Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nakon operacije zucne kese
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 27
Laparaskopski sam operisala zucnu kesu pre 8 dana i danas sam vadila konce.Oko jedna od dupcica(ta iznad samog pupaka) imam modrica i rana na dodir boli,a sama rana kad je pogledam kao da je 1-2mm u dubini nezarasla (imam utisak kao gledam salo ispod :oops: ) a ostala 3 su ok.Zanima me jeli to normalno,kao i to da vremenom osetim bol na mesto gde je bila zucna kesa i jos zanima me ishrana, moze li da poijem crnu kafu koju volim dosta sladju.Konce je vadila sestra,pa nista mi nije rekla oko rane.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operacije zucne kese
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 9:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ranu bi ipak trebalo da pogleda hirurg.Ja i godinu i po dana posle laparoskopske operacije imam na pupku konac koji se jos nije razgradio i ponekad me probode.
Sto se tice ishrane par meseci bi trebalo jesti samo dijetalno.Masno nikako! Voce sveze nikako! Sve sto je tesko za varenje! Mnogima ne kazu,ali bilo bi dobro uzimati pri jacim obrocima nesto za varenje: Creon,Festal,Pankreatin (bar u prvo vreme).
Jesti: supe,kuvano meso (piletinu,teletinu),kuvano povrce,keks sa cajevima,pilav,barene tikvice,pire,sutlijas,puding,griz,kiselo mleko,poparu.Cokolade nikako.Jaja u kuvanom obliku,bez zumanaca (samo belance),bar za prvo vreme.
A nove namirnice treba uvoditi postepeno i po malo,jer svaki organizam razlicito reaguje.
Mozda kasnije moze meso sa rostilja.
Ja nisam mogla dugo da varim i imala sam bilijarne dijareje.Opet napominjem da je sve individualno.Tesko sam varila junece meso,sto sam do operacije mogla.Na VMA su mi rekli da kod nekih ljudi je potrebno i 5 god. da se organizam navikne,jer sad umesto 400 ml zuci,ide 1200 ml direktno u tanko crevo.
Bol ces osecati na mestu zucne kese sigurno dva meseca.Ja sam imala utisak kao da mi je ostao neki kamen.To verovatno bole i zucni kanali,jetra,dvanaestopalacno crevo,a na mestu zucne kese,kanali su fiksirani metalnim klipsevima (uglavnom se sad stavljaju titanijumski).
Ima jos o ovoj temi na forumu,pa pogledaj malo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operacije zucne kese
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 27, 2007 1:51 pm
Postovi: 27
Hvala za odgovor quincekap.Pogledala sam slicne teme na ovaj forum,koji su i te kako od koristi.Trazila sam ali nisam nasla sta savetuju d-ri koliko vremena treba da prodje nakon operacije da bi ostala u drugom stanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operacije zucne kese
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 9:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
To bolje pitaj hirurga ili ginekologa,ali mislim da mora da prodje bar godinu dana.Za svaku operaciju je potrebno godinu dana da rane iznutra zarastu.
Ja sam imala carski rez pre 10 god.,pa me je hirurg ispitivao kad je i sta bilo,jer je opasno raditi laparoskopsku operaciju zuci posle carskog reza.Valjda zbog naduvavanja stomaka prilikom operacije.Mislim da je cak spominjao da mora da prodje i 4 god.,posle carskog reza.
Posto je kod tebe obrnuta situacija,mislim da je najmanje potrebno godinu dana,a mozda cak i dve.Dok se oporavi organizam,pa dok pocnes normalno da se hranis ,itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nakon operacije zucne kese
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:27 pm
Postovi: 18
Iskreno, ja posle operacije zucne kese uopste nisam promenila ishranu. Ni pre operacije nisam jela masno. Znaci, nastavila sam da jedem sve kao i pre (ukljucujuci i jaja i kafu i sve ostalo) i nemam nikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: