Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POMOC-imam strah od sociva!!!
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 19, 2010 11:17 pm
Postovi: 1
Imam jedan problem i volio bih da mi odgovorite.Hteo bih da uzmem meka sociva,medjutim,problem je u tome sto ja nikako ne mogu da ih stavim u oko.Kao dete sam zbog raznih zdravstvenih problema proveo dosta vremena po bolnicama i toliko sam se istraumirao,tako da danas kada odem oftalmologu,osetim onaj miris lekarske ordinacije i vidim one instrumente i slicno,ja odmah dobijem neki napad straha i nervoze koji ne mogu da kontrolisem.Prvo pocne ubrzano lupanje srca,potom neko titranje i kuckanje u predjelu stomaka i oko pupka,a onda nacisto poludim.Zasto vam ovo pricam?Radi se o tome da kada doktor ili bolnicar pokusaju da mi po prvi put stave meko socivo u oko,cim mi jednom rukom rasiri kapke ja se unervozim.Kada primakne prst sa socivom i pokusa da mi ga stavi u oko,ja ne mogu da se suzdrzim i instinktivno se odmaknem.Pokusavali su da mi stave socivo u oko,ali svaki put se zavrsavalo tako sto ja pocnem da trepcem,trzam glavom i da se batrgam kao da me kolju.Jednostavno ne mogu da se opustim.U takvim situacijama sam napet kao struna.

Oni su mi dali par sociva da vezbam njihovo stavljanje kod kuce i ja sam posle par dana uspeo da stavim socivo na desno oko,ali nikako ne mogu da savladam skidanje.Pokazali su mi kako se skida:sa dva prsta leve ruke se rasiri oko,a onda se desnom rukom socivo skine i to tako sto se uštine kaziprstom i palcem.ALI JA NE MOGU OVO SKIDANJE DA IZVEDEM.nikako mi ne ide.

Moje pitanje je sledece:Postoje li neka meka sociva koja bih mogao jednom da stavim i da ih nosim iducih mesec dana ili duze?U tom slucaju bih stavio sociva na pocetku meseca i bio bih miran ceo mesec.Nekako bih ih skinuo krajem meseca uz pomoc oftalmologa.Znam da ovo nije najsrecnije resenje,ali je za mene puno lakse nego da svaki dan stvljam i skidam sociva.Dakle,da li postoje meka sociva koja se mogu nositi duzi vremenski period bez skidanja?Postoji li jos neka zamena za naocale,osim laserske operacije skidanja dioptrije na koju mi se ne ide.Mozda da pokusam ,eventualno,sa ugradnjom vestackog sociva?Cuo sam da postoje takva vestacka sociva koja se jednom ugrade i nose se celi zivot,pri cemu pririodno socivo koje se nalazi u oku ostaje potpuno netaknuto.Sta znate o tome?Koje su prednosti,rizici...?

Jos nesto.Palo mi je na pamet da pokusam da ovu svoju fobiju izlecim hipnozom ili tako necim,da li je neko imao iskustva sa tim?Cuo sam negde da uspesno lecenje hipnozom raznih fobija,strahova,napetost,trauma i sl. postoji u Beogradu.Inace,zivim u malom mestu i najbliza oftalmoloska ordiancija se nalazi u susednom gradu koji je udaljen 15-tak kilometara,tako da bi mi svaka informacija bila korisna,jer ovde gde zivim nemam koga da pitam,a nemam ni mogucnosti da svaki cas idem tamo na konsultacije.Unapred hvala svima koji procitaju ovaj post.Izvinite ako sam bio preopsiran.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOC-imam strah od sociva!!!
PostPoslato: Uto Sep 21, 2010 12:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
postoji jednostavno resenje na sve vase probleme, NEMOJTE NOSITI SOCIVA!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: