Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trigliceridi-holesterol-srce
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 7:48 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima ,novi sam na ovom forumu ,imam 36 god.i u poslednjih 15 dana osecam malaksalost a pritisak mi je pao na 120/70 imao sam 130/85,posle krvne slike mi je receno da imam trigliceride 28,5 pa sutradan 6,43 i konstatovali su da je to sve od stresa koji sam preziveo u proteklom periodu,kod privatnog lekara sam dobio terapiju za masnocu na jetri koja mi je snimljena ultra-zvukom (Sinelip 2x1 i xanaks za smirenje 1/2).dan posle pocetka terapije pocinju povremeni bolovi u predelu srca tj.grudnog kosa koji traju po 30-ak sekundi i lice na nekakvo stezanje koje nije jako u tolikoj meri da bih se savio ali me iritira ,da li je to nesto opasno i da li treba da se zabrinem i sta bih trebalo da jos pregledam a vezano je za srce.Ultra-zvuk pankreasa,zucnog mehura i stitne zlezde je u redu ali u casicama bubrega se zadrzava malo tecnosti sto se na krvnoj slici ne vidi.Uz svo postovanje prema Vama i prema Vasem radu puno Vas pozdravljam......Miodrag Milojevic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 10:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
trigliceridi su vam svakako poviseni, verovatno ste za prvo merenje kasno vecerali prethodnog dana.
pritisak je u istom opsegu, prva vrednost 130/85 smatra se visoko normalnom, a ova druga-normalnom.
ukoliko ste pusac prestanite sa pusenjem.
terapija - XANAX BACITE U DJUBRE!!!! ovaj lek ni slucajno ne sme da se propisuje ljudima koji imaju tegobe poput vasih! to spada u lekarsku gresku-ovaj lek propisuje samo psihijatar! jedina indikacija za alprazolam (xanax, ksalol, itd) je anksiozni poremecaj u kome dominira osecaj straha. ovaj lek se pije 1-3 meseca kao potpora psihoterapiji, pri lecenju straha. to je jedna od supstanci koja najbrze izaziva zavisnost - u opasnosti ste da zavrsite na terapiji za odvikavanje! za vas je sasvim dovoljan persen, valerijana kapi, i recimo bensedin od 2mg koji cete prepoloviti i uzeti veoma retko, kada ste bas pod stresom.
uradite ultrazvuk srca, i u razgovoru sa kardiologom (koji ce taj pregled raditi) ocenite da li treba i test opterecenja. vase tegobe ne lice kao da su ozbiljne, ali ako kardiolog smatra da treba-uradite ga, i to iskljucivo u drzavnoj ustanovi (mislim na test opterecenja).
sinelip pijte.
bilo bi korisno da posetite savetovaliste za dijabetes u svom domu zdravlja i da se tamo posavetujete sa strucnjakom za ishranu oko dijete, koja je vazna zbog oporavka jetre, nije dovoljan samo lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 6:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav svima!
Muz ima 9 trigliceride,imate li doktore kakav savet?
Pije dosta lekova,pije i za holesterol ali takode i za secer
Sta je nabolje uraditi?
Poceo je od prije par meseci oticati,ima jake podocnjake i ruke mi dosta oticu.Izuzev povisenih jetrenih enzima,triglicerida i secera nema druge probleme :o
Nikada mu nisu trugliceridi bili toliko poviseni,a 12 sati je bilo gladovanja.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 6:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Miodrag i moj muz ima masnu jetru.
Sada mu je secer povisen i pije tablete.
Moj muz ima 41 godinu.
Ne znam da li si gojazan?
Moj muz je dobio dosta kila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 01, 2009 3:44 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Pozdrav svima,
i ja sam novi na ovom forumu :roll:
pre neki dan sam izvadio krv i gle čuda imam povišen nivo holestrola u krvi. trigliceridi su mi ok, u granicama normale, ali i dobar i loš holestrol su van granica u kojima bi trebalo da budu. malo sam se informisao preko net-a šta i kako, ali ako neko ima još neki savet rado ću ga poslušati.
inače sam spreman da promenim ishranu iz korena, to nije strašno i ranije sam se tako hranio... zanima me koliko je dobro kombinovati lekove za snižavanje holestola i ishranu ili jedno ili drugo?
u ponedeljak idem kod lekara da vidim šta ona kaže, inače otac mi je imao problema s srcem, tako da pretpostavljam da je jedan deo visokog helsterola i nasledan.
Pozdrav,
Igor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 7:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Kod visokog holesterola nisu dovoljni samo lekovi vec se mora korigovati i ishrana.
Ipak, sama korekcija ishrane ne mora dovesti do nekog bas mnogo boljeg rezultata (kao sto dovodi kada su u pitanju trigliceridi), jer povecane vrednosti holesterola mogu biti i nasledne.

Meni je nejasno kako se povecan holesterol javlja tako masovno (i sama sam ga prvi put imala povisenog pre 6 meseci, jos ne odoh na kontrolu, uzimam neki prirodan lek koji cu hvaliti tek kada na kontrli vidim kako deluje).
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 02, 2009 8:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
uzimajte statin nekoliko nedelja, dijeta nije dovoljna.

Citiraj:
Meni je nejasno kako se povecan holesterol javlja tako masovno

testovi novijih generacija su osetljiviji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trigliceridi-holesterol-srce
PostPoslato: Pet Jan 14, 2011 1:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Radila sam pre par dana krvnu sliku i zacudila se da su mi trigliceridi poviseni (do sad mi dr. nikada nije ukazao na to)

S-Holesterol 3,91 (pozeljna vrednost manja od 5,17)
S-Trigliceridi 2,73 (optimalna vrednost 1,71 a povisena veca od 2)
S-Glukoza 5,96 (3.8-6.4)

Imam nekih 5-6 kg viska i da napomenem da sam analizu krvi radila (12 sati pre toga nisam jela) dok sam bila u poseti mojima u BGD (znaci Nova godina, Bozic - srpska trpeza puna raznoraznih znamo svi vec kakvih djakonija). Zbog vremena sam se tamo i manje kretala.

Interesuje me koliko brzo moze da se menja vrednost triglicerida i da li je moguce da su trigliceridi porasli od te hrane? Koliko vremena treba da prodje (sad sam opet kuci i hranim se normalno) da bi ukoliko je to bio samo trenutni alaram, dobila rezultate koji odgovaraju pravom stanju stvari?

Da upotpunim podatke imam 40 godina, nizi pritisak, umereno sam fizicki aktivna (dnevno kraca voznja biciklom, setnja), imam ko sto rekoh nesto malo viska, Kronovu bolest i hranim se normalno (ne previse masnoca, vec normalno).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trigliceridi-holesterol-srce
PostPoslato: Uto Mar 01, 2011 11:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Pozdrav svima. Ja sam danas bila kod interniste,zbog kontrole za hipotireozu. Nalaz TSH je uredan, pored LETROXA 75 mg dnevno. Zbog povecanih masnoca sam dobila da pijem Pravacor 20mg i
Fenolip 160
Malo sa uplasena od tolikih lekova , jer znam da to utice na jetra. Holesterol : 9,60
trigliceridi 3,16
Sta mi savetujete? Ovo bi tebalo da pijem 8 nedelja , pa na kontrolu. Bojim se da ce mi biti lose.!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: