Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 2:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 10:51 pm
Postovi: 8
Moja sestricna od 23 godine se pozalila da ima gasove vec duze koji su cesti . Nije radila nikakve operacije ili slicno , moglo bi se reci zdravo dijete .
Da li moze uzeti neki sirup , caj tablete da pije jer joj to mnogo smeta , pogotovo u drustvu i cesto place zbog tog problema . :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 7:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2011 6:06 pm
Postovi: 18
Kod gasova i nadutosti su odlične kapsulice Espumisan (ili kapi istog naziva). Takođe i Gasvan tablete su dobre, ali meni je Espumisan znatno bolji.

Espumisan će joj pokupiti i rastopiti gasove. Možda ć ih malo poterati van, ali onda će ih u telu biti znatno manje. Neka popoje 3x1 posle jela. To je lek koji se kupuje bez lekarskog recepta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Da li je u poslednjih par meseci pila neke antibiotike,primala injekcije.
To mnogi ne znaju,ali gasovi mogu biti ucestali kod povecane Candide u crevima.Ona se uveca kad se uzimaju antibiotici,opadne imunitet,kad je osoba pod stresom ili ima neke autoimune bolesti, jede puno slatkisa.Bilo bi dobro,nje radi da da stolicu na analizu,na VMA odlicno rade analizu stolice na Candidu (samo stolica na gljivice je 390 din.),jer jedini broje kolonije,pa cete tacno znati da li je to u pitanju.Ako se to iskljuci,mozda je neki drugi mikroorganizam u pitanju.
Mozda rade i negde privatno,ali svaka laboratorija razlicito radi.To su mi i sami lekari rekli.Meni su u razmaku od jednog dana na Parazitologiji Klinickog centra rekli da nemam povecanu Candidu,a sutradan na VMa nadju u jako uvecanom broju,a ja stvarno imala tegobe.Pa ko je tu lud?
Kad joj je to krenulo i kakve su joj stolice? Da li ima jos neke tegobe?
Da li posle tih gasova ide u wc,tj. ima stolicu?
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 10:51 pm
Postovi: 8
morala sam da se cujem sa njom pa da Vam odg :)


To vec dugo traje , i godinu dana sigurno , kaze da je stolica po njoj u redu , sto se tice dijareje nema je , a kaze da cesto moze imati bas teske stolice , bas se namuci cesto .
A ne pije nikakve antibiotike skoro , tj. poslednjih godinu dana samo je pila hemomicin kad je imala virus neki , a to je i prije njega , bas nikakve ljekove pila nije , mrsavije jeste i vjerovatno slabijeg imuniteta jer slabo i jede al opet za njene godine normalne je gradje , a slatkise moze se desiti da ne pojede po 15 dana nikakav a moze da zaredja 3-4 dana svako vece po cokoladu :)
Ali ne vjerujem da je to .
A cime ste vi lijecili candidu ?
Sta mislite da pocne sa tim espumisanom ako ne bude pomogao da da nalaz .
Mi smo iz Crne Gore :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Sto se tice moje Candide,ja je jos uvek nisam izlecila,a lecim je vec godinu i po dana.Pila sam Nistatin drazeje,Diflukan,Mikoseb,ali to bi ipak trebalo prvo utvrditi,pa tek onda,ako ima leciti.
Moj savet je da,ako moze ipak da stolicu na analizu:na Candidu,protozoe,parazite,cisto da bude sigurna sa te strane. Espumisan je dobar,nece joj skoditi,samo on mora da se pije duze,ne moze da deluje odmah,vec pravi ucinak daje posle desetak dana.
Ako je u mogucnosti,moze da dodje i kod nekog gastro ovde u BG.Svi skoro rade privatno.Pregledi su (saveti) oko 20-30 evra.Na VMA je kao privatna varijanta,u popodnevnim casovima,pregled 1800 din. Doder radi sredom i zakazuje se.
Skoro sam bila na VMA,bas je jedan covek iz Crne Gore dolazio kod nacelnika Dodera.I on je imao problem sa nadutoscu i gasovima,pa mu je Doder dao da pije za IBD lek (MeteoSpasmyl). To je lek slican Espumisanu,on je za grceve u crevima,nadutost,gasove,ali bilo bi dobro da se konsultuje i sa nekim gatro,oko tog leka.
Mislim da joj sigurno ne bi skodili ni Probiotici : Linex ili ProbioKid immuno.Stalno ih reklamiraju da su bas i za takve probleme.Ja ih pijem vec godinu i po dana,svaki dan.Moram jer mi je crevna flora ostecena sto zbog antibiotika,sto zbog operacije zucne kese,a pogotovo zbog Candide.
Nadam se da smo vam bar malo pomogli.
POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 6:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni pomaze da pijem caj od komoraca, vise nego bilo kakve tablete i kapi. Pomaze oko nadutosti a i ako se pije vise tecnosti onda je i stolica "bolja". Ako ima problema sa stolicom, veliki deo je verovatno u ishrani. Moraju da se jedu vlaknaste materije jer one potpomazu boljem varenju.
Neka obrati paznju da li jede hranu koja nadima (pasulj, kupus, grasak, boraniju, tikvicu, tresnje, grozdje....)

Ako sam shvatila ona se do sada za taj problem nije obratila lekaru? Ako nije, neka ode kod gastroenterologa a on ce je sigurno uputiti na odgovarajuce analize. Mislim da nema potrebe da zbog njih dolazi u BGD, sigurno i vi u CG imate privatne laboratorije koje se time bave...
Lekove protiv kandide u svakom slucaju ne treba uzimati ako se ne zna pouzdano da je to problem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 10:51 pm
Postovi: 8
hVALA vAM MNOGO !

Kupila je espumisan kapi da pocne sa njima ako ne pomognu uzece tablete .
Stolica joj je kaze (vec drugi dan pije) mnogo meksa , to valjda treba tako ?
Vidjecemo , sad cekamo da vidimo ima li efekta , pa cemo Vam javiti :)

Sto se tice analiza i mi je savjetujemo ali je tvrdoglava , pa ukoliko joj ne bude bolje sigurno ce morati dati na laboratorijsku analizu .

Inace su kapi za grceve i gasove kod bebica a to su vidjeli tek kad su kupili :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Uto Nov 29, 2011 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 10:42 am
Postovi: 3
I ja imam istih problema.....koristila sam espumisan meke kapsule i nisu mi pomogle.....doktorka ORL mi je pregledom jezika rekla da imam kandidizaciju i dala gel daktanol....ali mi je briz grla, nosa i jezika bio negativan....tako da vise nznm sta mi je.....takodje sam imala, tj imam problem sa gasovima :oops: ....ali pored toga, svrab grla (koji traje mesecima) slivanje sekreta iz nosa u grlo, predmenstualne bolove, narocito u donjoj desnoj strani stomaka, koje do sada nisam imala, pojacan sekret i jos neke problemcice.....zbog cega sam citajuci na net-u posumnjala na kandidu.....dobila sam uput sa gastrointerologa, e sad nznm da li se kod tog lekara ide u slucaju kandide.... a sto se tice Vase setricine, kazete da taj problem ima narocito u drustvu....Ja imam istih problema.....Gasove imam vise nego inace, ali kada sam u drustvu, tj. bilo gde van kuce, cini mi se da imam jos vece "napade" tako da mislim da joj je to malo i na psihickoj bazi.....licno za sebe mislim da sam se zbog povecane kolicine gasova utripovala da ih imam non-stop, i da "izlaze" a da ih ja ne osecam....vrlo neprijatan i opterecujuc osecaj, psihicki ubija :oops: nadam se da je Vasa sestricina resila problem, i ako jeste molila bih Vas da mi kazete kako.....:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Pet Dec 02, 2011 10:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Bolje posalji zeni koja je ovo pisala privatnu poruku,jer je ovo mnogo davno pisano.

Gastroenterolog ce ti sigurno reci da je u pitanju Iritabilni kolon.Dace ti verovatno neki lek za gasove i mozda nesto za smirenje.

Vrlo je vazno da utvrdis da li imas Candidu u crevima (potrebno je dati stolicu na Candidu tri puta),a gastroenterolozi nju nece mnogo da lece.Samo kad pravi uzasne probleme,pa cak ni tada.Spomeni da ti je ORL posumnjala na Candidu.Da li si bris grla radila u BG-u? Privatno ili drzavno?

Ako ti je bio beo jezik,ako si u skorasnje vreme uzimala antibiotike i jedes mnogo slatkisa,onda je sigurno Candida.Za pocetak izbaci belo brasno i sve sto je slatko:med,sokove,sve slatkise,slatko voce,gazirane sokove,kupovne sokove,kafu,povrce koje nadima (pasulj,grasak),pecurke,testa sa kvascem,semenke.

Kako se hranis? Koje namirnice najcesce jedes?

Ucestale vaginalne i urinarne infekcije,pecenje i svrab,mogu biti posledica crevne candidijaze.Takodje sekret koji se sliva svakodnevno.Za to je dobro ujutru,pre pranja zuba muckati grlo rastvorom sode bikarbone ili muckati u ustima maslinovo ulje,pa ispljunuti.Tako se izbacuju toksini iz organizma.

Imas li mucnine,vrtoglavice,los zadah,svrab,opadanje kose,akne,alergijske reakcije,koje pre nisi imala?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 10:42 am
Postovi: 3
Briz sam radila drzavno, ali ne u BG-u, vec u Po.....Pa doktorka ORL mi je rekla da imam te bele naslage na jeziku (cini mi se korenu jezika) zato mi je dala i uput za gastroenterologa, da bi on pogledao dokle to ide, tj dokle se rasirilo....ali sad nznm da li ce gent. uopste to gledati kada bude video da je bris negativan....Hranim se normalno-valjda... tj, manje-vise normalno jer voce VEOMA retko jedem, a i povrce, tj povrce u vidu salata i sveze....Hranu jedem raznovrsnu i u cvrstom i tecnom stanju, kuvanu, kupovnu....i dosta toga jedem......Alergijske reakcije sam imala, koje pre nisam.....mada doktori nisu ni to znali da mi kazu sta je u pitanju, pa sam na svoju ruku uzela presing....s obzirom da mi je pomogao skapirala sam da je alergija bila u pitanju....sa aknama nikada nisam imala problema, imam vrlo cistu kozu, sto se akni tce....mada sada mi izadje po neka ali na "cudnim" mestima, u uvu, iza usiju,....mozda to i nije cudno, ali do sada mi se to nije desavalo i ako izadje po koja to je negde na licu....Zadah, pa po nekad, mada ujutru cini mi se vrlo cesto....a mislim da nije do zuba, jer redovno perem zube, a obavezno pre spavanja.....vrtoglavice i mucnine nemam....tj jednom, i to bas pre neki dan, odjednom mi je bilo bas muka i osetila sam vrtoglavicu, ali mi je sve proslo vrlo brzo, nekih 5 min.....kosa mi opada po malo, ali nista strasno, msm da je to normalno u odredjenim periodima.....Hvala puno na odgovoru.... Zaista mi znaci da mogu sa nekim da razgovaram o tome, jer je meni vrlo neprijatna tema, i doktorima mi je glupo da razgovaram o tome, kamoli sa nekim drugim.....ovako je mng lakse.....Hvala jos jednom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Ned Jun 05, 2016 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 05, 2016 8:36 pm
Postovi: 1
Mila Mila je napisao:
Moja sestricna od 23 godine se pozalila da ima gasove vec duze koji su cesti . Nije radila nikakve operacije ili slicno , moglo bi se reci zdravo dijete .
Da li moze uzeti neki sirup , caj tablete da pije jer joj to mnogo smeta , pogotovo u drustvu i cesto place zbog tog problema . :cry:




Meni se takođe to desava, ali vec 3 godine, takodje cesto placem zbog toga i jako me nervira. U zadnje vrijeme takodje (oko pola godine) cim osjetim hladnocu dobijem dijareju :( . Dosta sam stvari prestala raditi od kako imam ovaj problem :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Pon Jun 06, 2016 2:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2016 2:26 am
Postovi: 19
takodje. meni su prepisali colospa, pijem vec 15tak dana. taj problem mi je zivot poremetio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Pon Jun 06, 2016 1:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То се прилично једноставно решава правилном исхраном и квалитетним пробиотицима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 2:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2016 2:26 am
Postovi: 19
a nije tako. mesecima sam bio na toj zdravoj ishrani i probioticima. bude malo bolje, ali sve u svemu nista. sta mislite, koja je flasirana voda najbolja za creva, krenuo bih da pijem flasiranu zatpo sto sam primetio da mi ova cesmovaca mnogo smeta. ima li neko iskustva sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mnogo cesti gasovi kod mlade osobe
PostPoslato: Sre Jun 08, 2016 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Напиши ми како си се то здраво хранио, али детаљно. И шта си пио од пробиотика?

Мени исто чесмовача много смета тако да већ годинама пијем Пролом воду. Сада сам прешао на Росу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: