Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sub Dec 04, 2010 5:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 11, 2010 5:53 pm
Postovi: 92
U Ćuprijskoj bolnici mogu da se zaposle samo deca lekara. Za obične smrtnike nema mesta. Sramota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Ned Dec 19, 2010 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 05, 2004 10:27 pm
Postovi: 4
Postovani,
Potpuno se slazem sa dr Ivicom i Sasasa
mogu sve to licno i da potvrdim! Proputovala sam celi svet, ucestvovala u operativnim zahvatima koji tek treba da se ovde sprovedu.... Ne bih se upustala u rangiranje fakulteta, niti omalovazavala neke fakultete iz razloga sto za nas tek treba da se cuje,vise bih posvetila paznju na samo upisivanje u studije Medicinskog fakulteta, jer se tokom studiranja,bolesno rivalstvo, nije pokazalo pozitivnim podsticanjem . Naprotiv! Kakvi ce studenti lekari postati , ne zavisi samo od finansijske mogucnosti i roditeljske reputacije, vec od timske saradnje kako medju studentima tako i izmedju studenata i profesora. Da li neko uzima mito za ispite, mene apsolutno ne dotice, isto kao sto me ne dotice ni prevelika specijalisticka doktrina. Veliki ljudi prave velike greske
Smatram da novi studenti imaju vise mogucnosti za napredovanjem, ali isto tako znam i da je dug put do pravog savesnog i stalnog posla...
Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 2:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Kada jedan profesor medicinskog fakulteta i ministar zdravlja nema poverenja da ga operisu njegove kolege profesori sa istog fakulteta, dakle nasi kako se to kaze "renomirani" profesori hirurzi sta ona reci. Ode covek u Nemacku. Valjda on prvi kao profesor treba da ima poverenje u kvalitet fakulteta na kom predaje ili treba da da ostavku na mesto profesora ako smatra da je kvalitet los. A svojim odlaskom u Nemacku na operaciju je upravo pokazao sta misli o kvalitetu naseg medicinskog obrazovanja generalno. Ako jedan profesor medicinskog fakulteta i ministar zdravlja nema dovoljno poverenja u svoje kolege profesore i ne veruje dovoljno u njihov kvalitet sto je pokazao svojim postupkom kakav je odna tek kvalitet sveze svrsenih doktora i kako da ja kao gradjanin ove zemlje imam poverenja u zdravstveni sistem kad ga on profesor i ministar nema.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 04, 2010 2:45 pm
Postovi: 26
studentbgd je napisao:
Kada jedan profesor medicinskog fakulteta i ministar zdravlja nema poverenja da ga operisu njegove kolege profesori sa istog fakulteta, dakle nasi kako se to kaze "renomirani" profesori hirurzi sta ona reci. Ode covek u Nemacku..


Ministar zdravlja je otišao u Nemačku i operisan metodom koja se kod nas ne radi i za svoj novac, ja bih na njegovom mestu uradio isto..
Za razliku od njega zbog jednog drugog državnog službenika skoro je dolazio stranac radi operacije koja se rutinski radi i kod nas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 28, 2010 1:43 pm
Postovi: 1
Da li je moguce samofinansirati specijalizaciju? I ako da, koliko to, makar okvirno, kosta? Ja bih zeljla da specijaliziram nurohirurgiju, mada tek sledece godine upisujem faklutet, zar je toliko mala sansa dobiti specijalizaciju hirurga? Citajuci sad ove prethodne postove, nekako mi se ubija nada da cu do toga doci :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Dr John je napisao:
studentbgd je napisao:
Kada jedan profesor medicinskog fakulteta i ministar zdravlja nema poverenja da ga operisu njegove kolege profesori sa istog fakulteta, dakle nasi kako se to kaze "renomirani" profesori hirurzi sta ona reci. Ode covek u Nemacku..


Ministar zdravlja je otišao u Nemačku i operisan metodom koja se kod nas ne radi i za svoj novac, ja bih na njegovom mestu uradio isto..
Za razliku od njega zbog jednog drugog državnog službenika skoro je dolazio stranac radi operacije koja se rutinski radi i kod nas...


Ah da zaboravio sam predsednika :)
Bez obzira ministar je profesor Medicinskog fakulteta i kao takav duzan je da ukaze poverenje ljudima koji su zavrsili taj njegov fakultet. To sto je on uradio je isto kao da auto mehanicar popravi kola ali nece da ih vozi, jer mozda otkazu kocnice. Covek je pokazao nepoverenje u svoje kolege i fakultet na kom predaje svojim gestom. Ostalo je nebitno. Nova metoda ako treba moze da se uvede.

Da se ja pitam svi profesori medicinskih nauka bi bili obavezni da se licno lece kod stojih studenata pod uslovom da isti nemaju vise od 2 godine radnog iskustva. Znaci da su svezi da svezi ne mogu biti. Isto tako i za specijalisticke zahvate. Ako si nekome dao potpis i ocenu znaci da u tog nekog imas poverenja da zna da odradi posao zar ne? Recimo da ministra operise neko ko je tek pre par meseci polozio specijalisticki ispit. Sto da ne?

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 4:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Dr John je napisao:
studentbgd je napisao:
Kada jedan profesor medicinskog fakulteta i ministar zdravlja nema poverenja da ga operisu njegove kolege profesori sa istog fakulteta, dakle nasi kako se to kaze "renomirani" profesori hirurzi sta ona reci. Ode covek u Nemacku..


Ministar zdravlja je otišao u Nemačku i operisan metodom koja se kod nas ne radi i za svoj novac, ja bih na njegovom mestu uradio isto..
Za razliku od njega zbog jednog drugog državnog službenika skoro je dolazio stranac radi operacije koja se rutinski radi i kod nas...


Jos jednom cu da AKCENTIRAM. Ne da je morao i trebao da se operise ovde nego je trebao da ga operise najsveziji specijalista koji se zavrsio specijalizaciju najskorije moguce. Sa sve asistencijom specijalizanta.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 5:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Mislim da Predsednik drzave i Ministar nemaju istu tezinu.
Sto se tice specijalizacije-ako ste iz Crne Gore ili Bosne u Srbiji cete dobiti tu mogucnost, ako ste Srbin/Srpkinja u Srbiji necete dobiti nista, pa ni mogucnost da sami sebi platite usavrsavanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Dec 28, 2010 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Zar ne mozes da dobijes specijalizaciju ako te na istu posalje neka privatna ustanova pa da je sam placas. Ja mislim da moze. Jedina je razlika u tome koliko ja znam sto smo mi Srbi obavezni da odradimo 2 godine radnog iskustva a Crnogorci i Bosanci mogu direktno na specijalizacije bez radnog iskustva odma posle fakulteta. Mene samo zanima da li oni posle mogu da dobiju posao u Srbiji ili ne. Jer ako mogu onda je to diskriminacija Srba u Srbiji.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sre Jan 05, 2011 1:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
JennLonhon je napisao:
Da li je moguce samofinansirati specijalizaciju? I ako da, koliko to, makar okvirno, kosta? Ja bih zeljla da specijaliziram nurohirurgiju, mada tek sledece godine upisujem faklutet, zar je toliko mala sansa dobiti specijalizaciju hirurga? Citajuci sad ove prethodne postove, nekako mi se ubija nada da cu do toga doci :cry:


Kao sto studentbgd rece, nije moguce sam odabrati i finansirati specijalizaciju, bar ne javno ali moguce je preko privatnih klinika ali samo ako poznajes vlasnika i ako zeli da ti izadje u susret (naravno i te klinike moraju imati neke ispunjene uslove)... Ali posto tek trebas da upises fax, nemoj se preterano opterecivati time jer ces u toku studija 100 puta promeniti misljenje i zelju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 9:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Ove godine se dogodilo par stvari vezanih za Medicinski fakultet u Kragujevcu i to veoma vrednih paznje...

Za cas anatomije koristi se savremeno ucilo plastinat - kadaver iz Nemacke... Obavezno pogledati snimak i videce se ozbiljnost rada na ovom fakultetu...

http://www.youtube.com/watch?v=7HQ4vXuPyIA

Prvog marta ove godine potpisan je protokol o realizaciji i finansiranju Projekta nabavke opreme za centar za maticne celije... Projekat je vredan 5,17 miliona evra...

Slika

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/257509/Centar-za-maticne-celije-otvaraju-2013

Na rejting listi naucno-istrazivackih institucija u Srbiji, Medicinski fakultet u Kragujevcu nalazi se na 5. mestu u Srbiji...

1. Факултет за физичку хемију у Београду 100
2. Математички институт САНУ у Београду 92.98
3. Институт техничких наука Српске академије наука и уметности, Београд 90.83
4. Институт за физику у Београду 82.49
5. Медицински факултет у Крагујевцу 79.64
6. Хемијски факултет у Београду 70.03
7. Институт за мултидисциплинарна истраживања у Београду 67.72
8. Астрономска опсерваторија у Београду 67.30
9. Технолошко-металуршки факултет у Београду 67.07
10. Физички факултет у Београду 65.63

Pored Doktorskih akademskih studija, Integrisanih akademskih studija medicine i farmacije, Osnovnih strukovnih studija, od ove godine postoje i Integrisane akademske studije STOMATOLOGIJE...

Iskrena da budem, do nedavno sam imala mnogo predrasuda o ovom fakultetu koje su se tameljile na cistoj neobavestenosti i neinformisanosti... Kada se ovako sve stavi na "gomilu" rekla bi da je ovaj fakultet napravio dobar korak cak i najveci od svih u nasoj zemlji... Iskreno, ovako nesto sam ocekivala od svog fakulteta (u Beogradu) ali ocigledno nista...

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 9:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Za sve fakultete vazi jedno pravilo. Svi su na papiru fenomenalni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Slazem se delimicno, ali mislim da su ipak ovo neki konkretni potezi koji idu dalje od papirologije i reci...

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sre Jul 06, 2011 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 14, 2011 7:29 pm
Postovi: 4
Izvinite zna li ko hoce li biti prosirenja rang liste, moja sestra je osma ispod crte???
A culi smo da je proslih godina bilo prosirenja, znate li vi nesto o tome???Hvala!

_________________
Iza najcrnjih oblaka uvek sija sunce, i u najtezim situacijama uvek ima necega vrednog, necega sto je u sustini dobro.Ono o cemu duboko razmisljas, sto vizuelizujes, ima snaznu tendenciju da se ostvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Čet Jul 07, 2011 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Prosirenja liste ne postoje zato sto je fakultet akreditovan za odredjen broj mesta i svako povecanje upisanih preko dozvoljenog limita bi znacilo gubitak akreditacije. Medjutim lista moze da se pomeri, za slucaj da se neko od primljenih ne upise godinu (najcesce neko od ovih na samofinansiranju). Ovde u Beogradu se svake godine lista pomeri za nekoliko mesta a za druge univerzitete ne znam. Najbolje bi bilo da pozoves studentsku sluzbu i raspitas se...

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: