Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: adenokarcinom pluca
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 16, 2010 2:49 pm
Postovi: 2
molim vas da li neko zna kako moze da se pobedi adenokarcinom pluca,svaki odgovor ce mi pomoci,je li zna neko neke travare koji mogu da pomognu pri izlecenju raka?molim vas ko god nesto zna nek mi odgovori...
pozzz i hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adenokarcinom pluca
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 4:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zavsi sve od stadijuma u kojem je bolest...takodje,ako je pocetni ja verujemd a se ti moze pomocu terapija i zracenja srediti a ako ne zelite dalje lecenje onda vam ostaje alternativa,postoji brdo preparata,malo procesljajte ovaj forum pa ce te naci preparate koji su pomogli nekim osobama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adenokarcinom pluca
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 11, 2010 11:52 am
Postovi: 2
Moja mama je imala mikrocelularni karcinom pluća, otkriven je u ranom stadijumu medjutim, to ju je pokosilo za 3 meseca. Umrla je od komplikacija od hemoterapije. Svaki organizam je poseban i nepredvidiv je. Najbitnije je da lekari znaju šta rade i da brinu dobro o pacijentu. Ovaj tip raka koji je moja mama imala veoma dobro reaguje na hemoterapiju i po pravilu ( kako statistika kaže u 95% slučajeva) odmah se povuče. Ona je primila prvu hemoterapiju posle koje je (zbog nemara lekara, nažalost) imala teški šlog, zatim mikroapcese u plućima koji su je i dokrajčili (endotoksini bakterija koji su izazvale infekciju), oslabili su je da ne može da primi sledeću hemoterapiju i na kraju je od toga i umrla. Veoma je tužno to odeljenje pulomološke onkologije u Institutu u Kamenici. Moja mama je bila samohrana majka, ja samo što sam upisala medicinu (pre nešto više od mesec dana). Tužno je to što ti ljudi oguglaju, i što tretiraju sve koji nemaju dr ispred imena kao govno. Meni je rečeno da sam mala i nisu mi hteli ništa govoriti o njenoj bolesti što je meni izuzetno uvredljivo. Ako ništa drugo, ćerka sam joj i moralo mi se reći. Za njih ona je bila samo još jedan broj i to je to. Znam da zvuči odvratno, ali tako je. Zato pokušajte da se konsultujete sa što više specijalista (obavezno interne medicine) i EKSTREMNO je važno da je imuni sistem ok. Ima dosta i narodnih recepata koji pomažu, ima pilula, neki kažu da su im one pilule ajkulinog ulja pomogle, treba sve pokušati. Ono što je bitno jeste da ishrana mora biti zdrava, da ništa ne sme biti fabričko, i ne sme se unositi vitamin b pošto on potpomaže rast kancerogenih ćelija. Ferrum tablete su obavezne jer hemoterapija jede krvnu sliku. Uradite sve što možete da osoba bude što zdravija posle hemoterapije. I uvek tražite mišljenje drugog lekara!
Srećno, nadam se da sam pomogla.
p.s. što se tiče travara i tako toga, pitajte nekog od prijatelja, sigurno neko zna, mi smo tako našle jedno 4 preparata! i još jednom, srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adenokarcinom pluca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 8:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
freudoncocaine,
mikrocelularni karcinom pluca je oboljenje od koga, nazalost, jos uvek vecina pacijenata umre tokom prve godine nakon dijagnostikovanja bolesti, a gotovo svi u petogodisnjem periodu. oko 1/4 pacijenata odreaguje na prvu seriju hemioterapije, ali i kod njih dolazi do povratka bolesti.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adenokarcinom pluca
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 11:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 11, 2010 11:52 am
Postovi: 2
mami su se limfni čvorovi svi povukli posle prve i rak je izuzetno brzo umirao, zato je krenulo truljenje. no, dobro, ništa mi majku ne može vratiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: adenokarcinom pluca
PostPoslato: Sre Okt 06, 2010 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 06, 2010 7:37 pm
Postovi: 1
Moja svekrva je obolela od karcinoma: LARGE CELL CARCINOMA, neoplazma malignum pulm.lat.sin. Effusio pleurae lat.sin. Metain lgl lat.sin. Pocela je lecenje (1 terapija) aplikacijom CHT po EP rezimu.
Pitanje: kako resiti problem disanja? Nedostaje joj kiseonik, eritrociti su isli do 6.12, sada su 4.5. Kaze da joj aminofilin smeta. Da li uvesti inhalator i cime inhalirati? Da li konsultovati grudnog lekara, uz onkologa?
Ima li neko iskustva u lexenju ove vrste karcinoma i sta sa pratecim problemima - upala pluca?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: