Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prelom fibule
PostPoslato: Pet Apr 29, 2011 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2011 5:42 pm
Postovi: 2
Prije 14 dana sam dozivio lom fibule desne noge na treningu (fudbal).posto sam iz malog grada,u nedostatku strucnog kadra poslat sam u Banja Luku na lijecenje.Dijagnoza mi je bila FRACTURA MALLEOLI FIBULAE SIN (sto neznam sta znaci).Dislokacija je minimalna.Prelom je malo iznad zgloba.Nisu se mogli sloziti dali da idem na operaciju ili ne.Noga mi je namjestena i obavijena langetom.Interesantno da sam bol osjecao samo na dan loma,a posle toga gotovo nikako.Pod prstom osjecam kao da se fibula malo odvojila od deblje kosti u podkoljenici.Da li bih mogao imati problema daljih zbog tog odvajanja kosti jedne od druge (mozda nekih pola cm).Imam 15 godina i zanima me da li bi bilo bolje da sam se odlucio za operativni zahvat, i ima li mogucnosti da sve zaraste bez ikakvih posledica???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prelom fibule
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 29, 2010 7:41 pm
Postovi: 33
Dijagnozu nije teško razumeti jer i sam pominješ fibulu, ali...
NEGDE SI POGREŠIO.
Ako u dijagnozi piše SIN. to znači LEVO, a ti reče da se prelom desio na desnoj nozi???
Sve što ti ja preporučujem je da ne čačkaš taj prostor od pola santimetra koji misliš da se stvorio i da se ne lečiš sam preko interneta. Bolje ti lepo reci roditeljima šta osećaš, pa nek oni stisnu doktora ako ima potrebe za to. Tebi preporučujem da stisneš roditelje ako planiraš da se vratiš fudbalu ili bilo kom drugom sportu u skorije vreme, jer ako postoji problem, bolje da se leči na vreme i kako treba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: