Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nivo secera u krvi posle jela...
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 2:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Zanima me ako iko moze da mi odgovori koliko bi trebao biti secer posle jela? Jer mi svako drugacije od lekara kaze evo primer...Danas sam pojela pasulj i parce hleba i pretpostavljam posto je on sladak da bi secer trebao biti posle pola sata unosenja malo veci a ne 5.9..a izmerila sam ga zato sto sam osetila neke mucnine i vrtoglavice a i smetnje sa vidom ....Inace imala sam krizu pre nedelju i po dana i to bas ,da kazem ,jednu jaku krizu...Upala sam u hipo nisam znala za sebe skroz nesvesno stanje je bilo......Hvala na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo secera u krvi posle jela...
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 6:21 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Dva sata nakon obroka ne bi trebalo da ti bude iznad 9.
Ti si se predozirala draga moja... koliko si dala insulina za ovaj obrok?

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo secera u krvi posle jela...
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 9:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Nisam ja na insulinu,meni samo rekli da vodim racuna o ishrani... Nista slatko ,ponekad testenine...PRe 6 godina mi je prosek secera za tri meseca bio 1.8 otada ja vodim racuna o ishrani i nisam imala te jake krize.Eto par godina sam bila mirna i sad opet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo secera u krvi posle jela...
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 9:57 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
A, pa tako reci.... onda je vreme za novu kontrolu kod endo.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo secera u krvi posle jela...
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 10:30 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Isla sam ja kod moje doktorice zalila se...Uradila sam oggtest nakon kog mi je rekla da uzmem sve da jedem slobodno pa cak i slatkise mada ja necu i ne zelim to pogotovu sto vidim sta mi se desava...A ove krize sigurno nisu bez razloga ..Najgore sto ako bih trazila uput za dalje recimo NIs ili Bg. ne bi dobila jer bi mi rekli da imam doktora ovde u mom gradu...Tako da mi ostaje da se sama snadjem kako znam i umem pa zato i postavljam ovakva pitanja ,jer najbolje mogu sama sebi pomoci....ZA sad sam na higijensko dijetetskom nacinu ishrane i nadam se da ce na tome i ostati....Hvala Vam na odgovorima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo secera u krvi posle jela...
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 1:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Pretpostavljam da kod tebe pankreas izluči veću količinu insulina od potrebne... Zato, čim više pojedeš imaš hipoglikemije. Ne znam šta su rekli rezultati OGTT, ali verujem da si do sada primetila šta ti najviše izaziva te epizode. Još je to kod žena komplikovanije, zbog hormona tokom meseca koji variraju. Da li si možda povezala i sa tim, pa da se tih dana malo više paziš? Ne znam šta bih ti još rekla... nije prijatno doživljavati sve to...

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nivo secera u krvi posle jela...
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 2:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 9:46 pm
Postovi: 73
Rezultati oggt su bili sledeci:
Nastinu mi je bio 5.12
nakon 30 min 8.20
nakon 60 min 4.31
nakon 90 min 6.40
nakon 120 min 4.34
nakon 180 min 5.70

Da napomenem da sam se sama bockala posto u ustanovi gde su mi radili jedva su pristali da me ubodu i pre testa a kamoli sat vremena posle testa...Pa sam ja sama kao u bolnici kad sam bila u Nisu ponela svoj aparat i bockala se kad sam mislila da treba da bi imala opet neku sliku kretanja secera...Kad sam odnela rezultate doktorici ona mi onda rekla da mi nije nista ,cak ih nije ni gledala nego samo rekla " Uzmi dete jedi sve sto stignes pa i slatkise"
Primetila jesam da mi se poveca zelja za vise hrane pa i slatkim stvarima nekoliko dana pre nego sto treba da dobijem al nekako iskontrolisem sve to tacnije trudim se da iskontrolisem tu zelju ...Krize koje sada imam povezujem i sa smrtnim slucajem koji sam imala pre par meseci plus sto mi se izgleda navratio citomegalo koji sam imala pre 6 godina a i zlezde imam svuda i na preponama i vratu a i ispod pazuha ...Poezujem i sa tim jer sam citala da hoce i virusi to da prave....Hvala Vam..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: