Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 13, 2009 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:04 pm
Postovi: 15
Pozdrav svim dragim ljudima sa ovoga foruma, nisam dugo bila jednostavno nisam imala vremena posao me mucio i uvijek isto moja preskakanja srca, nedostacio zraka i sve sto ide sa tim anksioznim stanjima. ali meni i dalje na pameti taj prolaps koji ima pa se bojim i samo bojim... mada sam nedavno bila na pretragama :cry:
Cak mi se i danas desilo da pri udahu sporije lupanje srca, a pri izdissju jaci otkucaj, ma neznam sve vise simptoma svakim danom imam :cry:
te kada sam se smijala onako pravo ostala sam kao bez zraka?? Joj jako se bojim :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Ne boj se!Kakav strah kad prolaps znaci da ti je srce zdravo sa malecnim bezopasnim felerom!Znam kakav ti je osecaj,strasan je ali prodje i nista,kao i uvek,prezivis!Sto mane budes o tome razmisljala i manje stvarala tenziju bice i manje simptoma!Onog momenta kad to prihvatis kao normalnu stvar,kada ti se toliko smuci da kazes bas me briga vise,sta bude bice,videces da ce ti biti bolje!Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 1:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Treba se bojati..... Sto se vise covek boji od smrti to ce pre da je prebrine jer strah i stres ima jako pozitivan efekat na srce i druge organe... Mislim jako je prosto, nije tvoje da razmisljas o srcu... Za to postoje lekari. Ako ti oni kazu da nesto ne valja i da treba da radis neke stvari da to sredis ili ublazis onda to radis sto ti kazu i ne razmisljas i dalje o srcu... Primer:
Jao moje srce, preskace, pa stane , pa malo jace malo slabije kuca, ne znam sta mu je a strah me. pa onda drme 2 litra rakije da se opusti i umre od ciroze jetre....
Ako mislis da je idealno da otkucaji srca budu apsolutno ravnomerni onda gresis posto je to "bolest" i ljudi koji imaju fiksirane otkucaje imaju vecu verovatnocu da cepnu od srca... udahnes-> ubrza se srce izdahnes-> uspori se, jedes pasulj -> gasovi u stomaku, kijanje-> nagla kontrakcija pluca, verovatno instant poremecaj u ritmu i neki reset elektricnog sistema, opterecenje na dijafragmu i plucnu maramicu, mogucnost da probijes bubnu opnu... pogresan ti je strah,, treba da se plasis od kijanja... mnogo opasnije..
a za prolaps ako ti ne predlazu operaciju vec samo beta blokere i sl.. onda bi stvarno trebalo da predjes na strah od kijanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 3:22 am
Postovi: 3
Meni je interesantno sto sam kod 3 razlicita doktora radio ultrazvuk i samo mi je jedan od njih napisao u nalazu "prolaps mitralnog zaliska" ali meni usmeno nije to ni pomenuo. Ali to znaci da su preskoci organski izazvani a ne stresom, i da ne mogu prestati jer je to celozivotna mana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 8:04 pm
Postovi: 15
Hvala puno drugari na odgovorima malo sam se umirila, ali ja jednostavno moram sama prestati misliti na srce jer ovako vise nemogu sama sebe svakim danom unistavam a nista ne dobivam :(
Ma bila sam ja kod dva razlicita kardiologa na Uzv , Ekg jednostavno sam se htjela uvijeriti da jednom od njih nije nesto promaknulo sa mojim srce :o joj pa to je vec hipohondrija ZNAM :x
Od beta blokatora ne pijem nista kazu da nema potreb za time jedino, mg i vitamin C te redukcija teskih misli... :cry:
Takve sam simptome imala prije 4 god , koji su nestali i javili se prije godinu dana kada sam imala jako stresno razdoblje na poslu... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 14, 2009 6:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2008 7:55 pm
Postovi: 84
Pa moze lako da promakne... recimo da ne vide da ti je srce okrenuto naopacke ili da imas jednu komoru samo.... taj prolaps u stvari nije prolaps nego ni nemas zalistak.... opusti se i zaboravi na srce... kad dobijes napade poput onesvescivanja tahikardija i sl... samo lepo sednes i sacekas da umres... ako umres nista, ako prezivis nastavis dalje i to je to. dok se to desava ne misli nista, samo se skocentrisi na prazno.. ja sam par puta posto mi je prso film reko ok, ajde i da umrem jednom od te kobne aritmije i zamisli posle par cekanja na umiranje bez ikakve panike prestale mi aritmije skroz i nemam ih vec 2 godine sigurno...
trebas samo da se postavis na pravi nacin... nije ti srce dano da ga drzis pod zvonom od leda koji se topi nego da ga mucis dobro.. ljudi kopaju po njivi po ceo dan, rade na gradilistima,cepaju rakiju, masno slano i sl i opet zivi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 12:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
poštovani doktore;
zamolio bih vas za mišljenje povodom mojih povremenih aritmija;
kraća anamneza; star 36 god,prije dvije godine operisao desni režanj štitnjače zbog solidnog (benignog) nodusa,..od tada na terapiji letrox 50 svaki dan,.hormonalni status uredan,
aritmije povremeno imam unazad 5 god. otprilike ,.češće u mirovanju mada nekada znaju biti i u naporu,.nema nekog pravila,.u tih 5 godina sam radio nebrojeno ekg nalaza, uzv srca kao i 4 ergometrije,..svi su nalazi bili uredni,..bivši sam sportista amater,visok 181 težak 70 kg,.labaratorijske nalaze sam radio prije 2 mjeseca i bili su u nalazima normale,..
prije godinu dana mi je preminuo otac od karcinoma,bio sam s njim danonoćno i nakon toga su mi se aritmije počele sve češće i češće javljati,..unazad 10 mjeseci sam otišao na kod neuropsihijatra i propisan mi je seroxat od 20 mg i dijagnoza srednje teški depresivni poremećaj,..problem je što ponekad unatoč terapiji i svemu nekada se teško znam opiti,.
od ljetos sam odlučio da se lagano pokušam vratiti u formu,.krenuo sam sa fitnesom i laganim trčanjem,..uglavnom napor podnosim dobro,.u posljednjih mjesec dana sam primjetio da mi srce osim što mi prekoči i u miru nekada(ne uvijek) i tokom aktivnosti,.i to me deprimira da doživljavam sebe kao maltene invalida i neuspjeh.
danas sam radio ergometrijski test u bolnici-prije početka testa puls oko 72 u min bez pat.promjena,.TA -135/80,..testom je postignut submaksimalni puls od oko 172 u min i 89% teoretkog opterećenja,..TA-190/100,..ekg nakon testa kao i prije početka,TA 120/80,..zaključak nema znakova provocirane koronarne insuficijencije,promjena ritma niti u S i T segmentima,
poslijepodne odradim lagani trening koji je bio bez problema a navečer sam osjetio jednu ekstrasistolu u grlu,..molim vas da mi pojasnite šta bi moglo biti uzrok mojim povremenim preskocima srca?
unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pon Jan 24, 2011 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragi moj mili prijatelju,nije te bilo dugo i nisam znala za oca,i ako je proslo godinu dana primi moje duboko saucesce,zao mi je jako,molim te budi jak,kako godine prolaze naucices da zivis sa tim bolom.Drago mi je da si izasao iz kuce,ja sam napravila gresku od pocetka,kada sam izgubila oca prije 5 godina.Znam kako se osecas veruj mi i ako nisam doktor mogu ti reci prijateljski savet,da ti se sve to desava na nervnoj bazi,znam da nisi svestan i da ces reci nije istina ali veruj mi i samnom je ista prica bila.Sada sam na 2 razlicita antidepresanta i na sedativu,od kada sam pocela sam lekovima nikada vise nisam imala tih problema.Pocela sam sa lekovima 2009 godine posle udesa koji sam imala.Ja zaista ne pamtim kada sam zadnji puta imala osecaj kao ti,prije ih je bilo mnogo a ni sama nisam bila svesna da mi je to bolo zbog velikog stresa i gubitka roditelja.Ako ti mogu pomoci javi mi se,zelim ti svu srecu ovoga sveta i neka ti Bog Dragi da snage da prebrodis tezak period u zivotu.
Voli te i grli Ontario


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 12:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
ontario je napisao:
Dragi moj mili prijatelju,nije te bilo dugo i nisam znala za oca,i ako je proslo godinu dana primi moje duboko saucesce,zao mi je jako,molim te budi jak,kako godine prolaze naucices da zivis sa tim bolom.Drago mi je da si izasao iz kuce,ja sam napravila gresku od pocetka,kada sam izgubila oca prije 5 godina.Znam kako se osecas veruj mi i ako nisam doktor mogu ti reci prijateljski savet,da ti se sve to desava na nervnoj bazi,znam da nisi svestan i da ces reci nije istina ali veruj mi i samnom je ista prica bila.Sada sam na 2 razlicita antidepresanta i na sedativu,od kada sam pocela sam lekovima nikada vise nisam imala tih problema.Pocela sam sa lekovima 2009 godine posle udesa koji sam imala.Ja zaista ne pamtim kada sam zadnji puta imala osecaj kao ti,prije ih je bilo mnogo a ni sama nisam bila svesna da mi je to bolo zbog velikog stresa i gubitka roditelja.Ako ti mogu pomoci javi mi se,zelim ti svu srecu ovoga sveta i neka ti Bog Dragi da snage da prebrodis tezak period u zivotu.
Voli te i grli Ontario



prije svega da ti se zahvalim na podršci i razumijevanju prijateljice.
i meni je dr.objasnio da je to na nervnoj bazi,odnosno dao mi smjernice ka rješavanju problema. Baš mi je drago zbog tebe da si bolje, svako dobro od jesenskog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sre Mar 09, 2011 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 1:46 pm
Postovi: 4
Imam 26 godina, i imam sve cesca preskakanja srca pri setnji a posebno treningu u teretani . U teretanu idem vec 5 godina, smatram da se ne forsiram previse, mada ne znam granice svog organizma. Uglavnom je trening sve vrijeme slicnog intenziteta. Trudim se da se hranim "zdravo", voce, povrce, zitarice, bademi, tost, med ,piletina, jaja, jogurt... Jutros sam na savjet interniste uradila krvnu sliku, zeljezo mi je 14 ali HEMOGLOBIN 157!Gornja granica 150. Sta bi moglo sve biti, i da li da nastavim treninge? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2011 9:15 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima....Imam 28 godina,danas sam bio na kontrolnom pregledu srca jer su mi prije 2 godine otkrili da imam priraslice i doktor mi je rekao da imam nekakvo preskakanje u radu srca i regurgitaciju pa molim da mi neko napise nesto o tome i da mi kaze koji su simpotmi kada preskace jer ja ne osjetim nista posebno osim da me po nekada zigne u predjelu srca a u zadnja dva dana ucestalije...to je simptom i kod priraslica....HVALA :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 1:46 pm
Postovi: 4
scherminator je napisao:
Pozdrav svima....Imam 28 godina,danas sam bio na kontrolnom pregledu srca jer su mi prije 2 godine otkrili da imam priraslice i doktor mi je rekao da imam nekakvo preskakanje u radu srca i regurgitaciju pa molim da mi neko napise nesto o tome i da mi kaze koji su simpotmi kada preskace jer ja ne osjetim nista posebno osim da me po nekada zigne u predjelu srca a u zadnja dva dana ucestalije...to je simptom i kod priraslica....HVALA :-?


Ja svoje preskoke bas osjetim,kao izbijanje daha na sekund, zakasljem se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 4:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2011 9:15 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima....meni su takodje prije 2 dana otkrili da mi ,,srce preskace,, i da imam mitralnu regurgitaciju...to preskakanje i ne osjetim,tako da ako neko moze da mi kaze koji su simptomi...i koliko je ozbiljna regurgitacija posto mi je kardiolog rekao da je kod mene zanemarljiva i nije mi dao nikakve lijekove...od tegoba osjecam probadanje u predjelu srca i grudne kosti a imam i priraslice pa je vrlo moguce da je i od njih....hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 4:34 pm
Postovi: 7
ja imama velika preskakanja a i imam hipotirozu pa me zanima da li moze biti uzrok preskakanja srca moja dijagnoza hipotiroza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Meni danima vec preskace srce. Danas sam bila kod dr. Uradili EKG, merili secer i CO2 (neki aparat na prst stavili, prvi put vidim). Doktorica je rekla da je sve u redu. Saslusala pluca. Ispisala mi Bromazepan , dala uput da vadim krv i posetim internistu. Kod interniste mogu tek 24. maja. Savetovala mi je da odmaram i pijem puno tecnosti. I ja patim od Hipotireoze, vec 2,5 godine sam na 75mg Letroxa, uz to mi je povisen holesterol i trigliceridi , tako da pijem i Fenolip 160 i Pravacor 20mg. Uz sve te rezultate , kaze da nije nista zabrinjavajuce. Eto, a kako da ne brinem, kad me gusi nesto, preskace srce. Jel to na nervnoj bazi????!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: