Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: nervozna creva
PostPoslato: Pet Nov 12, 2010 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
E pozdrav svima narode!
Ako bi neko mogao da mi pomogne nekim savetom bio bih mu bas,bas zahvalan.
Naime,vec 4meseca ako ne i jace imam dijareju,posto nisam imao overenu knjizicu tek posle 2 meseca sam se javio lekaru opste prakse,da bi me oni jos sigurno jos mesec dana razvlacili po raznim ispitivanjima i na kraju svega rezultati krvi,mokrace,stolice su bili ok.Poslat sam na klinicki centar pa su me i tu malo razvlacili dok nisam nekako nasao neku vezu i otisao kod cini mi se uglednog gastroeneorologa Dr. Bulajica.
On je pregledom ne mene vec svih tih papira ustanovio da imam nervozna creva,i dao mi da pijem cini mi se fluokscetin(ali nisam bas siguran).Tog leka nigde nije bilo pa su mi kao zamenu dali flunirin 20mg.
E sad,ja to pijem ima 5 dana vec ali ne pomaze,mozda je to malo vremena da taj lek deluje ali mi je svega preko glave i ne znam vise ni sam sta da radim,jer kada me potera da izvinete minut je puno da otrcim do wc-a inace :oops:
Ako neko ima slicno iskustvo sa ovom napasti od bolesti da mi da savet,mozda neki caj(mada sam ih dosta probao) ili neki narodni lek,svejedno samo da prestane :evil:

Hvala unapred i veliki pozzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Ned Nov 14, 2010 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 05, 2010 2:46 pm
Postovi: 9
Pozdrav! Ja imam slicnih tegoba, ne bas tako izrazene, ali slicno i dijagnoza je iritabilni kolon (nervoza debelog crijeva). Dosta sam se interesovao o tome i saznao sam da se ne moze govoriti samo o nervozi debelog crijeva, vec o nervozi probavnog trakta od jednjaka, zeluca, dvanaesterca, tankog i debelog crijeva, a glavni problem je u glavi (stres). Tesko da ti je mogao postaviti takvu dijagnozu bez pretraga tipa gastroskopije ili kolonoskopije. A narocito je cudno sto ti je propisao taj lijek, jer se radi o antidepresivu!!! Istina da se moze i treba mozda po nekada popiti neki lijek protiv nervoze, anksioznosti (bensedin i sl.) i obavezno neki probiotik za regulisanje crijevne flore (flonivin i sl.). Ti bi trebao probati sa loperamidom (on je bas protiv proljeva i brzo djeluje). Ja za nervozu crijeva koristim rudaklol 3x1 prije jela i dobro se osjecam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 1:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ipak lekar treba da da lek za to al ako imas neku nervozu kreni od toga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
@Goran-s izgleda da si u pravu sto se tice da nije samo u pitanju nervoza creva posto ja imam i simpotom neke smetnje u jednjaku koju ne znam kako tacno da definisem,tj nekako mi je neobicno pri gutanju ne prilikom jela nego uopste,pa verujem da je to to.Postavio mi je dijagnozu na osnovu tih papira(rezultata) jer sam bio vec kod gastroenteorologa,ali oni sve sto su mi radili to je da su mi ispipali stomak i nista detaljnije.Imace pio sam i flonivin,loperamid,linex,probiotik ali bez ikakvih promena.
Ne znam,ali koliko ja mogu da zakljucim nisam nesto nervozniji nego sto sam bio inace a ranije mi se nista slicno nije desavalo,uglavnom pokusavam i to da promenim pa cesto idem u setnje po prirodi,zdravije se hranim ali bezuspesno.
Svakako zahvaljujem na savetima :wink: i ako mi je za utehu uskoro treba da idem na kontrolu kod lekara pa cu videti sta ce mi reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 5:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
nervozniji nego sto si bio---
mozda je to taman dovoljno da dovede do tog problema
razmisli o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
Pa napisao sam,nisam nesto nervozniji nego pre,bar ja to ne osecam...
Nego jel zna neko neku dijetu koja bi mi mozda pomogla?Ja sam sveo masti na minimum,mlecne proizvode skoro i ne koristim sem jogurta "balans" za koji sam cuo da je dobar.
Bas je dosadno sve ovo... Samo ne znam koliko ce potrajati :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 10:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
meni mlecni proizvodi nisu uopste odgovarali--pa sad izbegavam cak i takve jogurte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Pet Nov 26, 2010 2:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ma,pusti njihove gastroenteroloske gluposti o nervoznim crevima.Oni kad nece ili ne znaju da pomognu,odmah svale na mozak i psihu.
Meni je konstatovana povecana Candida u crevima i kad im pokazem,ovi sa Klinickog samo odmahnu rukom.Kad ih pitam:"Pa sto mi je bolje od Nistatina,a imam dijareje i grceve posle testa,voca i slatkog,oni slezu ramenima.
Toliko su tvrdoglavi,da je to strasno.Pa ,cemu sluze onda te koprokulture i to brojanje kolonija Candide?
Kakav je on doktor da ti nije uradio gastroskopiju ili kolonoskopiju?
Reci mu da ti ovaj lek nista ne pomaze i da zelis da ozbiljnije shvate tvoj problem.
Ja sam dobila dijareje odmah posle operacije zucne kese i smrsala 17 kg. za 3 meseca,a onda su me neki ubedjivali da je to anoreksija.Svasta,niti povracam,niti odbijam hranu,gladna sam,ali kad uzmem nesto sto mi smeta,dobijam dijareje.
Da bih im dokazala da nije anoreksija odem kod neuropsihijatra ,jer oni salju kod psihologa na testove za anoreksiju i kad je zena cula da imam Candidu,rekla mi je da i njena majka ima Candidu i da je smrsala i da vec duze vreme ne moze da suzbije Candidu.
Vazno je kod tebe i da li gubis na kilazi,koliko stolica dnevno imas,da li imas grceve,ima li sluzi,krvi?Koja je boja stolice,da li se smenjuju tvrda,pa tecna stolica? Koliko minuta,sati posle jela te "protera"?
Da li si pre toga uzimao neke antibiotike?
Pitaj ga da li mozes da uzmes Enterofuril? On je odlican lek kod svih nespecificnih kolitisa.Meni je cak pomogao,iako ne leci Candidu.Moze da se kopristi i 3 nedelje bez problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Pon Nov 29, 2010 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
E evo sad sam zakakzao u sredu idem kod doktora,on je inace profa na medicinskom fakultetu i veoma poznat gastroenteorolog pa mi ne preostaje nista drugo nego da verujem da zna sta radi iako je omanuo sa flunirinom :roll:
@quincekap-da odg na tvoja pitanja...
Smrsao sam sigurno bar 5kg sto u mom slicaju nije bas malo,imam u proseku 2 najvise 3 prolivaste stolice dnevno,sa sluzi i bez krvi ,u poslednje vreme me cesce grcevi hvataju, do pre nekog vremena sam skoro odmah posle obroka trcao u wc,dok sad nije tako tj. nema pravila.
Nisam koristio nikakve antibiotike pre ovog problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Pon Nov 29, 2010 7:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ovi sa Klinickog ne veruju u Candidu,ali ona pravi uzasan haos kad padne imunitet.I ja sam zamolila nekog doktora da legnem da me ispitaju i jos mu pokazala da su mi nasli mnogo povecanu Kandidu u crevima,a on mi kaze: Sta ste se vi uhvatili za nju?
Meni su se takvi grcevi javili 2002 god.,ali su me tad izlecili terapijom za Helikobakteri (Amoksicilin,Orvazil,Famotidin).
Sad je obrnuto,grceve imam zbog Kandide.Antibiotici bi me samo unistili.Gastroenterolozi ne znaju da daju pravu dijagnozu.Samo lutaju.
Ja grceve imam posle voca,testa,mleka,slatkog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
E quincekap izgleda da si mi pomogla sa Enterofurilom :D
Prekljuce sam poceo da ga koristim i samo jednom dnevno idem u wc doduse i dalje su prolivaste stolice,al cini mi se gusce nego ranije.
Inace bio sam kod lekara danas,i rekao mu da sam poceo da koristim ovaj lek na sta je on rekao da je ok i ako mi pomaze da nastavim da ga koristim, i jos mi je rekao da uzmem neke stapice(cepice) ne znam tacno kako se zovu,i da ih stavljam 2x dnevno u cmar :o jer su dobri za debelo crevo.
Bedak! Al ako pomaze sta cu...
U svakom slucaju hvala tebi na savetu za ovaj lekic,i uopste sto imam sa kim da podelim ovu moju muku.
Pooozzzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Hvala tebi,na zahavalnosti.
Postali smo svi nekako sivi,razumemo se samo kad i nas uhvati neki problem.
Tako su za mene mnogi mislili da je psiha u pitanju,ali valjda mi znamo sta nam se desava u stomaku.
Molim te napisi mi kod koga si bio,ako nije tajna,a ako ti je neprijatno,posalji kao privatnu poruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 11, 2010 5:30 pm
Postovi: 24
Ja imam slicne probleme godinama, retka stolica, sluz, mucnine koje traju danima ali bez povracanja, isto imao kandidu ali su je zanemarili, kazu nije bitno to su nervozna creva... i pio antidepresive i lorazepam pa sad ne mogu da se skinem od tih lekova, pomagalo je nije da nije ali se problemi vracaju, inace te antidepresive moras da pijes bar 6 nedelja da bi poceli da deluju... trpim to vec par godina a obiso sam 20 lekara od lokalnog lekara do vojnih bolnica i VMA i nista... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Uto Sep 20, 2011 7:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:02 pm
Postovi: 70
Lokacija: ZG
Zdravo svima!

Citala san Vase postove i kao da vidim sebe u tome o cemu pricate. Neznam dragi/drage moje kolkiko ste jos aktivne jer vidim da su iz 2010 godine, ali ako procita neko od vas molim vas da mi odgovorite ako je moguce.
I ja kao i vi vec skoro 2 godine imam dijareje skoro dva puta na dan. Pila sam SELDIAR kapsule i od njih ne izlazim u wc po dva dana i onda kad izadjem to je izmlesano i vodeno i tvrdo, valjda od tih tableta. Krvi nemam koliko vidim ali imam sluzi, i to me zabrinjava sta zna ci zluz iz cmara? Bila sam na mikrobiologiji i radila neke nalaze ali su negativni, sto znaci nemam bakterije ali i damlje imam dijareu.
Danas sam pocela raditi sve pretrage jer vise mi je muka od svega. Prvo zam bila na ehu zeluca i on mi je rekao koliko moz da se vidi da je ok. Doktor mi je dao da uradim analizu krvi i i petak idem na gastroskopiju. Ako sve bude ok onda na kolonoskopiji :(, iskreno neznam kako cu sve to izdrzati ali daj Boze da sve bude ok pa ce se sve zaboraviti.
Mislite li da je i kod mene rijec o nervoznim crijevima? I da, da napomenem da nemam bobolve u stomaku sako ono kmalo kad mi dodje da idem u wc ali cujem rad svojih crijeva.
Hvala vam unaprijet i pozdrav.

_________________
Pomozite kome je potrebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nervozna creva
PostPoslato: Pet Sep 23, 2011 7:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
i ja da se javim u ovoj temi i pitam za pomoc...elem, bio sam bolestan, grlo me je zezalo i popio sam turu antibiotika, od onda mi je stomak strasan...stolica je skroz "Deformisana" jer je nekad imam izjutra pa onda opet popodne, nekad izostane po ceo dan a sto je jos gore- ne zmem da krenem nikud od kuce, ili kada treba da krenem, recimo za grad-mene stigne stomak, bol, cesto i proliv... :oops:
koji je lek protiv svega ovoga? sta da radim, kome da se obratim?
inace ceo digestivni trakt mi je ok, bio sam skoro na snimanju zbog druge bolesti, sve je ok samo ovo zeza, sta li je?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: