Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: h i t n o
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 11:06 am
Postovi: 3
Imam 43 godine ,treba mi hitan odgovor ako moze neko da mi pomogne,bila sam prosle nedelje kod lekara gde mi je ustanovljena teska anemija[HCT 22] lekar se dvoumio da li da krene sa transfuzijom ili sa lekovima,ipak se odlucio za lekove.Pijem tothemu,folan,tablete vitamina C.Reko mi je da moram da idem kod ginekologa,gde su mi ustanovili miom materice 120x98x90,doktorka mi je preporucila hitnu operaciju.Da li ima neko slicno iskustvo,da li postoji drugi nacin lecenja osim hirurskog i koliko je to opasno ukoliko se odlucim da ne radim operaciju?Unapred hvala :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Sre Jan 26, 2011 12:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Miom materice može da prouzrokuje niz smetnji i problema, mada sam po sebi nije opasan. Zbog prilično velikog mioma, kakav je vaš, verovatno imate obimna mesečna krvarenja i zbog toga ste anemični. Miom (ili miomi) mogu da prave probleme u smislu da mogu da pritiskaju okolne organe (mokraćnu bešiku, debelo crevo...) i da ometaju njihov pravilan rad.
Ja nisam doktor, ali sam imala sličan problem vašem, koji sam napokon rešila operacijom. Imam 40 godina, miomi su mi pravili probleme od rane mladosti i probala sam sve i svašta ne bih li rešila probleme koje su mi pravili... Srećom, i zahvaljujem Bogu na tome, uspela sam izneti dve trudnoće i rodila sam dvoje dece.. Prošlog meseca mi je urađena histerektomija ( ja sam imala veliki broj mioma raznih veličina i odstranjivanje materice je bilo najbolje rešenje za mene).
Sada sam se potpuno oporavila od operacije i zaista osećam veeeeeeeeeeeeeeeeeliko olakšanje, kako fizičko, tako i psihičko.
Nadam se da će vam moje iskustvo bar malo pomoći u donošenju odluke koje i kakvo lečenje ćete prihvatiti.
Puno sreće i želim vam sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 11:06 am
Postovi: 3
Hvala puno ,dali je istina da prevremeno se ulazi u klimaks ? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 3:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Da, rekli su mi da je verovatno da cu ranije uci u klimaks...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 4:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Ali samo ako se odstrani cela materica i jajnici, ako se odstrani samo miom onda ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Čet Jan 27, 2011 4:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Mojoj mami je odstranjena materica bez jajnika i ona nije imala klimaktericnih tegoba, ali mislim da je to individualno, kao i kod puberteta, nekome burno, nekome nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2011 11:06 am
Postovi: 3
Hvala vam puno na informacijama, odlucila sam da se operisem ,na zadnjoj kontroli doktorka mi je rekla da nesmem vise da cekam tako da se trenutno spremam ,nadam se da ce sve biti u redu pozdrav :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 12:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 9:48 pm
Postovi: 92
Naravno da će biti sve u redu! Pozitivan stav i optimistične misli su veoma, veoma važne!
Da li će vam odstraniti samo miom ili i matericu?
Želim vam sve najbolje i brz oporavak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: h i t n o
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Ja zivim s takvim vec dugi niz godina.Znam da nije pohvalno ali eto ja nisam imala probleme pa nisam operisala.Sve sam probala (u smislu kapi i cajeva) i nista nije uspelo.Bio je mali a onda je rastao i rastao ali nije pravio probleme sem mojoj psihi.I to je vise nego dovoljan razlog da ga operisem ali ja nisam jer sam velika kukavica kad je noz u pitanju.Sad sam presla 45. i prvi put mi kasni.E sad je panika.Sta sada?Kontrolisem ga godisnje a ranije sam isla svakih mesec dana.Valjda sam se navikla na njega pa sam se smirila.Ne znam,nekako sam se utesila ali u dubini duse mi je uvek potajno neka strepnja.Nikad nisam imala duga krvarenja,ni neredovna,uvek mi je dolazilo sve na vreme i bilo je u redu.Sada ,kazem prvi put mi kasni mens.pa videcu sta cu.
Javite kad uradite nesto.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: