Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je moguce da "bubrezi bole od promaje" ?
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 5:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 8:48 pm
Postovi: 61
Dosadio sam vec i Dr011 pretpostavljam, mada on i dalje odg na moja pitanja :D

Prosle su 3 nedelje odkako su poceli da me bole bubrezi, i jos po nesto s vremena na vreme... Ultrazvuk testisa, prostate, besike i bubrega je ok.

Sto se mokrace i krvne slike tice, sve je ok, osim kalcijum oksalata u mokraci. Doktorka mi rece da je to pesak, i da ce uvin caj ili caj od persuna resiti moj problem.

Medjutim, ja vec 3 nedelje pijem ili uvin caj, ili caj od brusnice, po minimum 3-4 puta dnevno, uz velike kolicine vode i drugih cajeva tokom celog dana.

Ne znam da li je moguce da pesak stvara tolike probleme, ali stvarno ume da boli onako "muski", nekad je to grickanje, nekad peckanje, nekad kao da me nesto steze/grci se, ali bolovi uopste nisu naivni.

Primetio sam da mi toplo relativno prija, a da mi hladno ne prija nikako, i nisam siguran da li mi se bolovi nakon izlazaka javljaju zbog hladnoce, ili zbog relativne fizicke aktivnosti(setanje, nikakav trening).

Da li postoji mogucnost(posto mi majka po citav dan pridikuje da je to zbog promaje, i zato sto nisam hteo da je slusam :D) da se bolovi javljaju zbog promaje ? Da su bubrezi "nazebli", ili tako nesto ?

Ne znam koliko ova nova tema ima uopste smisla, ali svi rezultati su u redu, pa me je vise i sramota da idem u dom zdravlja, a sa druge strane bolovi su i dalje tu, i ovo vec pocinje da mi predstavlja teret u svakom smislu :S Ako neko ima neku ideju, neka je podeli :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je moguce da "bubrezi bole od promaje" ?
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 7:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
bolovi mogu da poticu i od peska, ali isto tako i od kicme, nevezano za bubrege...pogotovo ako si na promaji, nezasticen dovoljno od hladnoce, moze da bude problema sa kicmom...spominjao si i neke treninge u teretani nedavno, mozda si istegao malo i misice, i ligamente, pa to jos bolucka, pogotovo ako jos i promaja pripomogne...pokusaj da se cuvas promaje, da se dobro oblacis, da sedis pravilno, i to ne previse za kompom npr. i slicno, sa normalnim fizickim aktivnostima, da izbegavas nezgodne pokrete, preforsiranje na treninzima i sl....a sto se tice peska tu je lek unos dosta tecnosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je moguce da "bubrezi bole od promaje" ?
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 7:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 8:48 pm
Postovi: 61
Doktor opsiran kao i uvek :D Hvala lepo :D

A jel moguce da se bol od kicme prenosi ka bokovima i prednjem delu, pa da ja zbog toga mislim da su bubrezi ? :S Posto me najcesce boli oblast oko kukova(i sa prednje i sa zadnje strane).

I jedno bas onako glupo pitanje :D Da li bi mogli bubrezi da me bole zbog cigareta ? (lol)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li je moguce da "bubrezi bole od promaje" ?
PostPoslato: Pet Mar 11, 2011 7:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da, moze da se siri bol pojasno i uz rebra prema napred, a mozda i sami misici trbusnog zida i njihovi pripoji, i kada je rec o bokovima i o kukovima...mozes za neko vreme opet da ponovis analize i ev. ultrazvuk da se vidi kakvo je stanje, zbog tog peska...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: