Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u preponama!
PostPoslato: Čet Feb 10, 2011 12:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
Zdravo svima..U poslednjih 7 dana imam izrazit bol u predelu prepona. Prvo je bio prisutan u desnoj strani a onda se prosirio na obe strane. Trenutno me boli opet samo desna. A juce me bolela zila koja spaja levu nogu sa abdomenom. Medjutim bol nije konstantna, tokom dana je jedva primetna, dok kako vece dolazi povecava se..Trenutno me mnogo boli i popio sam 2 tablete brufena da me prodje. Analizirao sam urin pre 6 dana, nalazi su u redu osim da imam dosta Ca-oxalata(peska), pa mi je doktorica opste praxe rekla da pijem prolom vodu i uvin caj sto i radim.
Danas je radjen ultrazvuk bubrega gde je sve u redu. Sutra opet idem da dam urin na analizu, a potom ako nalazi nisu dobri idem kod urologa. Tako kazu doktori(opsta praxa+internista) koje ovih dana posecujem svaki dan ako ne i 2x zbog ovih problema. Testisi mi nisu uvecani, niti bolni na dodir, ne primecujem nikakve promene. Mokrim bez problema. Inace temperaturu imam danima 37 sa nesto. U toku dana padne, uvece opet skoci..
U CEMU BI MOGAO DA BUDE PROBLEM I STA BI MOGAO DA BUDE UZROK BOLOVA??!
Hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u preponama!
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 7:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
da li se bavite nekim vecim fizickim aktivnostima, mozda je doslo do istegnuca misica, tetiva, posto spominjete zilu...
inace bolovi mogu da budu i refleksne prirode usled tog peska, tu je preporuka unositi dosta tecnnoti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u preponama!
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
Dr011 je napisao:
da li se bavite nekim vecim fizickim aktivnostima, mozda je doslo do istegnuca misica, tetiva, posto spominjete zilu...
inace bolovi mogu da budu i refleksne prirode usled tog peska, tu je preporuka unositi dosta tecnnoti...


Jedino teretanom, gde sam u 'posetu' isao veoma retko jer je ispitni rok pa..ali posumnjao sam na to..i od nedelje idem kod hirurga na pregled jer je doktor posumnjao na kilu. Rezultati urina i krvi doktor kaze idealni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: