Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 6:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
Pozdrav...
Molim vas ako mi mozete pomoci i reci gdje mogu nabaviti lijek Cholestyramine 4g powder (zanima me sve o ovom lijeku...gdje ga mogu nabaviti,kako,cijena...itd)
Bolujem od Kronove bolesti,prije pola godine sam operisala zuc i od tada imam uzasnih problema sa zdravljem pocevsi od nekoliko proljeva dnevno,mucnina,vrtoglavica,osjecaja gusenja,slabosti,suhoce grla,usta,bolova u stomaku ledjima... nadutosti...bilijarnog refluxa... itd...
Ja sam iz Sarajeva i ovdje taj lijek nisam uspjela pronaci...
Hvalaaa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Na pravo mesto si se javila.Kod mene je sve i svasta u pitanju,Kron nije utvrdjen,ali sam posle operacije zucne kese i ja nadrljala nacisto sa tankim crevom.Izliva mi se zuc,isto sam imala prolive,grceve,krkljanja u stomaku,mucnine,ali sam posle par meseci otkrila da imam povecan broj Kandide u crevima.Mozda je ona i kasnije nastala,a mozda je i pre operacije zuci krenula,pa posto pravi zastoj u varenju,boleo me je zeludac i stalno u predelu desne strane,pa su me uputili na operaciju.
Tako sam posle par meseci mucenja dosla do doktorke koja mi je rekla da je pravi lek za mene ,posto nemam zuc:Questran(Colestyramin).
Ni u jednoj apoteci u Srbiji ga neces naci,jer on nije registrovan lek,ali ga ima u glavnoj apoteci kod bolnice Sveti Sava,odmah preko puta zeleznicke stanice.
On se dobija samo na recept,jer je na D listi i uvozi se iz Nemacke.Dobila sam ga apsolutno besplatno.Samo je pod drugim nazivom Quantalan zuckerfrei 4,68 g. Moraces da zoves apoteku Sv.Sava i da ih pitas kako bi mogla da ga dobijes posto nisi iz Srbije.
Ni meni nisu licno hteli da daju informacije o njemu,vec su trazili da se moja doktorka javi i da njoj procitaju sifre koja mora da stavi na recept.
Ili da ga pronadjes preko nekog ko je u Nemackoj.Proizvodi ga firma Bristol-Myers Squibb,GmbH & Co.KGaA 80632 Munchen
Ja sam popila samo trecinu kesice i stvarno mi se stvrdla stolica,ali me je i peklo rektalno,da li od tog leka ili neceg drugog,ne znam?Ima u sebi limunsku kiselinu,bez secera je,ali ne sme da se koristi sa drugim lekovima,a ako bas moras,onda ga pijes sa par sati razmaka (4 sata).
Meni je dr. rekla da nista vise ne pijem od lekova,samo njega i da ne pijem ni probiotike,ni cajeve,vec samo vodu,mada joj nije bila jasna kolicina Kandide nadjena u mojoj stolici.Posle mi je rekla da to nije od Kandide,da ce Questran sve srediti.

Ali,molim te da mi prvo objasnis,kako i kad su ti ustanovili Krona?Pre ili posle operacije zucne kese?Kako si operisana:klasicno ili laparoskopski? Da li osecas rektalno pecenje kad se ta zucna kiselina spusti u creva? Da li si kontrolisala stolicu na Kandidu? Da li si posle operacije primala mnogo antibiotika?Kad su krenule dijareje?Odmah pri prvoj stolici ili malo kasnije? Koliko stolica dnevno imas?

Mnogo je pitanja,ali i ja imam slicnih problema i niko ne zna tacno da li je to od Kandide ili od operacije zucne kese ili mozda imam Krona koji je tek u pocetnoj fazi? Eto,do sad sam mislila da sam jedina koja je nagrabusila posle operacije zuci.Smrsala sam 24 kg.Na visinu 175 cm,teska sam 48 kg.
Pozdrav od Quince!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Na pravo mesto si se javila.Kod mene je sve i svasta u pitanju,Kron nije utvrdjen,ali sam posle operacije zucne kese i ja nadrljala nacisto sa tankim crevom.Izliva mi se zuc,isto sam imala prolive,grceve,krkljanja u stomaku,mucnine,ali sam posle par meseci otkrila da imam povecan broj Kandide u crevima.Mozda je ona i kasnije nastala,a mozda je i pre operacije zuci krenula,pa posto pravi zastoj u varenju,boleo me je zeludac i stalno u predelu desne strane,pa su me uputili na operaciju.
Tako sam posle par meseci mucenja dosla do doktorke koja mi je rekla da je pravi lek za mene ,posto nemam zuc:Questran(Colestyramin).
Ni u jednoj apoteci u Srbiji ga neces naci,jer on nije registrovan lek,ali ga ima u glavnoj apoteci kod bolnice Sveti Sava,odmah preko puta zeleznicke stanice.
On se dobija samo na recept,jer je na D listi i uvozi se iz Nemacke.Dobila sam ga apsolutno besplatno.Samo je pod drugim nazivom Quantalan zuckerfrei 4,68 g. Moraces da zoves apoteku Sv.Sava i da ih pitas kako bi mogla da ga dobijes posto nisi iz Srbije.
Ni meni nisu licno hteli da daju informacije o njemu,vec su trazili da se moja doktorka javi i da njoj procitaju sifre koja mora da stavi na recept.
Ili da ga pronadjes preko nekog ko je u Nemackoj.Proizvodi ga firma Bristol-Myers Squibb,GmbH & Co.KGaA 80632 Munchen
Ja sam popila samo trecinu kesice i stvarno mi se stvrdla stolica,ali me je i peklo rektalno,da li od tog leka ili neceg drugog,ne znam?Ima u sebi limunsku kiselinu,bez secera je,ali ne sme da se koristi sa drugim lekovima,a ako bas moras,onda ga pijes sa par sati razmaka (4 sata).
Meni je dr. rekla da nista vise ne pijem od lekova,samo njega i da ne pijem ni probiotike,ni cajeve,vec samo vodu,mada joj nije bila jasna kolicina Kandide nadjena u mojoj stolici.Posle mi je rekla da to nije od Kandide,da ce Questran sve srediti.

Ali,molim te da mi prvo objasnis,kako i kad su ti ustanovili Krona?Pre ili posle operacije zucne kese?Kako si operisana:klasicno ili laparoskopski? Da li osecas rektalno pecenje kad se ta zucna kiselina spusti u creva? Da li si kontrolisala stolicu na Kandidu? Da li si posle operacije primala mnogo antibiotika?Kad su krenule dijareje?Odmah pri prvoj stolici ili malo kasnije? Koliko stolica dnevno imas?

Mnogo je pitanja,ali i ja imam slicnih problema i niko ne zna tacno da li je to od Kandide ili od operacije zucne kese ili mozda imam Krona koji je tek u pocetnoj fazi? Eto,do sad sam mislila da sam jedina koja je nagrabusila posle operacije zuci.Smrsala sam 24 kg.Na visinu 175 cm,teska sam 48 kg.
Pozdrav od Quince!


Prvo da ti se zahvalim na informacijama.Krona su mi ustanovili prije 3,5 godine poslije operacije slijepog crijeva PH analizom potvrdjeno.Imala sam perforaciju slijepog crijeva koje je bilo gangrenozno,unutra puno gnoja i svasta,jedva zivu glavu izvukla jer su me doktori vucarali i govorili kako imam enterokolitis 10 dana,ma uzas.Ostala u bolnici poslije mjesec dana na pretragama (gastroskpija,kolonoskopija itd sve uredno s te strane)...jedni su mi govorili imam krona drugi da nemam...samo da napomenem nisam tad radila biopsiju crijeva...nisam pila tablete za kronovu ...samo ispocetka nekih pola godina jer sam se dobro osjecala...stolica mi bila uredna i sve ok do ove godine...

Svi problemi kod mene su poceli ove godine poslije operacije zucne kese (klasicnom metodom jer su mi se dva kamencica zaglavila u zucnom kanalu)
Operisana sam pocetkom marta ove godine.2 sedmice poslije operacije sam bila ok samo sam imala bol u desnom ramenu sto je normalno kako kazu...ta bol je nestala vremenom ali onda su poceli problemi...u prethodnom postu sam navela moje simptome...a ima ih jos.....najgori simptom mi je osjecaj gusenja i stezanja u prsima i vratu....a i neki osjecaj vrtoglavice...dijereju sam imala poslije svakog obroka ili nevezano uz obrok...od 1-5 puta dnevno otprilike...kako kad...ali to me nije ni zabrinjavalo koliko me zabrinjava ovo gusenje jer sam bukvalno nesposobna za rad...
Pola godine idem od doktora do doktora i niko ne zna sta se to desava samnom...kad ne znaju sta je sve prepisu psihi...sto uopste nije u mom slucaju...vise sam umorna od ovog zacaranog kruga...
Radila sam poslije operacije 3x uz abdomena...povecali su mi se trigliceridi u krvi,jetra mi je postala masnija...ma isla kod gastroenerologa,otorinolaringologa,neurologa,interniste itd...itd...
Apetit imam normalan cak i pojacan,nisam smrsala...ponekad me pece rektalno ali kad imam vise puta dnevno proljev...stolicu na kadidu nisam kontrolisala...helikobakteriju nemam...dijareje su pocele odma poslije operacije...antibiotike sam primala 2..3 dana dok sam bila u bolnici...

Uglavnom ja se osjecam grozno poslije operacije zucne kese...imam masu simptoma...nedavno sam isla kod jednog dr koji mi je dao tablete za kronovu i preporucio mi taj kolestiramin...od lijekova uzimam salofalk ,rudakol (to je za kronovu)....espumisan zbog nadutosti stomaka...rupurut zbog kiseline i apaurin za smirenje...
Zanima me koji su tvoji simptomi imas li ti osjecaj gusenja,vrtoglavice i sl?Jos da napomenem da su mi poslije operacije zucne kese gastroskopijom ustanovili bilijarni reflux pa mislim da zbog njega imam mucnine,,,,jesi li ti radila gastroskopiju poslije operacije???osim dijareje ...imas li jos nekih simptoma???
Ja cijelo vrijeme imam to stezanje u grudima,,gusenje...svake sekunde u danu ...kad sjedim...kad lezim...kad radim,,,,...nekad jaceg intenziteta nekad slabijeg..ali dovoljno je jako da me sprjecava u svakodnevnim aktivnostima i da se osjecam kao invalid poslije ove operacije...bez nekog pretjerivanja...
A za Kronovu bolest mozda bi bilo dobro da se obratis kod dr Dodera...Radoje Doder...on je na VMA mislim ...znam da ponekad dolazi i u Sarajevo...
Prije 3 godine sam bila na predavanju koje je on drzao u Opstoj bolnici u Sarajevu...predavanje je bilo o Kronovoj bolesti i ulceroznom kolitisu...predavanje mu je bilo super...i mislim da je jedan od najboljih kod vas u Srbiji...a posebno kad je kronova u pitanju
Za kolestiramin cu se nekako snaci mada mislim da mi nece pomoci kod ovog osjecaja gusenja...Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 1:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Ne znam ni sama odakle da pocnem.Imamo slicne simptome,samo sto ja nemam to gusenje i probadanja u grudima.Imala sam ih pre operacije stitne zlezde.U trudnoci me je pogotovo gusilo,jer beba uzima jod,a i verovatno hormoni prave haos. Proveri obavezno stitnu zlezdu i uradi UZ stitne zlezde i vrata.Ako nisi snimala pluca,odradi i to,jer su meni na kontrolnom snimku nasli pocetni emfizem pluca,mada na spirometriji nije dokazano.Rekli su mi da mozda nije dobro snimak uradjen.
Ipak proveri nekako da nisi i ti dobila Kandidu.Imas dosta simptoma koje ja imam od kas se mucim sa Kandidom,a ona moze da bude i u plucima.Daj stolicu na Kandidu,bris jezika i grla i ispljuvak.
Meni je odmah posle operacije bilo muka,mada i pre,ali kad sam otkrila Kandidu i lecila je to se smanjilo.I pre nego sto su me operisali osecala sam bol sa desne strane i bol u sredini stomaka,narocito posle jela i u rano jutarnjim satima,ponekad me bol budi nocu.Davali su mi silne lekove za zeludac:Ranisan,Omeprol,Controloc,Gelusil,ali bol nije prestajao,pa su me poslali na operaciju zuci.Ko zna da li je to uopste bio razlog mojim bolovima,jer jos uvek,ponekad imam te iste simptome.
Kao da imam posle teze i tvrdje hrane zastoj u tankom crevu i onda mi gori i boli me se desne strane,a desavalo mi se da mi se naglo izlije ,ja mislim zuc,pa onda dobijem dijareju i pece me rektalno.
Profesorka sa Zvezdare misli da su to bilijarne dijareje i da treba da pijem Questran,a Doder,koga si pomenula misli da treba da pijem Ursofalk. On je prvo sumnjao na Krona,jer sam smrsala 24 kg,smeta mi mnoga vrsta hrane,a pogotovo slatko,jogurt,voce.Sve to pogoduje Kandidi,mozda je zbog nje? Ali,posto MR enterografija nije pokazala nista,bar nisu videli oni koji su citali snimak,onda je odustao da je to Kron i rekao da me pece zbog zucne kiseline i da uzmem Ursofalk.
Ja taj lek jos ne smem da probam ,jer on sluzi za razaranje zucnih kamenaca,a ja nemam vise zucnu kesu.Koristi se jos i kod bilijarne ciroze i bilijarnog gastritisa,a kontraindikovan je kod bolesti creva,verovatno zbog mogucih peoliva.
Cesto me boli i zeludac,a posle operacije bolelo me je u predelu pankreasa.Rektalno posle operacije zuci,krecu upale rektalne regije,hemoroidalni bolovi,cak i manja analna fisura.Proktolog je rekao da je to od mojih stolica.Imala sam ih jedno vece 12.Sto god stavim u usta,samo protrci kroz mene.Medjutim od kad sam saznala da imam povisenu Kandidu u crevima,svaki dan pijem Probiotike(nema koji nisam probala),a posle Nistatina mucnine su prestale,kao i krkljanja u crevima.
Proveri ti,za svaki slucaj da nije i kod tebe Kandida ili neki drugi mikroorganizam,neki parazit.
Kandida hoce da ide uz Krona,to mi je Doder rekao,a ja sam citala da strada i zucna kesa.
Pisi da vidim kako si. Questran,bas stvrdnjava stolicu,a citala sam da su ga jos neki pil koji su imali Krona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 4:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
[quote="quincekap"]Ne znam ni sama odakle da pocnem.Imamo slicne simptome,samo sto ja nemam to gusenje i probadanja u grudima.Imala sam ih pre operacije stitne zlezde.U trudnoci me je pogotovo gusilo,jer beba uzima jod,a i verovatno hormoni prave haos. Proveri obavezno stitnu zlezdu i uradi UZ stitne zlezde i vrata.Ako nisi snimala pluca,odradi i to,jer su meni na kontrolnom snimku nasli pocetni emfizem pluca,mada na spirometriji nije dokazano.Rekli su mi da mozda nije dobro snimak uradjen.
Ipak proveri nekako da nisi i ti dobila Kandidu.Imas dosta simptoma koje ja imam od kas se mucim sa Kandidom,a ona moze da bude i u plucima.Daj stolicu na Kandidu,bris jezika i grla i ispljuvak.
Meni je odmah posle operacije bilo muka,mada i pre,ali kad sam otkrila Kandidu i lecila je to se smanjilo.I pre nego sto su me operisali osecala sam bol sa desne strane i bol u sredini stomaka,narocito posle jela i u rano jutarnjim satima,ponekad me bol budi nocu.Davali su mi silne lekove za zeludac:Ranisan,Omeprol,Controloc,Gelusil,ali bol nije prestajao,pa su me poslali na operaciju zuci.Ko zna da li je to uopste bio razlog mojim bolovima,jer jos uvek,ponekad imam te iste simptome.
Kao da imam posle teze i tvrdje hrane zastoj u tankom crevu i onda mi gori i boli me se desne strane,a desavalo mi se da mi se naglo izlije ,ja mislim zuc,pa onda dobijem dijareju i pece me rektalno.
Profesorka sa Zvezdare misli da su to bilijarne dijareje i da treba da pijem Questran,a Doder,koga si pomenula misli da treba da pijem Ursofalk. On je prvo sumnjao na Krona,jer sam smrsala 24 kg,smeta mi mnoga vrsta hrane,a pogotovo slatko,jogurt,voce.Sve to pogoduje Kandidi,mozda je zbog nje? Ali,posto MR enterografija nije pokazala nista,bar nisu videli oni koji su citali snimak,onda je odustao da je to Kron i rekao da me pece zbog zucne kiseline i da uzmem Ursofalk.

Pozdrav...stitna mi je ok...i hormoni i uz...pluca isto nebi trebala da mi prave probleme...jedino sto mi pada na pamet da moje gusenje ima veze sa refluxom zuci koji mi se pojavio poslije operacije...mislim da mi se od te zucne kiseline i usta suse...kao i grlo...a takodje mi je i mucnina od toga (to je moje misljenje)...ma izgleda da i ti i ja imamo postoperativne komplikacije...jer prije te operacije ja sam bila super...jedino sto sam imala bolove zbog napada...a imala sam puno napada...ne daj boze nikom...
koliko mogu da shvatim kod tebe su te dijereje naveci problem???pored drugih simptoma...
onako laicki slazem se s tom profesorkom koja ti je rekla da su kod tebe bilijarne dijareje...meni isto puno toga smeta...od svega najvise jedem dobro raskuhanu rizu...jedem i voce puno...dobro mi dodje sitno rendana jabuka sa mrkvom...ta kandida samo dodatno pogorsava situaciju kod tebe...ali je zuc glavni problem...jer sto si sad smrsala toliko...kod mene je pomalo i cudno...imam stalno proljeve a nisam smrsala...moram da priznam da bas imam apetit a to mi je od nervoze...jer od silnih problema utjehu u hrani nalazim...i primjetila sam da vise proljeva imam kad se nasekiram...nego tebi je sad najbitnije da malo tu kilazu popravis...meni npr odgovara riza...mladi sir...pastrmka...jogurt (lgg,activia)...crna cokolada...od mesa puretina... piletina...teletina...junetina i riba ...ali sve kuhano...pasulj...grasak...guste corbice...supe ali samo domace...krompir kuhan...rastika...hljeb od heljde...i to odstajali 1 dan...iznenadilo me da mi npr svjeze sljive ne smetaju toliko......dok npr. banana mi smeta zbog kiseline....sto mi je jako cudno...sve je izgleda individualno...
citrusi ni pod razno mi ne odgovaraju...paradajz katastrofa...a volim ga pravo...kao i paprike...ponekad sebi i to priustim ali ogulim kozicu...i opet u wc...i mene ponekad boli zeludac ili pankreas....ne znam ni sama...i to mi se pojavilo poslije operacije...uz krona ide puno toga...
kolestiramin cu dobiti ovih dana jedno pakovanje a za dalje cu vidjeti sta i kako...nemam pojma o tom lijeku ...ne znam ni kako se koristi ...a kako ti kazes ne pije se s drugim lijekovima...a ja vec pijem ovaj salofalk i rudakol za kronovu...pa cu pitati svog dr sta i kako dalje...
sljedece sedmice imam neke nalaze da uradim a i tu cu kandidu da provjerim...samo mi je frka kuci...muz na poslu a imamo malu bebu...a za ursofalk sam cula...mada ja iskreno ne sumnjam u dodera jer imam puno prijatelja ovdje koje on lijeci...i kazu sve naj za njega...a opet mozda... najbolje ces znati ako probas...mada je kvalitetna ishrana jako bitna kod proljeva...ja sad lagano zvacem i jedem po 40 min...a uvijek sam jela "s nogu" jer sam zivjela 300/h...
sve u svemu meni najvise smeta ovaj reflux zuci koliko ja mogu da skontam...cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Vidis za taj refluksni bilijarni gastritis Doder mi je dao Ursofalk.Ali on je neka vrsta zucnih kiselina kojih ima i u zuci i on moze da izazove bilijarne dijareje.I koga sad da slusam Ursofalk je skup lek,i probala bih ga ,ali me toliko pece rektalno,da ne znam smem li da ga uzimam zbog te zucne kiseline koju sadrzi u sebi.Ali Doder tvrdi da ce me to pecenje prestati posle tog leka. Radila sam par puta i briseve te analne regije i obicno kad lecim Kandidu nabujaju Eserihija ili Proteus,a nadju i Kandidu.Onda mi mnogi kazu to pecenje ti je od Kandide.Mada ima tu sigurno nesto sto je vezano za zuc.
Meni voce uopste ne prija,ni testa od kvasca i belog brasna i slatko.Cak ni pecena jabuka,odmah me pece analni otvor,kad to sidje u stolicu.Javljale su mi se i analne fisure i ragade i hemoroidi,a proktolozi kazu da je to sve od mojih stolica,sto zna i svaki laik.
Sad nemam tako ucestale dijareje,pogotovo kad pijem Enterofuril.Smeta mi sto sam mnogo smrsala,jedem sve sto mogu,ali ne mogu ni kilogram da se ugojim.Ja sam pocela i pre operacije da mrsavim,takodje sam imala napade svaki dan i od supe mi je oticala zucna kesa.Stalno neki zastoj sa desne strane i onda se vraca u dvanaestopalacno i pocne da me boli zeludac.Mada na gastroskopiji nisu videli prisustvo zuci u zelucu.To bi trebalo da se vidi.
Smeta mi mnogo to rektalno pecenje i danas sam plakala od muke,jer posle stolice ne mogu ni da sedim ni da funkcionisem dok to ne operem i ne namazem i dok mi se bar malo ne smiri.Ne pece me jedino nocu.To je uzasno,a imam 2 sina kojima sam potrebna,a sebe ne mogu da izdrim.
Sledece nedelje idem opet na VMA,pa cu da ih molim da legnem tamo,jer sama ne mogu da se izborim.Znam koje lekove moram da pijem,ali me onda boli zeludac,a pecenje je jos gore,ne mogu sama.Mada je tamo ludnica,ne znam da li ce hteti da me prime,jer sam civil i nemam neke veze.
Stalno pijem i probiotike,bez njih ne mogu.
Mozda bi bilo dobro da das stolicu na analizu.Questran bas steze stolicu,moras da budes obazriva kad ga pijes.Da dobro taj prah iz kesice razmutis i sacekas da jos 15 minuta u casi odstoji.Probaj za pocetak pola kesice.Tako je meni prof. sa Zvezdare rekla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 8:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA

kakvih sam se ovde gluposti načitao, pa vas su samo zavlačili i uzimali pare i vreme.
da nije ta profesorka koja se spominje možda dapčević, jer ako jeste ona nije profesorka već je samu sebe tako nazvala.
jel ako ćemo po tome onda ja pošto sam radio u uSA mogu da kažem da sam akademik iz amerike, da amerikanci imaju uopšte
akademike. tak takozvani pukovnik doder vas je sigurno pelješio u privatnoj klinici intertim ili još gore odrađivao ne zainteresopvano u svojoj direktorskoj kancelariji na WMA a ovo drugoj gospođi je verovatno bucmasta psudoprofesorka dapčević koja umišlja da je popila svu pamet sveta, a zapravo prepisala par stranih pasusua i objavila kao svoju knjigu, pregledala u poliklinici vuk , a samo ime klinike vam sve govori - gladni za pare. kakav je to profesor koji prdaje navodno hepatologiju na zubarskom fakultetu, možda među zubarima nešto i zna o jetri ali među lekarima ništa. profesorka bez ijedne objavljene knjige bi svuda u svetu bila ražalovana do nivoa čistačice kolonoskopske sale zbog prevare, a kod nas vodi centar i prevodi pacijete privatnu u vuku.

e moje gospođe pacijntkinje - mr enetrografija nije standard za krona, već služi za druge stvari.
a ako nemate žuči onda se nikako nedaje holeseramin jer ih vezuje.
ovo su samo neke od gluposti koje sam pročitao dok sam preletao oko vaših nesrećnih postova.
ali pošto vas leče medicinske mizerije tipa pseudoprofesori ili takozvani pukovnici, nisam nešto više ni očekivao.
vama su trebali prvo dati holeretik i holespazmolitik, u sprezi sa antimusklarinskim lekom zbog tkz. postholecistektomnog sindroma, a aonda i ispizatti mogućnost za psc zbog krona koga imate, i to prostom imunologijom. a uz to i pravu terapiju za ibd.

ali ko mene šta pita, kada je narod glup i vucara se kod kojekakvih samonazvanih lekara,
pa ja bih pre išao srednjovekovnim vračevima i šamanima nego takvima privatno na noge.




ako vas je iole moja priča dotakla, odgopvorite nešto pa ću vam reći ko su stručnjaci za vaše bolesti u ovom tamnom vilajetu zvanom srbija - koji zapravo ne da nije i vilajet jer i vilajet je u turskoj imao više organizovanosti i vladavine zakona nego ova rupa od estradno-kriminalskog udruženja zvanog srvbija.


eto toliko od mene.
ne shvatite ništa lično ako sam malo bio oštriji alin sam mnogo osetljiv na nepravdu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
gosp wizard...ne znam sta da kazem...laik sam kad je medicina u pitanju...o lijekovima jos manje znam...
za mene je i bice najbolji onaj dr koji mi pomogne ...iako jako cijenim i kad mi dr kaze da ne zna u cemu je problem...bolje i to nego da mi kaze psiha mi proradila...a da prethodno ne iskljuci organski uzrok...nego eto samo da me "skine"...
meni je sad najbitnije da ozdravim ili da mi se stanje popravi...za te lijekove koje si pomenuo prvi put cujem...ali svakako bi sve probala samo da mi bude bolje...
jasno mi je da se kod operacije zuci poslije se javljaju te dijareje kao postoperativni sindrom koji je najucestaliji...tj da zuc nekontrolirano otice u crijevo...i to ta neka nekoncentrirana zuc...(ovo sam procitala na int)...
e sad moje je pitanje:1.kako zaustaviti proljev???po tvom misljenju lijek zato nije kolestiramin...nego ta dva koja si naveo..ok...gdje mogu nabaviti taj lijek???da probam i to...koja je cijena???
Kod mene je problem bilijarni reflux...sta da s njim radim???Da li je moguce da mi on izaziva osjecaj gusenja i stezanja u prsima????Da li mi se zbog njeg suse usta???grlo???zasto osjecam neke vrste vrtoglavica???
poslije operacije mi se pojavila masna jetra...gusteraca hiperehogenija...imam nadutost i meteorizam crijeva....stalno se osjecam umorno...spava mi se...jedva hodam......a naj naj naj gori simptom je neugodan osjecaj stezanja u grudima i osjecaj gusenja za koji sam 10000000000000 % sigurna da nema veze sa psihom nego ima veze sa operacijom i postoperativnim komplikacijama...

sasvim mi je nebitno ko ce me mi pomoci i lijeciti...ko je...kako se zove...odakle je...meni je najbitnije da nadjem nekog da mi pomogne...
ma makar to bio i saman :)
istina je da pacijenti..pa i ja prva...prvo traze ta neka nazovimo -zvucna imena-...i vjeruju im...istina je i da je pacjentu najgori onaj dr koji mu nece ili ne moze pomoci...ali ja sam dovoljno objektivna da mogu da shvatim da dr kaze ne znam i da mogu da to izuzetno i cijenim...i nisam glupa jer mogu procijeniti kojem je dr stalo pacijenta...a kojem do novca...ali ne mogu da shvatim da ozbiljne probleme prepisuju psihi...i da je psiha odgovor za neke manje poznate organske bolesti i stanja kojima pojedini doktori nece da se bave zbog neznanja ili ne znam koga ili cega jos...

nego lijepo te pozdravljam...i ako nam mozes pomoci pomozi nam...a za taj lijek cu vidjeti...

quince cujemo se poslije nekad ...sad mi je beba budna...pa moram oko nje...bila sam prvo tebi napisala poruku pa sam je slucajno izbrisala ... poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Vidis za taj refluksni bilijarni gastritis Doder mi je dao Ursofalk.Ali on je neka vrsta zucnih kiselina kojih ima i u zuci i on moze da izazove bilijarne dijareje.I koga sad da slusam Ursofalk je skup lek,i probala bih ga ,ali me toliko pece rektalno,da ne znam smem li da ga uzimam zbog te zucne kiseline koju sadrzi u sebi.Ali Doder tvrdi da ce me to pecenje prestati posle tog leka. Radila sam par puta i briseve te analne regije i obicno kad lecim Kandidu nabujaju Eserihija ili Proteus,a nadju i Kandidu.Onda mi mnogi kazu to pecenje ti je od Kandide.Mada ima tu sigurno nesto sto je vezano za zuc.
Meni voce uopste ne prija,ni testa od kvasca i belog brasna i slatko.Cak ni pecena jabuka,odmah me pece analni otvor,kad to sidje u stolicu.Javljale su mi se i analne fisure i ragade i hemoroidi,a proktolozi kazu da je to sve od mojih stolica,sto zna i svaki laik.
Sad nemam tako ucestale dijareje,pogotovo kad pijem Enterofuril.Smeta mi sto sam mnogo smrsala,jedem sve sto mogu,ali ne mogu ni kilogram da se ugojim.Ja sam pocela i pre operacije da mrsavim,takodje sam imala napade svaki dan i od supe mi je oticala zucna kesa.Stalno neki zastoj sa desne strane i onda se vraca u dvanaestopalacno i pocne da me boli zeludac.Mada na gastroskopiji nisu videli prisustvo zuci u zelucu.To bi trebalo da se vidi.
Smeta mi mnogo to rektalno pecenje i danas sam plakala od muke,jer posle stolice ne mogu ni da sedim ni da funkcionisem dok to ne operem i ne namazem i dok mi se bar malo ne smiri.Ne pece me jedino nocu.To je uzasno,a imam 2 sina kojima sam potrebna,a sebe ne mogu da izdrim.
Sledece nedelje idem opet na VMA,pa cu da ih molim da legnem tamo,jer sama ne mogu da se izborim.Znam koje lekove moram da pijem,ali me onda boli zeludac,a pecenje je jos gore,ne mogu sama.Mada je tamo ludnica,ne znam da li ce hteti da me prime,jer sam civil i nemam neke veze.
Stalno pijem i probiotike,bez njih ne mogu.
Mozda bi bilo dobro da das stolicu na analizu.Questran bas steze stolicu,moras da budes obazriva kad ga pijes.Da dobro taj prah iz kesice razmutis i sacekas da jos 15 minuta u casi odstoji.Probaj za pocetak pola kesice.Tako je meni prof. sa Zvezdare rekla.


Poz...quince...koliko sam te skontala imas bilijarni gastritis...ali ti gastroskopijom nije utvrdjeno prisustvo zuci u zelucu???znaci ti nemas taj reflux kao ja???malo mi je to nejsano jer obicno ljudi kojima se ustanovi taj bilijarni gastritis imaju zucni reflux...
meni je gastroskopijom potvrdjen bilijarni reflux...tj prisustvo zuci u zelucu...ali ne i bilijarni gastritis...gastroskopiju sam radila poslije operacije...prije operacije nisam imala problema uopste...jesi li ti radila gastroskopiju poslije operacije????

Ja sinoc jedva zaspala od osjecaja gusenja i stezanja u prsima...evo i sad me zeza...nekad vise nekad manje...ali uglavnom je tu...uvijek
A sto se tice tih kg vrlo rado bih ti posudila...ja ih imam i viska...iako imam te proljeve cesto...mada ja imam super apetit ...
Evo danas se iznervirala malo vise zbog ovog gusenja i opet proljev...2x...i mene ponekad rektalno pece...cak sam prije primjecivala puno sluzi u stolici...a sad vise i to ne gledam...samo me dodatno nasekira...kad me pece ja uzmem nevenovu kremu...pavlovicevu...niveu...
i ja sam par puta bila u hitnoj...molila da me prime...da mi vise ustanove dg...ali svaki put me posalju kuci...kao nije mi nista...sve prepisu stresu itd...
ja kazem da je od stresa nebi me drzalo cijelo vrijeme...umorna sam pravo od ovog osjecaja...od svega...
ne uzivam u zivotu uopste...i zaboravila sam sta to znaci...
reci mi imas li problema sa nadutoscu???u mene je stomak kao da sam u 5-6 mjesecu trudnoce...imam i meteorizam crijeva koji mi je ustanovljem uz prije par dan...gusteraca hiperehogenija...jetra masna...a sve to nije bilo prije operacije zuci...
i mene ponekad boli u predjelu pankreasa ili zeluca...obicno poslije jela....ali lagana bol...gasove rijetko imam...imam osjecaj da imam neki pritisak u grudima...da sam puna zraka...rijetko i podrigujem...mene bas zabrinjavaju ovi simptomi...iako se trudim da se pravilno hranim i uzimam tablete...stanje ostaje nepromijenjeno...
koliko ti stolica imas dnevno u prosjeku???ja ne pamtim kad sam imala normalnu stolicu poslije operacije...uglavnom su mekse ili proljevi...
ista stvar i kod mene...sama ne mogu nikako da sredim ovo stanje...imam osjecaj da jedna stvar povlaci drugu i tako u krug...jedva oko sebe...
Ove sedmice se nadam lijeku...vec su mi ga poslali...reci mi s cime se razmuti....???poz i cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Questran se razmuti u vodi,ali probaj prvo sa pola kesice,jer se meni stvrdla stolica i od trecine kesice i dobro ga razmuti i sacekaj jos 15 min. da ostane u casi.
WIZARD: nije Dapcevicka,mada zamalo da budem poslata kod nje preko veze,vec Jojicka koja vazi za najbolju kod nas.Nisam isla kod njih privatno,jer ne radim,vec sam ih jurila po klinikama i po hodnicima.Doder je OK,mada nema vremena da saslusa,svi ga salecu,nije skoncentrisan.Pitala sam ga da lezim tamo kod njih,a on je rekao da nema potrebe da lezim zbog Kandide.Mada kad je video koliko je imam,cudio se da nisam imala temperaturu.U pocetku je bio siguran da je Kron i to nedokazan,pa me je poslao na MR enterografiju,ali su radiolozi napisali da je sve u granicama normale i da se ne uocava nista.E,tu su mi uzeli pare,a snima se samo MR tankog i debelog creva,a ostali organi se ne vide. Da ne pricam da sam od manitola koji se daje kao kontras ceo dan imala grceve i oko 15 stolica.Mislila sam da cu zavrsiti na urgentnom.
Kod mene je problem nastao iznenada,prosle godine u junu,posle scintigrafije radioaktivnim tehnicijumom kojim je trebalo ustanoviti imam li nesto na paratiroidnoj zlezdi.Vec pri tom snimanju osecala sam da mi "gori" zeludac.Posle par dana i jedenja "prvog" paradajza pocinju bolovi u zelucu,pa sam tad nasla Dapcevicku koja se spremala na more i rekla mi da uzmem Omeprol,pa da dodjem kad se vrati sa odmora.I ja sam sa porodicom otisla na more i to u bolovima.Omeprol mi nije prijao,pa sam uzimala Ranisan koji je ublazavao moje tegobe.Kada sam uzela jednom smokve,imala sam uzasan proliv i grceve. Tegobe su postajale sve gore i gore.Otisla sam na KBC Bez.kosa kod neke babe gastroenterologa i ona mi je dala Controloc.Pila sam ga skoro 2 meseca,ali bolovi su postajali sve gori.Nocu me je bolelo,narocito sa desne strane u predelu zuci i dvanaestopalacnog.Ujutru mucnina.Kad pojedem nesto smirivalo se.Ako bih pojela nesto sto iritira zuc,dobijala bih odmah napad i bol se protezao i u pankreas,a ja sam sve vreme mislila da je to od dijafragmalne kile.Imala sam i nadimanja,ujutru gasove,ali u to vreme sam pila u par navrata i antibiotike,pa sad mislim da je vec tada Kandida bila dominantna. Imala sam zastoj u crevima.
Radjena je gastroskopija,vidjena je upala zeluca ,ali bez cira i Helikobakteri.Doktorka nije znala sta ce sa mnom,napisala je posto ne reagujem na terapiju,da operisem zuc.
Mislila sam da ce sve proci tom operacijom.Posle operacije sam dobila 3 Longacefa i Nexijum koji mi je smetao,jer me je bolelo na sredini stomaka od njega,dubinski(verovatno pankreas).Radjen je hormon Gastrin koji je bio ispod donje granice.
Moj uzas je poceo prvom stolicom (posle 4 dana) kada su krenule tecne stolice i to vise puta na dan posle svakog obroka.Tesili su me da je to normalno,jer je radjeno laparoskopski.Niko se nije setio da mi odmah da Creon ili Festal za varenje.Ali nije to bilo najgore.Najgore je kad sam prvi put uzela kiselo mleko,koje sam sve do tada sasvim normalno podnosila.Odjednom nastaje HAOS,cim se to spustilo u creva,pocelo je uzasno da me pece rektalno.Tad sam ukapirala da nesto opako nije u redu.Posle voca,slatkog,makar bio griz,sutlijas,pecena jabuka,ta pecenja su se javljala.Bol u sredini zeluca nije prestajao.Dali su mi lekove za Helikobakteri.Bol se malo smirio,ali posle par dana krecu uzasni grcevi,posle svakog obroka i prolivi.Pecenje rektalno.PAKAO nad PAKLOM.12 stolica,mucnina,depresija,bol u predelu srca,malaksalost.Dam stolicu na analizu i nadju mi Kandidu.Pocnem sa Nistatinom i probioticima,bude mi bolje.Smanje se mucnine,bol u zelucu,ali krece da me pece jos vise rektalno.Da li od lekova ?Kao da mi je sluzokoza izjedena.Analna fisura,ragade,hemoroidi.Crevne bakterije prodiru vaginalno,a osim njih Ureoplazma,bakterijska vaginoza,svrab,urinarne infekcije,herpes na usni svakih mesec dana.HAOS!!!!!
Kolonoskopija OK,CT abdomena OK.Testiranje na HIV i Hepatitis=negativno.Na celijakiju,na sto djavola.Sve je OK,a meni creva u raspadu.Tek kad su mi dali Creon(pankreatin) pocela sam bolje da varim.Ali od Nistatina su mi skocile transaminaze,a Gama GT nije ni spadao.Bol u zelucu od lekova,gori mi stalno sa desne strane.Samo sam se vrtela u krug .Ponovili su mi gastroskopiju i sondom videli atrofiju zeluca koja na histopatoloskoj analizi nije potvrdjena.Skraceno dvanaestopalacno,a ne znam zasto.Jedino je ono imalo + kao inflamatornost.Sve je bilo OK.
Ja i dalje imam Kandidu povisenu,prija mi Enterofuril koji mi je sveo stolice na 2-3 dnevno,a imala sam ih po 5-6. Posle Diflukana spao mi je malo Gama Gt,ali je poceo zeludac da me boli,neki zastoj u tankom crevu.I sad kad jedem kasno,nocu me boli zeludac i tek kad imam ujutru stolicu,taj bol prodje.Kao da imam nesto u tankom crevu.I dalje mi krklja,a uzas je sto je ponovo pocelo da me pece rektalno.Upaljena mi je analna regija,ne mogu ni da sedim.Da li je opet fisura (ne vidi se toliko spolja,nema vidljivog krvarenja),da li su hemoroidi od Kandide ili je izjedena sluzokoza,ne znam?
Brate ,covece,prijatelju,kako god,ako mozes da pomognes,ti pomozi.Gde da idemo i sta da radimo? Smrsala sam na 48 kg.Za 3 meseca 17 kg,a sad je 24 ukupno.Kako da utvrdim sigurno da nije Kron?Da li je samo Kandida uzrok? Ne zelim da mi izjede totalno creva,pa da posle stvarno zavrsim sa dijagnozom Krona i bez dela creva.Gastroenterolozi nece da mi pomognu da je lecim.To je najnoviji stav na simpozijumima,a meni je sve gore.Znam da je u Americi obavezno lece,jer ona pravi HAOS u celom organizmu.

IZVINITE na ovako opsirnoj zalopojci,ali ja ne znam STA DA RADIM? I KADA CE OVAJ PAKAO PRESTATI? Bar da me ne pece rektalno?!
PH stolice je pokazala da je kisela,a i test na okultno krvarenje je bio granicno pozitivan.
Sta mislis o tom Ursofalku ili Ursosanu? Da li bi mi on smirio to rektalno pecenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Čet Sep 23, 2010 2:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
[quote="quincekap"]Questran se razmuti u vodi,ali probaj prvo sa pola kesice,jer se meni stvrdla stolica i od trecine kesice i dobro ga razmuti i sacekaj jos 15 min. da ostane u casi.

poz quince...
znaci poslije 15 minuta mogu da pijem... poslije koliko vremena mogu nesto jesti ili piti???
kad je najbolje uzimati taj lijek obzirom da je meni dr preporucio da ga uzimam barem 1 dnevno...a i ja nisam bas u nekoj mogucnosti...sad zasad...moram malo razvuci da mi duze traje...ionako jako puno novca trosim za lijekove...
mislim da bi mi lijek trebao stici za dan,dva...javim u svakom slucaju...
juce bila jako lose...proljevi citav dan...pala si mi na pamet...sinoc kasno me je jako peklo rektalno...bukvalno sam crkavala na wc solji...a onda poslije muka i nagon na povracanje...ono moje gusenje...juce jela neke slatkise i eto odma reakcije...
reci mi suse li se tebi usta (usna supljina)....grlo???imam i neki metalni okus u ustima...kad pijem vodu nekad jako mi je bljutava...poludicu vise...ne znam sta mi se ovo desava...poz i cujemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Čet Sep 23, 2010 5:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Uradi obavezno stolicu na Kandidu.Sve mi lici da je i ti imas,posto si odreagovala na slatkise,a ako nije to u pitanju onda ti se aktivirao Kron.
I ja sam od Kandide imala stalno neku,kao penu u ustima,osecaj povisene kiselosti i mucninu.Cak sam i u zelucu osecala penu.Stalno imam zastoj u varenju posle hleba koji mesim sama bez kvasca,mada je integralni.Ali,ako ga jedem vise nego sto treba nesto sto ima skroba ,odmah imam zastoj u varenju.
Meni je profesorka napisala da Questran pijem uz obrok,ali sam na internetu nasla da se pije pre obroka.Doza je 1-4 kesice dnevno.Ali ti smanji,jer i u uputstvu stoji da izaziva zatvor,da cak moze da zaustavi rad creva.
Jel pijes neke probiotike? Jel su ti preporucivali Enterofuril?
Sto nam se ne javlja WIZARD,da nam da savet? Mozda ceka da mu posaljemo privatnu poruku?
Ovo pecenje je grozno!Nekad me vise pece,a nekad manje.Za zuc su mi rekli da nikako ne smemo da jedemo cokoladu i puno slatkisa.Ja zbog Kandide ne jedem vec nekoliko meseci ni gram slatkog.Ne mogu cak ni voce.
Znas li da sam nocas sanjala da jedem cokoladu?I to sa lesnicima.
E,moj zivote! Sta nam ovo pravis?
Jel imas ti problema sa urinarnim i vaginalnim infekcijama?
Puno pozdrava i drzi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Sep 25, 2010 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Uradi obavezno stolicu na Kandidu.Sve mi lici da je i ti imas,posto si odreagovala na slatkise,a ako nije to u pitanju onda ti se aktivirao Kron.
I ja sam od Kandide imala stalno neku,kao penu u ustima,osecaj povisene kiselosti i mucninu.Cak sam i u zelucu osecala penu.Stalno imam zastoj u varenju posle hleba koji mesim sama bez kvasca,mada je integralni.Ali,ako ga jedem vise nego sto treba nesto sto ima skroba ,odmah imam zastoj u varenju.
Meni je profesorka napisala da Questran pijem uz obrok,ali sam na internetu nasla da se pije pre obroka.Doza je 1-4 kesice dnevno.Ali ti smanji,jer i u uputstvu stoji da izaziva zatvor,da cak moze da zaustavi rad creva.
Jel pijes neke probiotike? Jel su ti preporucivali Enterofuril?
Sto nam se ne javlja WIZARD,da nam da savet? Mozda ceka da mu posaljemo privatnu poruku?
Ovo pecenje je grozno!Nekad me vise pece,a nekad manje.Za zuc su mi rekli da nikako ne smemo da jedemo cokoladu i puno slatkisa.Ja zbog Kandide ne jedem vec nekoliko meseci ni gram slatkog.Ne mogu cak ni voce.
Znas li da sam nocas sanjala da jedem cokoladu?I to sa lesnicima.
E,moj zivote! Sta nam ovo pravis?
Jel imas ti problema sa urinarnim i vaginalnim infekcijama?
Puno pozdrava i drzi se!


Poz quince...evo da ti javim da sam konacno dobila lijek...:)))...nadam se da ce mi pomoci...nisam ga jos uzimala...uputstvo je na norveskom...ali slabo stojim s tim jezikom...koliko sam mogla skontati moze se uzimati sa vodom ...mlijekom ili djusom...
ja sam na internetu nasla da se pije poslije obroka 1 h...ovih dana cu kod dr...pa cu ga pitati...cekam neke nalaze krvi...
dr mi je napisao da uzimam za pocetak 1 kesicu dnevno...(ali nije napisao kad i kako)...po nekoj mojoj logici questran je najbolje piti kad se najvise luci zuc...a to je ja mislim poslije obroka...(nisam sigurna)...
pijem lgg...activiu...enterofuril mi nisu preporucivali....sa urinarnim i vaginalnim infekcijama nisam imala problema...evo nocima citam nesto na internetu o nasim problemima i nasla sam da je jedna od mogucih komplikacija operacije zuci ovaj dumping sindrom tj...brzo praznjenje zeluca tj... proljevi...sto imamo i ti i ja...
reci mi imas li i jesi li imala vrtoglavice poslije operacije...ja stalno imam cudan osjecaj u glavi..nigdje sama ne idem...imam osjecaj da cu se srusiti...
doktori su mi govorili da mi je to sve od psihe ali ja znam da nije...i da to ima itekako veze sa probavom i proljevima...kod ovog dumping sidroma moze da dodje do hipoglikemije i eto sta uzrokuje te vrtoglavice...(jedan od mogucih uzroka...a drugi moze biti i dehidracija...ja sam uzimala i orosal i rehidromix zbog proljeva...
mislim da imam malu analnu fisuru i ja...jer nekad primjecujem malene tragove svjeze crvene krvi poslije nuzde...obicno kad me pece...tj imam ponekad tvdju stolicu ispocetka pa onda proljev...
ja uzimam ovaj hljeb od heljde...kazu da je on najbolji mada ga jedem u manjim kolicinama...uzimam i b i c vitamin kao dodatak prehrani jer sam imala izraziti nedostatak vitamina b9 b6 i b komplexa opcenito...c mi je bio na granici...
uskoro cu dobiti i gljivice tj...indijski kefir....pa cu i to da probam...
kandidu cu da kontrolisem....svakako...ali sad sam na selu pa kad se vratim u sarajevo trazicu od dr da mi napise uputnicu...takodje me zanima i vitamin b12...i to imam namjeru da provjerim...
evo trazim i neku vezu za mr...pa ako i to uspijem bice dobro...jer privatno je jako skupo a nemam novaca za to...
poz i cujemo se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Uto Sep 28, 2010 8:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Dobro je da ti je stigao lek.
Ja sam uputstvo imala na nemackom.Trenutno nemam prolive,jer uzimam americke Acidofiluse,probiotike koji su jaci od nasih. Rektalno me cesto pece,bila sam kod proktologa da pogleda anoskopom,kaze da nema fisure,ali da imam hemoroide II stepena.Juce sam zakazala na VMA pregled jer oni,ako je potrebno daju injekcije u hemoroide.Mnogi su primili te injekcije pa su posle godinama bili mirni.
Nisam nikad imala problema sa tim,do operacije zuci.Sta se posle desilo,ne znam?Da li od Kandide,da li od tih proliva.
Ako ti ostaje krvav trag,nemoj to da zanemaris,jer moze da se iskomplikuje.Trazi i ti da te pogleda hirurg-proktolog,oni gledaju anoskopom.Taj pregled ne boli,kod nas namazu prvo anestezijom u vidu masti,pa onda gledaju.Za analnu fisuru u BG-u postoji mast FISURAN(Fisuranal) koji dosta dobro to leci.Prave ga u apotekama Ivancic i sin,kosta oko 9 evra.To je nitroglicerin.
Pocela sam da pijem od sinoc lek za Kandidu,mada me je posle 10 min. zaboleo zeludac.Imam problem sa zastojem varenja kad jedem sve sto je brasnasto.Mesim integralni ili projin hleb,bez kvasca,ali ako pojedem vise od jednog parceta,nadimanje u crevima je veliko,kao da imam loptice u crevima i onda me boli zeludac.
Imala sam vrtoglavice i ja posle operacije,ali ne znam kada su prosle.Mislim da mi, koji smo osetljivi,godinu dana moramo da cekamo da se organizam oporavi.Kazu da kod operacije zuci,bar godinu dana treba da prodje,da se organizam regenerise od svega.
Kod mene samo da nema ovog analnog pecenja,cini mi se sve bi bilo malo lakse.
A psiha dosta utice.Ja sam od pre par dana po savetu lekara ukljucila nesto malo za smirenje,ali kod mene problem pravi stitna zlezda.Ona utice na ceo organizam.Cak stvara nervoze,depresiju,opadanje kose,lupanje srca,itd.Zavisi kakva joj je funkcija. Danas se psihicki osecam mnogo bolje,mada brzo potonem,ako me nesto boli.Tesko je izdrzati sve ove bolove svaki dan,a do pre godinu i po,nije ih bilo.
Drzi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTREBAN MI JE LIJEK
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 21, 2010 12:43 pm
Postovi: 37
quincekap je napisao:
Dobro je da ti je stigao lek.
Ja sam uputstvo imala na nemackom.Trenutno nemam prolive,jer uzimam americke Acidofiluse,probiotike koji su jaci od nasih. Rektalno me cesto pece,bila sam kod proktologa da pogleda anoskopom,kaze da nema fisure,ali da imam hemoroide II stepena.Juce sam zakazala na VMA pregled jer oni,ako je potrebno daju injekcije u hemoroide.Mnogi su primili te injekcije pa su posle godinama bili mirni.
Nisam nikad imala problema sa tim,do operacije zuci.Sta se posle desilo,ne znam?Da li od Kandide,da li od tih proliva.
Ako ti ostaje krvav trag,nemoj to da zanemaris,jer moze da se iskomplikuje.Trazi i ti da te pogleda hirurg-proktolog,oni gledaju anoskopom.Taj pregled ne boli,kod nas namazu prvo anestezijom u vidu masti,pa onda gledaju.Za analnu fisuru u BG-u postoji mast FISURAN(Fisuranal) koji dosta dobro to leci.Prave ga u apotekama Ivancic i sin,kosta oko 9 evra.To je nitroglicerin.
Pocela sam da pijem od sinoc lek za Kandidu,mada me je posle 10 min. zaboleo zeludac.Imam problem sa zastojem varenja kad jedem sve sto je brasnasto.Mesim integralni ili projin hleb,bez kvasca,ali ako pojedem vise od jednog parceta,nadimanje u crevima je veliko,kao da imam loptice u crevima i onda me boli zeludac.
Imala sam vrtoglavice i ja posle operacije,ali ne znam kada su prosle.Mislim da mi, koji smo osetljivi,godinu dana moramo da cekamo da se organizam oporavi.Kazu da kod operacije zuci,bar godinu dana treba da prodje,da se organizam regenerise od svega.
Kod mene samo da nema ovog analnog pecenja,cini mi se sve bi bilo malo lakse.
A psiha dosta utice.Ja sam od pre par dana po savetu lekara ukljucila nesto malo za smirenje,ali kod mene problem pravi stitna zlezda.Ona utice na ceo organizam.Cak stvara nervoze,depresiju,opadanje kose,lupanje srca,itd.Zavisi kakva joj je funkcija. Danas se psihicki osecam mnogo bolje,mada brzo potonem,ako me nesto boli.Tesko je izdrzati sve ove bolove svaki dan,a do pre godinu i po,nije ih bilo.
Drzi se!


poz quince...tesko je reci da li su hemoroidi nastali zbog operacije zuci...hemoroidi najcesce nastaju poslije porodjaja...moja prijateljica je muku mucila s njima jedno vrijeme...poslije poroda...
ali u svakom slucaju bilijarne dijareje itekako mogu pogorsati stvari... mogu zamisliti kako te to pece...dobra stvar je sto sad nemas proljeve...
ja evo uzimam questran...stolice su mi jos uvijek kasaste...nema onih explozivnih...ali drugi problemi su i dalje tu...
juce i danas grozno...imam mucnine...vrti mi se...osjecam se tako umorno...jedva disem...i samo mi se spava...
i ja uzimam apaurin...smiri on moju psihu djelimicno ali ne i ove probleme...nema dana...sata...sekunde...da mogu reci da se osjecam ok i da sam kao prije...ja dnevno vec mjesecima po 2...3 sata sjedim i placem...jer jedva oko sebe...a imam bebu od 8 mjeseci za koju moram da se borim...
svi mi govore da se trznem...ali oni jednostavno ne mogu da shvate...kroz koji pakao prolazim...i nikako da objasnim ljudima oko sebe da se psiha ne poigrava samnom i da ne ludim...nego da imam postoperativne komplikacije...koji bi to covjek zdravog razuma izmisljao simptome i pravio se bolestan...mjesecima???
pretpostavljam kako ti je...drzi se...meni je moje dijete najveca utjeha i razlog zbog kojeg nastojim da ozdravim...da budem sto bolja...
moja kvaliteta zivota poslije ove operacije je 0...jednostavno nekad pozelim da nestanem...da olaksam sebi a i drugima...
meni je stitna ok sad zasad...znam kakve simptome izaziva...jos bi mi samo i to trebalo...pa do kad vise ovako???
pozdrav i cujemo se...zelim ti sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: