Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2008 1:54 pm
Postovi: 6
cekaj da prodje...ozbiljno! to je samo hormonalni poremecaj. ako pijem pilule desilo mi se par puta da cak i prekovremeno dobijem.prati pojavu pa ako je ucestala i nenormalna obrati se lekaru! pozdrav!1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sre Jan 19, 2011 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2011 4:17 pm
Postovi: 1
imam isti problem... Prosla menstruacija mi je pocela braon iscedkom, dobila sam na vreme,a nekoliko dana pred kraj pocelo je normalno da ide. Ovog meseca, 17 dana od prvog dana prethodne mi se pojavio braon iscedak, ali bolova nema. Grudi su mi pre 5 dana bile malo natecene,ali vise nisu. Da li neko zna sta mi je ciniti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 8:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
dobricica je napisao:
Jao ljudi, nadam se da barem neko od vas cita ovaj topic, posto vidim da je poslednja poruka iz septembra.
Imam skoro identican problem! Nisam ni ziva ni mrtva vec tri meseca!
Dakle, poslednje 4 menstruacije, sledecih dobrih 7 ili 10 dana - braon iscedak.
Ali pocetak price je pre toga. U julu i avgustu sam bih tacno pred menstruaciju imala uzasne bolove (jednom sam se probudila u sred noci, grozan bol), mada na srecu kratkotrajne - pola sata-sat i onda odmah dobijem.
Onda u septembru bezbolna menstruacija - kao i obicno. Oktobar, par dana pred m. temperatura i bolovi, da ne duzim, dospem u urgentni. Radili su mi laparoskopiju i otkrili upalu jajovoda. Da spomenem da su usput videli i ciste na jajnicima sa kojima se druzim vec od tinejdzerskih dana :) a strucno se zove endometrioza, to sam saznala. Jajovode su isprali, nisu nasli nikakve bakterije, ali preventivno sam pila 3 nedelje antibiotike. E sad, od tada je poceo ovaj braon iscedak. Nisam se nesto brinula, mislila sam, mozda je to nesto normalno posle operacije, ali poslednja menstruacija (4. posle operacije) je bila katastrofalno bolna. Bukvalno mi je bilo lose dva cela dana (jedan pred i jedan dan menstruacije). I onda posle, naravno, taj iscedak. Sada je 15. dan od prvog dana mesntruacije, i dalje imam iscedak a juce su grudi pocele da me bole kao da cu sutra da dobijem. Inace dobijam na svakih approx. 28 dana.
Inace, Vesnicai, i ja sam radila Ca125, bio je malo povisen, i receno mi je da je to normalno kod endometrioze. Papa, II grupa, itd.
Kao sto rece, pravi atak na psihu! I jos ta operacija, tj. laparoskopija, jos uvek se psihicki oporavljam...
Eto, ja oduzih, izvinjavam se, ali znate kako je kad vas nesto muci vec par meseci.
Nadam se da ste sve dobro i nadam se da ce neko videti moj post i odgovoriti!



Draga Dobrice,procitala sam tvoj post,mogu ti reci da saosecam sa svima koje muci ova podmukla bolest,tj.endometrioza.Borim se vec dvanaest godina sa njom.Imam 34 godine.tri klasicne operacije,jednu laparaskopiju,pila sam gomilu hormona,pocev od kontraceptiva,progesterona,Zoladexa koji sam primala sest meseci,jedva ga prezivela....i nije mi pomogao.Hvala Bogu,izmedju dve operacije sam rodila jedno dete.Ova bolest iscrpljuje kako fizicki,tako i psihicki...ZATO SAMO HRABRO,NE ODUSTAJ I MISLI POZITIVNO.Inace lecili su me najiskusniji lekari u Narodnom Frontu,ali ovo je individualna bolest,nekome teska,a neko je lako podnosi.Ja imam hronican,najtezi oblik.Drago mi je ako mogu sa nekim da podelim ovo ne bas lepo iskustvo,znam da nisam sama,a ako imas neko pitanje ili bilo ko zna nesto novo u lecenju ove bolesti,volela bih da se javi.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 8:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Mirelina_ je napisao:
Ja imam slican problem, pre 2 dana sam dobila braon sekret, a danas vec ima i malo krvi, i ne znam sta da radim. Pijem Yaz tablete, i na polovini trece nedelje pakovanja sam, tacnije ostalo mi jos 6 pilula sa hormonima. Ovo mi se prvi put desilo. Imam 23 godine. Sa tabletama sam pocela krajem juna. A sve do tada je bilo normalno, i imala sam regularne odnose sa partnerom do pomenute stvari. I sad ne znam sta da radim.

Mirelina,verujem da ti je sve mucno.Ja se godinama mucim sa tim braon iscedkom,javlja mi se i tackasto krvarenje pre i posle ciklusa.sve je to zbog endometrioze.Meni je doktorka rekla da u mom slucaju ne moze biti bolje.Jednostavno sam naucila da zivim sa endometriozom.Pila sam puno hormona,a vec par dana pijem takodje Yaz tablete.Kazes da brines zbog krvarenja,cini mi se da u uputstvu pise da se to desava.Verujem da brines,mozda nije lose da pitas lekara,cisto da ne razmisljas...Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 8:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Meni se konacno ciklus sveo na 7 dana, kao sto je bio i pre ove pojave sa braon iscedkom. Otkad pijem Microgynon tablete, znaci 4 meseca, sad od poslednjeg ciklusa vidim rezultat. :) Znaci 7 dana, i ni dana vise, i nema nikakvog vise iscedka...E sad, jedino se pitam sta ce biti kad prestanem da ih koristim... Iduce godine planiram dete, nekako mi je mnogo da ih pijem jos godinu dana... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 11:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Vesnicai je napisao:
Meni se konacno ciklus sveo na 7 dana, kao sto je bio i pre ove pojave sa braon iscedkom. Otkad pijem Microgynon tablete, znaci 4 meseca, sad od poslednjeg ciklusa vidim rezultat. :) Znaci 7 dana, i ni dana vise, i nema nikakvog vise iscedka...E sad, jedino se pitam sta ce biti kad prestanem da ih koristim... Iduce godine planiram dete, nekako mi je mnogo da ih pijem jos godinu dana... :)

Vesnicae,imala sam slicnu situaciju.Posle prve operacije ciste na jajniku,lekari su mi dali da pijem skoro iste lekove,cisto da se regulise ciklus i sto bi oni rekli ,primire jajnici,ali su mi rekli da obavezno sto pre planiram trudnocu...to je najbolji lek.Verovatno ce ti lekari sve objasniti.Ja imam jedno dete.Puno te pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Tako i ja i dalje imam te neke male ciste, ali doktori smatraju da ne treba da se operisu. Ali takodje kao i tebi, savetuju da sto pre zatrudnim. Kazu, tako ce nestati sve tegobe vezane za te nase zenske organe. :) Ja ove godine punim 26, a iduce planiram bebu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
E ja cu nacisto da poludim vise! Taman mi se ciklus zavrsio posle tih 7 dana, i 3,4 dana nakon zavrsetka apsolutno nista, ja se taman obradovala...kad ono, jutros se probudim i vidim opet neku krv...naravno u maloj kolicini, ali opet...razocaranje... :(
Da li je moguce da je to zbog ovog Microgynona koji pijem? Njih pijem 3 meseca, negde sam citala da mogu da se jave ta neka krvarenja dok se organizam ne privikne na te tablete, i da to moze da traje cak i 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Vesnicai je napisao:
E ja cu nacisto da poludim vise! Taman mi se ciklus zavrsio posle tih 7 dana, i 3,4 dana nakon zavrsetka apsolutno nista, ja se taman obradovala...kad ono, jutros se probudim i vidim opet neku krv...naravno u maloj kolicini, ali opet...razocaranje... :(
Da li je moguce da je to zbog ovog Microgynona koji pijem? Njih pijem 3 meseca, negde sam citala da mogu da se jave ta neka krvarenja dok se organizam ne privikne na te tablete, i da to moze da traje cak i 6 meseci.

Ja sam takodje procitala u uputstvu da se u pocetku moze javiti blago krvarenje,verovatno su ti sada ,dani ovulacije,ali posto pijes te tablete,ne bi trebala da je imas,mozda ti se tako organizam privikava i tako reaguje.Jos i to koliko si pod stresom,a to je isto bitno,mada lekari malo obracaju paznju na to kako mi to sve prezivljavamo psihicki.Cim odes na kontrolu kod lekara pitaj ga za ta krvarenja.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Pa reci cu naravno za tu pojavu, u junu opet idem na Narodni front na kontrolu. Ma ocigledno je to sve normalno. Vidim da ciste ima skoro svaka zena, znam za devojke koje ih imaju od 17. godine, uzas...Pre neki dan sam bila na redovnoj kontroli, ok je Papa test, II grupa, tako da za to nemam da brinem.I ja mislim da je to umesto ovulacije, narocito sto je to kao neka vodica i krv. Zagadicu vam zivot, fuj. :)
Bar su ciste male, nisu za operaciju, samo mi je receno da treba da se prate. I nemam nikakvih patoloskih promena. Mislim da mi se organizam jos navikava na te tablete, narocito sto su one jake. Ali pitacu doktora cim ponovo odem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Pet Apr 01, 2011 2:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Vesnicai je napisao:
Pa reci cu naravno za tu pojavu, u junu opet idem na Narodni front na kontrolu. Ma ocigledno je to sve normalno. Vidim da ciste ima skoro svaka zena, znam za devojke koje ih imaju od 17. godine, uzas...Pre neki dan sam bila na redovnoj kontroli, ok je Papa test, II grupa, tako da za to nemam da brinem.I ja mislim da je to umesto ovulacije, narocito sto je to kao neka vodica i krv. Zagadicu vam zivot, fuj. :)
Bar su ciste male, nisu za operaciju, samo mi je receno da treba da se prate. I nemam nikakvih patoloskih promena. Mislim da mi se organizam jos navikava na te tablete, narocito sto su one jake. Ali pitacu doktora cim ponovo odem.

Takodje se lecim u Narodnom Frontu.Kazu da su tamo dosta dobri lekari.Ma,bice sve o.k.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2011 12:38 am
Postovi: 2
Pozdrav ljudi, imam sličan problem pa nisam htela da otvaram novu temu. Nadam se da je to ok. 8)
Elem imala sam veoma obilnu i bolnu menstruaciju početkom marta (završila se 08.03. a trajale je nekih nedelju dana), zatim mi se posle 10ak dana pojavio taj iscedak braonkaste boje, ali ima i krvi (i to prilično), neprijatnog mirisa je i trajalo je 15 dana, i taman kada sam pomislila da je to to, pre 5 dana počne opet.. :( Inače menstruacije su mi veoma bolne, bude i plakanja i presavijanja od bolova prva 2-3 dana, a traju obično oko nedelju dana. :cry: Inače imam 22, i nikada nisam pila pilule za kontracepciju, niti bilo šta slično pošto vidim da one to mogu da prouzrokuju. Ne znam šta da radim, da li da sačekam da vidim hoće li se ponovo pojaviti ili da konačno prvi put odem kod ginekologa?? :o :cry:
Hvala i izvinite na smetnji, ali očajna sam... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Cekaj, cekaj, jos nikad nisi bila kod ginekologa? Onda je krajnje vreme da odes po prvi put, narocito ako vise nisi devica. Znam o cemu pricas, imam slican problem. Ja imam 25, i vec unazad godinu dana, lepo ja dobijem ne vreme, na svakih 28, do 30 dana, i traje kao i uvek 7 dana, a onda cim se zavrsi, nakon dva tri dana od prestanka, pojavi mi se nekakav braon iscedak, koji traje jos deset dana.
Naravno, odmah sam se javila svojoj doktorki, i sve je ok, da ne ponavljam jer pise u prethodnim postovima, osim sto imam ciste na jajnicima, koje se vide na ultrazvuku, itd. Uglavnom, kazu da je to hormonski, zato su mi prepisali neke kontraceptivne pilule, mada ja jos ne vidim boljitak, a pijem ih 5 meseci. I naravno, svi kazu da ce mi se ciklus stabilizovati cim ostanem u drugom stanju( sto inace i planiram za jedno godinu dana), do tad cu da trpim, sta da radim...niko mi nije savetovao operaciju, valjda su te ciste male, pa zbog toga. Ali moram da ih kontrolisem na svaka 3 meseca.
Sve u svemu, izvinjavam se sto malo oduzih, idi ti kod ginekologa prvo, pa onda uradi kako ti on ili ona kaze. Verovatno ce ti prvo uraditi obican pregled, tj. Papa test, pa ako je to ok, onda razni neki brisevi, i na kraju ultrazvuk. No, naravno, to su meni radili, ne mora da znaci da ce to sve biti potrebno i kod tebe. :)
Ali obavezno poseti ginekologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Slazem se sa Vesnicae,treba ici na redovne kontrole,bar da ne razmisljas i ne brines.Znam po sebi,iako ne osecam boljitak,bolovi su cesti,znam da imam ciste,ali kada ti lekar bar nesto kaze oko tvog problema,bude malo lakse.Ja prvi put pijem te Yaz tablete,mada sam do sada cesto pila hormone...i taman se zavrsi ciklus krene to dosadno tamno braon,bordo,pa i krvarenje.Pre par dana sam bila na kontroli i dva lekara su mi rekla da se to desava usled pada odredjenih hormona.Sta da radim,trpim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Braon iscedak vec nedelju dana!
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 09, 2010 12:14 pm
Postovi: 12
Ma samo mi je bitno da mogu da radjam, i da nije nista opasno, inace me bas briga za braon iscedak. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: