Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neizdrzivi bolovi u nogama
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 11:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 03, 2010 10:07 pm
Postovi: 1
Imam 44 godine,bavila sam se folklorom i gimnastikom u mlados ti.Radila sam kao instruktor voznje.Od pre godinu i 6 meseci odjedanput su poceli jaki bolovi od sedalnih kostiju,duz butina,sa zavrsetkom u spoljasnjem delu listova obe noge,takodje osecam trnjenje obe noge ukljucujuci i stopala do prstiju.Cesto ne mogu da se oslonim na petu leve noge.2-3 dana,nekada i duze me boli jedna noga,pa se bol prebacuje na drugu nogu,a nekad me obe noge bole istovremeno.Od juce osecam bolove i u kolenima.Osecam sve vecu nestabilnost u nogama.Uz sve to muce me i cesto glavobolje.
Pre godinu dana sam u Kikindi bila na terapiji magnetnog bureta,sto mi nije pomoglo,nakon toga obratila sam se ortopedu u KBC Beograd koji me je uputio na magnetnu rezonancu i pregled je obavljen 29.08.2009
nalaz lekara: mr pregled ls kicme:
lumbalna kicma se nalazi u polozaju lako izravnate fizioloske lordoze.Prsljenska tela su urednog visinskog promera.U trupu S1
segmenta,manji hemangiom.Dorzolateralno levo u nivou i.v. prostora izmedju L4-L5 prsljenova postoji manja protruzija i.v diska.Kicmeni kanal je uredne sirine..
Pila sam sledece lekove za jake bolove koji ih ublaze na 1-2 h.ali trnjenje u nogama i dalje ostaje,to ne mogu da otklonim.koristila sam diklofenak.diklofenak duo,nimulid,naksetol,actasulid,movalis
rapten- k,tetrazepan.
Bolovi postaju nepodnosljivi,postajem razdrazljiva,jer veci deo dana sam na nogama u odradjivanju kucnih poslova.Od pre tri noci ne mogu da spavam na levoj strani zato sto me od levog kuka ,duz cele noge do stopala razaraju bolovi.
Posto posle snimka mag. rezonance nisam upucena nigde a bolovi su jos jaci nego ranije,potrbno mi je vase misljenje i savet.

Unapred zahvalna na odgovoru Nena iz Kikinde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neizdrzivi bolovi u nogama
PostPoslato: Pet Dec 03, 2010 11:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vas problem nece resiti samo lekovi koje pijete, obratite se fizijatru i pochnite sa terapijama.

Menjajte lekove ako nema efekta u smislu smanjenja bola. Lekove nemojte da pijete na svoju ruku vec sa ovim nalazom i svojom prichom otidjite fizijatru i neka se da odgovarajuca terapija.

Do tada, izbegavajte dugo stajanje, noshenje teskog tereta, savijanje kichme ka napred i u stranu! Polozaj za spavanje morate sami da nadjete.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neizdrzivi bolovi u nogama
PostPoslato: Sub Maj 26, 2012 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 1:42 pm
Postovi: 1
Konačno sam pronašla nekoga sa identičnim simptomima,već dva meseca imam takve tegobe vezane za neizdržive bolove u nogama ,nikakva terapija nema efekta.....konačno sledeće nedelje ću uraditi analizu krvne slike pa.....videćemo.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: