Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 5:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
Pozdrav...moj problem sa blijarnim refluxom (potvrdjen gastroskopijom) pocinje poslije operacije zuci...
Simptomi koje imam su sljedeci:
1.otezano disanje
2.osjecaj " knedle u grlu"
3.pritisak u grudima...imam osjecaj da sam puna nekog zraka
4.meteorizam crijeva (potvrdjeno na uz)...nadutost
5.vrtoglavice...svakodnevno...(nesto slicno kao kad vam naglo padne pritisak ili secer u krvi...)
6.svakodnevne mucnine posebno na prazan zeludac...ali nikad ne povracam
7.dijareje i kasaste stolice
8.susenje usne supljine...grla...neki cudan ...metalni okus u ustima...sve mi je bljutavo...kad jedem ili pijem...manjak sline u ustima...
9.hronicni umor i iscrpljenost
10.pospanost
11.extremna depresija i anksioznost od ovog bolesnog osjecaja koji traje mjesecima

Gotovo 100 % sam sigurna da mi sve ove simptome izuzev dijareja izaziva bilijarni reflux o kojem se tako malo zna...i kojem gastroenterolozi ne pridaju neku vaznost...
Bilijarni reflux nije isto kao GERD/GERB ili acid reflux...i teze ga je tretirati...(to je ono sto sam procitala o refluxu)...cak sam naisla na postove u kojima ljudi koji boluju od tog refluxa kazu da jednostavno nema lijeka sto me je potpuno obeshrabrilo i dovelo u neko stanje ocaja...
Citala sam da postoji operacija tj. Roux-en-Y surgery koja bi mogla tretirati ovaj reflux...ali isto tako sam procitala da joj je uspjesnost 50/90% i da moze samo pogosati stvari...i jedna od komplikacija moze biti dijareja...(sto sam ja nazalost zaradila poslije operacije zuci...a + imam i kronovu bolest...sa kojom nisam imala problema prije operacije zuci)
Od lijekova sam pocela uzimati questran (pomaze kod bilijarnih dijareja...kod kronove bolesti itd...)...kazu da veze zucne soli...nadala sam se da ce mi pomoci ali nazalost ne primjetim neki napredak...mucnine...otezano disanje...vrtoglavice...itd...svakim danom su tu...
i nikako da nadjem nacin kako da sebi pomognem ako je to vise uopste moguce...questran mi je bio jedina nada...ali sad vidim da ni on ne cini cuda...kad je u pitanju bilijarni reflux...ali istina je da pomaze kod proljeva...
Moje pitanja za nekog strucnog ili nekog ko ima slicnih problema su sljedeca...

Da li i na koji nacin je moguce tretirati bilijarni reflux i da li postoji neki gastroenterolog koji se bavi tim problemom???

Samo da napomenem (nastojim da se zdravo hranim...spavam na podignutom uzglavlju...itd..)...i jos jedna stvar...ne izmisljam simptome...i oni nisu rezultat psihe...kao sto su mi pojedini doktori rekli...jer pametniji odgovor ocigledno nisu mogli smisliti...
ja jesam depresivna...ali depresivna zato sto jos uvijek tragam za lijekom ili necim sto bi moglo da rijesi ovaj prokleti bilijarni reflux...
molim sve one koji nesto znaju o ovom refluxu...takodje i one koji imaju postoperativne komplikacije zuci... (doktore na forumu...pacijente itd..)...da pisu...da razmijenimo iskustva...da pomognemo jedni drugima...znam da sam jedan od rijetkih slucajeva koji ima ovolike simptome i komplikcije poslije operacije zuci...ali nazalost i to se desava...i ne preuvelicavam stvari tj simptome...stvari stoje bas onako kao sto sam napisala...uzasava me pomisao da cu do kraja zivota zivjeti sa ovim simptomima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
niko nema ovaj reflux...ili ima a nema problema kao ja???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 1:23 pm
Postovi: 1
hej!
tek sam se sad uključila na ovaj forum i vidim da imaš slične probleme kao i ja.
naime,meni je najveći problem bilijarni reflux za koji baš kao i ti još nisam našla nikakvo riješenje. uz to ja imam i GERB za koji mi prepisuju lijekove iz skupine ipp, ali oni ne pomažu za bilijarni reflux, također mi je jedina nada bila questran tbl koje još nisam probala, a sad čujem da tebi ne pomažu.
očajna sam, padam u depru radi toga, noću me bude bolovi i gorčina tako da sam neispavana, a to sve produbljuje problem. kvaliteta života mi se jako narušila....
neznam što bi više rekla, ako nađeš neko riješenje javi, ja bilo šta ako saznam pisat ću.
nažalost ne mogu za sad biti optimistična.
pozdrav i svako dobro :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
baby gotterdamerung je napisao:
hej!
tek sam se sad uključila na ovaj forum i vidim da imaš slične probleme kao i ja.
naime,meni je najveći problem bilijarni reflux za koji baš kao i ti još nisam našla nikakvo riješenje. uz to ja imam i GERB za koji mi prepisuju lijekove iz skupine ipp, ali oni ne pomažu za bilijarni reflux, također mi je jedina nada bila questran tbl koje još nisam probala, a sad čujem da tebi ne pomažu.
očajna sam, padam u depru radi toga, noću me bude bolovi i gorčina tako da sam neispavana, a to sve produbljuje problem. kvaliteta života mi se jako narušila....
neznam što bi više rekla, ako nađeš neko riješenje javi, ja bilo šta ako saznam pisat ću.
nažalost ne mogu za sad biti optimistična.
pozdrav i svako dobro :)


pozdrav...moji problemi su poceli nakon op zuci kao sto sam i pisala u prethodnim postovima...do tad sam bila apsolutno zdrava i bez ikakvih simptoma...
ja nemam puno bolove ali zato imam jako otezano disanje,da li zbog nadimanja ili zbog kiseline...ni sama ne znam...i nisam pametna da skontam...
u pocetku sam cak mislila da mi nesto nije ok sa plucima...ovo je jedna zaista zeznuta stvar...jednostavno se malo zna o refluxu zuci i malo mu se poklanja paznje...
meni doktori nisu vjerovali kada sam im nabrajala simptome koje imam zbog refluxa zuci i sve su prepisivali psihi...svakako da je psiha nadogradnja na sve ovo...a kako nebi ni bila...
bilijarni reflux nije mentalno stanje odnosno bolest i niko me ne moze ubijediti da se psiha poigrava samnom jer tacno znam sta osjecam i sta sam osjecala prije operacije zuci...
mada moji simptomi (vrtoglavca,otezano disanje,mucnina,slabost...itd...)prvo upucuju na anksioznost i ostale psihicke bolesti...stanja...itd...
ja samo zelim da kazem da mojim simptomima nije uzrok psiha nego je uzrok reflux zuci i drugi probavni problemi...psiha je posljedica...)
questran pomaze kod bilijarnih dijareja...ali kod refluxa slabo...ili nikako...ja ne osjetim poboljsanje,,,otkada uzimam ovaj lijek...izuzev sto mi sredi stolicu...
i ja imam i GERD...narodski receno...bilijarni reflux je "pogurao" i GERB...prije operacije ni GERB nisam imala...
moje misljenje je da nadutost crijeva odize dijafragmu...dolazi do teskog disanja...nadutost pogorsava reflux...to izaziva mucnine,...i sve druge simtome...problem je ja mislim sto nadutost otvori piloricni ventil a i donji ezofagusni sfinkter i eto problema,,,a zuc vise nema rezervoar pa seta,,,od crijeva do zeluca pa cak i do ezofagusa...
ja sam ishrano tatalno promijenila...i nacin zivota...(jedem samo kuhanu hranu,vise obroka dnevno...i svjezu naravno....masnoce nista...
slatkisi u vrlo malim kolicinama,,,spavam na dignutom uzglavlju....itd...da ne nabrajam...)
jednostavno vecina doktora ovo cak i ne smatraja bolescu nego stanjem....a nisu ni svjesni koliko ova stvar/bolest ili nazovimo stanje ometa pojedinca u svakodnevnim aktivnostima...
jedna stvar sto zelim reci je da bilijarni reflux nije kod svakog isti i ne izaziva iste simptome,...puno ljudi ima bilijarni reflux...a sasvim normalno zive...
ja sam jedna od rijetkih koja je pokupila i ima cini mi se sve moguce simptome...
kod bilijarnig refluxa ne vazi strogo sablonsko pravilo...da svi moraju imati iste simptome...simptomi koji opcenito vaze za sve one koji pate od bilijarnog refluxa su (mucnina,povracanje,regrutacija...)...
ja povracam rijetko ali imam strasne mucnine...
jedna bolest ili stanje ne manifestuje se isto kod svakog....2 i 2 nisu uvijek 4 u medicini...
napisa se ja...
toliko za sad,,,
i ja sam ocajna...razocarana...i sto sta jos...
jos mi gore padaju obeshrabrujuci komentari tipa...da za bilijarni reflux nema lijeka...i da se moramo nositi sa njim...tacnije patiti...jer ovo kroz sta ja prolazim...ovo je patnja,,,a ne zivot...
pisi....
1.jesi li operisala zuc?
2.koje simptome imas?
3.sta uzimas od lijekova?
poz i cujemo se....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 10:15 am
Postovi: 6
Pozdrav svima na forumu!

Ja sam takodje operisao zucnu kesu laparoskopski pre 2,5 godine i od tada imam stalih problema sa zelucem.
Do sada sam uradio 3 gastroskopije, MR abdomena, kolonoskopiju, analize krvi i uvek je sve uredu osim dijagnostikovanog bilijarnog gastritisa - povrat zuci u zeludac.
Do sada sam pio razne lekove za kiselinu, za varenje, ursofalk i dr. ali mi nista ne pomaze. Ishranu sam kompletno promenio.
Njagore je u nakon budjenja jer u tom periodu krene i mucnina i svi ostali simptomi,...
Zanimam me da li jos neko ima ovih problema i kako se sa njima bori...koju terapiju kosristi i kako se hrani, jer ja za ove dve ipo godine jos nisam pronasao sta mi zapravo smeta.

Pozz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 4:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како си се хранио а како се сада храниш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Čet Nov 08, 2018 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 10:15 am
Postovi: 6
Pozdrav,

hranim se prema preporukama.
Samo kuvana i barena hrane, uglavnom povrce, hleb, palenta, kuvan musli sa vodom, pirinac, meso vrlo retko kuvanao ili peceno pilece belo. Od voca banana i bobicavo voce maline, borovnice. Ponekad jogurt i sir ali ne sveze mleko. Bademe takodje konzumiram.
Bez kafe, bez alkohola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Čet Nov 08, 2018 2:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ниси ми рекао како си се раније хранио?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Sub Nov 10, 2018 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 10:15 am
Postovi: 6
Ranije sam jeo slicno kao i sada samo sto sam pored ovoga jeo i przenu hranu, przenu meso, jaja i ostalo, mleko, takodje kafu i ponekad alkohol u retkim prilikama, heneralno jeo sam sve ali ne mnogo masno.
Da napomenem da pre operacije zuci nikakvih problema sa zalucem i digestivnim traktom nisam imao. Pre operacije sam imao 80-82kg, a sada konstantno 74-75kg. (181cm).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Sub Nov 10, 2018 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За почетак хлеб избаци и једи искључиво домаћи хлеб: брашно, вода, со, квасац. И добро испечено, сат и 15 минута на 220*Ц.
Избаци и све фабричке млечне прерађевине а најбоље је да правиш кефир и пијеш само њега.

Зашто си уопште оперисао жучну кесу ако никаквих проблема ниси имао?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Sub Nov 10, 2018 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 15, 2010 10:15 am
Postovi: 6
Zucna kesa mi je bila prepuna kamencica i imala je neknekoliko polipa i doktori su savetovali operaciju. Konsultovao sam njih cetvoto pre operacije i svi su bili istog misljenja.
Koliko sam ishranu promenio verovatno mi nece biti problem i hleb da zamenim domacim. Za sada umesto hleba jedem i proju, palentu, griz i kuvani musli sa vodom.
Sto se tice hleba to mi je ok, moze da se umesi. Zasto ne kupovni hleb?
Kefir i jogurt ponekada konzumiram kupovni, dok sam mleko izbacio.
Kod mene je problem bilijarni reflux koji ne znam kako da resim jer on uzrokuje gastritis sto su potvrdile 3 gastroskopije u predhodne 2,5 godine, povrat zuci u zeludac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BILIJARNI REFLUX/ACID REFLUX
PostPoslato: Pon Nov 12, 2018 1:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Право да ти кажем не знам где би се вишак жучи излучио сада када нема жучне кесе. Не разумем се у то. Како ти лекари нису рекли како се лечи?!

Вишак киселине треба да решиш употребом чисте хране, без хемикалија и правилно спремљене.

Куповни хлеб је пун којекаквих емулгатора. Лично сам се много намучио док сам открио да му куповни хлеб прави озбиљне проблеме са варењем. А то ти нико неће рећи. Можда ће неко рећи да бели хлеб није здрав, али то је само делимична истина. Није здрав НИКАКАВ хлеб из продавница, а белом домаћем хлебу спремљеном по старинским рецептима, ништа не фали.

Куповни кефир и јогурт су пуни густина, карагенена, стабилизатора, антибиотика и свега онога што не треба да садрже. Не само да нису здрави него су и штетни.

Прочитај о мојом мукама: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: