Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 10:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Bicu sto kraca,posto sam skoro vec postavila temu i dr.Ivica mi je (kao i uvek) izasao u susret!!!Naime,kompjuterski mi je odredjena dioptrija minus i posto mi je vid bio gori sa naocarima nego bez njih,odlucim da ovde zatrazim pomoc!Dr mi savetuje da ipak prosirim zenice,sto i uradim kako bih bila nacisto sa sobom!Da napomenem samo kako sam se raspitala o strucnosti novog doktora i tako to...Tamo mi rasire zenice i prvi sok dozivljavam kada mi dr kaze da mi je dioptrija plus a ne minus koju zapravo nosim!OK-nista strasno,ali posto cu konacnu dioptriju saznati za 2-3 dana kada se zenice skupe,zakazuje mi kontrolu!Odlazim na kontrolu,koju mi izvrsava drugi lekar,koji kaze da ja super vidim ali je u pitanju premor nekog ocnog misica usled puno "koriscenja ociju" (sto je potpuna neistina-precutala sam namerno da oci ponajmanje koristim od svih sredstava za rad koje mi je dao Bog) i prepisuje mi vezbe gledanja u vrh olovke...pa kontole...pe bris...pa kontrole...I naravno,svako "dobar dan" kosta 500 din.Svaki put!!!Sa sto razlicitih odgovora!!!Sta ovde ne stima???Sta se tu desava???
A ja...i dalje nejasno vidim ovo sto sad pisem i piljim u monitor kao neka budala!!! :evil:
HVALA SVAKOME KO ME RAZUME!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 11:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Ne znam gde ste radili pregled,nije ni bitno,ali bitno je sledece-Ako su Vam ustanovili da imate plus dioptriju,nema razloga da ponovo idete na odredjivanje dioptrije kad Vam se zenice ,,skupe,,.Pretpostavljam da ste mladja osoba i da Vam ne objasnjavam,stvar je u tome da Vi na uske zenice necete moci da primite plus dioptriju na kratkotrajnom sledecem pregledu.
Postupak treba da bude sledeci,velicina plus dioptrije je trebala odmah da Vam se prepise-Na primer,ako je pronadjeno +3.0,ukoliko ste mladji,moze da se prepise +2.0.Preostalu jednu dioptriju oko moze da tolerise do 40 god.Kada Vam se na uske zenice daju naocare sa +2.0 Vi prvih pola sata necete dobro videti,a onda ce doci do ,,opustanja,,sociva koje se sve vreme,,mucilo,,i Vi cete ,,progledati i necete vise imati problema.
Ukoliko Vam je dioptrija do +1.0,a mladja ste osoba tada naocare nisu neophodne i onda je moguce da imate problema sa fuzijom,tj.saradnjom dva oka.Moguca je i losa konvergencija/zato postoje vezbe,recimo olovkom/.
Treba posebnu paznju obratiti da li imate astigmatizam.
Nadam se da ste me razumeli,ako zelite ,pitajte za jos objasnjenja.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 08, 2006 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jul 30, 2006 2:40 pm
Postovi: 138
Hvala Vam najlepse!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 03, 2010 2:41 am
Postovi: 1
Izvinjavam se gospodjici koja je otvorila temu ali da ne bih bespotrebno otvarala temu koja mozda postoji a ja je ne mogu naci zamolicu ovde da mi odgovorite na sledece... (ako Vam nije problem naravno)...
Naime evo o cemu se radi... posto nisam najbolje skapirala oftalmologa...
Nedavno sam bila na pregledu zbog toga sto sam imala problema sa citanjem i jako brzo su mi se oci zamarale a moj posao je da poprilicno citam i... na onom aparatu doktor mi je izmerio d. oko +2.25 i cilindar +0.5, a na levom +2.5... meni je cudno zasto mi je dao naocare za citanje d. oko dioptrija 1 a levo 1.25... malo mi je to cudno...
Isto tako pricao mi je o nekoj uskoj fuziji i da cu ja zbog toga imati jako puno problema... samo ne znam kakvih a na net-u bas ne mogu da nadjem neke podatke vezane za to,... s obzirom da imam tu fuziju od +1 do +5 i 26 godina-kaze da je to poprilicno rano... i rekao mi je da imam nekakvu exophoniu ili tako nesto i neku aspercly ili tako nekako... i nagovestio mi da cu za par godina morati ici na korekciju... naplasio me covek vrhunski... sve mlada sam pa mlada sam... ja to znam ali ne znam sta on misli sa tim... :D Da,... rekao mi je da nije dobro ni to sto mi je razmak zenica svega 55... zbog toga sam imala malo problema da nadjem odgovarajuci ram... nadam se da je to samo taj problem vezan za to... :o
U svakom slucaju ako neko moze ovo da mi pojasni jako bih mu bila zahvalna... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 3:07 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
Sto se bojite da imenujete lekare i ordinacije??? Vecinu poznajem i ne bi im odneo dvogled na pregled, a kamo li oci! Cast izuzecima, poput Clio, Nada Radovic, prof Kuljaca, Simo, Gdja Kovac Ljilja i jos par, da ih ne imenujem. Ostali, ni za dvogled, a kamo li okice!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Pet Avg 27, 2010 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 11:40 pm
Postovi: 25
Moj razmak zenica je 53mm...Jos manji od tvog, i jeste problem da se nadje adekvatan ram, i stakla da se lepo centriraju...koliko znam,razmak zenica ne utice ni na sta drugo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Sub Avg 28, 2010 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 1:40 am
Postovi: 3
a da li taj razmak zenica utice na nesto, posto su meni na jednim naocarima napisali 66 a na drugim 64, pa da li to ima neke veze na efikasnost naocara

uzgred zna li neko dobrog oftalmologa koji kad ti da naocare znas da je to to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Ned Avg 29, 2010 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 11:40 pm
Postovi: 25
Pa to je bas cudno...Razmak zenica je bitan u smislu da se stakla dobro centriraju...Razmak zenica se podeli na 2, i toliko mm se od centra rama nalaze zenice kad gledas kroz naocare...Zavisi ima sli cilindar itd, moze da pravi problem pri gledanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Pon Avg 30, 2010 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 1:40 am
Postovi: 3
imam cilindar na oba stakla...e sad dal to moze biti uzrok sto mi naocare i ne pomazu nesto... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: STRASNO!!!BESNA SAM!!!
PostPoslato: Pon Sep 06, 2010 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 11, 2009 11:40 pm
Postovi: 25
Ne. Ja imam na jednom oku 1, a na drugom oku 2 cilindra i nemam nikakve probleme sa naocarima. Bitno je da je odradjena dobra dioptrija, i da su stakla dobro centrirana, da je ram adekvatan ( da dobro naleze na koren nosa, itd. ).

Vidim da trazis dobrog oftamologa, pa, ja sam svoje naocare radila u Oculusu ( doduse, pre nekih 3,4 godine ), u gradu, a recept je pisala doktorka Katarina (onda ) Misailevic, iz Gradske bolnice.Mislim da se udala,mozda je promenila prezime. Mislim da sada ona radi u "Milos" kilnici, jer u Gradskoj gde idem vise ne radi, vec nekoliko god ima...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: