Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
Videla sam na forumu da je jako davno pisana ova tema, a buduci da je meni ova biljka pomogla smatram da zasluzuje ponovno otvaranje teme.

Zahvaljujuci Peruvian Maci ja sam ponovo trudna, moj suprug i ja smo poceli da je pijemo 05.07 i na testu su se 04.08 pojavile dve crtice. Posle duge borbe teskog ostajanja u drugom stanju, suprugovog spermograma sa dijagnozom oligozospermija i cetiri pobacaja (razmak izmedju svake trudnoce po godinu,dve) ponovo se desilo zahvaljujuci ovoj cudotvornoj biljci nakon cetiri meseca od poslednjeg pobacaja koji je bio u petom mesecu.

Vredi pokusati obzirom da je u pitanju biljka a ne hemija. Meni je pomogla moja mrvica je sada 13 mm 5 nedelja i drugi dan :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
Citala sam tvoje postove od pocetka, i ne mogu ti opisati koliko mi je drago zbog ovih lepih vesti! :-)
Da li bi mogla nesto vise da napises o tom caju (pije se u obliku caja je l' tako?), u kojim dozama ste ga pili, gde ste nabavili...
Jos jednom ti cestitam na lepim vestima i zelim sve najbolje. :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2010 5:23 pm
Postovi: 66
cestitam :P :P :P :P i zelim ti da uzivas u trudnoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 12:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
GS74 je napisao:
Citala sam tvoje postove od pocetka, i ne mogu ti opisati koliko mi je drago zbog ovih lepih vesti! :-)
Da li bi mogla nesto vise da napises o tom caju (pije se u obliku caja je l' tako?), u kojim dozama ste ga pili, gde ste nabavili...
Jos jednom ti cestitam na lepim vestima i zelim sve najbolje. :-)


Zdravo GS74,
hvala sto se radujes zbog mene i sto si na neki nacin bila uz mene.
Nije u pitanju caj u pitanju su kapsule Peruvian Mace, mozes da podledas na ovom sajtu sve o njoj kao i da narucis: http://www.macaperuvian.com/, ja je nisam tako nabavila, moja grugarica ima nekog u Peruu i direktno sam odande dobila pakovanje od 120 tableta. Kostalo me je 1500 dinara, videces da su kod nas dosta skuplje, a proveravala sam i u nekim apotekama ovde u Beogradu, nisu imali tablete ali su imali prah pretpostavljam da jos negde moze odmah da se kupi.

Suprug i ja smo pili po jednu kapsulu dnevno, poceli smo da je pijemo 05. 07, i prvi put sam tacno osetila kada je bila ovulacija jer je bila bolna, osecaj kao kad treba da dobijes i neko puckanje u stomaku. Znali smo da je to to i tog dana smo radili na bebi, i eto mrvica se zacela.

Prestali smo da pijemo cim smo videli da je test pozitivan,
ona povecava seksualnu zelju a obzirom da su moje trudnoce visoko rizicne seksa nesme da bude.
Sada cekamo da se vrati Dr Radunovic iz Visegradske, jer je na godisnjem odmoru pa cemo videti kako dalje.

Hvala jos jednom!Pozdrav

Ako nesto treba tu sam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 1:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
cekalica je napisao:
cestitam :P :P :P :P i zelim ti da uzivas u trudnoci


Hvala ti cekalice!! Ako ti nesto treba tu sam, naravno ako mogu ikako da pomognem!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 10:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 23, 2010 5:23 pm
Postovi: 66
Narednih mesec dana od pomoci mi moze biti samo muz :wink: ,pa se nadam da cemo se zajedno pomogati za mesec dana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 3:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
Hahahah! Samo napred!Svaki dan! Tako smo i mi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2010 6:21 pm
Postovi: 7
cao svima..
moram da vam iznesem svoje iskustvo..
imam problem, ne ostajem god dana u drugom stanju. preglede radim na gaku. doktori su mi dali progesteron a posle toga su mi uvelii jasmin. imala sam cesta krvarenja. i jos uvek imam neredovne menstruacije. dosta sam citala na netu, i o tome kako dolazi do toga da zuto telo ne vrsi svoju funkciju kako treba i ne priprema endometrijum za primanje oplodjene j c.
kada sam to rekla doktorki, ona je rekla da je to vec nauka i da se ne uplicem mnogo. ja sam pedijatrijska sestra i ucila sam malo o tome. ali oni sve rade povrsinski i vise od god dana me vuku i nista. da li mozete da mi kazete gde da odem da potrazim strucnu pomoc koja ce moj prob ozbiljnije shvatiti.. i da li treba da uzimam peruvial maca? pocinjem da gubim nadu. ali sada sam citala iskustva zena koje su pile taj lek i vracam se polako. da li je to zaista tacno ili ga reklamiraju kao druge proizvode?? nadam se da se niko ne usudjuje da se igra sa tudjom srecom..zivim u beogradu i nadam se da ga mogu lako naci??
hvala unapred..
Jasmina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Pet Avg 20, 2010 12:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da vas pitam nesto,moj brat je kupio ovu biljku,jer on i njegova zena ne mogu da imaju dece vec 3-4 godine koliko su u braku i pili su valjda 3-4 dana i imali nuspojave i prestali da piju...da li se organizam adaptira na tu biljku posle izvesnog vremena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 1:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
Slavko_slavko je napisao:
da vas pitam nesto,moj brat je kupio ovu biljku,jer on i njegova zena ne mogu da imaju dece vec 3-4 godine koliko su u braku i pili su valjda 3-4 dana i imali nuspojave i prestali da piju...da li se organizam adaptira na tu biljku posle izvesnog vremena?


Ja i moj suprug nismo imali nikakvih nuspojava! :o Kod nas je sve bilo ok nismo ni primecivali da se u organizmu nesto desava osim sto nam se seksualni zivot poboljsao! :lol: i nama je Maca dala rezultate! Dve crtice i mrvicu kojoj sada kuca srce! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 1:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
jacamilos je napisao:
cao svima..
moram da vam iznesem svoje iskustvo..
imam problem, ne ostajem god dana u drugom stanju. preglede radim na gaku. doktori su mi dali progesteron a posle toga su mi uvelii jasmin. imala sam cesta krvarenja. i jos uvek imam neredovne menstruacije. dosta sam citala na netu, i o tome kako dolazi do toga da zuto telo ne vrsi svoju funkciju kako treba i ne priprema endometrijum za primanje oplodjene j c.
kada sam to rekla doktorki, ona je rekla da je to vec nauka i da se ne uplicem mnogo. ja sam pedijatrijska sestra i ucila sam malo o tome. ali oni sve rade povrsinski i vise od god dana me vuku i nista. da li mozete da mi kazete gde da odem da potrazim strucnu pomoc koja ce moj prob ozbiljnije shvatiti.. i da li treba da uzimam peruvial maca? pocinjem da gubim nadu. ali sada sam citala iskustva zena koje su pile taj lek i vracam se polako. da li je to zaista tacno ili ga reklamiraju kao druge proizvode?? nadam se da se niko ne usudjuje da se igra sa tudjom srecom..zivim u beogradu i nadam se da ga mogu lako naci??
hvala unapred..
Jasmina



Zdravo, Jasmina
iskreno ja se nisam plasila kada smo zapocinjali sa Peruvian Macom mi smo je nabavili direktno iz Perua, moja drugarica je pila i njena drugarica koja se lecila od steriliteta i obema je pomogla. Ne verujem da bi se neko salio sa tim! Ja sam proveravala u apotekama u Beogradu imaju je a mislim da u apoteci ne bi smeli da prodaju nesto sto je sumnjivog porekla!

Na tebi je odluka, ja samo znam da je meni pomogla i zahvalna sam drugarici sto mi je preporucila i pomogla da je nabavim!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zaklinap je napisao:
Slavko_slavko je napisao:
da vas pitam nesto,moj brat je kupio ovu biljku,jer on i njegova zena ne mogu da imaju dece vec 3-4 godine koliko su u braku i pili su valjda 3-4 dana i imali nuspojave i prestali da piju...da li se organizam adaptira na tu biljku posle izvesnog vremena?


Ja i moj suprug nismo imali nikakvih nuspojava! :o Kod nas je sve bilo ok nismo ni primecivali da se u organizmu nesto desava osim sto nam se seksualni zivot poboljsao! :lol: i nama je Maca dala rezultate! Dve crtice i mrvicu kojoj sada kuca srce! :lol:


bas mi je drago zbog vas... :D :D :D oni kazu da imaju problema,a probali su svasta...bratu je spermogram relativno los,ima slabu pokretljivost spermatozoida a kod njegove zene,kako dr kazu,sve je ok...svasta su probali,isli kod urologa(on rece da on sa takvim spermogramom moze da ima decu,ali i dalje postoji problem),pili razne cajeve isli na razna mesta i nista...slazem se da ne treba tako olako odustajati... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 12:20 am
Postovi: 55
Slavko_slavko i moj suprug je imao dijagnozu spermograma-oligozospermija a Maca se koristi u takvim slucajevima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Pon Avg 23, 2010 7:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
hvala na informacijama...verovatno ce bratu znaciti ako kazem da je mnogima pomoglo... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Peruvian Maca cudotvorna biljka
PostPoslato: Čet Avg 26, 2010 9:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 10, 2006 5:31 pm
Postovi: 155
Maca is consumed as food for humans and livestock, suggesting any risk from consumption is rather minimal. It is considered safe to eat as any other vegetable food. However, maca does contain glucosinolates, which can cause goitres when high consumption is combined with a diet low in iodine. Darker colored maca roots (red, purple, black) contain significant amounts of natural iodine, a 10-gram serving of dried maca generally containing 52 µg of iodine.[1] Though this is common in other foods with high levels of glucosinolate, it is uncertain if maca consumption can cause or worsen a goiter.[15] Maca has been shown to reduce enlarged prostate glands in rats[16][17] though its effects on humans are unknown.
Small-scale clinical trials performed in men have shown that maca extracts can heighten libido and improve semen quality,[18][19] though no studies have been performed on men with sexual dysfunction or infertility. Maca does not affect sex hormone levels in humans, and has not been shown to act on hormones directly. It has been presumed that maca's hormone-normalizing effects may be due to the root's unique nutritional profile, which provides optimum levels of nutrients utilized by the body's endocrine system.[20] In addition, maca has been shown to increase mating behavior in male mice and rats.[21]


Izvor: http://en.wikipedia.org/wiki/Lepidium_meyenii



Izgleda da ovo vise muzevima treba da serviramo, ne kaze nista o efektu na zene...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: