Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nova dioptrija - problem
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:02 pm
Postovi: 3
Nosim naocare od malih nogu i vec duzi period sam nosio dioptriju +3....nedavno sam u otisao da uzmem nove naocare i da obavim pregled i utvrdili su mi dioptriju +1....koja mi inace nije odgovarala pa sam otisao ponovo...ali sad me pregledala druga osoba i on mi je dao +1,5 mada je kao nesto prokomentarisao da je to malo jace inace i ona +1 bi mogla biti adekvatna..... :-? ...E sad naravno vec par dana ih nosim i tesko mi ide prilagodjavanje s obzirom da sam sa +3 presao na +1,5 ... zanima me da li je neko imao iskustva da je sa vece presao na manju dioptriju i kako mu je islo to prilagodjavanje????

Inace naravno kada stavim te stare +3 nekako mi je sve lepse :D mada s obzirom da sam te dugo nosio na njih sam navikao ali sam recimo i cesto imao periode da me boli glava tj slepoocnice...mada sam ja to nekako vezivao za promenu vremena ali verovatno je to imalo veze sa naocarima...da li je to moguce ako je dioptrija prejaka???

Hvala. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 1:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Eh, to je vechiti problem nas sa dioptrijom, prilagodjavanje i na najmanju promenu u dioptriji traje i do 14 dana, zavisno od toga koliko se nose nove naochare i kako ko podnosi promenu.

Sve pprazeno vrtoglavicama, muchninom, glavoboljom, neraspolozenjem, promenom raspolozenja...

Treba samo vremena dok se oko i vi naviknete na promenu dioptrije.

A to kolika je dioptrija zaista treba samo oftalmolog da odredi, proceni, prepishe...ako ste imali glavobolje pre promene dioptrije mozda je bol nastajao bash zato shto ranija dioptrija nije bila odgovarajuca a sada jedno sto mozete je, shto bih ja rekla, da cutite i chekate :)

Ali u svakom sluchaju ako se diotrija promenila morate da nosite novu, pravilnu dioptriju, starom cete samo da ostajete na starom, nema promene niti korekcije vida!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:02 pm
Postovi: 3
tamaraft je napisao:
Eh, to je vechiti problem nas sa dioptrijom, prilagodjavanje i na najmanju promenu u dioptriji traje i do 14 dana, zavisno od toga koliko se nose nove naochare i kako ko podnosi promenu.

Sve pprazeno vrtoglavicama, muchninom, glavoboljom, neraspolozenjem, promenom raspolozenja...

Treba samo vremena dok se oko i vi naviknete na promenu dioptrije.

A to kolika je dioptrija zaista treba samo oftalmolog da odredi, proceni, prepishe...ako ste imali glavobolje pre promene dioptrije mozda je bol nastajao bash zato shto ranija dioptrija nije bila odgovarajuca a sada jedno sto mozete je, shto bih ja rekla, da cutite i chekate :)
!



14 dana za prilagodjavanje :-? ....Inace razlika je sa +3 na +1,5 tako da definitivno losije vidim sa ovim novim nego sa tim starim sa jacom dioptrijom...plus mi je malo onako sve cudno ...... mada recimo ne vidim neke stvari koje smatram da bi trebao da vidim e sad da li je i to zbog tog prilagodjavanja i da li ce se to "stabilizovati" kako se budem privikavao na ovu novu manju dioptriju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 02, 2009 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:02 pm
Postovi: 3
Mislim...verovatno je teze prilagoditi se kad ides sa vece na manju dioptriju nego sa manje na vecu :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 03, 2009 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Vasa dioptrija je plus 3 i nemojte je smanjivati.Uradite pregled u cikloplegiji,tj.na siroke zenice i tada nadjena dioptrija bice ona prava.Cim vidite dobro sa plus 3,nije iskljuceno da ce se u cikloplegiji otkriti da je dioptrija i veca.Sa manjom dioptrijom imacete probleme posebno pri duzem citanju i radu na kompjuteru.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 04, 2009 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 1:02 pm
Postovi: 3
Pa na tu plus 3 koju bas dugo nosim vidim ok ali kao sto rekoh cesto me je bolela glava ...recimo na ovu 1,5 za sada ovih par dana koliko ih nosim glava me ne boli ali prave problem pri citanju i radu na racunaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova dioptrija - problem
PostPoslato: Čet Dec 09, 2010 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Ako smem da se prikacim na ovu temu..
Imam izrazito visoku dioptriju -7 sa sve cilindrima... Juce sam bio na nekom pregledu (nezvanicnom, znaci ne kod mog lekara privatnog) gde mi je ustanovljena nova dioptrija od koje za malo nisam pao sa stolice - desno oko -8, a levo -10.25!!! Ne mogu da verujem da mi se za tri godine, kada sam radio ove naocare koje sada nosim toliko drasticno promenila dioptrija na gore.. Sta da ocekujem za koju godinu? Potpuno slepilo??? Uopste ne znam kako da se postavim i sta da mislim...da li je laserska operacija moj jedini spas? Moram da vidim sta cu da opljackam da bih imao pare za to..
Da napomenem da vec duuuuze vreme imam problema sa dosadnim glavoboljama u ceonom predelu i predelu ocnih duplji kada bukvalno ne mogu oci da drzim otvorene...da li to moze da bude indikacija promene dioptrije?

Jos jednom se izvinjavam za upad na temu! 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nova dioptrija - problem
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 1:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Proverite vidno polje i ocni pritisak i trece,snimite paranazalne sinuse!Necete oslepiti,ne brinite,ali izbegavajte rad sa glavom savijenom nanize i nosenje tereta. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: