Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Napunili smo 6 meseci i radili krvnu sliku. Hemoglobin je 110 (ako se ne varam, referentne vrednosti za bebe su od 105 do 135), WBC 5,9, RBC 4,13. Pedijatar je preporucio Ferrumlek sirup, preventivnu dozu. Beba jede moje mleko, od 4 meseca i 20 dana smo krenuli sa zitaricama, pa sa povrcem i onda vocem. Za meso su rekli da sacekamo 7 meseci. Da li ste imali iskustva sa ovim sirupom, kako ga bebe podnose? Da li je možda bolje da ipak krene sa mesom i možda ne sa tim sirupom?

Drugo pitanje je oko jogurta. Kada ste poceli da ga dajete bebama i koji ste jogurt kupovali (u Srbiji)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam mom bebcu uvela jogurt sa 7 meseci, i to kravicu "IMLEK", medjutim, iz kibida su me savetovali da uz taj jogurt dajem detetu kasicicu pavlake, odnosno da isti mesam jer ne sadrzi sam dovoljno ml.masti neophodne za dete.Takodje, savetovali su me i "vitalino", i on se ne mora mesati.

Mada ml.proizvodi prouzrukuju resorpciju gvozdja, pa samim tim k.slika moze jos vise oslabiti.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Uto Jan 05, 2010 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Sto se mesa tice, ja sam ga mom bebcu uvela sa 6 meseci, i to prvo mlada teletina, mada i zumance je bogato gvozdjem.Prvo se uvodi cetvrtina, izuzetak je ako ej dete alergicno , recimo moje je genetski predisponirano, pa sam moala prvo osminu.U svakom slucaju meso je najbolji izvor gvozdja, i organizam ga prvo crpi iz mesa nakon toga iz zelenisa.Recimo ako necet tako rano meso, probajte prvo sa zelenisima, npr.blitva.

Za sirup nemam iskustva.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Sre Jan 06, 2010 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
jelr je napisao:
Napunili smo 6 meseci i radili krvnu sliku. Hemoglobin je 110 (ako se ne varam, referentne vrednosti za bebe su od 105 do 135), WBC 5,9, RBC 4,13. Pedijatar je preporucio Ferrumlek sirup, preventivnu dozu. Beba jede moje mleko, od 4 meseca i 20 dana smo krenuli sa zitaricama, pa sa povrcem i onda vocem. Za meso su rekli da sacekamo 7 meseci. Da li ste imali iskustva sa ovim sirupom, kako ga bebe podnose? Da li je možda bolje da ipak krene sa mesom i možda ne sa tim sirupom?

Drugo pitanje je oko jogurta. Kada ste poceli da ga dajete bebama i koji ste jogurt kupovali (u Srbiji)?



Kod beba koje sisaju, uobicajeno je da vrednost hemoglobina bude niza, jer su se ispraznili depoi, i kod mame i kod bebe. I kod nas je bilo tako (postoji ovde ista tema). Mi smo povecali hemoglobin za mesec dana sa 109 na 117, samo ishranom. "Milupine" zitarice su obogacene gvozdjem, i vitaminima. Meso ne bih uvodila tako rano, mozda tek za mesec-dva (mada, vi ste rano poceli sa dohranom, po vasem kalendaru bi sad meso doslo na red). Jogurt, takodje, u sedmom mesecu (sa punih sedam)... mi smo koristili "vitalino" na pocetku.
Sirup bih, svakako, izbegla. Njegova propratna dejstva (zatvor, na pr.) mogu da budu gora od pomoci koju daje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 8:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2008 11:18 pm
Postovi: 62
Lokacija: Beograd
Kakav crni sirup za hemoglobin 110. Stvarno ima raznih lekara...Pa sami ste naveli da je od 105 granica...U tom uzrastu uvek malo padne, pa kad dopdje meso i ostalo sredi se. Mom bebcu je bio 105 i dr nije preporucila nista./Sad mu je113, lepo jede i sve je super. U mnogim zemljama KS se i ne radi pre 9 meseci, a kod nas odmah kljukaju dete sirupima sa 6 meseci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Ned Jan 10, 2010 8:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Ma i ja vise izludeh jer smatram isto da 110 nije lose, mada kazu da se racunaju i ostali parametri, kao sto su HCT, MCV idr. Beba je jako lepo prihvatila povrce, sad sam krenula sa supama od mesa plus povrce, a krajem 6. meseca cu i sa mesom, pa mozda ponovimo nalaze. Bojim se da je ne poremetim sa tim sirupom (narocito stolicu).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Ned Jan 10, 2010 10:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja znam dete koje je imalo crnu stolicu od tog sirupa, maada, to je normalno.Ali, njemu je prepisan ferrum jer mu je hb bio 97.Dobar izvor gvozdja je i dzigerica ali se ne uvodi pre prvog rodjendana.

Pokusajte prvo sa ishranom,zelenisi, zumanac,i zitarice koje imaju gvozdja u sebi. Mom bebcu je u tom uzrastu hb bio 119, i dr je rekla da je to sasvim dobro.Maad neki lekari tvrde da se hb 117 mora popravljati, a neki tvrde da ne :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 31, 2011 8:38 pm
Postovi: 7
jao ljudi moji, mojoj bebi od 7 meseci je hemoglobin 95, i bas se pitam sta ce mi reci dr kad vidi rezultate. ni ja nesto nisam za sirupe - neke preparate gvozdja. mi smo uveli milupine kasice sa 4 meseca, i jede ih non stop. pre mesec dana smo poceli da jedemo meso, samo pilece i curece, a pre neki dan i zumance. poslednjih mesec dana uvodimo i jedino adaptirano mleko koje moze da, allernovu, pije zbog intolerancije na proteine kravljeg mleka, a i u njemu ima gvozdja. dojim je jos po malo, jer mi mleka nestaje.... brokoli npr. odavno jedemo, od nedavno i karfiol.
a ako uzmemo u obzir da sam i ja vecito bila anemicna (zbog cega i beba mora biti anemicna),a opet ziva i zdrava sve ove godine, pitam se stvarno da li bebi davati te sirupe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hemoglobin i jos nesto
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:39 am
Postovi: 3
Što se tiče hemoglobina, ja imam odlično iskustvo sa potpuno prirodnim lekom, a to je tinktura koprive koja se može naći u biljnoj, a i svakoj drugoj apoteci. Moj sin, koji sad ima 26 godina, je kao beba od 4 - 5 meseci imao hemoglobin daleko ispod 100. Pedijatar kod koga sam ga vodila na kontrolu je preporučila tinkturu koprive i već posle mesec dana upotrebe, hemoglobin je bio 154, što takođe nije najbolje (dosta je visok), te sam odmah prekinula tu terapiju, a hemoglobin je, sam po sebi, ubrzo došao na normalu (oko 120). Od tada, moj sin nikada nije imao problem sa gvožđem, niti hemoglobinom. Ne znam da li to svakome pomaže, ali, svakako da ne može da šteti u normalnim dozama. Vredi probati. Svi kojima sam preporučila koprivu su bili zadovoljni.

Read more: pedijatrija/gvozdje-kod-bebe-t41433.html#ixzz2IwYCiygb


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: