Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nejdnake zenice po nekada primetno prilikom zagledanja inace
PostPoslato: Sub Okt 09, 2010 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 12, 2010 9:57 pm
Postovi: 22
KOd jedme meni drage osobe primetio sam da su zenice po nekda nejednake, ta nejednakost je neprimetna na prvi pogled ali kad se zagleda covek moze se videti neka razlika.
Dakele to nije konsstantno stanje nego po nekada se da primetiti, inace na dnevnom svetlu i pri direktnog upadanj svetlosti u oba oka one su uvek iste obicvno se desava kada osoba ne gleda direktno u svetlost. E sad ja se ne bavim profesionalno medicinom ne bih da dizem paniku, jel ovo normalno da li moguce da u jedno ok ulazi vise svetlčosti a u drugo manje pa zenice prostoi tako reaguju tj jedno okk je vise u mraki a jedno manje pa se tada ta razlika ividi.
Kada svetlost direktno upada oba oka one se skuopljaju naravno i ite su velicine, i sire se kada je maje svetlosti tj hocu reci da rade.
Ali eto nije visak da pitam?
Nosi naocare ima na jednoim oku cilindar samo to znam koja je dioptrija ne znam ali zanm da nije nesto punona na blizinu vidi bez teskoca. Samo za daljinu nosi naocare i to ne uvekl po nekada kada malo vise gleda u kompjuter ili cita i pise duze vreme. Obicno se ova razlika vidi u vecernjim satima i u zatvorenom prostoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nejdnake zenice po nekada primetno prilikom zagledanja inace
PostPoslato: Pon Nov 29, 2010 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2007 2:04 pm
Postovi: 17
Ja takodje imam nejednake zenice ali meni je to posledica upale

kod lekara su mi rekli da je to posledje o cemu treba da razmisljam i posto je vid ok vod, vos 1.0 o tome ne treba da razmisljam i da je u pitanju samo estetika.
To se neleci one kad prodju tebobe se izjednace
Tako najbolje draga osoba da ode do lekara da vide zbog cega je zenica sira. Ako nema nikakvih tegoba to je to.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: