Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Anemija kod dece!
PostPoslato: Uto Jan 17, 2006 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 9:09 pm
Postovi: 10
Interesu je me kolika je donja granica hemoglobina kod dece?
Moja cerka je sada imala bronhitis i danas sam joj vadila krv i sledeci je rezultat.
eritrociti 4.59
hemoglobin 110
leukociti 8.5

Da li je ona malokrvna?Ponavljam da su eritrociti veci jer je imala bronhitis i pila je panklav antibiotik!!Ako neko nesto o ovome zna neka mi odgovori!!
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 18, 2006 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2006 1:36 pm
Postovi: 32
Lokacija: BGD
Draga Violeta.
Ja sam vec pisala o tom problemu jer sam i sama posumnjala na anemiju i na zalost kod nas se ispostavilo da jesmo!
Granica za decu je ista kao i za odrasle i iznosi 110 tako da nemas razloga za brigu.
Moj sin je imao 103 i jedan pedijatar je rekao da nije anemican a drugi da jeste.
Pa sad da ne bismo rizikovali mi pijemo gvozdje.
Inace mozda kao mali savet i zato sto ja sumnjam da je to bio razlog anemije kod mog sina - povecati unos c vitamina jer vezuje gvozdje.

Vulence mrzi sve sto je kiselo - pa tako sokici slabo a narandze mu jos ne dajem pa se sve svelo na povrce koje bas izgleda nije imalo dovoljno c vitamina. Ja to samo nagadjam - pa smo sada po savetu jedne iskusne mame sa gvozdjem poceli da pijemo i c vitamin koji je odlican u prahu i nije kiseo.

Nema brige za vas! 110 je super i samo uzivajte! :wink:

_________________
Vulence mamino pilence i sreca 25.05.05


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala!
PostPoslato: Sre Jan 18, 2006 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 16, 2005 9:09 pm
Postovi: 10
Mamita hvala ti na odgovoru.
Danas mi je pedijatar rekao da nije malokrvna i da je ovaj rezultat dobar za gradsko dete!!!
Malokrvnost je kada je hemoglobin 95!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
Imam slicno pitanje pa nisam htjela da otvaram novu temu... Na zadnjim nalazima moj sin je bio malokrvan. Doktorka mu je prepisala sirup koji sadrzi gvozdje, tj da mu dajem 7,5ml dva puta dnevno. Sirup se zove Legofer. Ja se sad plasim da to nije prevelika doza, jer u upustvu pise da je za djecu 1,5ml...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija kod dece!
PostPoslato: Sub Nov 27, 2010 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 27, 2010 8:22 pm
Postovi: 1
Anemija moze biti opasna ako se na vrijeme ne otkrije. Ja sam dijete, imam 14 godina i imam veoma nisku kolicinu zeljeza u krvi... imam 1.5umol/L a normalna kolicina je od 8.8-26.0 umol/L...
Porodicna doktorica mi je rekla da sam imala srece sto sam na vrijeme otkrila da sam malokrvna, jer kao sto znate da anemija izaziva leukemiju. gubitkom gvozdja u krvi nastaje leukemija.... ja da nisam na vrijeme otkrila da sam anemicna vjerovatno bi za koju godinu dobila leukemiju.
Kada dijete ima anemiju veoma je vazno da sto vise unosi hranu koja u svom sastavu ima gvozdje, npr. Brokoli, pecurke, grasak, jaja (posebno zumanjce), crveno meso, mekinje, sto vise persuna stavljati u kuvanje... itd...
Za djecu je najbolje da piju ampule sa sokom od jabuke. Ne znam tacan naziv ampula, ali nije toliko ni bitno.
isto je dobro da se prave domaci sokovi od visnje.
Jako je dobro piti domaci sok od mjesavine jabuke, cvekle, mrkve sa medom...
ako nekom treba recept za pravljene neka se javi....

Toliko od mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija kod dece!
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Kod nas je ''anemija'' varirala...od 110 do 125... ( 2.5 godine dete) i svaki put su nam rekli da nije anemican i da je sve ok. A privatna Dr nam je rekla da je 110 malo, i da je glupo reci da je za gradsko dete to ok, anemican je!...e sad, ja se vodim mama istinktom...ja mu u svakom slucaju dajem konjsko meso pomesano sa drugim..posto voli virsle ( a ja nisam za to da mu ih dajem) kupujem konjske debrecine koje su stvarno sjajne, pa njih jede...voli cedjeni sok od mandarine ili narandze sa cveklom...obozava riblje ulje...to mu dajem...ne voli jaja, pa ih zamaskiram u neko jelo koje voli...sok od visnje ...ali konjsko nam je na meniu stalno, pogotovo zimi...voli pasulj, pa to ubacujem u raznim varijantama... nije na odmet, ne bih da mu dajem jos gvozdje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija kod dece!
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 12:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 11:46 pm
Postovi: 6
mojoj bebi(10meseci je taad imao) je hgb posle operacije pao na 84! u to vreme pored podoja je ziveo jos na milupa zitaricama (rice i rice-corn), krompiru, sargarepi, tikvicama i jabuci. mesec dana nakon toga dr nam je uvela ferum 2.5ml,a u ishranu smo uveli dosta novih namirnica pa cemo videti kakve ce rezultate to dati.
zanima me, posle kog vremena od pocetka uzimanja leka se radi kontrolna krva slika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija kod dece!
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kontrola se radi posle 3 meseca, nema svrhe raditi ranije jer gvozdju treba vremena da se podigne i stabilizuje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija kod dece!
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 24, 2013 2:39 am
Postovi: 3
Što se tiče poboljšanja gvožđa u krvi, a samim tim i hemoglobina, ja imam odlično iskustvo sa potpuno prirodnim lekom, a to je tinktura koprive koja se može naći u biljnoj, a i svakoj drugoj apoteci. Moj sin, koji sad ima 26 godina, je kao beba od 4 - 5 meseci imao hemoglobin daleko ispod 100. Pedijatar kod koga sam ga vodila na kontrolu je preporučila tinkturu koprive i već posle mesec dana upotrebe, hemoglobin je bio 154, što takođe nije najbolje (dosta je visok), te sam odmah prekinula tu terapiju, a hemoglobin je, sam po sebi, ubrzo došao na normalu (oko 120). Od tada, moj sin nikada više nije imao problem sa gvožđem, niti hemoglobinom. Ne znam da li to svakome pomaže, ali, svakako da ne može da šteti u normalnim dozama. Vredi probati. I ja sam imala problem sa gvožđem i primenila istu terapiju i došla do normalne granice. I svi kojima sam preporučila koprivu su bili zadovoljni. Po meni, mnogo je bolje piti prirodan lek koji, dokazano, pomaže, nego neki hemijski proizvod.

Read more: pedijatrija/gvozdje-kod-bebe-t41433.html#ixzz2IwYCiygb


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija kod dece!
PostPoslato: Pon Jun 26, 2017 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 26, 2017 1:47 pm
Postovi: 1
Violeta Milic je napisao:
Interesu je me kolika je donja granica hemoglobina kod dece?
Moja cerka je sada imala bronhitis i danas sam joj vadila krv i sledeci je rezultat.
eritrociti 4.59
hemoglobin 110
leukociti 8.5

Da li je ona malokrvna?Ponavljam da su eritrociti veci jer je imala bronhitis i pila je panklav antibiotik!!Ako neko nesto o ovome zna neka mi odgovori!!
Hvala


kako da postavim pitanje hitno jeeeeeee


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anemija kod dece!
PostPoslato: Uto Jun 27, 2017 9:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па тако како си то управо урадила/о.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: