Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajan suv kasalj i povremeno tesko disanje, kandida..
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 9:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
Pozdrav svima...imam problem koji traje vec dugo..3 meseca...

Molim za strpljenje one koji zele da mi pomognu savetom, mozda je neko imao slican problem..

Pocelo je kao i sve u mojoj okolini...grip krenuo...dobijem temperaturu..

odlezim 7 dana, pio febricet, posle poce grlo da boli, promuknem, pa ne mogu da gutam, poceh cajeve da pijem..prodje nedelju dana, poce polako osecam da silazi dole na grudi, i tako posle par dana poce ja da skripim u grudima kad izdisem kao da grgocem vodu..odem ja kod lekara, slusa on, kaze cista pluca, pj Bronhoklir. Ja 7 dana pijem, ma nista bolje. Ja kod nejga kaze pij Palitrex, ja pijem jos 7 dana, ma nista bolje, samo suv kasalj poceo i ne mogu da disem, probudi me u sred noci kao da mi neko stavi kesu na glavu..a kasljem nocu i danju suvo...zakasljem se jednom i ne stajem dok se ne iskasljem bar jos 5 puta..i tako na svaki 5 minuta....pogotovo kad pocnem da govorim, teze disem i pocnem da kasljem..lakse mi kad cutim, ali opet kasljem..nista ne iskasljavam..ja promenim doktora, kaze imas ostatke bronhitisa.. pij hemomicin. ja pij 3 dana plus jos 3 opet nista, samo suv kasalj i gusenje...jednu noc bas bi tesko i ja na vezu pa na plucno..primi me doktorka i poslusa, kaze akutni bronhitis..pij antibiotike 7 dana, ne secam se imena, neke tablete na F i aminofilin retard ujutru i uvece..ja pijem i od aminofilina mi lakse naravno..disem lakse..odem na kontrlu, kaze ne moze da me primi dodji za 7 dana..ja nastavim samo aminofilin da bi mogao da se smirim..on mi smiri kasalj i nemam gusenje...odem opet na pregled kazu nije tu, moze li neko drugi..ja ajd vise poludecu..pregleda me pulmolog, kaze, cista pluca a ja kad izdahnem naglo imam produzen expirijum..cuje se hhhhhhhhh..pogleda grlo, kaze tebi je grlo crveno, pij Panklav..ne slazem se sa koleginicom tebi je grlo problem imas slivanje niz grlo...

Ja popizdim, odem na spirometriju, i ne pijem panklav jer je mnogo vise...pocnu meni da pucaju uglovi usana. Odem kuci pa stavim janukovi sirce i narendam ren i inhaliram se..pocnem da kasljem kao lud i ocu d apovratim koliko je jako..nesto sam iskasljavao od muke, belicasto kompaktno, kao gusta oljuvacka..ne mnogo ali par komada..posle toga ja nisam imao tesko disanje i ostavim aminofilin..odem na kontrolu, poslusa me ona prva doktorka, pulmolog kaze pluca ok..spirometrija ok..ja reko a ovo sto se cuje hhhhhh kaze nista to, pij bronhoklir....ja ga ne uzmem jer mi nije pomogao.. Odem na nagovor oca kod alergologa. Pogleda on odmah nos i kaze u krvave ti nosnice i sami pici sekret niz grlo, pij neke tablete i inhalacija aloprolom 6 dana.

Njegova dijagnoza, je opstruktivni bronhitis. Ja pijem, inhaliram se medjutim nista, kasalj i dalje i ponekad napad otezanog disanja koji spontano prodje..i to mi se uglavnom desava u kuci..kad izadjem napolje, kasalj mi se smiri i nikad nisam imao otezano disanje na otvorenom. Pijem ja to i idem u slanu sobu 20 dana. Odem na kontrolu kod njega kaze on...hm..ajd moras da uzimas Alvesco pumpicu preventivno mesec dana pa na kontrolu...uzimam ja tu pumpicu ujutru i uvece tako i inhaliram se bisoljkom i opet ja kasalj suv i otezano disanje u napadima uglavnom uvece ili u toku noci u kuci...napolju nikad otezano disanje ali manje kasljem...ja odem kod orl..kaze ima slivanje niz grlo, uzmi nasonex i koristi mesec dana..ja odem pravo ne u apoteku nego na bris privatno..kazu u brisu nosa nista u grlu klebsiela i candida albicans izolovana.. antibiogram na klebsielu nema. ja sa tim kod lekara orl se vratim on kaze kako nema antibiogram, ja se vratim u lab. kazu pa mikrobiolog rekao da nije to veliki broj i ne mora antibiogram..nazad kod orl i on kaze,..kako oni mogu da znaju dal tebi to smeta ili ne...jaooo sta ja da radim..ja se vratim kuci.

Uzmem neke tablete sumece od ekstrakta brsljena za iskasljavanje da pijem, kazu to ce da omeksa sekret...popio sam 2 kutije i nista. odem kupim daktanol za kandidu i pocnem da gutam 3,4 puta dnevno i jos dodam jednu kutiju tog preparata...za iskaslajvanje..ne mogu se setim kako se zove ali je poznat...i posle par dana..a ha..pocnem ja da iskasljavam...sad kasalj vise nije suv vec samo iskasljavam i to belicasto lepljivo ima mehirica, kao pljuvacka lepljiva....smanjio mi se kasalj..nema ga vise tako,samo po nekad se zakasljem..i kad sam prestao da koristim daktanol, meni opet poce suv kasalj..ja sta da radim..poceo opet suv kasalj ali ne tako cesto, samo retko ponekad u toku dana..ah da..pre daktanola, osecao sam u grlu odprilike znate gde je ona rupa u dnu grla spolja u dnu vrata, tu sam osecao kao neko golicanje non stop..i dole u dusniku kao da me neko percetom golica blago...e posle daktanol gela, to u grlu je nestalo...samo ostalo u dusniku lagano golicanje...dakle posle prestanka daktanola, pocnem da kasljem opet suvo..

odem na kontrolu kod alergologa, slusa on kaze opet nista, mora da nastavim pumpicu do marta...ja reko. ajde mi uradite bris nosa i grla kaze on ma nema potrebe ja molim jer je privatnik, platicu...ajd kaze uradi mu bris nosa samo...ja mu kazem da sam imao kandicu i klebsijuelu u grlu kaze nema to veze...uradi on bris nosa i uvece odem po rezultat...kaze odi ovamo..pa tebe izjede neka grinja kuci..imas 90% eozinofila u nosu..sad smo nasli sta je u pitanju...

da on meni xsizal tablete i da nastavim preventivno pumpicu..

ja popijem sutradan tabletu koje treba da uzimam 10 dana po jedna dnevno i od tada ne kasljem niti imam otezano disanje...ali i dalje imam onaj osecaj golicanja percetom u dusniku..negde od dna grla do sredine grudne kosti, iznad malo..negde oko 10cm od dna vrata na dole...imam taj osecaj ali ne kasljem i nema otezanog disanja..

kad izadjem na vazduh..super mi je mozda cak taj osecaj i nestane..ne zamaram se itd..

jos sam pod terapijom i moram za par dana na kontrolu..on mi je rekao da ocistim sve izbacim tepihe itd..ali ja u kuci nemam tepihe vec sam u septembru renovirao sve imam drven pod, bambus zaluzine...

od pocetka zimske sezone sam uneo TA pec koja je prepuna prasine jer je bila tu u blizini dok se sve to renoviralo...

e sad cinjenice...

- kad sam koristio daktalnol za kandidu, poceo sam da iskasljavam
- kad sam prestao daktanol da koristim, vratio se suv kasalj
- uradio sam kontrolni bris u grlu nema nista vise
- lakse mi je napolju nego u zatvorenom
- alergolog nasao 90% eozinofila u nosu, kaze verovatno grinja
- alergotest mi nije radio jos, pod terapijom sam pa cemo da uradimo
- od kad pijem xsizal - antihistaminik, ne kasljem ni ne disem teze ali imam osecaj da me neko golica percetom u dusniku
- u kuci nemam tepihe ni zavese samo staru ta pec koja je bila puna prasine i od tada je ne izduvavam, i ugaonu garnituru od nekog somota koju cu da usisam onim usisivacem za grinje itd

- moj ujak imao gusenja 6 meseci, dolazila hitna davali mu injekcije, isao na plucno, nalazi sve ok , ja ga pitam jesi kasljao, ma kaze nisam mogao da disem...gusio sam se i suva mi usta bila..a meni jesu bila ujutru suva kao da sam bio u pustinji...

kaze ujak da je isao kod gastroenterologa koji mu nasao izgleda kandidu, ne seca se ujak tacno, i dao mu tablete koje je mesec dana koristio i proslo ga sve..nema gusenja opste....

e sad...ja za neki dan idem kod alergologa da mi slusa pluca da vidi jel se cuje jos ono hhhhhhhh kad naglo izdahnem..on kaze da se iz nosa sliva i dolazi u donje disajne puteve sekret i izaziva to otezano disanje.

otici cu kod gastroenterologa da vidi da nisam slucaj kao moj ujak..ja ne znam kako moze da s eutvrdi da li je kandida otisla duboko..

ne znam jednostavno sta ljudi da radim...Da li je moguce da kandida izaziva sve ovo?

Non stop me kopka to sto sam poceo da iskasljavam kad sam poceo da koristim daktanol a kad sam prestao poceo suv kasalj,


Nisam pusac, sportista sam bio 16 godina aktivan, karatista, sada trckaram, preskacem konopac, imam 34 godine, u porodici ne postoji istorija poznatih plucnih bolesti i alergija ikakvih....

sta mi predlazete da radim..

Iz nosa nemam neki sekret, nista ne izduvavam, ali cesto u toku dana recimo uradim onako khhhh da iskasljem nesto i cesto izbacim grudvicu bele boje kao pljuvacka lepljiva i to ne mozes lako da speres vodom u lavabou i nije iz nosa, iz dusnika je izgleda...eto....sad mi tolika frka da cu da psihicki popustim sta ce biti kad se prekine terapija. ne mogu ceo zivot na tabletama xsizal...

pomazite ako znate kako..hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajan suv kasalj i povremeno tesko disanje, kandida..
PostPoslato: Pet Mar 04, 2011 11:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
vrlo slicne probleme sam imao--mislim imam i sad u manjoj meri a pokusavao svasta--do duse nisam ispitivao kandidu u ustima al u stolici jesam jer imam problema sa probavom i na kraju krajeva probam sirup BRONHI (ima kao dugu na kutiji-vise plave boje) i vec par godina to mi pomaze-samo uzmem po kasiku-ujutru i uvece a kad me zagolica u momentu izmuckam malo sodom bikarbona i tako vec godinama--
POKUSAJ
Srecno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: