Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gljivice
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 9:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2007 4:06 pm
Postovi: 48
Koje vaginalete mi preporucujete za gljivice, tj candidu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 10:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Najbolje pitajte u Apoteci. Postoji Canesten, Nistatin i jos brojni spektar vaginaleta za ovaj problem. Ja licno bolje podnosim vaginalne kreme koje se nanose aplikatorom nego vaginalete, ali to je vec individualna stvar i nisam sigurna dal ih u Srbiji ima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Pon Dec 27, 2010 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2007 4:06 pm
Postovi: 48
da li kansen ili poliginax idu na recept i koliko kostaju da se ovako kupe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 20, 2010 5:57 pm
Postovi: 5
Neidu na recept. Poliginax je pakovanje od 6 kom. oko 320 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 3:07 pm
Postovi: 42
Canesten je 450din (3kom), što je dovoljno za jednu terapiju...tako su bar meni rekli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Čet Jan 06, 2011 7:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
Za gljivice je najbolje koristiti Gino-daktanol vaginalete koje se mogu uzeti na recept samo kod odredjenih dijagnoza. Mada nisu skupe ako se uzmu bez recepta. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Pet Jan 07, 2011 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 1:47 am
Postovi: 5
Cao svima...
Stvarno mi treba neki savet ili iskustvo jer ne znam vise sta da radim :cry:
Pre 6 meseci ginekolog mi je rekao da imam gljivice i od tada svakih mesec dana visim na pregledu ali uvek sve isto...Da mi vaginalete gino daktanol i caj za suzbijenje kandidijaze ali se stalno ponavlja... Stvarno sam vise ocajna :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Pet Jan 07, 2011 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 02, 2011 5:28 pm
Postovi: 30
Ako imas partnera, ne bi bilo lose da i on odradi npr. bris glansa jer mozda se ti i izlecis a da ti on konstantno unosi infekciju...
Naravno, ne mora da znaci da sam upravu....
Mada kazu da kad jednom krene problem sa sekretom uglavnom se jako tesko iskoreni....
I znaj da nisi jedina, ja prva imam isti problem... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Sub Jan 08, 2011 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 1:47 am
Postovi: 5
Hvala AtinaM za odgovor,
kontrolisao se i on i sa njim je sve ok, jedini problem sam ja :)
Pokusacu jos sa belim lukom, jos jedino to nisam probala, nadam se da ce biti ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Sub Jan 08, 2011 5:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Pored vaginaleta, redukcija secera koji jedes, jer i to utice na gljivice.
Nikako nikakav beli luk, mozes da navuces jos neku infekciju, jer ti narodni lekovi su dobri kad se unose na usta :) Ovako meni rece ginekolog. (Inace, beli luk ima antibiotsko dejstvo, a antibiotici ne deluju na gljivice.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Sub Jan 08, 2011 4:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Jos bih dodala da su vaginalete na bazi borne kiseline odlicne, meni su pomogle da se resim hronicnih gljivica. Takodje sam uzimala flukonazol (diflukan) i muz i ja jedno vreme (iako su i njemu testovi bili negativni - inace muskarci cesto dobiju lazno negativan test na gljivice). Ali Diflukan mora na recept, pitaj lekara. Mislim da svejedno ne treba nista na svoju ruku - osim ako nisi pre imala slicne simptome za koje je lekar potvrdio da se radi o gljivicnoj infekciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2007 4:06 pm
Postovi: 48
Kako si pila flukonazol, ja sam to pila pre nekoliko godina, i bilo mi je efikasno, mislim da sam pila samo jednu kapsulu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 9:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Ako ti se stalno vracaju gljivice moguce je da infekcija nije samo u vaginalnom delu, uglavnom vecina ginekologa posle ponovljene infekcije posalju da se uradi bris grla i da se pregleda stolica na candidu.Ako je nesto od toga pozitivno a cesto bude bez propratnih indikacija piju se i tablete uz vaginalete.Ako je partner negativan dole neznaci da je i gore i on bi trebao da uzme ta dva uzorka inace se rade i u privatnim lab. i nije nesto skupo .Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice
PostPoslato: Pet Feb 04, 2011 2:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
melita keller je napisao:
Ako ti se stalno vracaju gljivice moguce je da infekcija nije samo u vaginalnom delu, uglavnom vecina ginekologa posle ponovljene infekcije posalju da se uradi bris grla i da se pregleda stolica na candidu.Ako je nesto od toga pozitivno a cesto bude bez propratnih indikacija piju se i tablete uz vaginalete.Ako je partner negativan dole neznaci da je i gore i on bi trebao da uzme ta dva uzorka inace se rade i u privatnim lab. i nije nesto skupo .Srecno


Eto i mene da kažem po koju "pametnu" o pečurkicama... :roll: :)
Recidivantne gljivične infekcije su obično samo odraz stanja organizma. Iako su mišljenja podeljena, pristalica sam teorije da vaginalna kandidijaza nije seksualno prenosiva bolest. U prevodu, ako sejete seme na tlo koje nije plodno, ništa neće nići... tj ako niste skloni infekciji, niko vam je ne može preneti... a gljivice su svuda oko nas i u nama... kao i bakterije i virusi...
Dakle, ne trujte ni sebe ni vaše muškarce flukonazolom (koji nimalo nije bezazlen) bez preke potrebe. Ako doktor insistira i misli da je to super ideja neka ga pije on sam, ali nisam siguran da će pristati... :)))
Svako instant rešenje nije i kvalitetno... To se oduvek zna... :lol:
Znači... kako izaći na kraj sa Candidom?... Uglavnom veoma lako (sa izuzetkom teških slučajeva gde treba biti uporan i gde je neophodna terapija)
Bitan je pravilan način života i ishrane kako bi se ojačao imuni sistem... treba izbegavati uske pantalone i veš sa primesama sintetike (živeo beli "obični" pamučni veš) i naravno posebno izbegavati, najgroznije od svega, "dnevne higijenske uloške (koji inače nisu ni higijenski, a ni dnevni), izbegavati slatkiše, insistirati na mlečnim prerađevinama (razni probiotski jogurti sa laktobacilima) kako bi se negovala normalna bakterijska flora koja nas štiti od preteranog porasta gljivica i samim tim, gljivičnih infekcija... Od koristi može da bude i rastvor sode bikarbone (gljivicama se isti ne sviđa po više osnova) :D
Mogu da se koriste i vaginalete sa sporama Laktobacilusa (Gynoflor, Normogyn) ili da se piju tablete Lactogyn-a (mada i dalje mi nije jasno kako dospeju do vagine, ali kažu ljudi da deluje pa sam prestao da mozgam...) :lol:
I na kraju nam ostaje Polygynax, Macmiror, GynoDaktanol, Canesten, Lomexin i ostala čuda koju nam uvaljuju... Toliko... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: