Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sub Dec 11, 2010 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 10:35 pm
Postovi: 15
Lokacija: Nis
Pozdrav i postovanje,
Ponovo sam tu. Odlucio sam da otvorim novu temu koja ce biti u stilu 'Kako sam se ja skinuo sa insulina' gde ce biti kompletan tekst koji se tice tehnickih detalja oko terapije. U medjuvremenu da dam neke svoje stavove oko onoga sto sam ovde procitao. Dakle, to nisu konacne istine vec moje glediste koje se moze, ali i ne mora prihvatiti.
Citiraj:
Nazalost, gospodin o kome je rec je preminuo.
Zaista ovo nisam znao. Da ne bih zvao porodicu i bespotrebno ih uznemiravao, molim sve one koji znaju nesto o uzroku smrti g-dina brke da mi to saopste (javno ili na private, svejedno). Znatizeljan sam...

Citiraj:
Oni bez para i danas dobijaju svinjski i govedji insulin
Moje je iskustvo da su ti insulini solidni. Njihovo poreklo jeste zivotinjsko, imaju taj deo lanca DNK koji ne odgovara humanom insulinu, nisu sasvim cisti itd. S druge strane, kada su devedesetih otezali snabdevanje insulinom, ja sam se uputio u BGD i na jedvite jede dosao do nacina ekstrakcije insulina iz pankreasa zivotinja, u nekim improvizovanim i kucnim uslovima. Uz put, ovo nikome ne bih preporucio pre svega zbog vrlo delikatnog odredjivanja jacine. Ali je funkcionisalo. Takodje, da napomenem da smo uspeli, takodje u kucnim uslovima da napravimo i tzv. nazalni insulin. To je onaj koji se smrka na nos; bio je pre nekoliko godina u prodaji u Americi i prodavla ga je Elli - lily (ne znam tacno kako se pise, ali mislim da znate o kojoj se firmi radi). Trenutno je u oblasti insulina dobro videti http://www.emisphere.com/ gde su izlozili svoje oralne insuline. Koliko sam informisan (precutkujem izvor) trude se da ga naprave tako da se moze koristiti i kod tipa 1. Uporedo s tim mozete guglati i videti grupe pacijenata koji se zalazu za 'zivotinjske' insuline. Hormoni ekstrahovani iz zivotinjskih pankreasa sadrze i pro- insulin i masu drugih stvari koje ucestvuju u metabolizmu ugljenih hidrata. Kada sam citao kako jedan kratkodelujuci insulin (trenutno vrlo aktuelan) sadrzi kao pomocne komponente cink- hlorid, glicerol, metakrezol, natrijum hidroksid i hlorovodonicnu kiselinu - osecao sam prilicnu zabrinutost. Znam za pricu kako je to u tragovima i sl. Na kraju, nije mi sasvim jasno zalaganje za hranu koja nije genetski modifikovana, ali je istovremeno dozvoljeno koriscenje genetski modifikovanog kvasca (insulina)? Da rezimiram, ja sam u poslednje vreme svog 'insulinskog doba' koristio Actrapid zato sto je bilo najkomformnije doci do njega. Ali, da je u ponudi bila i 'kolekcija' zivotinjskih insulina, uvek bih pre odabrao one organskog porekla pa cak i kada nisu potpuno precisceni. Naravno, ponavljam, ovo je moje (mozda zaostalo) glediste. Ipak, kada cujete da neko prima insuline na klasican spric, pokazite interes za vrstu insulina koji koristi - mozda se iz toga moze izvuci njegov glediste na vrste insulina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 10:35 pm
Postovi: 15
Lokacija: Nis
Pozdrav svim ljudima dobre volje koji jos uvek imaju snage da prate ove tekstove,

Ovako, obecao sam da cu pronaci tekst objavljen u "Ilustrovanoj" o lecenju DM. To je trajalo malo duze jer se citava serija clanaka objavljenih na ovu temu nalazila kod prijatelja koji zivi u mestu 30 km od mene. Sada je tekst ponovo u mom posedu. Serija tekstova nosi naslov "Hrana je lek - lek je hrana". Autor je Milica Sibalic. Ukupno 7 nastavaka, svaki po dve novinske strane. U sedmom, poslednjem nastavku, izmedju ostalog pise i ovako: '... Nobelovac Albert Svajcer bio je tezak dijabeticar. Obratio se za pomoc Maksu Gersonu koji mu je odmah ukinuo dijetu bogatu belancevinama. ... Doza insulina, koju je pacijent primao, postepeno je smanjivana da bi posle mesec dana mogao potpuno da zivi bez inekcija. Dijabetes mu se nikada vise nije vratio. Umro je u 92. godini...." Na listovima koje sam iscepao iz novina ne pise datum niti broj casopisa. Pretpostavljam da se radi o 86. ili 87. godini. Svakako da je moguce iskopirati ove listove ili citavu seriju clanaka, ali bi to uistinu krsilo neke trenutno vazece normative u drzavi. I posto smo mi sve ostale probleme resili zasto bismo krsili taj zakon o autorskim pravima. Dakle, legalan put za objavljivanje i distribuciju citave serije clanaka je trazenje i dobijanje dozvole od "Ilustrovane" ii od samog autora Milice Sibalic. Ne znam ko bi se bunio u slucaju objavljivanja... Pretpostavljam da autorka zivi u Bgd, pa ko je blizi Bgd, moze da se pozabavi time da citava stvar udje u legalne tokove. Uz put, hvala coveku koji me je upozorio na postojanje policije (citaj: zapretio milicijom). Zamislite da sam, onako lakoveran i brzoplet, skenirao i objavio citav tekst i jos neke koje cu pominjati?
Uz put, jos uvek traje pisanje teksta koji govori o tome kako sam se ja licno skinuo sa insulina i bice objavljen kada ga zavrsim. Odustao sam od objavljivanja po delovima jer me to usputno odvodi na sporedne puteve. Dakle, ja nemam nameru da objavim, registrujem, patentiram ili slicno neku cudesnu vodicu ili lek koji ce vas spasiti insulina ili ne daj boze dovesti covecanstvo u situaciju da nema potrebe proizvodititi insulin. Ja samo imam nameru da svoje iskustvo obleodanim. Pa ako nekome to koristi OK, ako ne - oprostite. Da, nastojacu da nigde ne dodjem u sukob sa zakonom, ili ne daj boze sa ljudima koji su diplomirali medicinu. Dakle, policijski dousnici i fanaticni vernici medicinske nauke (uvreda bi bila reci dogme, zar ne?) ne morate brinuti. Dzabe cete iscitavati tekst nekoliko puta, dobro cu paziti.
Izvinjavam se zbog gorcine na kraju teksta, ali ona je proizvod mog zivotnog iskustva, podneblja i polozaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sre Dec 15, 2010 6:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Nisam ja nikome nista pretio milicijom, ali na forumima ovde se moze naci mnogo ljudi koji se pojave sa proizvodom koji "leci", pa zaradjuju ozbiljne pare na prevaru. Pogledajte samo forum "onkologija" i naci cete mnogo takvih primera. Svako malo se pojavi nekakav "dr Roso", nitkov i prevarant, koji zaradjuje velike pare na tudjoj muci prevarom.

Oni koji imaju savet, ideju, stvarnu pomoc, pa makar bili i u zabludi, oni su dobrodosli.

Za pravljenje insulina u kucnim uslovima treba pogledati sledeci link.

http://www.youtube.com/watch?v=xlOBl_nEits

Ovo je jedna od najinspirativnijih prica o dijabetesu i o zivotu, uopste! Preporucujem svima da pogledaju!


A sto se tice izlecenog Nobelovca. Prvo, rec je o coveku koji je dobio Nobelovu nagradu za mir! To je kao da Marti Ahtisari sebi izleci dijabetes, kakve veze to ima sto ima Nobelovu nagradu?! Imali su dijabetes toliki drugi predsednici i Nobelovci, pa imamo podatke iskljucivo o jednom koji je ziveo pre 100 godina?!

A covek koji ga je lecio, Max Gerson, napisao je i kljigu o tome kako je izlecio i rak kod 50 pacijenata! Covek je sve izlecio! 100 godina kasnije, americki Nacionalni Intitut za Kancer (NCI) je pokusao da analizira njegove metode i zakljucio je

[...] Gerson's records lacked the basic information necessary to systematically evaluate his claims. The NCI concluded that Gerson's data showed no benefit from his treatment.[1] The therapy is considered scientifically unsupported and potentially hazardous.[2][3]

Toliko o kredibilitetu lekara.

A na kraju i o "leku": metoda se zasniva na sledecem

Gerson took him (g. Nobelovca, prim. misura) off his high protein diet, commenting that since it is the pancreas that has to supply most of the enzymes needed to digest protein and since it is the pancreas which is ailing already in diabetes, why flog a dead horse? Poorly digested proteins only create more than their fair share of toxic wastes. Gerson put Schweitzer on a regimen of fresh raw vegetables and lots of vegetable and fruit juices, including apple juice with all its fruit sugar. Ten days later, Gerson judged it safe to reduce his patient’s insulin by half. A month later, Schweitzer needed no insulin at all.

Problem je logicke prirode: enzimi koji se koriste za razlaganje proteina - tripsinogen, kimotripsin, i karboksipeptidaza, se luce UNUTAR pankreasa, i nisu pod napadom pri dijabetesu, tj. nemaju endokrino dejstvo! Tako da je logika veoma, veoma problematicna!

Nije to prvi put da Ilustrovana pise potpune gluposti! Ovde se radi o vrlo sumnjivoj stvari, najblaze receno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 7:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 4:34 pm
Postovi: 9
Pre par meseci mi je dijagnostifikovan tip 2. Pijem gluformin, mada imam utisak da mi smeta organizmu, al dovodi ipak glikemiju u okvire normale.
Ja se mesecima jako lose osecam, iscrpljenje preko svake mere, bezvoljnost i osecaj da mi se nesto na polju kompletnog zdravlja desava, a da je van moje kontrole.

zanima me ono sto procitah u postu [quote="prvul"Parametri jetre su u redu (za one koji misle da je propala). Ovo stanje moram polako da dovedem u granice normale...[/quote]

Meni su parametri jetre biti trostruko uvecani pre par meseci alt i ast 120 i 110, pa su se smanjili malo na 98 i 90. za GGt znam samo za poslednje merenje 68.

naime, doktorka mi rece da je to od secera ( da ne pricam da ne nezainteresovana da bilo sta pojasni ), ali daj je to zaista tako?

moja majka je dijabetricar, starija zena, koja je godinu i malo vise pre dijagnostifikovanja kancera imala povecane transaminaze. Nakon operacije, coryicepsa ili cega to se sve na duze vreme dovelo i normalu, i sada je hvala Bogu tako. Navike u ishrani su i dalje iste i lose, al ne moze se starija zena tako lako promeniti.

dakle mene plase ti parametri i dal je to zaista vezano za neregulisanost secera?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 7:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 4:34 pm
Postovi: 9
misur je napisao:

A covek koji ga je lecio, Max Gerson, napisao je i kljigu o tome kako je izlecio i rak kod 50 pacijenata! Covek je sve izlecio! 100 godina kasnije, americki Nacionalni Intitut za Kancer (NCI) je pokusao da analizira njegove metode i zakljucio je

[...] Gerson's records lacked the basic information necessary to systematically evaluate his claims. The NCI concluded that Gerson's data showed no benefit from his treatment.[1] The therapy is considered scientifically unsupported and potentially hazardous.[2][3]

Toliko o kredibilitetu lekara.

A na kraju i o "leku": metoda se zasniva na sledecem

Gerson took him (g. Nobelovca, prim. misura) off his high protein diet, commenting that since it is the pancreas that has to supply most of the enzymes needed to digest protein and since it is the pancreas which is ailing already in diabetes, why flog a dead horse? Poorly digested proteins only create more than their fair share of toxic wastes. Gerson put Schweitzer on a regimen of fresh raw vegetables and lots of vegetable and fruit juices, including apple juice with all its fruit sugar. Ten days later, Gerson judged it safe to reduce his patient’s insulin by half. A month later, Schweitzer needed no insulin at all.

Problem je logicke prirode: enzimi koji se koriste za razlaganje proteina - tripsinogen, kimotripsin, i karboksipeptidaza, se luce UNUTAR pankreasa, i nisu pod napadom pri dijabetesu, tj. nemaju endokrino dejstvo! Tako da je logika veoma, veoma problematicna!

Nije to prvi put da Ilustrovana pise potpune gluposti! Ovde se radi o vrlo sumnjivoj stvari, najblaze receno.


Prvi put cujem za ovaj slucaj, ali sam procitala brdo licnih iskustava ljudi koji su sirovom hranom, vocem i povrcem izlecili svoj organizam, i od raka i od dijabetesa. Sto i ima logike donekle,jer smo mi ono sto jedemo. I najvise bolesti i dolazi od kontinuirane neadekvatne ishrane ogranizma.

Postoji predpostavljam istinita prica o ljudima koji su za 30 dana na sirovoj hrani izlecili dojabetes.

http://www.youtube.com/watch?v=okf7wdRB ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pon Jan 03, 2011 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
misur je napisao:
Problem je logicke prirode: enzimi koji se koriste za razlaganje proteina - tripsinogen, kimotripsin, i karboksipeptidaza, se luce UNUTAR pankreasa, i nisu pod napadom pri dijabetesu, tj. nemaju endokrino dejstvo! Tako da je logika veoma, veoma problematicna!

Gde nedostaje logika...?
Doticni nobelovac koga je izlecio Gerson je imao tip 2. Proteini koji su se izbacili iz ishrane su bili zivotinjskog porekla. Ovi proteini zivotinjskog porekla... to je bio razlog zasto sam pitao Dr .Bernstein-a da li ima slucajeva izljecenja dijabetesa sa njegovom dijetom...

Kao prilog, citav film "Divna istina" ima na http://www.youtube.com/watch?v=-ba62Y-PFe4 .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pon Jan 03, 2011 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Problem logicke prirode je to sto se radi o dve razlicite funkcije organa! Pankreas ima endokrinu ulogu (insulin, glukagon, ...) i ulogu digestivnom procesu gde luci enzime za razgradnju hrane. To je (karikirano) kao kad neko ima migrenu, i kaze da je izlecio tako sto je promenio frizuru!

A film... klasican primer manipulacije i jednostrane price. Neistina sa elementima istine da bi se potkrepila prica. Nitriti, aspartam, GM hrana, sve je to poznato i tacno. Interesi krupnih kompanija i organizacija takodje. Ali prenaduvano i izmanipulisano. A da ne govorim o ubitacnom amalgamu, elektricnom polju krastavca, leku protiv raka, sto je potpuna glupost. Naravno, ako se unose stetne materije, ljudi ce biti bolesniji. Ali da se jedenjem organske hrane lece bolesti - to nije tacno!

Tumore i rakove su tek nedavno po usavrsivanju metodologije istrazivanja poceli da pronalaze na mumijama iz starog Egipta. Kakve li su to aditive koristili Egipcani? U starom Egiptu je takodje bilo dijabeticara, uostalom od njih i poticu prvi dokumenti o bolesti. Stari egipcani su se iskljucivo organski hranili!

Gomila primera ima ljudi koji su se hranili organski, makrobioticki, po ovoj metodi, onoj, pa se nisu izlecili. O njima nikad niko ne govori.

Sto se tice namirnica zivotinjskog porekla kao krivca za bolesti, samo da potsetim da je Indija, zemlja gde ljudi prakticno ni ne jedu meso, gde je veliki broj vegeterijanaca i vegana, medju vodecim u svetu po prirastaju broja obolelih od dijabetesa.

I na kraju, samo da podsetim da se insulin koji je spasao zivote milionima i spasava ih svakodnevno dobija od genetski modifikovane e. coli. Hoce li neko da kaze da mu i taj lek ne valja i da mu smeta genetska manipulacija nad organizmima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pon Jan 03, 2011 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Izgleda da mi je secer poremetio kognitivne funkcije. Prema logici koju iznosis, ako neko ima ostecenu jednu funkciju pankreasa onda to povlaci da je druga funkcija pankreasa u redu. Ja gledam drugacije, kao cjelinu. Ako je jedna funkcija pankreasa (ili nekog dela tela) ostecena onda to moze uticati na ostale funkcije, jer je celo telo povezano i delovi funkcionisu kao celina, a ne zasebno.

Sto se tice manipulacije, postujem nauku, ali kad neki manipulisu naukom da bi imali moc to je zalosno.

Mozes li dati malo vise informacija o zabludi u vezi amalgama, tj. zive. Ona isparenja su stvarna. Staviti zivu (otrov) kao punjenje za zube je stvarno smesno.

Logika za Indiju i dijabeticare ne stoji, jer je mali broj onih koji zive na svezim sokovima od povrca i voca sto je opisana metoda. Nema logike to porediti. Bolje potrazi studije koje pokazuju uticaj vegetarijanske i ne-vegetarijanske ishrane na zdravlje ljudi. Takodje, zakljucak jedne studije je:

http://www.veganhealth.org/articles/diabetestwo

"Conclusion

In conclusion, it appears safe to say that:

* A whole foods vegan diet is safe for people who have type 2 diabetes and is as beneficial, if not moreso, than a typical ADA diet.
* Vegans have lower rates of type 2 diabetes than non-vegetarians.

Note that the participants in the PCRM studies were provided with vitamin B12 supplements. All vegans should follow the daily recommendations listed in Staying Healthy on Plant-Based Diets."

GMO uopste ne treba komentarisati. Najvise GMO se izvozi u Indiju, ako nisi znao. Zasto se ti eksperimenti tamo odvijaju to je isto sve jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 04, 2011 7:44 pm
Postovi: 2
Prvule, čekam da vidim tvoj "recept"!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 10:35 pm
Postovi: 15
Lokacija: Nis
Pozdrav & postovanje,
Pre par meseci sam obecao, ne recept vec opis onoga cime sam se koristio da bih se 'skinuo sa insulina'. Obecanje nisam jos uvek u mogucnosti da odrzim iz jednog licnog i pre svega zdravstvenog razloga. Naime, trenutno se borim sa Adenomom prostate. Pretpostavljam da cu izaci na kraj sa tom mukom. Ne zelim pod noz niti bilo sta invazivno. Izgleda da sam lepak za bolesti. Situacija nije alarmantna, ali ja ne zelim da to traje i uzme maha. Hvala 'elcu' sto me podsetio na postojanje Vitafona... Da, i retko sam na netu na ovom forumu pa bas ne pratim sta se sve desava...
Sta je dovelo do Adenoma je pitanje koje me je mucilo dugo. Moja pretpostavka je da su jedan od 'boljih pomagaca' za ulazak u takvo stanje preniske vrednosti holesterola i triglicerida. Daleko ispod normalnih /optimalnih/ vrednosti. Negde ranije sam prepisivao te vrednosti pa da ne radim to ponovo... Jedva sam nekako pronasao kako je taj holesterol jedan od ucesnika u funkcionisanju odbrambenog sistema protiv kancerogenih oboljenja... www.baneprevoz.com/.../Walter-Hartenbac ... lesterolu- Ovde mozete videti o cemu se radi. Ali, ponavljam, ovo je samo moja pretpostavka. Naravno da je mnogima normalno da posle 50 godine imate muke sa prostatom. Moj stav je da ste verovatno negde pogresili u 'odrzavanju vaseg fizickog tela', kao i mnogi drugi pre vas, a da su godine samo doprinele tome. Fizicko telo je solidno napravljena masina koja cak i moze da sebe popravlja, ako joj vlasnik stvori uslove za to. Tako sam ja, da bih poravio svoje krvne sudove, vid, bubrege i sl. napravio uslove i doveo svoj holesterol i trigliceride ispod normalnih vrednosti. Time sam svom telu omogucio da udje u jednu drugu opasnu zonu /iz koje cu se valjda izvuci/.
Ako se u laboratorijama koje su pravili ljudi mogu genetskim inzenjeringom mogu dobiti cuda, zasto to ne bi mogla da uradi i vasa licna laboratorija koju je priroda gradila i usavrsavala mulionima godina? Naravno, ovo je moje misljenje i ne morate ga prihvatiti kao istinito.
Da, odrzacu obecanje. Ali, ne morate verovati ako vam je citava stvar /ili makar neki njen deo/ izgleda sumnjivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
Samo ovaj link iznad nije ceo... evo ga http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Walt ... icina_3760


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 12:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
prvul je napisao:
Hvala 'elcu' sto me podsetio na postojanje Vitafona...

Hvala 'prvul' sto si mi predlozio HBO terapiju... jer mi se cini da ne bih zapazio ovu ucinkovitost iako se ovde pisalo na tu temu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 3:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
prvul je napisao:
Naime, trenutno se borim sa Adenomom prostate.

Upravo sam naletio na ovo:

"Fascinantan je izvor ove informacije: potiče od jednog najvećih proizvođača lijekova u svijetu koji tvrdi da je nakon 20 godina rada u laboratoriju od 1970. Ustanovljeno da limun uništava maligne stanice kod dvanaest vrsta raka, među kojima je rak debelog crijeva, dojke, prostate, pluća i gušterače."

http://www.val-znanje.com/index.php?opt ... Itemid=201

Ovo mi je bilo interesantno i zbog toga, jer sam davno citao da je jedan doktor lecio nove dijabetes pacijente sa sokom od limuna u toku 7 dana. Dijeta je bila jednostavna. Po secanju: pravi se sok od limuna u omjeru 1:10 (limun:voda) i pije se jedna casa svaki sat. Ako ste gladni mozete pojesti jabuku, a ako ste ponovo gladni mozete skuvati supu od povrca i mozda uzeti jos koju jabuku. Ova metoda je, kako je pisalo, bila uspesna kod tek otkrivenih dijabeticara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sub Feb 12, 2011 4:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 04, 2010 2:38 am
Postovi: 32
smatram da covek moze i treba da zivi koliko-toliko (nazalost, u granicama svojih materijalnih mogucnosti) normalno, uredno, da zivi onoliko zdravo koliko je trebao da zivi PRE nego sto je dobio dijabetes, ali u tome veliku ulogu igra i stres koga se, nazalost, ne mozemo osloboditi, pogotovo u ovakvoj "pravnoj" drzavi... procitao sam i od misura i ono od dr berstina... -nisam nikako pristalica filozofije -kilo prasetine pa 100 jedinica insulina!! ali nisam bas ni pristalica misurovih radikalnih dijeta. kao i uvek, istina je negde na sredini... pa, da skratimo pricu, jer se ona vrlo "rasplamsala"!
-za dijabetes, pogotovu tip 1, za sada, NEMA leka!! postoje POMOCNA sredstva, -pilule i insulini, razni... i, opet, za sada toliko...
a, o tom-po tom...
a, dr. ovaj ili onaj ili neki veliki filozof (bez diplome, kao 1 sa ovog foruma-necu ga pomenuti samo cu ga znacajno pogledati..!?) ce uvek tvrditi da to leci 100% pa ga malo posle vidimo na TV kako ulazi u CZ...
voljan sam da razmenjujem iskustva (i da ih primenjujem!) ali u skladu sa SVOJOM filozofijom zivota i da ih delim sa ostalima ali NIKAKO nisam za pothranjivanje LAZNIH nada i sumnjivih metoda!
-mi smo na insulinu i raznim pilulama i nekim svojim rezimima zivota, i to, i samo to je stvarnost!!!! lazna nada nije stvarnost!!!
toliko od mene, i hvala na strpljenju... ceda, bgd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li neko zna primer izlecenja od dijabetisa
PostPoslato: Sub Feb 12, 2011 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 10:23 pm
Postovi: 133
Cedo, ne postoji nikakva 'moja' dijeta. Ja samo kazem sta sam procitao i sta ima pomalo logike. Niti koga teram niti tvrdim da je nesto 100% dobro i provereno. Ne mogu naucnici koji se ceo zivot bave time da dodju do zakljucka sta je najbolje, pa nece jedan entuzijasta sa foruma da razresi problem. Jedino sto hocu da kazem je da ljudi treba da se informisu, da uce i slusaju druge, da usvajaju ono sto je dobro i budu kriticki nastrojeni prema svemu. Dijabetes je takav da nije dovoljno slediti ono sto lekar kaze za 5min kontrole, pa covek hteo- ne hteo mora da se trudi da dodje do odgovora za sebe. Tako shvati i moje komentare. Ja sam pricao o onome sto neki ljudi imenom i prezimenom rade i sto je uspesno za njih. I to je moj cilj - da podelim informaciju sa ljjudima kojima to moze biti od pomoci. Nista vise.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: