Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ekstrremno nisko gvozdje
PostPoslato: Čet Nov 18, 2010 8:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 2:01 pm
Postovi: 106
Postovani, molila bih za komentar ako je neko imao slicnih problema.

Pre dve nedelje mi je radjena krvna slika i ustanovljen je nizak nivo gvozdja u krvi svega 8 a referentna vrednost je od 30-120 nisam sigurna za gornju granicu... Svi ostali pokazatelji su bili uredni i dobri ukljucujuci i hemoglobin. Inace nikada nisam imala problem sa gvozdjem ili anemijom i krvna slika mi je uvek bila uredna.
Doktor je preporucio da jednom nedeljno kroz infuziju uzimam gvozdje tri nedelje.I danas ja pitam njega zasto mi je nisko gvozdje a on ce meni da verovatno imam neko unutrsnje krvarenje, ako to nije kroz menstruaciju, onda je sigurno pukao neki krvni sud u debelom crevu, ali za sada nema brige i provericemo gvozdje kroz dva meseca, pa ako opet bude nisko idemo na kolposkopiju...

I ja zanemim posle ovakvog komentara, dodjem kuci i naravno ceprkam po netu da nadjem sta znaci kad pukne krvni sud u debelom crevu i kad se nisam onesvesila. Buduci da sam hipohondar (dokazano vise puta) u najavi vec sam u svojoj glavi dobila rak debelog creva i umirem. Napad histerije i maltretiranje nesrecnog muza satima i plakanje preko telefona...

A inace se vec dve godine lecimo od steriliteta i ima iza sebe jedan neuspesan ivf i grozna iskustva sa jenom doktorkom u bgd, toliko llosa da sam odlucila da promenim drzavu i odselim u inostranstvo... :-? Milion i jedan pregled, stresovi, strepnje, hoce biti, nece biti, svako ko je prosao kroz iskustvo lecenja steriliteta zna od prilike koliko mucno sve to moze da bude. I sve to me je pretvorilo u ogromnu panicarku i za najmanju sitnicu se rastuzim jer bas sledeci mesec treba da krenemo ponovo u postupak ivf i bas mi nije trebao komentar o kolposkopiji jer vec i onako imam dosta razloga za uznemirenost i strepnju

Inace krv mi je vadjena jedan dan pre nego sto cu da se razbolim, sutra dan sam dobila grip i i to je bio negdee 11 dan ciklusa koji inace traje 6 dana i bio je normalan.

Iskrena da budem ni ne znam sta ocekujem od vas, ali valjda cu se osecati bolje ako nekog smorim sa svojim problemima...

pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekstrremno nisko gvozdje
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 1:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
radite jednom nedeljno kompletnu krvnu sliku sa leukocitarnom formulom, i ako se desi da osim gvozdja jos neka vrednost - BILO STA da je u pitanju - padne ili odskoci, odmah kod hematologa!!!

naravno, postupite kako vam je rekao dr, ali i imajte na umu sta sam vam napisao. ako vam ne daju uput, uradite privatno krvnu sliku

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekstrremno nisko gvozdje
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 1:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
radite jednom nedeljno kompletnu krvnu sliku sa leukocitarnom formulom, i ako se desi da osim gvozdja jos neka vrednost - BILO STA da je u pitanju - padne ili odskoci, odmah kod hematologa!!!

naravno, postupite kako vam je rekao dr, ali i imajte na umu sta sam vam napisao. ako vam ne daju uput, uradite privatno krvnu sliku

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekstrremno nisko gvozdje
PostPoslato: Pet Nov 19, 2010 9:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 2:01 pm
Postovi: 106
Hvala puno

idem opet u cetvrtak na jos jednu injekciju gvozdja pa cu mu izneti moje strahove i predloziti da ponovimo krvnu sliku

veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ekstrremno nisko gvozdje
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 2:48 pm
Postovi: 1
ja takodje imem nisko gvoždje,nikako da mi se normalizuje od porodjaja,a uz to su mi na ultrazvuku abdomena rekli da mi je zbog niskog gvoždja uvecana slezina pa mi nista nije jasno.ostali svi parametri sto se krvne slike i biohemije su mi dobri.pa ako moze neko da mi objasni kakve veze slezina ima sa gvoždjem i dali je to opasno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: