Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Joj, Zli doktore nemate pojma koliko znace Vase reci!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 8:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Doktore, kliko dugo ne bih smela da podizem moju dvogodisnju cerkicu od 15kg? 17. aprila ce biti tacno mesec dana od moje konizacije. Cekam rezultate i dalje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 9:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
Doktore, kliko dugo ne bih smela da podizem moju dvogodisnju cerkicu od 15kg? 17. aprila ce biti tacno mesec dana od moje konizacije. Cekam rezultate i dalje...

Možete i sad ako je baš frka,ali sačekajte taj 17 april :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pet Apr 29, 2011 10:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Konacno i ja preuzela Ph nalaz, koji glasi ovako:
Dg. Dysplasio epilelii planocellularis focalis cervicis uteri gradus gravis-CIN III HSIL.
Displasticni epitel se nalazi na prelazu exsocervixsa u endocervix, delom se spusta i u pojedine cervikalne zlezde, ali bazalna membrana nigde u histotloski pregledanom materijalu nije probijena. Vrh konusa slobodan, pokriven sa pravilnim cilindricnim a fokalno i sa metapasticnim plocastoslojevitim epitelom. Lateralni resekcioni rubovi su takodje slobodni.
Cervicitis chronica nonspecifica partim cum exsacerbatio acuta focalis.
Metaplasio planocellularis focalis mucosae canalis endocervicalis uteri.
Cystes retentionis cervicis uteri.

Molim vas da mi pojasnite dijagnozu. Na kontrolu kod doktorke cu od nedelje tek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 1:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
Konacno i ja preuzela Ph nalaz, koji glasi ovako:
Dg. Dysplasio epilelii planocellularis focalis cervicis uteri gradus gravis-CIN III HSIL.
Displasticni epitel se nalazi na prelazu exsocervixsa u endocervix, delom se spusta i u pojedine cervikalne zlezde, ali bazalna membrana nigde u histotloski pregledanom materijalu nije probijena. Vrh konusa slobodan, pokriven sa pravilnim cilindricnim a fokalno i sa metapasticnim plocastoslojevitim epitelom. Lateralni resekcioni rubovi su takodje slobodni.
Cervicitis chronica nonspecifica partim cum exsacerbatio acuta focalis.
Metaplasio planocellularis focalis mucosae canalis endocervicalis uteri.
Cystes retentionis cervicis uteri.

Molim vas da mi pojasnite dijagnozu. Na kontrolu kod doktorke cu od nedelje tek...

Prema svemu sudeci, imali ste prekanceroznu leziju visokog stepena takozvani H SIL (III). Ivice su u zdravo, tako da ste bezbedni i na vreme vam je uklonjen deo grlica koji je mogao da bude problematican. Preporucujem samo redovne kontrole i nista se ne brinite.
Veliki pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 6:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Hvala na odgovoru!!!! Kakve imate napomene sto se tice fizickog napora, s obzirom da ce 17. maja biti 2 meseca od konizacije? Voznja bicikla? Seksualni odnosi(bojim se)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sre Maj 04, 2011 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
Hvala na odgovoru!!!! Kakve imate napomene sto se tice fizickog napora, s obzirom da ce 17. maja biti 2 meseca od konizacije? Voznja bicikla? Seksualni odnosi(bojim se)?

Samo napred, uzivajte u zivotu... Nemojte se ustrucavati... Sve je u redu... Proslo je dovoljno vremena... :)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Čet Maj 05, 2011 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Havala, pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pet Maj 20, 2011 11:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Zli doktore, evo da se javim, bila sam na kontroli. doktorka mi uzela bris za PAP test, radila kolposkopiju i pregledala rucno. Kolposkopija odlicna, Pap je II grupa, doktorka prezadovoljna kako mi izgleda grlic posle intervencije. I ja se nisam setila da pitam da li je moguce da su mi se pojavile neke sitne bele bubuljicice po licu posle te konizacije? Nisam ovakvo lice imala ni u pubertetu. A imam neke dve na vratu koje nikako ne prolaze, nabujaju u vreme menstruacije i onda splasnu ali ne prolaze. Sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 12:01 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
E, da, htela sam da uzmem da pijem neke vitamine da mi se malo osvezi koza ai kosa jer mi je bas nesto suva i opadala mi je dosta pa sam se nesto uplasila te folne kiseline koje ima u svim tim preparatima tipa Fitoval i slicno, jer nadjoh negde na netu da folna kiselina posto utice pozitivno na rast celija, utice i na rast celija raka???? Posle svega ovoga nesto me strah, sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 9:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
E, da, htela sam da uzmem da pijem neke vitamine da mi se malo osvezi koza ai kosa jer mi je bas nesto suva i opadala mi je dosta pa sam se nesto uplasila te folne kiseline koje ima u svim tim preparatima tipa Fitoval i slicno, jer nadjoh negde na netu da folna kiselina posto utice pozitivno na rast celija, utice i na rast celija raka???? Posle svega ovoga nesto me strah, sta mislite?

Nemojte mnogo da razmišljate.. :D
Sve je u redu... Problem sa kožom i kosom bih pripisao stresu kroz koji ste prošli u poslednjih par meseci... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Zli doktore, evo mene opet!!!
Naime, nesto sam uplasena...dogadja mi se da imam krvuckarenje izmedju menstruacija. primetila sam da mi se pojavi kad imam stolicu mada se ne napinjem nesto jako....stolica mi je redovna i normalna, nekada bude tvrdja i javi se to krvuckarenje. Eto na primer, bas danas popodne...i sad mi je dnevni ulozak maltene cist..bude na njmu trag kao od bele kafe. Inace, dogadjalo se to meni posle konizacije ali nekako dan posle seksa i ja sve mislila od toga je ali me sad ovo nesto zabrinulo bas. Od 10-21. jula sam boravila u Grckoj i sve mi se nesto kao poremetilo....mada meni su menstruacije tacne u sat ali sad ovo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: