Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hlamidija i RUNAC
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 9:09 am
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Da li neko ima iskustva sa antibiotikom RUNAC u lecenju hlamidije?
Vec duze vremena pokusavam da je izlecim uz pomoc (jakih) antibiotika koje mi doktori prepisuju, ali se uvek vrati. Drugi ili treci kontrolni bris budu pozitivni. Zbog ocigledno problematicnih metoda u dijagnostikovanju ove bolesti (DIF, itd), radio sam i PCR koji je bio negativan mesec dana nakon terapije, a tri meseca posle terapije pozitivan. Prvi test sam radio u laboratoriji Eurolab, a drugi u Biotestu u Novom Sadu. Za RUNAC pitam jer mi je doktorica opste prakse rekla da ona ima iskustva sa ovim antibiotikom i da terapija traje pola godina ali da je uspesna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 11:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
To je jak antibiotik, ko ga dobro podnosi, moze da ga pije. Prepisuje se i za hlamidiju, samo ne znam da ga neko pije sest meseci. To mi je dug period, mozda i izlecis hlamidiju, ali zato napravis pet novih problema (jetra, gljivice, zeludac,....)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 1:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Sveti Bože!
Šta pričaš, čoveče?!!! :o 6 meseci uzimanja jakog antibiotika??? Pa ubićeš Hlamidiju, ali je velika verovatnoća da ćeš i ti zajedno sa njom... :roll:
Rekao si da si prvi test uradio PCR metodom? A drugi si verovatno DIF? :lol:
Koliko puta moram da ponovim da DIF metodom postoji velika verovatnoća da rezultat bude LAŽNO POZITIVAN!!! Ako si negativan (PCR), sedi s' mirom (da možeš i sa Mirom :lol: ) - nemaš Hlamidiju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 9:09 am
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
I meni je to dugacak period uzimanja antibiotika, ako sam je dobro razumeo. Moracu proveriti. Sto se metoda tice odlicno sam upucen u mogucnosti laznih nalaza te sam se stoga i okrenuo PCR metodi koja kosta, ali bi trebalo da je najpouzdanija. Kao sto sam i rekao, mesec dana posle terapije sam radio PCR i bio je negativan. Sledeci mesec sam radio DIF u Higijenskom zavodu koji je bio pozitivan pa mu nisam poverovao nego sam odmah uradio neku novu tzv. blocking metodu u Medlabu i rezultat je bio negativan. Mesec dana posle toga sam opet uradio PCR da bih otklonio sve sumnje ali je nalaz bio na zalost pozitivan. Da li je prvi PCR uradjen nestrucno, ili nije mogao da detektuje hlamidiju iz urina jer je ona mirovala negde u prostati ne znam, ali ocigledno moram opet na terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 1:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Znaš kako, kad ti uzmu materijal na analizu, odkud' ti znaš kojom metodom rade :-? blocking? - nikad čuo, mooožda... a i taj PCR kod nas mi je nešto sumnjiv... pre svega cena (zvuči apsurdno jer je za naše uslove i to skupo ali, na zapadu je to mnooogo skuplje!!!). Drugo, koliko sam obavešten, na zapadu taj test uglavnom rade iz krvi pa Hlamidija ne može da 'se sakrije' :D itd., itd. ... Bog ti u pomoć, šta da ti kažem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 2:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Mr.No je napisao:
Drugo, koliko sam obavešten, na zapadu taj test uglavnom rade iz krvi pa Hlamidija ne može da 'se sakrije' :D itd., itd. ... Bog ti u pomoć, šta da ti kažem...

Pa, ne radi se PCR test na Chlamydiu trachomatis iz krvi ni na zapadu. Uzorci se uzimaju sa mesta infekcije, a to je u ovom slučaju urogenitalni trakt, pa se uzme urin. I nema potrebe za tolikom dramatikom, to je hlamidija, nije đavo.

Šest meseci terapije je mnogo. Da li imaš upalu prostate treba da proceni urolog, ali da li je ta upala izazvana hlamidijom, nema testa, jer ne može da se odredi da li je hlamidija iz prostate ili iz mokraćnog kanala. Tada se daju antibiotici probno, ali 6 nedelja, a ne meseci.
Ako si bio negativan na hlamidiju, pa opet pozitivan, onda si se možda opet zarazio. Da li si imao seksualne odnose između testova? Ako imaš stalnu partnerku bitno je da se istovremeno oboje lečite.
Osim RUNACa ima i drugih lekova (Hemomycin, Doxicyclin, Ciprocinal, Visiren...) pa kad ideš kod lekara traži da ti propiše nešto drugo.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 8:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 9:09 am
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Filip je napisao:
Mr.No je napisao:
Drugo, koliko sam obavešten, na zapadu taj test uglavnom rade iz krvi pa Hlamidija ne može da 'se sakrije' :D itd., itd. ... Bog ti u pomoć, šta da ti kažem...

Pa, ne radi se PCR test na Chlamydiu trachomatis iz krvi ni na zapadu. Uzorci se uzimaju sa mesta infekcije, a to je u ovom slučaju urogenitalni trakt, pa se uzme urin. I nema potrebe za tolikom dramatikom, to je hlamidija, nije đavo.

Šest meseci terapije je mnogo. Da li imaš upalu prostate treba da proceni urolog, ali da li je ta upala izazvana hlamidijom, nema testa, jer ne može da se odredi da li je hlamidija iz prostate ili iz mokraćnog kanala. Tada se daju antibiotici probno, ali 6 nedelja, a ne meseci.
Ako si bio negativan na hlamidiju, pa opet pozitivan, onda si se možda opet zarazio. Da li si imao seksualne odnose između testova? Ako imaš stalnu partnerku bitno je da se istovremeno oboje lečite.
Osim RUNACa ima i drugih lekova (Hemomycin, Doxicyclin, Ciprocinal, Visiren...) pa kad ideš kod lekara traži da ti propiše nešto drugo.


Do sada sam prosao tri terapije koje su podrazumevale kombinacije svih navedenih antibiotika i svaki put se hlamidija vracala tj. konstatovana je testiranjem 2-3 meseca posle terapije. Mogucnost reinfekcije je iskljucena. Urolog i jeste procenio na jednom od pregleda da imam prostatitis jer su simptomi bili dosta jaki. Ocigledno moram biti veoma strpljiv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 1:20 am
Postovi: 21
Mr.No je napisao:
Sveti Bože!
Šta pričaš, čoveče?!!! :o 6 meseci uzimanja jakog antibiotika??? Pa ubićeš Hlamidiju, ali je velika verovatnoća da ćeš i ti zajedno sa njom... :roll:
Rekao si da si prvi test uradio PCR metodom? A drugi si verovatno DIF? :lol:
Koliko puta moram da ponovim da DIF metodom postoji velika verovatnoća da rezultat bude LAŽNO POZITIVAN!!! Ako si negativan (PCR), sedi s' mirom (da možeš i sa Mirom :lol: ) - nemaš Hlamidiju!!!



Zasto postoji velika verovatnoca da test bude lazno pozitivan?jel mislis da labaratorije ne koriste dovoljno medikamenata za rasejavanje il sta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
maki/maki je napisao:
Zasto postoji velika verovatnoca da test bude lazno pozitivan?jel mislis da labaratorije ne koriste dovoljno medikamenata za rasejavanje il sta?


Ne mislim ništa već imam goorko iskustvo sa istim :x
Doktorka Prica (BioMedica) mi je sama (posle godinu dana 'imaš- nemaš' i oko €100 datih za analize) priznala na kraju da je 'DIF metoda jako subjektivna i da zavisi od njihove slobodne procene da li je to sto vide Hlamidija ili ne :x '. Nakon 2 testa Elisom, ustanovljeno je da ipak nemam Hlamidiju - a ja se trovao antibioticima čitavih godinu dana!!!!!! Strašno!!! :x
Zato kažem, ako posle jake terapije objektivna metoda kaže da nema Hlamidije - opušteno - nema jeeeeee!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 9:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 1:20 am
Postovi: 21
i po tebi sta je sigurnija metoda elisa ili pcr?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 11:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
pcr je najsigurnija metoda, ali i ona daje tacnost oko 96%. I tu su moguci lazni rezultati, ali jako retko.
Kod nekih osoba hlamidija ne moze da se izleci. Ona se zacauri u organizmu (nesto slicno kao trihinela), i prakticno zauvek ostane u stanju mirovanja. To se smatra izlecenim, jer ne moze da se detektuje, a ne moze ni da se prenese na partnera. Nekad moze da se reaktivira i onda pcr opet bude pozitivan. Medjutim to su jako male kolicine u organizmu i ako nemate tegobe, verovali ili ne, mnogi urolozi smatraju da ne treba ni da se lecite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Eto ti pravog odgovora!!! :D
Dečko em je preduhitrio i uštedeo vrhove prstiju :lol:

Hvala nenadens :D [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Ajme,........

trebao si da malo vrsljas po forumu pa da vidis kakvo misljenje ljudi imaju o laboratorijama!

Mom momku su hlamidiju uvek nalazili kad je isao u Higijenski (da ti ne pricam kako su ga kasapili ),a meni kad sam u medlab, jugolab....u Biotestu osim sto su nam ljudi sve lepo objasnili sam postupak uzimanja brisa (PCR metodom) i rezultati su se taman poklopili sa simptomima kojima smo imali tada.
U medlabu su me pitali koji me je doktor poslao, a sam doktor me je izricito poslao tamo...ma uzas.......imaju deal.

Ja sam vec ranije spominjala da bi "ubio" hlamidiju potrebno je da kombinujes lekove sa drugim stvarima...cajevima u ogromnim kolicinama, zatim fizickim vezbama, zatim izbegavanjem bilo kakvih seksualnih odnosa, cak i sa kondomom i obavezno lecenje partnerke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 11:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Pitanje za Mr.No
Kad su ti radili elisa test da li si rekao da si vec lecen? Meni su preko tel. rekli da se radi posebno za "stare " infekcije, tj ako si vec lecen i da im treba naglasiti da ne bi radili oba, odnosno i na novu inf. Jer se onda placa duplo oko 1600 din, znaci jedan im je 800 din
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Rade se obicno IgM i IgG. IgM je za tek dobijenu infekciju, IgG je za hronicnu infekciju. Ako je hlamidija vec lecena, elisa test je najbolje raditi 3 meseca nakon terapije, jer IgG antitela jako sporo opadaju, nekad ostaju i godinu dana u telu, iako je hlamdija odavno izlecena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: