Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Jul 01, 2010 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Koliko vam je vremena bilo potrebno da se organizam oporavi od helikobakterije i varenje vrati na normalu?

Lečila sam helikobakteriju u dva navrata, manifestovala se jutarnjim mučninama, nadutošću i gasovima, praktično mi svega dve-tri vrste hrane nije pravilo probleme. Infekcija je bila jaka i prilično je dugo trajala, imala sam simptome skoro godinu dana pre nego što sam shvatila šta bi moglo biti u pitanju.

Završila sam terapiju pre dve nedelje, nemam više mučnine ni nadutost ali i dalje imam problem sa gasovima kod ostalih namirnica, doduše manje ali ipak više od normalnog npr. volim grašak i ranije sam ga baš često jela a sad mi pravi problem.

Imam 30 godina, normalnu kilažu, rekreativno se bavim sportom, relativno uravnoteženo hranim, imam redovnu stolicu. Jedino sam dosta nervozan tip i odranije imam osetljiv želudac, povremeno napade gastritisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Jul 01, 2010 10:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Da li ste uradili neki test koji pokazuje da ste se definitivno izlečili, tj. iskorenili bakteriju iz želuca? Trebalo bi da to bude ureaza izdisajni test, doduše dostupan je samo u većim medicinskim centrima, ne znam za privatni sektor...

Antibiotici koje ste uzimali protiv Helicobacter pylori su poremetili normalnu crevnu floru i sad morate poraditi na vraćanju iste u normalu. To ćete izvesti uzimanjem probiotika u kapsulama i korišćenjem dosta povrća tipa brokoli, karfiol, kupus, prokelj, kelj, špargla i sl. i to za početak bareno, pa tek kasnije možete i nešto presno u vidu salate. Takođe: raženi, ječmeni i sl. hlebovi, integralna testenina i pirinač, probiotski jogurt... Probajte! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Pet Jul 02, 2010 7:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Hvala na odgovoru!

Planiram ovih dana da odem na test, tražim trenutno gde se on radi u Novom Sadu. Posle prve terapije nisam radila kontrolu, bilo mi je mnogo bolje tokom terapije ali kako sam prestala sa antibioticima nadutost i gasovi su se pojačavali i, čini mi se, kulminirali po prestanku uzimanja Omeprola. Sad se osećam slično mada u manjoj meri, da li je to samo do crevne flore ili nisam izlečena, videćemo.

Uzimam probiotik i pijem probiotski jogurt, jedem integralni hleb, oko salate baš nisam bila disciplinovana jer je sezona mladog luka :D ali sam ga jela minimalno. Nisam oduševljena barenjem povrćem ali ako se mora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Uzmi i dnevno jedi 100 grama SIROVOG brokolija u narednih mesec dana! Znaci po 100 grama sirovog brokolija svaki dan u narednih 30 dana i javi rezultate.

Takodje bi trebala da koristis HCL suplementaciju jer je tvoj nivo prirodnog HCL-a izuzetno nizak,jer Helico moze da zivi samo gde je zeludacna kiselina na niskom nivou.

To je posledica stresa koji ima ogroman uticaj na produkciju HCL-a,i dokazano je da mi sada imamo 100 puta vece kolicine stresa od nasih dedova.

Preporucujem ti da pijes Ashwaghanda caj 2 puta dnevno,takodje Gin Seng (Zen Sen) caj.

Pre i posle svakog obroka uzmi 1 gutljaj caja korena Idjirota,on se sprema tako sto se ostavi tokom noci u hladnoj vodi,procedi se i to je to.


Nemoj da uzimas antibiotike..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Sub Jul 03, 2010 11:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Ah da.. Takodje bi trebala da uzimas i neki multi vitamin koji sadrzi barem 30 gr zinc-a u sebi,a nocu bi trebala da koristim ZMA suplementaciju. To je Zinc Magnesium aspartate komplex sa vitaminom B6.

Ako hoces malo bolje da ti objasnim sve sta i kako javi mi se na pm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Ovako, radila sam izdisajni test i negativan je.

Cudno je da nemam problema sa npr. pohovanim belim mesom a sa druge strane, imam gasove posle supice sa barenim brokolijem i karfiolom (skuvam povrce u vodi, malo ga samo zacinim maslinovim uljem i vegetom). Doduse, ima tu verovatno malo i nervoze i gutanja vazduha tokom jela.

Jumanji je napisao:
Takodje bi trebala da koristis HCL suplementaciju jer je tvoj nivo prirodnog HCL-a izuzetno nizak,jer Helico moze da zivi samo gde je zeludacna kiselina na niskom nivou.


Ovo mi je nelogicno jer je inhibitor lucenja HCl deo terapije.

Zen-sen je adaptogen, dobro, mogu da probam.

Caj od korena idjirota potpomaze varenje, mogu i to da probam. Pretpostavljam da ga treba traziti u prodavnicama zdrave hrane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Jul 15, 2010 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Odlično! Znači da ste iskorenili bakteriju iz želuca! :D

Znate, sada treba lagano da se vraćate u normalu. Logično je da ovo bareno povrće izaziva gasove, tako je kod 99% ljudi i to je dobro. Bitno je da nemate bolove u crevima, grčeve i prolive.

Probajte najnormalnije da se ponašate, jedite sve što poželite, naravno poštujući generalne preporuke pravilne ishrane.

Smatram da bi i svi ukućani trebalo da se ispitaju na Helicobacter pylori.

Pozdrav i sve najbolje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Sub Jul 17, 2010 12:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Cat je napisao:
Ovako, radila sam izdisajni test i negativan je.

Cudno je da nemam problema sa npr. pohovanim belim mesom a sa druge strane, imam gasove posle supice sa barenim brokolijem i karfiolom (skuvam povrce u vodi, malo ga samo zacinim maslinovim uljem i vegetom). Doduse, ima tu verovatno malo i nervoze i gutanja vazduha tokom jela.

Jumanji je napisao:
Takodje bi trebala da koristis HCL suplementaciju jer je tvoj nivo prirodnog HCL-a izuzetno nizak,jer Helico moze da zivi samo gde je zeludacna kiselina na niskom nivou.


Ovo mi je nelogicno jer je inhibitor lucenja HCl deo terapije.

Zen-sen je adaptogen, dobro, mogu da probam.

Caj od korena idjirota potpomaze varenje, mogu i to da probam. Pretpostavljam da ga treba traziti u prodavnicama zdrave hrane?




Ako se zna da Helico moze da prezivi samo gde je zeludacna kiselina na izuzetno niskom nivou zasto je onda deo terapije inhibitor HCL-a?


Znas,bolest koja se zove ''GERB'' gde ljudi pate od hronicne gorusice.. A kada se zna da uzrok toga nije mehanicke prirode (Hiatus Hernia) u stvari imaju izuzetno mali nivo kiseline. I onda doktori uzimaju i pripisuju blokatore kiseline,i onda oni ostaju sa jos manje kiseline,i tu se prave uslovi za dobijanje jos gomilu drugih bolesti i stanja.


Kod takvih pacijenata samo treba da se uspostavi normalna kolicina HCL-a,a za to je potrebno najcesce ne vise od 2 meseca (ali moze da potraje i dosta duze,to najvise zavisi od stresa i nacina ponasanja same osobe)


Meni je stvarno cudno kako doktori olako prepisuju razno razne vrste antibiotika na duge vremenske periode kao da su bombone,ne znam sta da ti kazem.


Istrazivanja su pokazala da SIROV brokoli (ne kuvan,ne u supicama,nego sirov brokoli ili pa neki suplement na bazi brokolija tj njegov extract,mada to jedino u Americi ima) za mesec dana moze potpuno da unisti Helico. Sto se HCL-a tice,istrazivanja pokazaju da su svi deficitarni i to je jedan od glavnih uzroka mnogih bolesti. Bez zdravog digestivnog sistema-nema zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Jul 29, 2010 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 29, 2010 8:21 am
Postovi: 10
Cat je napisao:
Ovako, radila sam izdisajni test i negativan je.

Cudno je da nemam problema sa npr. pohovanim belim mesom a sa druge strane, imam gasove posle supice sa barenim brokolijem i karfiolom (skuvam povrce u vodi, malo ga samo zacinim maslinovim uljem i vegetom). Doduse, ima tu verovatno malo i nervoze i gutanja vazduha tokom jela.

Jumanji je napisao:
Takodje bi trebala da koristis HCL suplementaciju jer je tvoj nivo prirodnog HCL-a izuzetno nizak,jer Helico moze da zivi samo gde je zeludacna kiselina na niskom nivou.


Ovo mi je nelogicno jer je inhibitor lucenja HCl deo terapije.

Zen-sen je adaptogen, dobro, mogu da probam.

Caj od korena idjirota potpomaze varenje, mogu i to da probam. Pretpostavljam da ga treba traziti u prodavnicama zdrave hrane?


Cat, pripazi malo.
Heliobakterija se jako lagano vrati u organizam. Meni su rekli da netko od porodice ili negdje u kući imam tzv. žarište, ali kako to otkriti kad nitko od ukućana nema takve probleme.
Inače sam i sam imao plinove u crijevima ( navodno ih također uzrokuje heliobakterija ) još nekoliko mjeseci poslije tretmana antibioticima i tek nedavno stvari su se smirile, ali ne same po sebi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Jul 29, 2010 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
mk1964 je napisao:
Cat, pripazi malo.
Heliobakterija se jako lagano vrati u organizam. Meni su rekli da netko od porodice ili negdje u kući imam tzv. žarište, ali kako to otkriti kad nitko od ukućana nema takve probleme.



Ja sam se razbolela dok sam boravila u drugom gradu nekih godinu dana tako da ne verujem da ću imati problema jer sam ponovo kod kuće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 10:35 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
upravo imam slican problem---kad sam uzeo po drugi put terapiju za heliko i nastavio mesec dana sa omeprolom i uzimao i aloju i pio odmenjsku vodu(posto sam procitao da i ona utice pozitivno) i tad poceo da osecam neke promene--manje nadimanja i gasovi su lako izlazili iz creva a ne kao ranije tesko a posebno kad sam se malo kretao. Takodje sam smtsao 2 kg sto je pocelo da me brine al sam se nadao da je dobro dok mi nije bilo lose pre dve nedelje sam osetio malaksalost i nikakve druge bolove samo neku prazninu u stomaku--suprotno ranijem uvek nadutom stomaku.Prethodno sam osetio da podnocim neka jela i slatko koje sam izbegavao godinama...a sad mi klao da odgovara i da se bolje osecam kad pojedem cokolade i kolac al ne smem preterivati.Probiotike sam probao al nista posebno.
Dodatni problem je Iridociklitis u oku (to je bolest uzrokovana nekim problemom u organizmu zbog koje sam prosle godine sve istrazivao i na kraju ustanovio heliko-i mislio da je to problem) koji se pojavio ponovo istog dana kad i malaksalost koju doktor pripisuje nekom virusnom oboljenju-bio sam na bazenu prethpdni vikend.
Sada primam inekcije u oko zbog iridociklitisa i opet redom ispitujem sve.
Heliko nisam proveravao na izdisajni test.gastrolog mi trazi kolonoskopiju,snimanje tankog creva i neke faktore iz krvi (Aako neko zna da objasni sta je ovo)CRP,fibrinogen,pANCA,ASCA a posle mozda gastroskopija--ja sam uvek bio osetljiv nervno---a sad me ovo opet dotuklo-pijem bromazepam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Uto Avg 03, 2010 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 11:14 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima, ovo je moj prvi post, a zanima me bas ova tema. E sad, mozda ce gotovo svima da bude malo cudno to sto mene zanima, ali sta je tu je. Ja sam imao blage zeludacne tegobe dosta dugo, koje su se naglo pogorsale prosle zime, i onda sam samoinicijativno na osnovu principa koji je postavio dr Gregori Haus "najbrzi nacin da se dokaze dijagnoza je ako terapija deluje" popio antibiotsku terapiju za helikobakter zato sto je jeftnija od testa, i onda je 99% mojih simptoma nestalo. U toku ona dva meseca kad se pije samo IPP nestali su svi simptomi. Ali, ti simptomi su "nestali" samo ako se posle covek pridrzava nekih rezima ishrane za koje su svi culi, bude umeren, ne nervira se i to. Ali ako se covek ne pridrzava tih stvari, situacija je skroz drugacija.

I evo sta je sad moje pitanje. Da li je uopste moguc oporavak od ove infekcije i cira na zelucu / dvanaestopalacnom crevu generalno, da covek bude kao sto je bio pre? Zasto ovo pitam? Zato sto je poenta mog odrzavanja zdravlja, prestanka pusenja pre 6 - 7 godina, fizickih vezbi, gubljenja viska kilograma, redovnih kontrola holesterola, enzima jetre itd samo u tome da bih mogao s vremena na vreme da se onako posteno oblocem, i mozda ponekad ozderem masne krmetine, jer sta ce mi zdravlje ako ga ne zloupotrebljavam.

I tu sad nastaje problem. Posle "izlecenja" od ove bakterije, svako oblokavanje uz koje izduvam po paklu do dve cigara (posle opet ne pusim, mesec, dva, tri, dve nedelje ili koliko vec ne locem) za sobom vuce reakciju zeluca koja je gotovo ista kao kad sam imao bakteriju, samo sto ne traje dugo, nego prodje sama za dan ili najduze dva, i bez lekova, uz mirovanje. Sto znaci da zeludac nije kao sto je bio pre. Doduse, nisam ni ja, imam 44 godine, pa i to mozda ima udela. E sad mozda ce nekome ova moja pitanja i stav po pitanju ovoga da budu ludacki i nerazumni, ali ja nisam ni dosao ovde na takmicenje u popularnosti i po savete tipa "konsultuj lekara" , nego da na nekom neutralnom mestu i uz pomoc drugih ljudi koji su imali to saznam kristalno jasne detalje o oporavku od ove bakterije, jer to ni jedan lekar ne kaze jasno, da li je totalni oporavak moguc ili ne, i nigde nema da pise sazeto - da ili ne. Jos ako lekar cuje sustinu ovog mog pitanja ima da me ili gusi dva sata ili da me posle izbegava kao ludog. Znaci, da ponovim, moje pitanje je da li je moguc povratak u predjasnje stanje, pa ako jeste, da krenem ja dalje u nekakvo lecenje, dijetu, sta znam, dok se zeludac skroz ne oporavi da bude kao sto je bio, a ako takvo izlecenje nije moguce nego zeludac ostaje trajno ostecen, sta je tu je, kad resim da se oblokavam, popicu par kapsula / tableta IPP, ako se bakterija ponovo pojavi ubijacu je antibioticima i gotovo.

Hvala unapred i pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Avg 05, 2010 4:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 11:14 pm
Postovi: 5
Pazi, ne mora da bude u pitanju samo ovo sto sam ja pitao, ako neko ima moralnih problema sa time, nego na primer i jedenje jako zacinjenih jela, pijenje kafe, gaziranih pica... Ali kako niko ne odgovara, sto je samo po sebi dovoljan odgovor, izgleda da potpun oporavak nije moguc. Pa dobro, sad se bar zna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Čet Avg 05, 2010 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 11:14 pm
Postovi: 5
Onda po meni ispada da je danasnje lecenje te infekcije i posledica, i zeludacnih cireva uopste ako i nisu izazvani bakterijom cist promasaj, bez obzira sto ima tu pogodnost da nije invazivno. Jedna moja baba je operisana od cira sedamdesetih, dok lecenje ovakvo kakvo je sad nije postojalo, ali je posle toga jela sve, a najvise je volela masno i przeno, pila rakiju, pivo, vino, kafu itd svakog dana, tek ponekad se zalila na zeludacne tegobe, ali to je bilo zbog prejedanja, posle te operacije je zivela jos skoro 30 godina i dozivela 83 - 84 godine. Dzabe meni neinvazivno lecenje ako posle njega nikad vise nisam sav svoj nego treba da jedem neke kasice i kuvani pirinac i da pazim na svaki zalogaj ili gutljaj. Operacija je bila bolja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oporavak posle lečenja helikobakterije?
PostPoslato: Pon Dec 06, 2010 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 06, 2010 2:48 pm
Postovi: 1
Pozdrav... Imam 17 god... i pukao mi je cir na zeludcu pre 4 meseca(usljed jakih bolova,hitno sam ujutru operisan),tada je doktor sto me operisao rekao da to nije bakteriski cir i da je cir samo saniran,da jos postoji...Nakon operacije,kada sam dosao kuci odem da izvadim krv i budem pozitivan na Heliko bakteriju,i doktorica opste prakse mi propise ova tri leka (Controloc,Orvagil i Amoksicilin)...Dok sam pio tu terapiju,uradio sam i gastroskopiju,gdje mi je doktor rekao da cira vise nema(sve je bilo u redu).Dalje popio sam tu terapiju,ali sad trebam cekati pola godine da bi ponovo izvadio krv i vidio da li sam pozitivan na H.B(jer ovde kod nas nepostoji taj papa izdisajni test,kolko ja znam)....
Dok sam pio tu terapiju prdzavao sam se striktno svega ishrana,(nisam ni pre pusio,nisti poreterano alkohol konzumirao),ali sam to sve izbacio,medjutim kada sam zavrsio tu terapiju,poceo sam sve da jedem po malo,ali se i dalje pridrzavam od zacinjene hrane,ljute,gaziranih pica,alkohola i.t.d.
Ne verujem da je ta bakterija nestala kod mene,jer cesto mi se štuca,i donji stomak kao da mi nadnut,poslije jela obavezno podrigivanje(sto pre nije bio slucaj),gasovi cesti!
Imate li vi neki savet o ovome svemu? Da li da cekam pola godine,pa da vadim krv,ili da probam jos i nekim prirodnim putem da H.B odstranim? pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: