Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Krv u spermi
PostPoslato: Sub Dec 18, 2010 2:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 2:16 am
Postovi: 2
Dobro vece.Prvi put sam ovde.Zamolio bih za pomoc,ako je moguce nekog strucnijeg,po pitanju mog problema.Imam krv u spermi,nakon odnosa.To traje vec nedelju dana.Pokusavao sam da napipam da li ima nekih kvrzica ili bilo sta cudno na testisima,medjutim nema.Krv se ne pojavljuje bas posle svake ejakulacije i u vidu ciste krvi,vec i kao sukrvica.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Sub Dec 18, 2010 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Neophodno je da odes na pegled kod urologa koji ce te pregledati i uputiti da uradis spermokulturu. Krv u spermi moze da bude znak upale seminalnih kesica i to se leci antibiotikom Samo od sebe nece proci.
Naravno, postoji mogucnost da ti pukne neki krvni sud tokom odnosa, ali to je ipak na urologu da proceni, a narocito nakon spermokulture.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Sub Dec 18, 2010 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2010 2:16 am
Postovi: 2
Vragolasta Amfibija je napisao:
Neophodno je da odes na pegled kod urologa koji ce te pregledati i uputiti da uradis spermokulturu. Krv u spermi moze da bude znak upale seminalnih kesica i to se leci antibiotikom Samo od sebe nece proci.
Naravno, postoji mogucnost da ti pukne neki krvni sud tokom odnosa, ali to je ipak na urologu da proceni, a narocito nakon spermokulture.




Hvala vam puno,iskreno ja sam se uplasio da nije ono najgore :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 9:08 pm
Postovi: 1
Javljam se prvi put na ovom forumu ali sa istim problemom.

Naime, vec neko vreme primecujem da mi sperma postepeno zuckasto-braon i crvenkaste boje. Uradio sam spermokulturu gde nisu pronasli bakterije ali sam na pregledu brisa na hlamidiju, ureaplazmu i microplazmu bio pozitivan na hlamidiju. Urolog mi je odredio jednokratnu terapiju (i mojoj partnerki kod koje je na nalazu bila prisutna ureplazma). Medjutim, kod mene su jos prisutni isti simptomi i dve nedelje nakon uzimanja terapije. Posto sam u mladosti lecio e.coli sa istim simptomima (nakon duze terapije to je izleceno) plasim se da ponovo imam isti problem. Nameravan da uradim pregled urina i ponovni bris ovaj put na hlamidiju i e. coli ali me sada uznemirava cinjenica da se ti simptomi javljaju vec duze vreme. Plasim se mogucnosti da ostanem sterilan pa vas ovim putem pitam za savet.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 8:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
treba ponoviti bris na hlamidiju da se vidi da li je terapija bila uspesna, ako nije onda ponovo primeniti adekvatnu terapiju...i naravno ispitati te druge uzrocnike...svaku infekciju treba blagovremeno leciti i izleciti kako bi se izbegli ti drugi potencijalni problemi koje navoditete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 9:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
PIPER 73 :Samo da dodam, hlamidija nije za igru, i sto je naj gore negativan test nije znak da ste se zaista izlecili nego da mozda bris nije dobro uzet.Ja i moj muz smo se patili oko 12 meseci s tim da je za njega lecenje bilo jos i u kombinaciji sa lecenjem e.coli i trajalo je nesto krace nego meni.Savaki put kada bi posle doze antibiotika rezultat bio negativan lekar je trazio da ga uradimo u tri navrata sa razmacima od 10 dana i bio je i u pravu jer nam se u tih godinu dana cesto desilo da neko od nas bude prvo negativan pa onda na sledecem pozitivan jer ne zna svako da uzme dobar bris.Da se nismo pridrzavali, infekcija bi se samo vrtela u krug , kada smo uspreli da se izlecimo trebalo mi je 6 god da ostanem u drugom stanju iako je navodno sve bilo u idealnom redu.Obrati posebnu paznju na chlamidiju jer mnogi koji je imaju nemaju a ma bas nikakve simptome tako da ni ne znaju, a ona utice na sterilitet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 2:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
i sto je bitno - ispituju se i lece OBA partnera!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Sre Jul 11, 2012 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 2:16 pm
Postovi: 1
Treba mi odgovor imam 16 god kao svako jutro kada ustanem pogledam film za odrasle i obavim ono znate na sta mislim,ali danas to obavio cim sam ustao pogledao sam u ruku i video sam krv pogledao sam u kitu neznam kako da se izrazim i malo je krvi izaslo prvo sam se uplasio pa sam pomislio proce me.
Kasnije sam otisao da pisam i nije bilo krvi
I sada kada sam ga opet bacao u nesvest nije bilo krvi.
Treba mi objasnjenje zasto je krv izasla a kasnije krvi nije bilo?!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Čet Jul 12, 2012 10:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Milose, moguce da ti je pukao neki kapilar-ne brini se ako se to vise ne ponavlja al ne bi bilo lose da odes i kod doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Ned Jun 09, 2013 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 5:53 pm
Postovi: 26
Šta da kažem.. Sličan problem imam i ja. Imam 16 god. i primetio sam juče da mi je sperma promenila boju u neku svetlo braon boju. Danas sam isto obavio posao i video sam da se ta boja pojačala i ima je u većoj količini. Šta mislite, da l' to može da bude prolazno nešto ili je neka infekcija 100%? A i dok mokrim osećam blago peckanje.

_________________
Tony


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Krv u spermi
PostPoslato: Sre Jul 24, 2013 12:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Stevane--ako do sad nisi resio problem-ja ti savetujem da ides kod urologa ako te pecka pri mokrenju obaveznoooooooo idi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: