Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zelim da proverim sve sto treba momak sa 21 godinom da prove
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 9:15 pm
Postovi: 4
Lokacija: Bahamas
Pozdrav,

Zivim u Beogradu, imam 21 godinu. Zdrav sam i prav sto se kaze :wink:
Video sam u casopisu Men's Health par puta da muskarci treba da rade razna
testiranja, pa me je to zainteresovalo. Istrazivao sam malo po netu,
pitao par prijatelja koji se bave medicinom i izvukao par da nazovem "testova"
koje bih trebao da odradim. Ja trenutno nista ne treniram, trenirao sam 5 godina
profesionalno plivanje, pa pravio pauzu oko 2 godine pa krenuo na kickbox koji
sam trenirao oko 2 godine. Sada je vec prosla jedna godina kako se fizicki
nisam bavio sportom niti nicim slicno (planiram da krenem opet na kickbox).
Planiram da ovaj mesec krenem u ofanzivu, jer sam se ugojio sa 81kg na 94-95kg,
imam onaj "pivski stomak" kako ga zovu, i mnogo mi smeta. Plan mi je da smrsam,
doteram liniju i lepo nabacim misicnu masu.

Sto se tice mog zdravstvenog stanja i "stanja tela", ono ne moze biti bolje,
nikada nisam imao prelome, niti bio alergican na nesto, nikada nisam bolovao duze
od par dana ako me uhvati grip itd. Redovno "doniram krv" na sta sam veoma ponosan.

Ok to bi bilo to otprilike o meni, znam da sam malo zbrzao tekst i izvinjavam se.

E sad, napisacu Vam ovde listu tih "testova koje bih trebao da uradim", bicu kratak:
Znaci ja sam Vam normalni momak koji zeli da ZNA sta se zbiva sa njegovim telom,
i potrebni su mi vasi saveti i predlozi sta bih sve trebao da uradim kako bih imao neki uvid u svoj organizam, metabolizam i celo telo.

Ok, evo liste:

Krvna slika (rekli su mi kompletna, ne znam sta se sve podrazumeva pod time)
Holesterol
Trigliceridi
Gvozdje
Kreatin
Srce (sad ne znam takodje sta se sve podrazumeva pod ovim, ali jednom u srednjoj skoli
na pregledu rekao mi je doktor kao da imam "malo vece srce" i kao da ne bih trebao da
treniram nesto gde se naprezem puno) ???? :(
Glaukom (oko)
Alergo test

Zanima me Vase misljenje i svi saveti i predlozi su dobrodosli!
Jos jednom izvinite na dugackom teksu.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim da proverim sve sto treba momak sa 21 godinom da prove
PostPoslato: Ned Maj 01, 2011 11:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
ja nisam lekar, ali iz nekog mog iskustva dovoljno je da uradis komplatnu biohemiju sa hematologijom, urin i mozda stolicu na parazite, bakterije i gljivice, pa ako nesto ne bude u redu radis dalje analize... ne zaboravi zubara :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim da proverim sve sto treba momak sa 21 godinom da prove
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 9:15 pm
Postovi: 4
Lokacija: Bahamas
alleksa85 je napisao:
ja nisam lekar, ali iz nekog mog iskustva dovoljno je da uradis komplatnu biohemiju sa hematologijom, urin i mozda stolicu na parazite, bakterije i gljivice, pa ako nesto ne bude u redu radis dalje analize... ne zaboravi zubara :lol:


Pozdrav Aleksa,

Hvala na info. ali ja ne znam gde se radi ta "biohemija sa hematologijom" ?
Sta to podrazumeva sve ? Ja sam student, jel moze nesto od toga da se odradi tamo u studentskoj poliklinici ?

Cheer mate 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim da proverim sve sto treba momak sa 21 godinom da prove
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 11:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
trebalo bi da odes kod lekara i kazes:hocu da se pregledam,da uradim analize krvi,komplet biohemiju i urin...uzmes jos po koji uput(Da se nadje)...kazu da svi koji se bave sportom imaju malo uvecano srce(ne znam da li je u potpunosti tacno), ja sam jednom bio na ultrazvuku srca i doktorka je to videla i pitala me:jel' treniras nesto...samo izvadi krvce za te analize,mada:ako dajes krv,oni urade analiz da vide da li je ta krv dobra,ako nesto nije dobro trebalo bi da te kontaktiraju...aleksa je rekao sta sve da uradis...drago mi je sto zelis da radis preventivne analize,to je super... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim da proverim sve sto treba momak sa 21 godinom da prove
PostPoslato: Pon Maj 02, 2011 12:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vecinu analiza koju ste nabrojali mozete uraditi bez novca, tj preko RZZO. Obratite se sa knjizicom svom lekaru u Studentskoj poliklinici i objasnite da zelite preventivno da izvadite krv i svu biohemiju.

Hormoni i ostale analize se vec placaju!

Ako zelite da uradite i neki od briseva i testova na polno prenosive onda trazite uput ili se samo pojavite u Gradskom zavodu za kozne i venerichne bolesti u Dzordza vasingtona!

Trazite i uput za oftalmologa ako u studentskoj poliklinici nema tog specijaliste, mada chisto sumnjam...ali opet sve je moguce :)

Trazite uput za klinichki centar srbije, kabinet imunologije i alergologije, klasican alergo test se radi brzo istog dana kada je i pregled, samo cete cekati na pregled, mozda 2, 3 nedelje!

Trazite i uput za internistu, to bi vec trebalo da bude u poliklinici, ali opet, dovoljn oje da vam se uradi EKG i uz analize krvi da se vidi imate li kakav rizik od kardiovaskularnih obojenja ili ne!

Uz sve to naravno u poliklinici otidjite na preventivni pregled kod stomatologa ili pak u kliniku stomatoloskog fakulteta!

Ako ste zainteresovanii da nauchite kako da odrzavate svoj organizam na maksimumu snage onda ne bi bilo losh eni da se obratite nutricionisti, da dobijete savete i namirnice koje ce vasem organizmu pomagati a ne odmagati mu, posebno sada kada ste u periodu intelektualnih napora, tj studiranja!


pozz

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim da proverim sve sto treba momak sa 21 godinom da prove
PostPoslato: Čet Maj 19, 2011 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 4:14 pm
Postovi: 6
crixus,

ne znam kako teku pregledi ali bih volela da dodam da ce biti jako pametno ako izbegnes polikliniku bar za onaj deo koji se placa i raspitas se gde naci i povoljnije i kvalitetnije usluge. Krenula sam da pisem svoja losa iskustva ali kako mislim da to ipak nije u redu, samo cu ti reci da ces na mnogim mestima naici na popust za sudente ili nisku/cak nizu cenu i da ne treba da se ogranicavas studentskom poliklinikom koja je cini mi se u raspadu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zelim da proverim sve sto treba momak sa 21 godinom da prove
PostPoslato: Čet Maj 19, 2011 10:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 05, 2010 12:57 pm
Postovi: 61
ovo za studentsku polikliniku je nazalost tacno. bilo je i na tv-u i u novinama... izbegavati za sada.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: