Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Ned Jun 21, 2009 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 21, 2009 8:59 pm
Postovi: 1
Pre dve godine prelezala sam mononukleozu i imala adeno virus,sada imam 22. godine,od tada pa do danas imam svakodnevno povisenu temperaturu,obicno u popodnevnim i vecernjim satima koja je izmedju 37 i 37.5.Krvna slika je potpuno uredna ali sam ipak zabrinuta.Inace se dobro osecam,uglavnom mi ne smeta da normalno funkcionisem,ali sam primetila da se brzo umaram nakon fizickih aktivnosti i cesto mi se u ustima pojavljuju afte.Mozete li mi dati savet,da li je to normalno stanje ili treba da uradim neke analize?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 21, 2009 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Posotji neki latentni uzrok. Meni je T od 37-37.5 oduvek, ne osetim je i ne zamara me. Afte su ovde posledica kompromitovanog imunog statusa. Uradi CRP i bris zdrela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 10:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Ana C. je napisao:
Pre dve godine prelezala sam mononukleozu i imala adeno virus,sada imam 22. godine,od tada pa do danas imam svakodnevno povisenu temperaturu,obicno u popodnevnim i vecernjim satima koja je izmedju 37 i 37.5.Krvna slika je potpuno uredna ali sam ipak zabrinuta.Inace se dobro osecam,uglavnom mi ne smeta da normalno funkcionisem,ali sam primetila da se brzo umaram nakon fizickih aktivnosti i cesto mi se u ustima pojavljuju afte.Mozete li mi dati savet,da li je to normalno stanje ili treba da uradim neke analize?

Nije normalno stanje.
Posetite prvo infektologa,prof.Pavlovic,institut za infektivne i tropskebolesti.Odeljenjeizolacije i odeljenje za nejasna febrilna stanja.Zakazite telefonom licno kod njega,kao i imunologa,kog hocete.
U medjuvremenu kod ginekologa uradite bris na mikoplazmu,ureaplazmu ,hlamidije,vaginalni i cervikalni bakterioloski i mikoloski bris!
Dajte urin na urinokulturu i stolicu na koprokulturu i okultnio krvarenje.
Pozdrav!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 17, 2009 2:40 pm
Postovi: 1
Imam sina od 13 godina koji vec vise od mesec dana ima povisenu temperaturu, a niko ne moze da otkrije uzrok. Uradio je dosad 5 puta nalaze krvi i uvek su rezultati u normali. Znaci nista ne ukazuje ne prisustvo neke upale. Uradio rendgen sinusa i pluca. Opet nista. On se u sustini dobro oseca, ima apetit, nema nikakve bolove jedino se povremeno zali na bolove u glavi. Ima li nacina da se otkrije uzrok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 3:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mozda jedino da ako nema druge dijagnosticke metode da se uradi ct pregled abdomena i glave...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Ned Sep 05, 2010 2:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:06 pm
Postovi: 61
Lokacija: jaaa
ja sam bila prahladjena na prolece i temperatura mi se zadrzala mesec dana,subfebrilna,koja mi uopste nije smetala,tada sam ardila biohemiju krvi ,bris grla,sve ok. sad sam se ponovo prehladila i opet se zadrzala mesec dana,i dalje je imam,ali to funkcionise tako sto recimo ceo dan uglavnom nemam temperaturu, pa osetim da sam vruca,izmerim i imam 37 ili 37.2 a posle desetak minuta ponovo izmerim i nemam. radila sam biohemiju krvi,snimak pluca,bila kod ginekologa,zubara,sve ok.

_________________
jjj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Ned Sep 05, 2010 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 03, 2010 7:09 pm
Postovi: 12
Ja sam imala povisenu temperaturu 37-37.3 prosle godine od januara do aprila, nije mi smetala osim sto mi je ponekad bilo toplo a ponekad hladno, ali nista drasticno. Svi nalazi su bili ok (krv, bris grla.......), doktori su mi prepisivali razne antibiotike (kao bombonice) ali nista nije pomagalo. Na kraju su me poslali da snimim sinuse na rentgenu i jedna strana mi je bila blago zatamnjena. Dobila sam klindamicin, defrinol i jos jedan lek cijeg se imena ne secam. Posle toga se temperatura vratila u normalu.
To je moje iskustvo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pon Sep 06, 2010 7:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:06 pm
Postovi: 61
Lokacija: jaaa
i mene su na prolece poslali da mi orl pogleda sinuse,pa je to uradio samo sa onom spravicom koju ti stave u nos i rekao da imam levu devijaciju nosa,da ne disem uopste na tu stranu,ja sam ga pitala sta da radim,da li trebam da operisem a on odgovorio disi na desnu stranu. pitala sam da li trebam da snimim sinuse zbog dugotrajne temperature,on me pitao da li imam jake glavobolje,i ostalo,jak gust slajm..rekla sam da nemam samo mi preko cele zime curi nos, i pri naporu,trcanju,zimi disem na usta. rekao je da ne trebam da snimam nista i da su mi sinusi dobri, da ne bi mogla da podnesem bol d anesto nije u redu. jos mi je ostalo da idem kod infektologa da dam krv i odradim na viruse,mada mislim da vise necu uopste ici tamo..

_________________
jjj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pon Sep 06, 2010 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 03, 2010 7:09 pm
Postovi: 12
aj je napisao:
i mene su na prolece poslali da mi orl pogleda sinuse,pa je to uradio samo sa onom spravicom koju ti stave u nos i rekao da imam levu devijaciju nosa,da ne disem uopste na tu stranu,ja sam ga pitala sta da radim,da li trebam da operisem a on odgovorio disi na desnu stranu. pitala sam da li trebam da snimim sinuse zbog dugotrajne temperature,on me pitao da li imam jake glavobolje,i ostalo,jak gust slajm..rekla sam da nemam samo mi preko cele zime curi nos, i pri naporu,trcanju,zimi disem na usta. rekao je da ne trebam da snimam nista i da su mi sinusi dobri, da ne bi mogla da podnesem bol d anesto nije u redu. jos mi je ostalo da idem kod infektologa da dam krv i odradim na viruse,mada mislim da vise necu uopste ici tamo..


ni mene apsolutno nista nije bolelo, ne bih ni primetila tu temperaturu da mi ponekad uvece nije bilo hladno ili toplo, ali temperatura je bila tu kad god bih izmerila tokom vise od 3 meseca i eto bilo je do sinusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 1:15 pm
Postovi: 7
Pozdrav svima ,da se nadovezem pricom vezanom za visoku temperaturu
Radi se o suprugu ,trenutno je hospitalizovan na infektivnom odeljenju.Ima temperaturu vec dve nedelje i jos uvek se ne zna uzrok.
Prvo je pocela da ga boli glava ,vrat,pa se onda javila temperatura i kasalj(bez ikakvog nagona ka iskasljavanju) .Prvo do 38 a nakon par dana se povecava i preko toga.Antibiotici ne daju nikakave rezultate.Slali su ga na ct glave na EEg glave na rengen pluca (Sve je ok) ,krvne analize uglavnom nepokazuju nista zabrinjavajuce.POkusali su da mu urade lumbalnu punkciju ali bez uspeha.Sirili mu zenice ,snimali stomak.Od danas mu ponovo vade krv pa ispituju iznova .Njemu se sa porastom temperature povecava i intezitet kaslja ,cim mu temperatura pada ka dole i kasalj jenjava .Svaku noc zavrsi sa injekcijom za temperaturu i tako svaki dan.Bar da se ustanovi uzrok ovo vise samo unosi nervozu.
.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Pojasnite molim Vas zašto je lumbalna punkcija bila otežana.
Da li je kašalj suv?

Vrlo često upale pluća virusnog porekla daju atipičan ili nikakav nalaz na plućima, bilo auskultatorno-dakle na lekarskim slušalicama, bilo na Rtg snimku.

Nemojte se nervirati, Vaš suprug je u sigurnim rukama i na pravom mestu. Imajte strpljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Sep 07, 2010 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 1:15 pm
Postovi: 7
Lumbalnu punkciju nisu mogli da mu urade jer je doktorica rekla da ima spondilozu i da ne moze da prodre izmedju prsljenova .MEdjutim danas mu je ponovo radjena i bilo je uspesno (rezultati su mu dobri )
Sto se tice kaslja ,suv je .NEma nista za izbacivanje ,niti mu stvara bilo kakav bol u plucima ...jednostavno postoji
Pitali su ga izmedju ostalog da li ima pirsing ,tetovauzu ,neki cir na telu ,ujed od nekog insekta (sve negativno,jedino ujed komarca ali koga taj inesekt postedi ) pre hospitalizacije imao je povisene enizime jetre ali ne nesto drasticno .Nije pusac ,pije samo u retkim situacijama.NA ultra zvuku stomaka slezina mu je bila nesto malo uvecana .On nema nikakve bolove bilo gde ...sad ne oseca ni da ga boli glava ,sem temperature i kaslja sve drugo negira .
Kao mali prelezao je mononukleozu,sad ima 34 godine .
SAd cekamo rezultate krvi...receno mu je da ce mu raditi imunolsoki test.OD juce mu je ukljucen gentamicin ...inace do sad je primao samo diklofenak za temperaturu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Sre Sep 08, 2010 4:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:06 pm
Postovi: 61
Lokacija: jaaa
samo jos jedno pitanje,vezano za moju dosadnu temperaturu,ako postoji neko strucan da mi odgovori. otisla sam i kod infektologa i dao mi je da radim test na ebv,cmv,adenoviruse,hsv,vzv,mycoplasmu pneumoniae. n/f bris,urinokulturu,aso,rf. na hepatitis mi nije dao jer mi je ast i alt u garnicama normale pa kaze da to ne mogu da imam,a takodje mi nije dao ni za koksaki jer mi je ekg uredan. da li ima potrebe i to da odradim? i da,umnjaci mi rastu,vide se na snimku,skroz ukrivo,tacnije na donjoj vilici horizontalno pritiskaju zube a na gornjoj rastu hotizontalno,ka gore. da li i to moze da ima neke veze? hvala.

_________________
jjj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 12:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Anjaceca je napisao:
Lumbalnu punkciju nisu mogli da mu urade jer je doktorica rekla da ima spondilozu i da ne moze da prodre izmedju prsljenova .MEdjutim danas mu je ponovo radjena i bilo je uspesno (rezultati su mu dobri )
Sto se tice kaslja ,suv je .NEma nista za izbacivanje ,niti mu stvara bilo kakav bol u plucima ...jednostavno postoji
Pitali su ga izmedju ostalog da li ima pirsing ,tetovauzu ,neki cir na telu ,ujed od nekog insekta (sve negativno,jedino ujed komarca ali koga taj inesekt postedi ) pre hospitalizacije imao je povisene enizime jetre ali ne nesto drasticno .Nije pusac ,pije samo u retkim situacijama.NA ultra zvuku stomaka slezina mu je bila nesto malo uvecana .On nema nikakve bolove bilo gde ...sad ne oseca ni da ga boli glava ,sem temperature i kaslja sve drugo negira .
Kao mali prelezao je mononukleozu,sad ima 34 godine .
SAd cekamo rezultate krvi...receno mu je da ce mu raditi imunolsoki test.OD juce mu je ukljucen gentamicin ...inace do sad je primao samo diklofenak za temperaturu .


Važno je što su rezultati lumbalne punkcije dobri, mada klinička slika i nije govorila u prilog nekog meningitisa ili sl.
Gentamicin mu je najverovatnije uključen da se prevenira bakterijska superinfekcija, s obzirom da se nalazi na infektivnom odeljenju i zbog smanjenih odbrambenih sposobnosti organizma trenutno.
Najverovatnije se radi o virusu, imunološke analize mogu to da pokažu, ali i ne moraju. U svakom slučaju, terapija će u njegovom slučaju biti mirovanje, odgovarajuća ishrana, dosta tečnosti, infuzije, vitamini, i kao što rekoh, strpljenja samo! :wink:

Javite se sa rezultatima, a do tada sve najbolje! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Citiraj:
i da,umnjaci mi rastu,vide se na snimku,skroz ukrivo,tacnije na donjoj vilici horizontalno pritiskaju zube a na gornjoj rastu hotizontalno,ka gore. da li i to moze da ima neke veze? hvala.


Naravno da ima veze!
Potražite pomoć oralnog hirurga.

Pa kad sve to lepo sanirate, ako se temperature budu ponovile, onda krenite u detaljnije ispitivanje, mada čvrsto verujem da potiču upravo od umnjaka.

Sve najbolje! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 79 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: