Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vaške
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 31, 2010 11:26 am
Postovi: 2
Zarazili smo se vaškama, moje dve devojčice i ja. Izgleda kod frizera, mada ne mogu da verujem. A ne mogu da smislim ni neki drugi scenario...

Šta predlažete?

Večeras ću deci oprati kosu šamponom protiv vaški, i češljaćemo se onim češljićem za velike vaške. Gnjide ćemo morati da povadimo rukama.

Zna li neko neko najefikasnije sredstvo (osim brijanja glave) jer se sutra polazi u školu... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Uto Avg 31, 2010 3:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Bilo bi beskrajno neodgovorno i nekorektno poslati dete sa vaškama u školu.
Uostalom, ako vam je dete pohađalo predškolsko, znate da zakon propisuje da se dete koje ima bilo koju prenosivu bolest izuzima iz kolektiva do izlečenja.
Zamislite ovaj scenario...dete vam se prvi put sretne sa novim drugarima i čitavu radost, uzbuđenje i ushićenost joj pokvari nezgodno češkanje po kosici ili ne daj Bože javno izrugivanje novih drugara. Biće etiketirana zbog vaše nesmotrenosti još na početku, a takvo osramoćenje se ne zaboravlja.
Kažu da je najefikasnije sredstvo protiv vaški sprej Supitox. Sve što može da se iskuva-iskuvajte. Plišane igračke stavite u zamrzivač na 48h pa ih potom operite na 40 stepeni i sklonite dok traje tretman.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 2:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 06, 2010 6:00 am
Postovi: 75
Daniella77 vaske jesu neprijatne ali nije nesto cega se treba stideti...... ali ni ignorisati. Postoje i samponi i neki losioni to vam mogu reci u apoteci kao i koliko dugo se upotrebljavaju. Samo se pridrzavajte uputstva i sve ce biti u redu. Desilo se bas pred polazak u skolu ali to nije nicija krivica jednostavno se desilo. Nista strasno. Proci ce pa kad prodje ici ce u skolu. Kako da su se razbolele ne daj Boze pa ne biste ih bolesne slale u skolu samo zato sto je prvi dan?
Ljudi se cesto stide zbog vasaka.Secam se dok sam studirala moja da kazem gazdarica je imala dva decaka jedan sest a drugi cetiri godine kada su dobili vaske. Ovaj stariji se igrao sa nekom decom iz ulice i dobio ih. Pa preneo bratu majci i ocu....i jednog dana vidim ja ne cuju se sto mi je bilo cudno pa odem da ih posetim kad oni sede za stolom i svi nesto cute deca sede mirna igraju se kockicama ali nesto neraspolozeni.... i ja pitam sta vam je sta se desilo da se nije neko ne daj Boze razboleo u necijoj porodici.... kad oni posle dobrog oklevanja mi kazu da su dobili vaske.... i nemoj i ti jos da ih dobijes sedeci sa nama...Ona samosto nije zaplakala jer eto stalno nesto pere trudi se da joj kuca bude cista ali eto....
Pao mi je kamen sa srca i rekla sam a to je u pitanju :lol: Onda uzmem u krila ovog mladjeg pa posle i ovog starijeg ona sve vreme nemoj dobices ih i ti na sta joj ja kazem pa neka ih dobijem to nije nesto sto se ne istrebljuje :lol:
Mislim da im je bilo lakse i bilo mi je drago zbog toga.Otisli su kupili neki sampon i za nekoliko dana je proslo. Sta sad hocu da kazem : ne treba dizati paniku oko toga. Ima ljudi koji su uvek spremni da osudjuju kao ne perete se dovoljno ili je higijena losa ali to nema nikakve veze jer mogu svi da ih dobiju. Doduse ima onih koji ih nisu nikad imali kao recimo moj muz :roll: pa se krsti i cudi kad ih dobiju moji bratanci... :o Sigurno da krenu od necije lose higijene ali posto ne mozemo da biramo najbolje je ne opterecivati se sa tim.
Ja sam ih kao dete imala i znam da sam ih dobijala od jedne devojcice kojoj su bukvalno milele po glavi sto smo mogli da vidimo pa smo se koliko smo mogli sklanjali od nje. Ali desavalo se. Desavalo se da isto posto imam i brata i sestru dobijemo jedno od drugih ( neko od nas ih u skoli dobije ) pa opet svi u kuci se uvasljivimo. Onda moja majka sve lepo poskida posteljinu, nase stvari, napravi generalku u kuci :lol: tada nije bilo sampona nego neki prasak,neke zene su stavljale i gas deci na glavu pa im od toga izadju rane .... pa mislim uzas. Onda nekoliko dana svi po kuci idemo sa zamotanim glavama i ne izlazimo nigde dok to ne prodje...Evo mene sad zasvrbe glava :lol: :lol:
Ali danas ima toliko preparata, sampona i losiona protiv vasaka i mnogo su efikasniji nego pre mislim krace traje to kucno trebljenje pa se lepo istrljajte i sve ce biti u redu.
Pozdrav i bez brige i panike!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 3:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
Vasljivost glave se leci nanosenjem sampona u toku 10 min, a zatim ispiranjem. Ovi samponi sadrze 1% lindan ili insekticide biljnog porekla, peretrine i permetrin. Lindan je toksicniji i manje je efikasan od biljnih insekticida koji izazivaju samo blagu iritaciju koze. Posle primene sampona i ispiranja kosu treba pazljivo iscesljavati gustim cesljem umocenim u 10% rastvor sircetne kiseline kako bi se otklonile gnjide. U nasim apotekama imamo veliki izbor ovih sampona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 31, 2010 11:26 am
Postovi: 2
Imali smo sinoc tretman sredstvom koje se zove Supitox (ili nesto sl) i dugo sam ih iscesljavala posle toga. Problem je sto moramo povaditi gnjide, jer one ne ispadaju preko ceslja, vec su zalepljene za dlaku i vade se prstima.

Koliko traje proces da odrasla vaska polozi gnjide? Jer ovo sredstvo ne sme da se upotrebljava cesce od jednom u 7-8 dana. Bilo bi dobro kad bih smela svaki dan... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 1:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
Iscesljavate svaki dan, s tim da se gnjide vade redovno, kada god imate vremena kad dete nije u skolici vi mu pogledajte kosicu, obratite posebnu paznju na predeo iza usiju i na potiljak glavice..to bi trebalo brzo da se istrebi, pa verovatno i necete morati da upotrebite drugu dozi sampona. Zavisi i od toga koliko gustu kosicu ima i da li je crna ili plava, jer se na tamnijoj dlaci mnogo bolje vide gnjide. Usisavajte kucu i menjajte joj posteljinu svakodnevno jer postoji mogucnost da otpadne dlaka sa vaskom, a vaska van glave moze da prezivi i do 3 dana.
Sto se tice vaski i polaska u skolu-ukoliko dete nema zive vaske u glavi (sto cete spreciti tako sto cete da joj iscesljavate) ona se nece ni cesati, pa ni uciteljica ni druga deca nece posumnjati. I neka joj kosa bude vezana, jer treba da zastitite da vaske sa vaseg deteta ne predju na neko drugo dete, a naravno i da sprecite ako neko drugo dete ima vaske :) pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 10:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Jao procitah kod nas u obdanistu jutros na oglasnoj tabli da je jedno dete imalo vaske. Ne smem ni da razmisljam sta ce biti ako moja cera sa dugom kovrdzavom kosom to pokupi (mada nju cu da istrebim ja, al ko ce mene???) Pretpostavljam da ne postoji nacin da se dobijanje vasaka spreci? Njoj je kosa uvek uredno oprana, ocesljana u kikice da ne leti svuda, smanjuje li to rizik???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 10:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Pa, vaške baš vole čistu i urednu kosu, ne kosu koja je prljava. Medjutim, mislim da čvrsto vezana kosa ima malo više šansi da se ne zarazi, nauši dete da ne prislanja glavu drugoj deci NIKADA! To je jako spor proces i dete se u igri zaboravi, ali je mnogo vazno da ima svest o tome da nikad ne primiče glavu nekom drugom, bez obzira ima li ili nema vaške.

Nadam se da neće da padne šišanje... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 12:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Odakle tolike vaske u 21.veku? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 2:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ma mislim da vaske nemaju veze sa bilo kojim vekom, ocigledno da u tako velikim zajednicama kao sto su obdanista/skole imaju svoje carstvo. Meni su i pre nego sto mi je dete poslo u obdaniste druge mame govorile kako toga ima i to bas cesto, a ja im nisam verovala.
Ja sam totalno u panici, nismo se sisale od kada se rodila jer je ona jako ponosna na svoju kosu, a moram i da kazem da zaista ima bozanstvenu kosicu i dusa bi me bolela da moram da je sisam. Uostalom ne znam ni da li je sisanje uopste neko resenje, s obzirom da je sigurno necu sisati na musku frizuru. Nije mi toliko problem ona (mislim jeste, jer kroz takvu kosu ne mogu da provucem cesalj...) ali ko ce mene da trebi ako se ja zarazim s njom???? KOliko znam sampon utice samo na zive vaske ali ne i na gnjide.... Uh, ajd da se nadam da ce da nas zaobidje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Pet Okt 15, 2010 9:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Bio je neki gameks gel pre 12 godina kod nas, mogao je da stoji na glavi 3-5 dana. Ja sam se zarazila vaškama kao devojka od 21 godinu jer ih je moja mama donela iz bolnice (Zemlja Srbija :roll: ), pa smo se trebili. Taj gel ubije i jajašca. Videla sam i dete jedno u apoteci godinu dana kasnije da kupuje taj gel otprilike 6-7 godina starosti.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 30, 2011 3:38 pm
Postovi: 2
Mislim da dobro pomazu samponi protiv vaski i gusti cesalj kada se vaske vec imaju ,a naravno gnjide rucno moraju da se vade. :roll: S'tim sto postoje sada gumice za kosu i bedzevi "Stop Vaske" koji sluze kao preventiva i zastita da vaske uopste i ne dodju na kosu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Kakve su to gumice za kosu i gde to ima da se kupi??? Mi hvala bogu do sad jos nismo imali problema sa vaskama, ali vidim u obdanistu malo malo pa na oglasnoj tabli pise da ih ima da pregledavamo decu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 9:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Pa, bilo kakva gumica koja ce da drzi kosu vezanu i da spreci spajanje sa kosom deteta koje ima vaske - pomaze! Iskreno, bedzevi i ostalo je odlican marketing. Ali jedina preventiva protiv vaski je da se ne spoji sa kosom zarazene dece.

Nema tu mnogo mudrosti... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vaške
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 30, 2011 3:38 pm
Postovi: 2
Ne znam da li je reklama ako ti kazem web sajt ali mozes da upises na google pretrazivacu "Stop Vaske " pa ce ti izaci njihova strana gde ces moci da se informises bolje , ja sam narucila od njih. To su gumice za kosu na bazi bilja, koje je tamo opisano na njihovoj strani, prirodnog su mirisa ,vrlo lepo i moderno izgledaju . Da su od nekih hemikalija ne bi ih kupila . Uzela sam za moju devojcicu 5 komada i zadovoljni smo .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: