stitna ok kao i FSH... Pomozite..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 6:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
--milana-- je napisao:
Zdravo devojke, nadam se da verujete u lecenje cisti, ja sam lekar po struci i imam gorka iskustva. Takodje imam ciste na jajnicima, koje znam da se povremeno uvecavaju i smanjuju, markice sam radila bili su 3,6, pila cajeve, testosteron uvecan, ali da li se nekome desavalo da par meseci sve bude normalno pa odjednom bum, nema menstruacije i ciste rastu... Meni je sve pocelo sa pilulom za "jutro posle" koje mi je lekar preporucio, tog meseca nisam dobila vec se javio bol i cista od 7,3 sa 9cm, suspektnog sadrzaja i sama je otisla posle 2 nedelje, to je bilo 2009 jul, 2010. novembar-menga kasni 6 dana, na UZ se vide mikrociste na drugom jajniku, od tada kosa opada i stvaraju mi se masne naslage bez promene kilograma. Daju mi logest tabletice da pijem 3 meseca. pila sam ih do januara.. Posle sve normalno dosla menga na vreme 29 dana, u martu i aprilu takodje sve super. Dosao je maj 2011, ja sam u Nemackoj sada u poseti, nema nista od menge 38 dana, dobro poznato boluckanje, odem kod Ginekologa, haos, i bakterije i ciste, trazio je da ponovim analize testosterona i ß hcg, markice ne, zasto ne znam, nije mi nista rekao o velicini cisti kao ni kakve su, bilo je RAZGOVARACEMO ZA 7 DANA; kad stignu rezultati, Nesto sam uplasena puno i postavljam pitanje ZASTO NASTAJU CISTE???? Inace sve su mi analize ok, pAPA TEST I GRUPA, KOLPOSKOPIJA I SILER ODLICNO, stitna ok kao i FSH... Pomozite..

Zdravo Milana,mene su ciste namucile punih 11 godina,niko mi nije rekao zasto nastaju,ja konkretno imam endometriozu i cetiri operacije do sada.Pila sam razne hormone,tipa kontraceptiva pa Zoladeks itd.Uvek su se ciste vracale.Koliko sam razumela iz tvog posta da je tvoja cista bila vodena,kada ja nestala?Mada je bila prilicno velika.Mozda je doslo do nekog hormonskog disbalansa kada ti se javljaju problemi sa kosom i masnim naslagama.Meni su davali da pijem Orgametril za regulisanje ciklusa,mada je Dabroston najbolji,ali ga nema u prodaji.Opet moras da se konsultujes sa ginekologom.Rezultati su ti dobri,tako da ne moras puno da brines,a ciste samo UZ prati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2011 9:28 am
Postovi: 7
Draga Amsterdam, zao mi je sto si sve to prezivela, ima puno ljudi koji svasta prezive. Nisam mogla da verujem da sam to ja, jer se ruzne stvari uvek "drugom desavaju", ali nije tako. Kako sam cula i saznala za ciste da u 45% su nasledne samo ranije generacije nisu ni znale o tome toliko, jer se o zeni malo znalo, u 23% je stres okidac koji uslovljava hormonski disbalans kao i bolesti stitne,hipofize. U 17% ciste nastaju udarcima ili lekovima. A 15 % se ne zna, da li je tacno ili ne??? Ne znam ali to i nije bezazleno.

Za endometriozu- ako imas dece, ili neces radjati. Ovde u nemackoj postoje injekcije koliko su ne znam- koje zaustavljaju celokupnu reproduktivnu F-ju, t.j. uvode u menopauzu, ali moras da vodis racuna o dojkama... Toliko, jedino resenje je trajana menopauza... :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Čet Maj 26, 2011 12:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
--milana-- je napisao:
Draga Amsterdam, zao mi je sto si sve to prezivela, ima puno ljudi koji svasta prezive. Nisam mogla da verujem da sam to ja, jer se ruzne stvari uvek "drugom desavaju", ali nije tako. Kako sam cula i saznala za ciste da u 45% su nasledne samo ranije generacije nisu ni znale o tome toliko, jer se o zeni malo znalo, u 23% je stres okidac koji uslovljava hormonski disbalans kao i bolesti stitne,hipofize. U 17% ciste nastaju udarcima ili lekovima. A 15 % se ne zna, da li je tacno ili ne??? Ne znam ali to i nije bezazleno.

Za endometriozu- ako imas dece, ili neces radjati. Ovde u nemackoj postoje injekcije koliko su ne znam- koje zaustavljaju celokupnu reproduktivnu F-ju, t.j. uvode u menopauzu, ali moras da vodis racuna o dojkama... Toliko, jedino resenje je trajana menopauza... :-? :-?

Pozdrav Milana,u pravu su za stres i ostalo kako nastaju ciste.Secam se da su meni ranije lekari govorili da je jedan od uzroka nastanka cisti to da folikuli na prskaju,tj.ne desava se ovulacuja i od tih folikula nastaju upravo ciste,na znam...A tek endometrioza,to im je prava enigma.Hvala Bogu,posle prve operacije su mi savetovali sto pre trudnocu,imam jednog sina.Posle druge operacije sam primala Zoladeks,to su upravo te injekcije,uvode te u vestacki klimaks,ne pitaj kako se gadno podnose...Nekima su mozda pomogle, meni se kroz par meseci od prestanka injekcija ponovo sve vratilo,ciste,priraslice i opet operacija.Ali opet sve je tako individualno,nekome ciste,pa i endometrioza na prave toliko problema oko steriliteta.U pravu si za dojke,vec imam fibromatozne promene i displazije sa mikrocistama,im ih vecina zena,ali veruj mi sve je muka.Mora se samo ici redovno na kontrole.Pozdrav tebi.
Za DANIMARKO kako si?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Imam 31 godinu, imala sam uredne cikluse do pre tri meseca, onda je prvi kasnio (dobila sam 40. dana), kada posle 40 dana od tog ciklusa nije bilo naznake da ću dobiti otišla sam na pregled. Na ultrazvuku se videlo da su jajnici prekriveni cistama, 3-5 na svakom. Ginekolog mi nije ništa rekao o prirodi ili veličini cista, samo mi je prepisao pilule za kontracepciju koje sad pijem ali nisam oduševljena time zbog sporednih efekata (uzela sam Yaz jer ima najmanje hormona). Planiram da posle tri meseca odem na kontrolu pa me zanima da li je moguće da se ciste povuku do tada i da li treba da tražim još neke pretrage. Ne planiram trudnoću u skorije vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Cat je napisao:
Imam 31 godinu, imala sam uredne cikluse do pre tri meseca, onda je prvi kasnio (dobila sam 40. dana), kada posle 40 dana od tog ciklusa nije bilo naznake da ću dobiti otišla sam na pregled. Na ultrazvuku se videlo da su jajnici prekriveni cistama, 3-5 na svakom. Ginekolog mi nije ništa rekao o prirodi ili veličini cista, samo mi je prepisao pilule za kontracepciju koje sad pijem ali nisam oduševljena time zbog sporednih efekata (uzela sam Yaz jer ima najmanje hormona). Planiram da posle tri meseca odem na kontrolu pa me zanima da li je moguće da se ciste povuku do tada i da li treba da tražim još neke pretrage. Ne planiram trudnoću u skorije vreme.

Nije mi jasno kojom idejom se rukovodio Vas doktor kad Vam je prepisao oralne kontraceptive? Ako Vam je potrebna kontracepcija, onda u redu..., ali ako nije, onda je glupo rešavati tu vrstu prblema na taj način... Hormona se ne treba bojati, ali treba biti razložan u preporučivanju istih i odmeriti korist i potencijalnu "štetu" (pogotovo što izgleda da se ta ideja Vama i nije baš mnogo svidela). Pitanje je kog su porekla ciste i kolike su u stvari i da li u stvari imate ili nemate neki hormonski "poremećaj"... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Hvala na odgovoru. Na nalazu ultrazvuka piše: "oskudna sukrvica iz materice (to mi je bio 40. dan, dva dana kasnije sam počela da pijem pilule tako da nisam dobila menstruaciju još narednih 26 dana), endometrijum 7.9mm, oba jajnika policistična". Pitala sam ginekologa da li može da se vidi da li ću uskoro dobiti menstruaciju i on je rekao da ne može. Tad sam bila u velikoj gužvi pa se nisam dalje raspitivala.

Ne bojim se hormona ali imam osećaj da ih olako prepisuju a lično ne bih da ih pijem i nosim se sa simptomima tipa mučnine, glavobolje, nadutost, povećan apetit ako ne moram - pogotovo što mi kontracepcija trenutno uopšte nije potrebna. Navela sam da sam imala redovne cikluse donedavno, takođe sam bila i pod velikim stresom poslednjih godinu dana i imala i druge zdravstvene tegobe od toga. Sada sam sredila život i sve ostalo se povuklo. Imam normalnu kilažu, rekreativno se bavim sportom, zdravo se hranim, nemam pojačanu maljavost...šta tačno da tražim od doktora kad sledeći put odem na pregled?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 7:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Cat je napisao:
Hvala na odgovoru. Na nalazu ultrazvuka piše: "oskudna sukrvica iz materice (to mi je bio 40. dan, dva dana kasnije sam počela da pijem pilule tako da nisam dobila menstruaciju još narednih 26 dana), endometrijum 7.9mm, oba jajnika policistična". Pitala sam ginekologa da li može da se vidi da li ću uskoro dobiti menstruaciju i on je rekao da ne može. Tad sam bila u velikoj gužvi pa se nisam dalje raspitivala.

Ne bojim se hormona ali imam osećaj da ih olako prepisuju a lično ne bih da ih pijem i nosim se sa simptomima tipa mučnine, glavobolje, nadutost, povećan apetit ako ne moram - pogotovo što mi kontracepcija trenutno uopšte nije potrebna. Navela sam da sam imala redovne cikluse donedavno, takođe sam bila i pod velikim stresom poslednjih godinu dana i imala i druge zdravstvene tegobe od toga. Sada sam sredila život i sve ostalo se povuklo. Imam normalnu kilažu, rekreativno se bavim sportom, zdravo se hranim, nemam pojačanu maljavost...šta tačno da tražim od doktora kad sledeći put odem na pregled?

Odštetu za nesavesno lečenje... :wink:
Završite sa ovomesečnom terapijom i "batalite" terapiju koja Vam i nije neophodna.
P.S. A doktor je bio dužan da Vam prvo izazove krvarenje gestagenima, pa tek da Vam onda nakon toga da kontraceptive :cry:
P.P.S. Promenite doktora... Ako ste u Bg-u mogu da Vam preporučim nekog "normalnog"... :wink:
Ako Vam zatreba kakav pametan savet , tu sam :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Hvala. Često sam u Beogradu pa može preporuka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 25, 2011 9:28 am
Postovi: 7
ZDRAVO SVIMA OPET JA, MUKU MUCIM I DALJE MADA SE SVE STISALO OD SIMPTOMA. STIGLI SU MI NALAZI TESTOSTERON MI JE 1,4 NORMALNE VREDNOSTI U NEMACKOJ 0,2-0,8; DOBILA SAM SAMO METFORMIN, 4 NEDELJE DA PIJEM 3X1 500MG PA KONTROLA, DA LI IMA NEKO ISKUSTVA---- MOLIM POMOC; SVE DRUGO OK, MARKERI: DA LI JE MOGUCE DA MI JE IZOSTALO OVAJ MESEC PRVI PUT U ZIVOTU, I POCS IMAM GODINU I PO DANA..... OVULACIJU SAM IMALA U APRILU RADIM GA UVEK KUCI BAS ZBOG POCS-A; CITALA SAM NA FORUMIMA I REKLI SU MI DA SU SANSE ZA BEBOM 10%.... IMAM 25 GOD.... CULA SAM DA MATARUSKA BANJA POMAZE.... HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP??????????????????????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 12:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Zli doktor je napisao:
Cat je napisao:
Hvala na odgovoru. Na nalazu ultrazvuka piše: "oskudna sukrvica iz materice (to mi je bio 40. dan, dva dana kasnije sam počela da pijem pilule tako da nisam dobila menstruaciju još narednih 26 dana), endometrijum 7.9mm, oba jajnika policistična". Pitala sam ginekologa da li može da se vidi da li ću uskoro dobiti menstruaciju i on je rekao da ne može. Tad sam bila u velikoj gužvi pa se nisam dalje raspitivala.

Ne bojim se hormona ali imam osećaj da ih olako prepisuju a lično ne bih da ih pijem i nosim se sa simptomima tipa mučnine, glavobolje, nadutost, povećan apetit ako ne moram - pogotovo što mi kontracepcija trenutno uopšte nije potrebna. Navela sam da sam imala redovne cikluse donedavno, takođe sam bila i pod velikim stresom poslednjih godinu dana i imala i druge zdravstvene tegobe od toga. Sada sam sredila život i sve ostalo se povuklo. Imam normalnu kilažu, rekreativno se bavim sportom, zdravo se hranim, nemam pojačanu maljavost...šta tačno da tražim od doktora kad sledeći put odem na pregled?

Odštetu za nesavesno lečenje... :wink:
Završite sa ovomesečnom terapijom i "batalite" terapiju koja Vam i nije neophodna.
P.S. A doktor je bio dužan da Vam prvo izazove krvarenje gestagenima, pa tek da Vam onda nakon toga da kontraceptive :cry:
P.P.S. Promenite doktora... Ako ste u Bg-u mogu da Vam preporučim nekog "normalnog"... :wink:
Ako Vam zatreba kakav pametan savet , tu sam :lol:

Postovanje Zli doktore,citam redovno Vase postove,savete itd.Retki ste lekar koji zna da kaze,,promenite lekara,,to mi se svidja.Imate li preporuku za nekog savesnog,normalnog lekara,koji ume i da saslusa pacijenta?Vec 11 god.imam endometriozu,4 operacije cisti i priraslica po crevima,imam 34 god. i jedno dete,ali ciste se opet vracaju.Lecili su me u jednoj drzavnoj klinici u Beogradu,imam puno losih iskustava,skoro da sam izgubila poverenje,a dobila strah.Unapred zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: