Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Pon Sep 06, 2010 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
Postovani, unapred se izvinjavam zobg dugog posta.

Prelazim na stvar. Imam upalu prostate nekih 6-7 godina i imao sam varicocelu otprilike isto tolko. Upalu prostate nazalost nisam nesto ozbiljno shvatio i nisam isao kod lekara redovno.. niti lekar niti roditelji niti niko drugi mi nije rekao da to treba ozbiljnije shvatiti… Varicocelu sam operisao u krajem Janura ove godine bilo je sve u redu oko tog. Ali bese to nazalost najladniji period te prosle zime, prilicno hladno u bolnici, pogotovo u operacionoj sali a i kuci kad sam stigao ovi moji kucni kauboji nisu dovoljno zagrejali sobu… Vratih se ja kuci i nakon 3-4 dana mi je otekao levi testis i imao sam strasne bolove. Otisao sam nazad u bolnicu pre vremena i lekar je rekao da imam Epididymitis, rekao je da operacija nema veze sa tim nego su bakterije sisle iz prostate u pasemenik i zarazile ga.. Rekao je samo da nije opasno, da treba da lezim i da stavim peskir pod testise da ne vise i cini mi se da je produzio ciprocinal za neki period posto mi je ispisao to da pijem posle operacije i ispisao jos i chymoral forte.
E sad tu krecu muke. Posle 5 meseci antibiotika ( ne konstanto, ali bilo je tu dosta vrsta antibiotika i nekih 6-7 krugova razlicitih duzina) mirovanja i jako puno nervoze me je prosla upala pasemenika a i upala prostate (barem su rezultati tako pokazali)
E sad, lekar me je otpustio sam ovim kada su prosle upale: Ne trcati, ne skakati i ne dizati nista tesko mesec dana a posle toga moze sve… tako je rekao, nista vise od toga. E ja sam bio jako srecan i posle nesto vise od mesec dana odem na neki festival i nazebem. I vratila se i upala pasemenika i upala prostate. Vratim se ja doktoru i kaze mi vratila se upala pasemenika a i upala prostate najverovatnije i kaze mi on kao “ovo ce biti ovako u naredne 2-3 godine da ce se vracati upala”… dobro je da mi je na vreme rekao :/
Prvo sam bio na Augmentin + chymoral 10 dana a posle posto nije skroz proslo Ciprocinal + chymoral 20 dana i ispisao mi je diflucan 3 tablete na svakih 10 dana. Kaze zato sto sam pio puno antibiotike i da mozda sada vec gljivice izazivaju upalu pasemenika. Veceras sam uzeo poslednju tabletu ciprocinala i cini mi se da je upala pasemenika prosla ali da prostatitis nije. Idem za 10ak dana (tolko je rekao da treba sacekati pa onda otici da se odradi exprimat prostate).


Nikakve testove nije trazio da odradim za vreme upale pasemenika. Poslao me je samo na ultrazvuk. Kada je prosla upala trazio je: urin, urinokulturu, da odem na vadjenje krvi i exp. Prostate i opet ultrazvuk. Exp. Prostate je izostao posto sam zbog ponovnog nazeba opet bio pod antibioticima. Krv je valjda uredu, barem nije nista rekao za to,u urinu mi je izolovana Klebsiella a ultrazvuk nije ni sad pokazo nista vise nego prosli put, ustvari sada su mi prvi put rekli da imam neki mali kalcifikat na levom testisu ali da to nije opasno i da je pasemenik malo oteko i da imam hidrocelu, sto mi je i lekar rekao poslednji put kad sam bio kod njega..

E sad pitanja:


Da li je u redu da doctor nije trazio nikakve dodatne nalaze za vreme upale pasemenika? Spermokultura ili nesto drugo..

28. septembra idem kod njega na pregled i rekao je da cemo se dogovoriti oko operacije hidrocele posto kako kaze, pasemenik pluta u vodi i mozda je zato osetljiviji.

Da li je to na mestu sto je rekao. Tj da li je dobra ideja sad operisati hidrocelu i da li to moze imati neki pozitivan efekat na pasemenik?


Ejaculacija. Kolko cesto je ok za vreme upale pasemenika a kolko za prostatitis. Da li je isto vazi i za period pod antibioticima.

Sex za vreme upale pasemenika? Za vreme perioda na antibioticima i za vreme bez antibiotika.


Informiasao sam se preko interneta o ovome detaljnije, posto nisam imao gde drugde. Ali nazalost ozbiljnije sam seo da citam o ovome tek kada mi se ponovo vratila upala pasemenika (prostatitis, bar sa simptomima koje sam ja imao mi nije predstavljao neki veci problem) Procitao sam svasta o upali pasemenika, uglavnom nista dobro. E sad sam jako uplasen. Ljudi kazu da se muce sa ovim mesecima, godinama… Prodje im pa se vrati.

Da li moze da se zivi iole normalno ako je neko prelezao hronicnu upalu pasemenika? Znachi da li cu stalno morati da strepim kad dune najmanji vetric da se ne prehladim pa da se upala vrati.. Da li cu morati paziti ceo zivot maximalno ili samo neki period. Ili kako to funkcionise. Da li cu moci da dizem tesko, da se kupam u bazenima, da trcim, voziti biciklu… Da li ce mi levi testis biti osetljiviji do kraja zivota na udare i slicno?


Ako mi se ponovo vrati upala pasemenika (pod pretpostavkom da je sad proslo) da li mogu da zatrazim pregled u nekoj ozbiljnijoj ustanovi?

Imam dosta slabu cirkulaciju, lako nazebem, nizak krvni pritisak, poprilicno stresan zivot vec godinama unazad..
Tabani mi jako zebu, da li to i to sto lako nazebem ima veze sa prostatitisom ili je nesto drugo u pitanju?
Ako mozete predlozite mi koje prglede da uradim nevezano za urologiju.
Procitao sam negde da na primer bolesni krajnici mogu imati veoma los efekat na imuni sistem.
Kao mali su mi bili jako osetljivi, sad vec ne tolko ali cesto osecam da me bole, inache imam i alergiju na navodno sve sto cveta...

Imam 25 godina.

Izvinjavam se jos jednom na obimnom postu i na poprilicnom broju pitanja.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 6:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Tvoj lekar sve radi po protokolu tako da slusaj sve sto ti kaze i to radi. Ako je predlozio operaciju onda se operisi. Kad sledeci put ides na kontrolu insistiraj da uradis spermokulturu cisto da si siguran da tu nema nista. Hronicna upala znaci da ces je imati do kraja zivota i to u nekom mirnom stanju koje ce se uvek pogorsati kada ozebes.
Sto se tice pitanja o sexu mozes ga imati ali sa kondomom.
Uput sa tom dijagnozom ti niko nece dati ako budes zeleo da se lecis u ustanovi viseg ranga ili u nekom drugom gradu.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Sep 11, 2010 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
Hvala na odgovorima.

Danas sam otisao drugom urologu. On mi je prepisao Vibramycin D tablete 2x2 deset dana.
10 dana nakon zavrsetka terapije trazi sledece: bris uretre na Chlamydiu, bakterijsku kulturu, Mycoplasmi i Ureaplsmu, spermokultura.

bio bi zahvlan za neko objasnjenje oko navedenog antibiotika i oko ovih testova sto treba da uradim. jedino znam da se Chlamydia prenosi sexualnim putem. Ne zasticen sexualni odnos nisam imao. Da li je moguce da se ona nekako dobije i kroz zasticeni sexualni odnos (recimo dodirom vagine pa posle penisa bez prezervativa ili sl.)? kad mi se vratila ponovo upala pasemenika, bas tad sam poceo imati sexualni odnos, ali kao sto rekoh zasticen. a na dan prvog odnosa sam i nazebo i onda su pocele ponovne tegobe...

Doktor kaze da je pasemenik jos uvek natecen malo. bolove imam prilicno male.
Za hidrocelu kaze da nikako operisati posto je mala i ne utice nikako na pasemenik i da ce se mozda i povuci kada me prodje skroz upala pasemenika..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Sep 11, 2010 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
ovo oko Chlamydie. mogu li nezasticenim oralnim sexom dobiti to?

i doktor je rekao sex iskljucivo sa prezervativom. da li to podrazumeva da i oralni sex mora biti sa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Sep 11, 2010 9:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Kiki,,,,
Nemoj se predavati iako svi kazu da ces imati tegobe celog zivota ipak to moze da se drzi pod kontrolom,,,,sad kad sam ovde procitao vidim da smo bas sa slicnim problemom,,,
NE SMES ODLAGATI EJAKULACIJU
NE SMES SE PREHLADITI
NE VOZITI BICIKL;NE KUPATI SE U BAZENU I MORU-
NE SEDI NA HLADNO I NE STOJ NA HLADNOM

uzimati
prostamol uno
caj od koprive i svile kukuruza,brusnice ,amer caj i slicne cajeve.
svaki dan jesti bundevine semenke-sirove
i bice bolje---iz mog iskustva
i jos nesto---jedan stari urolog mi je prepisao samo dovicin--umesto tih jakih raznih antibiotika i bilo je ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Ned Sep 12, 2010 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
hvala na bodrenju ali sam raspadnut totalno... ovo mi je unistilo skroz i onako poprilicno bedan zivot...

znachi odgovor na moje pitanje, (ako je upala pasemenika hronicna, posto kako vidim ni lekari nemaju pojma, samo nagadjaju i svako ima svoju verziju price) je da se ne moze ziveti neki iole normalan zivot sa ovim... :(

kako mislis ne odlagati ejakulaciju?

ne voziti biciklu i ne kupati se u bazenu-moru jos i nije neki problem niti ne sedeti na hladnom.
ali ne prehladiti se je vec problem, posto sam ionako osetljiv jako na hladno i kuci uslovi bas nisu neki, grejanje nije najbolje reseno.... a ne stajati na hladnom isto nije mala stvar, kako cu zimi moci igde da odem tako? :(

i tako od onog sto je doktor rekao jos na pocetku da nije opasno ispade stvar koja moze skroz da mi unisti zivot... sta bi bilo da je bilo nesto opasno?!?!?... ne ugrozava zivot direktno ali indireknto svakako ugrozava.. i to jako.. i bez ovog sam bio puno pod stresom a ovo me je bacilo na patos..

ovaj drugi doktor mi je rekao da je ovo izlecivo (mislim na upalu pasemenika) i da mogu skroz da se oslobodim toga i da vise nikad nemam problema sa tim... ostaje mi nada da ne govori budalastine...

katastrofa...
:cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Ned Sep 12, 2010 2:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ne odlagati ejakulaciju znaci----bas tako---kad se uzbudis sto pre svrsi--ne odugovlaci--kao sto bi partnerka zelela i sam ti al nije dobro za prostatu--
sto sam pisao najvise se odnosi na prostatu
---a ja licno sam zadovoljan samo da nema tegoba a dal je izleceno ili zaleceno--tu sad ne mozes znati nikad a ni doktori

SRECNO i nije to tako strasno--proci ce samo vodi racuna----sta drugo da ti kazem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Ned Sep 12, 2010 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
pa to je dosta smor scena, cesto mogu i za 5 min da zavrsim...

hvala, srecno i tebi, nadam se da ce biti bolje. uzdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 12:39 am
Postovi: 5
Trazio sam informacije o mom problemu, i prvo na sta sam naisao jeste ovaj post. Dalje nisam ni citao nego odmah postavljam pitanja ovde.

Ja takođe imam neki sličan problem.

Naime, oženjen sam malo više od godinu dana. Supruga i ja se ni pre braka nismo baš pazili, a u braku gađali plodne dane. Posle konsultacije sa ginekologom, ja sam otišao kod lekara opšte prakse po uput za spermogram i spermokulturu.

Spermokultura je bila OK, ali spermogram katastrofa

posle apstinencije od 4 dana (kako mi je medicinska sestra rekla), ejakuliranja kod kuće, pa jurcanja do laboratorije i predavanja ejakulata posle ukupno 30 min, rezultati su mi sledeci

Volumen: 2,0ccm (ref. 2-6,5)
Likvefakcija: 120min (ref. 30 min)
pH: 7 (ref. 7,2-7,8)
Broj spermatozoida: 100,0x10^6/ccm (ref. >40x10^6)
Pokretnih posle 30 min: 45% (ref. >50%)
Progresivno pokretnih: 5% (ref. do 30%)
Slabo pokretnih: ne pise nista (ref. 5-15%)
Nepokretnih: 55% (ref. <35%)
Normalni oblici: 60% (ref. >50%)
Patoloski oblici: 40% (ref. <30%)
Leukociti: 2-4v.p. (ref. 5-8)
Eritrociti: bez
Epitelne ćelije: 1-3 v.p. (ref. 2-3)
Fruktoza: 1,0 (ref 1,0)
Aglutinacija:bez

Veći deo ovih termina ne znam šta znače, mada trenutno čitam.

Otišao sam sa ovim rezultatima kod urologa, on mi je ispipao testise i prostatu i došao do zaključka da imam upalu pasemenika i blagu upalu prostate. Za prostatu nisam ni bio siguran, osetio sam samo kao da mokrim pri pipanju, ali nikakav bol. A kod pasemenika sam pri pritiskanju osetio bol u stomaku. Pitao me koliko dugo osecam taj bol, ali ja stvarno ne pamtim. Nikad pre nisam razmisljao da nesto nije u redu jer nisam osecao bol. Mislio sam ceo zivot da je normalno da to boli ako stiskam.
Kad obucem neke tesne farmerke, zaboli me posle nekog vremena, i mislio sam da je to normalno. Ako duze vreme (4-5 dana) ne svrsim i tad sam osecao blagu bol i nelagodnost, i cim se "olaksam" prodje ta bol. Ni sad trenutno ne znam da li ta nelagodnost treba da postoji ako neko vreme ne svrsim. Pri seksu, jedva se suzdrzim da ne svrsim rano. Da li je to problem sa prostatom ili je normalno? Sve su to osecaji koje imam otkad znam za sebe. Nekako mi je bilo normalno da me zaboli ako pritisnem te kanaliće, testise i sve dole.

Nikad nisam vodio racuna o prehladama, oblacenju, ishrani. Hodam bos po kuci, cesto se desi da sedim polugo za kompjuterom. ne pokrivam se nesto posebno... ali nikad nisam osetio neki zdravstveni problem, tipa prehlade, ukocenost od promaje i slicno. Mozda me stizu godine :) mada imam tek 28.

Prva sto mi je doktor trazio jeste bris uretre, urino kultura, pa onda odmah potom 10 dana primanje inekcije Gentamicin i kapsule Chimoral forte 3x2 dnevno. Urinokultura je bila ok, ali u uretri su mi nasli Kandidu. Sa njom se i moja supruga pati vec duze vreme. samo sto je zaleci inficira se opet. Dakle, ja sam bio problem.
Morao sam i testise da podizem peskirom dok lezim na ledjima, ali mi se cinilo da me testisi vise bole pri takvom podizanju pa sam posle nekoliko dana prestao da ih podizem. A zaboravio sam da pomenem to doktoru

U medjuvremenu dok sam primao te inekcije uradio sam ECHO skrotuma, bubrega, besike, prostate...
Na ultrazvuku su mi nasli malo peska u levom bubregu, a sve ostalo je bilo OK.
Zaboravio sam da kazem da mi je pre toga urolog napipao i ustanovio da imam Varikocelu (to je valjda povecana neka vena), pa u toku ECHOa, sam pitao drugog doktora koji mi je to radio i pomenuo varikocelu, ali ovaj to nije video, niti vidim da pise u njegovom izvestaju.

Kontrola je usledila za 12 dana, doktor me ispipao ponovo i dalje me bolelo pri pritisku.

Usledila je sledeca terapija:
ako dobro citam, Marocen 500 10 dana 2x1
Diflucan 150, 2 tablete. jedna odmah, druga za 10 dana.
i dalje Chimoral samo manja doza 3x1 dnevno
Triderm krema i dalje mirovanje...

Doktor me uputio da uradim LH, FSH, Prolaktin, Testosteron, Antispermatozoidna antitela i rezultati su
LH: 4,7 (ref. 0,8-7,6)
FSH: 2,38 (ref. 1,7-12)
Prolaktin: 12,54 (ref. 4,04-15,2)
Testosteron: 5,59 (ref. 3,0-10,6)
Antispermatozoidna antitela: 8,3 (ref. <60)

Nije prokomentarisao nista posebno, a uporedjujuci sa referentnim pokazateljima cini mi se da je OK

Proslo je sve to, i opet nista :( i dalje boli pri pritiskanju.
Terapija sledeca:

Kapsule Amracin 3x1
i tablete Proxeed plus 2x1 sledeca 3 meseca.

E sad kad sam opisao sve ovo detaljno da postavim par pitanja:

1. da li ja imam hronicnu upalu pasamenika i prostate? i sta znaci hronicno? To znaci da ce da mi se vraca i kad se zalecim?
2. da li ta upala pasemenika i prostate moze onako jako da deluje na spermogram? Da li to znaci kad izlecim tu upalu, imacu normalnu kolicinu pokretnih, brzopokretnih, normalnu likvefakciju i sve ostalo?
3. Da li zbog te upale prostate, jedva se suzdrzim da ne svrsim prerano? Sto kaze momak pre mene, ja mogu i za 5 minuta da svrsim ako se ne suzdrzavam, ali ne zelim to. Da li je to suzdrzavanje nezdravo kao sto je neko pomenuo ranije?
4. zbog tog problema sa kandidom, ni supruga ni ja nismo nikad ranije imali tih problema. Ja imam bele naslage na jeziku, i znam da je to Candida All. Da li prilikom oralnog seksa, ta kandida sa mog jezika se prenosi na njenu vaginu, i da li je to uzrok? Pa se kasnije pojavila i u mojoj uretri. Pre par godina sam bio kod stomatologa, prepisao mi je mikocid ili tako nesto, mozda amracin ne secam se, i rastvor hidrogena od 3% valja. Taman sto sam jedva nekako zalecio posle mesec dana, ubrzo potom vratilo se opet. Receno mi je da to nije strasno, da svi imaju Kandidu i da je to normalno, ali da ja imam povecano i da ne smeta nista. I meni ne smeta nesto preterano, mada bih vise voleo da je nemam, ali nisam bio obavesten da moze pri oralnom seksu da se prenosi.
5. Doktor mi je prepisao prexeed pro u tabletama. Ja sam jedva i sve ove lekove od kojih ni jedan nije na recept, analize, odlaske... platio, a sada stvarno ne znam sta cu za ove tablete. One kostju 6512 dinara po kutiji. Jedna kutija se trosi na 15 dana, dakle 2 kutije mesecno puta 3 meseca :( :( :(. Ja sam svestan da to nije neka suma za vecinu ljudi, ali imam naravno ogromnih ostalih novcanih problema koje ne moram da navodim sada, i jako mi je nemoguce da platim ove lekove skoro 400E. Pojma nemam sta da radim. Isao sam u socijalno i pitao da li postoji neka refundacija, ali su mi rekli da ne postoji. Da li postoji neki drugi nacin za izbegavanje ovolikih troskova? Da li postoji neka akcija u ovoj drzavi za smanjenje ovolikog morataliteta i podsticanje nataliteta, pa samim tim i pomoc kod ovakvih problema?

Znam da sam bio previse opsiran, ali nadam se da ce neko strucan naci vremena da procita ovaj post.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 05, 2010 11:16 am
Postovi: 1
Da se i ja nadovežem na temu, mučim se sa infekcijom prostate već nekoliko godina, dobio sam gomilu injekcija i antibiotika, čuvam se hladnoće i prilagodio sam ishranu al nikako ne mogu se rešim bakterija.
Najviše me muči bol u desnoj preponi, on nikako da prestane, ne mogu ni svake gaće obući jer me dodatno pritiskaju i povećavaju bol.

E sad Vaso, pošto vidim da si se ti uspeo izboriti sa ovim problemom, reci mi kako si to uspeo i u kojoj meri si uspeo da se rešiš bolova koji su te mučili, jesu li svi nestali il su neki ostali u manjoj meri?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
za coyotakg.

reci cu ti neke stvari koje ja znam, ne mora da su tacne, nisam doktor ali ni oni ne znaju sve o ovome ali to ne priznaju... i zapamti da ih maximalno zabole sta ce biti sa tobom i uvek ako je ikako moguce zatrazi misljenje drugog urologa, pogotovo pre operacija iako kazu da je operacija rutinska...

hronicne upale nastaju posle akutnih upala, znachi kad se u akutnoj fazi ne izleci bolest, akutna faza je kada se bolest pojavi. za akutne faze pishe razne podatke kolko traju, po internetu (moram da se informisem tamo posto dragi i cenjeni lekar mi nije nista rekao za to kao i za mnoge druge ali veoma bitne stvari a isao sam kod njega vise od 5 godina...) ako imash upalu vishe od 3-4 meseca to je najverovatnije hronicna upala.. mada ponavljam nisam doktor i ovo uopste ne mora da je tacno a ponavljam i to da ni oni ne znaju tacno... uglavnom oko ovih stvari je dosta toga individualno, stepen bolova, stepen drugih simptoma itd...
i navodno hronicne upale se mogu lako vratiti. uglavnom kazu ovako, ova bolest ne moze da se izleci nego samo zaleci. uvek ostane neki broj bakterija kada se zaleci ali toliko da organizam to moze da kontrolise i kada se prehladimo ili neka jako stresna situacija a cak valjda i konzumiranje alkohola moze da izazove ponovno "izbijanje" bakterija...
mada ima valjda nekih metoda koje nekim ljudima pomognu... ali su jako skupe i kod nas ih nema, kolko ja znam. i nekima pomognu neki cajevi i neki preparati.

sve u svemu nemoj gubiti nadu, moguce je da cesh se ti vrlo brzo izleciti.
ja sve vise gubim nadu i sve teze podnosim sve ovo psihicki posto sam od januara uglavnom medju 4 zida zbog upale pasemenika... zivot mi je stao u januaru ove godine...
ne bih bas rekao da te pare vecini ne pretstavljaju problem, nisu to danas uopste male pare...
ja sam jako mnogo potrosio na lekove ove godine, tog chymorala sam guto jako puno a poskupeo je vec 2 puta ove godine, prvo 30din a posle nekih 130 dinara i sad kosta 430din kutija koja je dosta za 4 dana ako se pije 3x2 i pio brdo raznih antibiotika.. a fora je da ne mogu ni da trazim posao trenutno zbog bolesti...


kazu uglavnom da bi trebalo prilagoditi ishranu. izbegavati alkohol, kofein, jako zacinjenu hranu, one nisu dobre za prostatu. a druga stvar je da treba jacati imunitet, sto zdravija ishrana i najvaznije izbegavati secer, slatko... to valjda jako lose utice na imuni sistem. i mash na gomilu mesta da nadjes sta je dobro jesti kada je prisutan problem sa prostatom.

da li ti je lekar rekao ista za ejakulaciju? znachi da li smesh i kolko puta nedeljno je ok..
i sta ti je rekao za sex?
ja kad sam bio kod drugog urologa on je rekao da u ovoj fazi mogu da setam kolko mi ne pretstavlja problem i da sex moze bez ikakvih problema ali iskljucivo sa kondomom. devokja bila u cetvrtak i odradili mi, ne previse dugo niti previse agresivno i ja se probudih oko 3 sata i jedva sam uspeo da pisham, ujutru je vec bilo ok sva sreca, ali sam taj dan bio gadno sjeban, bolovi se pojacali i opet onaj osecaj kao da imam temperaturu (a u stvari je nemam) i preznojavanje... mada evo posle 3 dana se opet poboljsalo situacija...

kako sam shvatio ti nisi imao temperaturu od ovih upala jel?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Ned Sep 19, 2010 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 12:39 am
Postovi: 5
@kiki_85

problem je sto ja nisam osecao bolove dok god nisam otisao na pregled. posle tog stiskanja i proveravanja poceo sam da osecam bol. nije to neki jak bol, ali smeta mi i plasi me. Uglavnom je bol u stomaku, slican onom kad mi doktor pritisne pasemenike. mada boluckaju me i testisi.

Sada pojma nemam do cega je.

Doktor je rekao nikako fizicki napor!!! Otvorio mi bolovanje, pa mi malo frka i za posao sto vec mesec dana ne idem. Rekao je nikako ni sex posto je to fizicki napor. Ni setnja, bukvalno nista. Po ceo dan lezim u krevetu, i kad vec pocnem da se kocim od lezanja sednem malo za kompjuter i to je to.

Sad zadnji put kad sam bio, na trecoj kontroli, rekao mi je prvo, da moze umerena setnja, a posle par minuta opet rekao da maksimalno mirovanje. To nikako da shvatim.
Takodje na kontroli pre te, rekao mi je sex nikako bez kondoma, jer imamo kandidu i ja i moja supruga.
Ja naravno nisam mogao da izdrzim bez sexa toliko, sto iz fizickih razloga, tako i psihickih. kako mene, tako i moje supruge. Pomenuo sam doktoru da mi je sada sperma nekako gusca nego sto je bila, i on mi je rekaO "I TO JE FIZICKI NAPOR".
Sad mi nije jasno, prvo mi kaze da sex nikako bez kondoma, sto sam ja protumacio da moze sa kondomom, a onda nikako :). je***a, hormoni su u pitanju.

Problem mi je sto ranije kad dugo ne bih imao nikakve odnose ili masturbirao, imao bih neki slican neprijatan osecaj u testisima koji bi prosao prilikom svrsavanja. Sad ne znam da li me testisi bole, jer retko svrsavam, ili je zbog upale, ili mozda zbog podizanja testisa.

To za podizanje testisa nisam nikako razumeo, i kad ih podignem peskirom vrlo brzo pocnu da me bole. A vidim da su i tebi isto rekli to da radis. Verovatno to ne radim na pravilan nacin.

Ova terapija koju mi je doktor dao, ne sumnjam da je ispravna. Telefonom je moj prijatelj zvao nekog njegovog prijatlja i objasnio mu sve o cemu se radi, i taj njegov prijatelj urolog je pohvalio mog urologa i rekao da bi i on dao istu terapiju, i da je normalno da se upala pasemenika dugo leci.

Krivo mi je samo sto ovde niko od doktora da se javi na ovaj post i da prokomentarise moj prethodni post. mozda je predugacak pa ih je mrzelo da procitaju, ali sam pokusao da objasnim sve u jednom postu kako bi bilo preglednije.

kiki obeshrabren sam kad vidim koliko se ti mucis sa upalom.

ja nemam bas tolike bolove, a nisam imao ni temperaturu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Pon Sep 20, 2010 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 11:24 pm
Postovi: 15
dosta je to kod tebe drugacije kako vidim, nemoj da te obeshrabri moj slucaj.. svako je drugaciji

ja sam imao bolove u levom testisu, na levoj preponi i leva noga vec godinama. nisu bili neki jaki bolovi, ja sam se navikao na to i nije predstavljalo neki veci problem,ziveo sam sasvim normalno. moguce je da sam i ja imao vec i ranije neku manju upalicu pasemenika ali da to doktor nije primetio ili nije rekao. kad sam bio poslednji put kod njega pred operaciju napisao je nesto u fazonu da mi je glava levog pasemenika malo povecana ali mi nista nije rekao za to i nije stajalo kod dijagnoze i ja nisam obracao paznju na to (tad jos nisam ni znao sta je to)
doktor je rekao da upala prostate i varicocela zajedno izazivaju te bolove koje imam.
i ja sam ranije posle ejakulacije osecao mnogo manje bolove, sad razmisljam da je vrlo moguce da sam i ja imao i ranije malo upaljen pasemenik i da je to posle operacije buknulo...

ja sam 2 meseca samo lezao a posle je bilo mirovanje. u par navrata mi je rekao da posle terapije moze postepena mobilizacija... a kad bih se vratio posle tih terapija bi mi opet rekao mirovanje...

ako ovo nije kaubojski onda nije nista... nije mi rekao da krenem polako sa setnjom samo u slucaju da se osecam puno bolje. ja se nisam osecao bolje a tad sam jos verovao maximalno lekaru pa sam krenuo sa setnjom, takve sam bolove imao u levoj nozi da sam jedva vracao kuci ali sam mislio da zna maximalno sta radi i poslusao sam ga.. a to je verovatno samo pogorsalo moje stanje.. mislim ta setnja...

svaki put mi govorio neki drugi podatak... prvo je rekao upala moze da potraje 1 mesec dana, kad sam otisao malo kasnije rekao je moze i 3 meseca.. i tako uvek neki drugi podatak.. a da ne govorim o lekaru opste prakse... posle neka 3-4 meseca je rekla kao "jao, pa ovo se kod tebe bas oduzilo" posle par meseci kad sam je pitao za druge pacijente kolko se lece ovoga rekla mi je kao "pa tako godinu, godinu i po dana pa posle nemaju nikakvih problema" a sad zadnji put kad sam bio je rekla kao dve, dve i po godine" :D da ne poverujesh... :roll:

to podizanje nisam ni ja znao kako zaista treba izvesti dok nisam nasao sliku, nisam je uspeo sad naci ali uglavnom treba da stavish peskir preko butina i na to da stavish testise. to je meni dosta smalnjilo bolove ali kazem nisam od pocetka to izveo kako treba posto mi nije objasnio odekvatno...

trebao si otvoriti posebnu temu cini mi se... izgleda da sam ja "odbio" strucno osoblje od teme..
nisam to zeleo niti ikog odavde imam za bilo sta da krivim. jako sam ljut pre svega na svog lekara posto smatram da bi u slucaju da mi je rekao samo najosnovnije stvari o upali pasemenika situacija sad bila mnogo bolja a da ne bih imao mozda uopste problema sa pasemnikom da me adekvatno informisao o upali prostate jos kad je to otkriveno...

nisam mogao da verujem da strucno osoblje dolazi na ovaj forum i odgovara na razna pitanja, to je jako za pohvalu, jako je malo medicinskog osoblja koja bi radila tako nesto... stvarno svaka cast ljudima. dobro je znati da ima takvog medicisnkog osoblja u ovoj zemlji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Sub Sep 25, 2010 5:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moji problemi se povremeno javljaju-tj samo ako se prehladim ili odlazem ejakulaciju prilikom odnosa a pomalo mi smetaju i drugi lekovi koje uzimam-cini mi se.
pisao sam sta sam uzimao a mogu i da ponovim
prostamol uno
bundevine semenke-sirove
brusnicu
amer caj i ostale protiv upale prostate
polen
NAPOMINJEM DA NISAM IMAO BAKTERIJE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicna upala Pasemenika i hronicna upala Prostate
PostPoslato: Uto Okt 05, 2010 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 18, 2010 12:39 am
Postovi: 5
Evo ja bio jos jednom kod doktora, rekao mi je da ne moze vise da mi prepisuje nikakve lekove jer sam se tada vec mesec dana kljukao raznoraznim. Rekao je jos 10 dana mirovanja, ali bez lekova. Evo od tih 10 je proslo 6-7 i dalje nikakav napredak. Sad mi se cini da me ponekad bole i ove cistice koje imam, a za koje su mi rekli da su beznacajne. A pasemenici me i dalje bole...

Na kraju cu da dobijem otkaz posto vec dugo me radim


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: