Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 11:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
pa ja sam trazila to ..kao vidim puno ovde to koristi..ali sam mislila da ce covek to denjeti spemljeno i reci kolko puta i kako da se uzme..ali..on se javio i rekao : ja sam nasam med i propulis a jedva sam uspeo naci i 20 gr, mljec..i cu da ti donesem mora u frizideru transport d dalje ti radi sta treba.....a ja neznam...dok on donese moram naci na forumu ili bila kako na sve strane piachu da naletim na nekog ko zna...zivim u veliki grad i neznam pcelare...u malim mestima mislim da je lakse nachi ih....citala na jedan forum bas o tom ljudi koji ga koristili ali nisam uspela za registracijom ..,nece i nece....sad vise i zaboravh koji forum je bio....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
stvarno ne znam nista vise o tome nego sto sam rekao...verujem da je dobro,sve je to prirodno i ne skodi,naravno u normalnim kolicinama...ako cujete od nekog javite,mozda jos nekom zatreba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ja bih isto da naglasim da sam cula da kancer nije oboljenje imunog sistema ( od svoje dr), i da nije preporucljivo ista uzimati dok traje terapija da se ona ne bi kompromitovala time. Samo vitamin b u tabletama, i vitamin c. To je sve. Nakon se zavrsi sa terapijom onda moza...e sad raspitajte se kod svog dr za ovo, pa vidite.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ok....yes znam da cancer nije imuno oboljenje...ali nakon hemo mislim mora kvalitetnu hranu , voce povrce (kao i za svakog ) ali osobito za one koji su na hemo pada imunitet pa kao malo da se stimulise ili pokrene imunitet...od sva iskustva po netu svi ga koriste...javicu za pripravku ako uspem i isto javicu sta ce reci dr...pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sre Jul 28, 2010 5:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja sam cuo,mada ne znam da li je istinito...radi se o tome da covek u sebi ima celije tumora,no imunitet je dovoljno jak da se sa njima izbori,kada imunitet padne celije tumora se mnoze a bez da ih imunitet unistava u onoj kolicini kada je ok i tu nastaje problem...to sam cuo mada nisam nikada pitao doktore da li je true or false...cucemo odgovor,mozda je sve ovo smesno... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Pon Avg 09, 2010 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi...nije me bilio neko vreme jer sam bila bez intenet..ovako ako nekome zatreba doza pripravka je > 1kg med 100 gr. poleni 10 gr. maticni mljec...ne treba biti u dopir z vazduhom i svetlosti..znaci cuvati u frizideru u teglicu i svako jutro pola kafene lazice ispod jezika,kako se topi tako ga progutati...i posle toga jos 1 sat ne treba jesti...................................

>za vreme hemo> na sta se tacnije misli?....recimo moj s svaki 3 nedelje primi infuzija 2 dana po nekoliko sati i jos 5 dana piju se lekove......i sad kad kad neko da dobar savet ikaze za vreme hemo treba to i ti a ne treba ovo i ono....za vreme hemo> misli se samo na tih 2 dana infuzijom ili svih 7 infuzija i lekovi dok se piju ili semisli na svih mesei do ne zavfse svi cklusi kolko ce ih biti.....???..tajna i vi ste pomenuli to .za vreme hemo>...pls pojasniti ili ko ddrugi zn....puno pozz za tajnu i slavko i sve ostale


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 4:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
slavko..slavko..ja te bombardovala pitanjima.....za LDH si rekao da ti se nakon hemo smnjio u normlu...nakon jednu hemo ..ili nakon svih ili vise ciklusa koji si trebao primiti???????pozdravce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 9:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
lejla trebalo mi je malo vremena da rascitam tvoj prvi post na ovoj strani jer je stvarno konfuzan...e sad da dodam samo za taj recept,treba to jeste sa drvenom kassikom,ne sa ovo metalnom kazu da ima veze...za vree hemoterapije bi trebalo da se vodi jedan normalan zivot...dakle piti vodu,jesti sta ti odgovara i koliko mozes ali sa jednom bitnom razlikom:odmarati...nisam najbolje razumeo pitanje tako da ako mozes da ih ponovis... :) kolicinu ciklusa odredjuje komisija ili onkolog od njih zavisi sve...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Uto Avg 10, 2010 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
ja sam razumela svoju lekarku za vreme hemo, znaci scih tih meseci...jer je lepo naglasila da kada prodje hemo i lecenje- moze se poceti sa jacanjem imunog sistema putem tih nekih ekomera, nonija i sl...Valjda je kontraefekat kada se uz hemo uzima jos nesto, jer telo treba samo da se izbori. Ali ovo je samo ono sto sam ja cula, ne mora da znaci i da ej tacno. Najbolje je jesti normalnpo, puno voca i osmeh na lice ( mislim da je ovo najvaznije )
Sto se meda tice, to mu vise dodje kao neki dodatak prehrani, tako da mislim da je ok ,....sa tim sto je med pun B vitamina, a pise svugde da B vitamin hrani celije raka i da ga treba izbegavati...jer koiko je dobar za zdrave celije i njihovo obnavljanje...toliko je dobar i za celije raka ..i pomaze im da see brze dele i rastu.
Ko ce ga znati.Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
slavko.....ok je ..za sam te zbunila jer sam i ja u zurbi i citam citam milslim da upamtim korisne stvari i da pitam za dileme ako mi naidzu....ovak....kad sam procitala da se LDH -om prati uspesnost ljeenja za vise bolesti pa i za NHL limfomi.....kod supruga pre prva hemo je bio oko400 a posle 420...znai povecao se. a ja ocikivala normalizaciju..i ti si rekao da ti je je bio LDH vise od 2000 a da se nakon hemo normalizovao....pa narmalizacija je nastla naon 1, ili 2 l vise cikluza terpije?.....i drugo da pojasnim..mislim tajna me razumela ...pitanje moje je bilo recimo kad neko mi da savet .da treba za vreme hemo da se piju tecnosti sto vise...to se odnosi na tih dana dok se prima terapija ili i za svo vreme izmedzu cikluse pa se do kraja dok ne zavrsi ljecenje....jedan dr je pisao da je upocetk ljecenja za ocekivati povisenje LDH jer ga i tumureske stanice pri raspadu oslobadzaju..ali da se posle tebao normalizovati i da je to dobar prognosticki znak ako se smanjio u normalu....ai i povisenje nemora uvek biti zbog prisustvo malignih celija moze da bide i drugi razlozi ....i eto tako nikak da nam se pojasni se ...to je medicina , nisu 1 i 1 ujek dva...kako si ti..kako provodis ljeto...najlepsi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 12:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
slusajte lekare,ja sam naveo svoj primer,kod mene su odmah posle operacije pali tu markeri,pa posle nakon prve hemo su bili jedno 3-4 puta poviseni,da bise nakon druge skroz vratili na normalu...mozda ce trebati vise vremena da se vrate u normalu,ko zna...u medicini gotovo nikad 1 i 1 nisu 2 nego sve ostalo... :) piti sto vise vode u samoj hemo a i izmedju,u samoj hemo da bi se citostatici sto manje zadrzali u organizmu,odnosno da sto manje naskode(tako je meni objasnjeno) i posle,da se sto brze izbace,oni delovi koji su ostali...ja sam ok,radim pomalo po dvoristu,pomazem tati,inace rezultati su mi svi ok,tcnije kao i svi prethodni e sad od nedelje idem kod hirurga da to pogleda...pozdrav,ako ikako jos mozemo pomoci,tuj smo... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 12:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
i ovo., ja juce sam bla kod hematologa izmedzu ostalog pitla i to treba ili ne uzimti pripravke kao sto su med i maticni mlec i da to suprug upavo uzima i dali cemo stim komromitovati hemo..on je rekao nista nemoze komromitovati hemo.i bas sam napomenula za med i b vitamine koji navodno pomazu i tumurske celije rekao ' hemoterapijom unistavamo njih, trebalo bi da nem njih..ako ih ima jeo ne jeo oni ce raditi"..i rekao da moze sve ali pomalo.........dijagnoza je difuzni limfocitni limfom......difuzni mislim da je to agresivni.....i pitala sm doktora kko to da namna onkologiji je proslo mesec dana a rezultata jos nema ,ja sam bila da pitam pa tek su onda stigli....i hematolog je rekao sva sreca kako se nije prosirio...znaci treba nam vise srece nego medicina.........................................................................pa onda sam morala kod moje maticne i nju pitala i rekla je da najnovij istrazivanja su ukazala da s ne traba preterivati vitam. b ni zdrave osobe, a oni koji se bore s nekim blescu za njih ite kakve veze prehrana .....i mi rekla za neku .< radiola > koju je i ona davala svom suprugu koji je bio bolestan i ima pozitivna iskustva...i rekl mi prije nego ga kupim da procitam upustvo i vidim ...jel neko zna sta je ovo i kako pomaze????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 1:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
i ovo je rekla. da je jako vazno tusiranje vise puta.....slavko ja sam pojasnila pitanje oje nisis ranije razumeo..inace sada smo prosli drugu hemo i LDH je u normali....hvala bogu...kosa polako pada...trebacu da pocnem da pripremin decu...a i neznam dali da pocnem ili cekam do mometa kad cu morati..jer mozda i necu morati ako ne otpadne sva kosa.......tajna nek pojasni oo ako procita...rekla je da med ima b vitamine a to hrani i zdrave a i bolesne celije..to je doktorica rekla ..a isto je pisala da doktorica je rekla da za vreme hemo treba b vit pilule i vit. c......jel ta ista doktorica rekla obe dvije suprutne stvari????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 1:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
molim ovo ko zna iz sigurnog izvora nek mi kaze...naime jedan dr. je rekao da moze casu piva ili vina uz jelo...a drugi je rekao da nikad nije cuo dok ide hemo da se moze i to....on ne pije nikad...no 1 casu jest ali ne uvek....sme se ili ne sme se....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoterapija
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Znas sta L....
ja ti savetujem da se sto pre opustis, jer ako ovako budes nastavila tvoj muz ima da umre stamparskom greskom :lol:
Zaista, moras da se opustis...jer ces mu samo tako pomoci...nista sto unosis ne moze pospesiti izlecenje ili pogorsanje...u toj meri da bi panicila.
Najbolje bi bilo da slusas svog lekara.
Ovako ces svakako naci milion razlicitih informacija i zbunice te.
Ono sto je ipak zajednicko svim info koje sam ja nasla na netu je:
ne vitamin B
To nije rekla ona lekarka koja mi je preporucila c i b, prosto to sam nasla na netu, na vise mesta....tj. podatak da b vitamin hrani zdrave celije kao i celije raka.
Ja ti savetujem da se covek ponasa kao i do sada, da jede ono sto voli, i da se ne izgladnjuje...ili uvodi neke radikalne mere.
Najvaznije mu je da sacuvate zdrav razum i opustenu atmosferu....jer samo tako on moze poverovati da ima sanse i da nije bolestan...tj. da ce se izgleciti....sve ostalo je glupa prica. Sto vise SMEHA, DRUZENJA , PRIRODE....
Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: