Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija zucne kese i povremene komplikacije posle
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 1:17 pm
Postovi: 15
* '77. godiste, M, operisana zucna kesa laparaskopski na VMA '99 godine. Izvadjena z.kesa puna sitnog kamenja. Savetovano da mogu da jedem sve, sto sam i radio, nikad u zivotu nisam preterivao s hranom/picem, zaista nisam neki gurman, a ni alkos... Visok sam 180, tezina uvek oko 78-82 kg.

* Imao sam napad (isti bol kao pre operacije) krajem 2000. godine, bol je trajao oko 45 min. nisam obracao paznju na to.

* Dobio sam novi napad sredinom 2004. godine, kratko je trajao 20-tak minuta, takodje nisam obracao paznju.

* Godine 2007. dobijam zestok napad, trajao celo popodne, zavrsio sam u bolnici, transaminaze povecane jako, bio sam zut. Posle 7 dana sve se normalizovalo. Radjen mi je ERCP (endoskopski), nalaz je bio dobar, bez ikakvih zapazenih problema.

* Godine 2009. dobijam nov napad, trajao oko sat vremena, vise zbog straha sam ponovo otisao u bolnicu. Opet transaminaze povecane. Posle 7 dana sve se normalizovalo. Radio sam MRCP (mag. rezonanca) dva puta za 6 meseci (privatno i u klinickom centru), nalazi oba puta dobri, bez ikakvih zapazenih problema.

* Pre neki dan (godine 2011), ponovo dobijam napad, bol prolazi nakon 1 sata. Ovaj put se uopste nisam javljao lekaru. Stvar se vec normalizovala, uobicajeno... Nije mi prvi put... Nego 5. za ovih 12 godina... :)

=============

Lekari kod kojih sam bio svih ovih godina, 2 profesora (hirurgije i gastro), i nekoliko specijalista gastro i hirurga nisu mogli da mi 100% tacno kazu sta je sa mnom. Uglavnom, svi tvrde da se verovatno:

1. Pojavi kamencic u z.putu koji prodje u tanko crevo i sve se normalizuje ubrzo (emisio calculi), ili mozda...
2. Dodje do spazma nekog misica koji dovede do opstrukcije, i cim se on opusti, sve se normalizuje, ili mozda...
3. Ovo samo dobijam na nervnoj bazi, da ne kazem... umisljam! :)

Sta Vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija zucne kese i povremene komplikacije posle
PostPoslato: Uto Jan 08, 2013 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 1:24 pm
Postovi: 4
Najverovatnije ono pod 1. Mislim da je tako jer sam ja prvi napad zuci imao 2000.g. i nakon dvonedeljnog boravka u bolnici dijagnoza je bila upala zucne kese iako nije ultrazvucnim pregledom pronadjen nikakav kamen. Klasicnim uzv pregledom nije moguce utvrditi mikro kamence. Tek nakon 8 godina UZV pregledom utvrdjeno mi je da imam kamen 15mm. Dakle, moguce je da se u Vasim kanalima nalaze takvi mali kamenci, ali ipak dovoljne velicine da izazovu zakrcenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: