Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zatvoren nos i otezano disanje vec 6 meseci
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 11:34 pm
Postovi: 4
Postovani,


Kao mala, patila sam od bronhitisa. U pubertetu sam uspesno lecena od alergijske astme. Sve do pre dve godine.

Naime, proslog leta sam imala par gusenja, ali kako je spirometrija pokazala vise nego dobre rezultate, lekar nije preporucio terapiju. Od oktobra 2010., nos mi je zapusen sto mi otezava noci. Lekar u DZ mi je savetovao prah za nos na bazi kortikosterodina, smatrajuci da se radi o vazomotornom rinitisu. Priznajem, odbila sam ovaj lek. Sada je maj i ja sam u jos goroj poziciji nego pre: pocela su gusenja u smislu lako izdisem, nikako da udahnem dovoljno kiseonika, pluca skripe. Uglavnom nocu. A u kombinaciji sa polenom, nos mi je ili hermetizovan ili nekontrolisano curi!

U nekom periodu su mi se pojavljivale fleke na kozi koje sam ja tumacila kao psorijazu. Takodje, imam periode intenzivnog osecaja svraba po celom telu.

Probala sam homeopatiju bez rezultata. Za trenutno smirenje koristim Berodual i s'vremena na vreme Claritin zbog kijanja, svraba i suza. Inhaliram se bosiljkom, eukaliptusom i ostalim korisnim biljkama i etericnim uljima za disajne puteve.

O mojim zivotnim navikama:
ne pusim i nikad nisam, ne pijem, ne jedem masnoce, meso jako retko, mlecne proizvode sam takodje svela na minimum, slatkise kontrolisem. Visina 170, masa 56. Imam 30 godina.

Alergicna sam na grinje, polen, prasinu - zivim u stanu bez zavesa i tepiha. Spavam na antialergijskom duseku.

Proslog meseca sam putovala u Spaniju i osim jednog gusenja, nije bilo nikakvih problema tokom mesec dana.

Uprkos svom optimisticnom duhu po prirodi, pocinjem polako da brinem te vas molim za bilo kakav savet ili predlog.

Unapred, hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoren nos i otezano disanje vec 6 meseci
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 3:34 am
Postovi: 14
verovatno su ti polipi u pitanju i ja imam gusenja ne mogu nocima da spavam, a kad spavam to je 3-4 sata..... otidi i snimi glavu i grudni kos tako ces biti sigurnija, tako su meni to otkrili posle 3 godini kad sam poludeo i otiso na snimanje od glave do pete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoren nos i otezano disanje vec 6 meseci
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 11:34 pm
Postovi: 4
Ne verujem da su polipi: Kao sto sam napisala, u Spaniji nisam imala nikakvih problema, a nos mi je bio solidno prohodan. Istog trena kad sam usla u Bg, simptomi su se vratili.
Ipak, hvala na javljanju!
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoren nos i otezano disanje vec 6 meseci
PostPoslato: Pon Maj 23, 2011 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2011 3:34 am
Postovi: 14
to ti je tamo tako zbog klime i meni bude tako odem na planinu ili do crne gore sam nedavno bio bilo mi je bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoren nos i otezano disanje vec 6 meseci
PostPoslato: Uto Maj 24, 2011 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 11:34 pm
Postovi: 4
Ok, mozda i jeste. No, ipak bih volela da cujem misljenje i nekog lekara sa foruma...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zatvoren nos i otezano disanje vec 6 meseci
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 11:34 pm
Postovi: 4
Ja se i dalje nadam da ce neko od lekara primetiti ovu temu.

Stanje: nepromenjeno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: