Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Čet Dec 24, 2009 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 10:52 am
Postovi: 48
ok pocu da provjerim......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 7:50 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima, sviđa mi se ova tema, ja sam novi član.
Imam 27 godina i imam velikih problema sa leđima.
Još u srednjoj školi moji su me terali da idem na neke vežbe pošto sam bio malko poguren, glava mi je bežala malo napred (imam veliku glavu:)), išao sam u dom zdravlja i trebao nastaviti kući ali nisam baš. Inače, voleo sam sport i trenirao sam fudbal par godina. Uglavnom, vremenom sam počeo imati sve više problema i osećao sam se nekako tromo. Možda je na to uticala činjenica da sam malo naglo izrastao krajem srednje škole (sad imam 187), ali i svakako činjenica da sam u periodu od moje 18te do 24te (studiranje) pio dnevno u proseku oko litar i po piva. Baš sam puno pio i mešao sam svakojaka pića. Pored toga što sam pio živeo sam neuredno, batalio sam sportove, izležavao se...Svestan sam kako je sve to moglo uticati na moje zdravlje ali vas sad pitam za savet kako dalje i ima li nade za mene? Znači od 18te pa na ovamo imao sam problema sa bolom u kuku, pa sa bolom u torokalnom delu (gde mi je sa 24 god ustanovljena blaga skolioza i kifoza), par puta sam ušinuo vrat (kad se gledam u ogledalo vrat mi je nagnut više ka jednom ramenu). Vremenom sa počeo raditi malo na držanju i prestali su ti bolovi ali su se odskoro (možda godinu dana) pojavili bolovi u lumbalnom delu, par puta sam imao ukočenja. Već tri godine radim terenski posao i često sam u kolima. Fizijatar mi je ustanovio skoliozu lumbalnog dela kičme kao i ispravljenu fiziološku lordozu.
Kao mali, iako sam voleo sport, osećao sam se malo tromim i nikad nisam imao mnogo kondicije, pa možda i nisam baš neki sportski tip. Svestan sam uticaja alkohola u dobi mog razvitka mada imam drugova koji su lenjiji od mene i koji i danas mnogo piju ali nemaju problema kao ja. Ja sam sad ozbiljna osoba, radim, imam devojku, pijem samo ponekad po malo, nikad nisam pušio niti sam se drogirao. Hteo bih da se vratim u formu pa ako neko ima neku preporuku ili savet, ipak čekaju me još deca pa bih voleo da mogu da potrčima za njima:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 9:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nista drugo nego regulacija telesne mase i pod hitno da se kondicionirate!

Nikakve vezbe kod kuce, vec pronadjite fitnes centar ili teretanu sa kardio programom, pochnite sa tred mil trakom, biciklom, vezbama na lopti, nikakve tezine i tegovi!

Ako ste odluchili i resili da se vratite u formu onda se ozbiljnoposvetite sebi bar 2 sata u toku dana, bez obzira na posao, obaveze ko dkuce itd, mozete izdvojiti toliko vremena, problem je smao navici se na novi nachin i ritam zivota i vezbanja!

Niko vam drugi nece pomoci ako to sami ne uciniti za sebe!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Jan 10, 2011 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 7:50 pm
Postovi: 5
Hvala vam puno na brzom odgovoru. Možda ste iz mog izlaganja predpostavili da sam debeo:) (ako ste to mislili pod regulacijom tel. mase), međutim ja imam 85 Kg na 187 cm visine.
Još jednom, hvala vam puno, hitno ću da krenem na neke vežbe, pošto kod kuće nemam volje sam da radim. Samo moram naći neku ozbiljniju ustanovu jer u ovim teretanama u mom mestašcu nema puno stručnog osoblja koje bi trebalo da nas uvede u neki program.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 30, 2011 3:17 pm
Postovi: 24
msm glupo pitanje, a da li može ikako dobiti par centimetara na visini pomoću nekih vježbi??? netreba puno bar jedno 5 cm :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 3:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pitanje niste bas razumljivo postavili!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 30, 2011 3:17 pm
Postovi: 24
pa npr. da dobijem na visini, sad imam 169 cm a bilo bi dobro kad bi imao 175 cm

mislio sam da li postoje neke vježbe za tako dobijanje visine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 4:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
niste napisali koliko imate godina i koliku visinu imaju vasi roditelji!

u svakom sluchaju nema vezbe koja ce vam pomoci da porastate, bitno je da ne opterecujete organizam vishkom kilograma i da imate redovne fizichke aktivnosti.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 30, 2011 3:17 pm
Postovi: 24
ja imam 17 godina, a neznam za roditelje manji su od mene, a što se tiče vježbanja vježbam svaki dan i imam 55 kg

znači da se ne nadam puno :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Uto Mar 15, 2011 4:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
http://orthopedics.about.com/od/rehabex ... e.htm?nl=1

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pet Jul 08, 2011 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2011 7:27 pm
Postovi: 2
Samo bih hteo da kažem da dižem velike, srednje težine kod kuće već više od pet godina i osećam se fenomenalno. Tako da sam veliki protivnik stava "nikako velike težine" za muškarce. Treba samo raditi vežbe pravilno, disati pravilno i naravno pre treninga trčanje, zagrevanje mišića, istezanje. Težinu tegova treba prilagođavati svojoj trenutnoj snazi i kondiciji, to se podrazumeva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2011 4:04 pm
Postovi: 2
Jel znas mozda najbolje vezbe da ojacam skocni zglob.
Pokidao sam ligament skocnog zgloba nosio sam gips mesec dana i isao sam na terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Pon Feb 13, 2012 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2012 5:04 pm
Postovi: 2
Imam pitanje, pa Vas molim za odgovor :)

Zanima me: nakon 6 meseci od operacije na mozgu i na lobanji da li smem poceti da primenjujem vezbe koje se ticu pomeranja glave?

Ne mislim ni na sta narocito, mislim na trbusnjake npr. ili na premestanje tela u okviru joge koje podrazumeva pomeranje glave iz uspravnog polozaja u obrnuti polozaj.

Nadam se da sam se dobro izjasnila i hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Sre Feb 15, 2012 9:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Jos je rano!

Na sledecoj kontroli trazite savete o vezbanju od svog operatora i neurologa!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vezbajmo vezbajmo i samo vezbajmo
PostPoslato: Ned Maj 20, 2012 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2012 10:32 am
Postovi: 5
Postovani, imam 26. godina i vec par dana osecam jaci bol u gornjem delu ledja koji ujedno spaja i bol nesto malo iznad trticne kosti sa desne strane i prolaz kroz desnu nogu dok hodam.. Bol u ledjima mi ne da da spavam, jer kako god da se namestim zaboli me..takodje kada duboko udahnem osetim stezanje u grudima..Kao detetu mi konstatovano nepravilno drzanje i kriva kicma, ali nikada nisam imala nikakvih problema niti me je bolelo.. Pre par dana sam imala pogorsanje svoje osnovne bolesti-ulceroznog kolitisa- pa sam duze vremena sedela savijena i zgrcena, ne bi li me bolovi u stomaku prestali..kada se ovaj bol u gornjem delu ledja pojavio pomislila sam da je od sve te zgrcenosti nekoliko dana, ali vise nisam sigurna..Bila sam i na masazi ledja i ne mogu reci da se stanje popravilo..Takodje i dok hodam ne osecam se prijatno.. Ne znam sta da radim, nikakve lekove protiv bolova nisam pila plaseci se da ne ugrozim pogorsanje ulceroznog kolitisa..Molim Vas za neki savet! Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 85 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: