Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Jul 12, 2010 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Ako imas zamucenje vida posjeti oftalmologa, ali mislim da nije nista strasno.
Kod mene je isto iskljuceno neurolosko oboljenje... ct,mr itd.

Mnogo me ovo brinulo, a sad sam opusten totalno :) NEkad ih ima vise, nekad ima manje... nekad ne obracam paznju i tako mi bude najbolje.... samo ponekad se sjetim i pogledam u nebo i imam sta da vidim (more floatersa)... ali kao sto sam rekao stres prouzrokuje gomilanje toga...

Sve u svemu u vecini slucajeva nije nista strasno ako se uradi detaljan oftalmoloski pregled, da se utvrdi da li vase oko ima predispoziciju za odvajanje retine itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 07, 2010 11:09 pm
Postovi: 2
Hvala Boki vidim po godinama smo blizu ja sam 85 tako mladi a istripovali se na sve ovo,sala mala.Ma ja sam brate radio i EEG mozga i Magnetnu rezonancu sve ok i kazu da sa neuroloske strane nema nista,mozda zvuci smesno ne hvali m iovako nsita li me to mnogo iscimalo, kod oftamologa iso sam juce i ocno dno mi ok,a mene samo zanima da li su svi ostali forumasi pre pocetka pojavljivanja tzv floatersa (dok su oci bile zdraveo)osetili kao neku zamucenje ko kad te osvetle bliecem i sl (kao ja ito trajalo oko 20 minuta i nakon toga2-3 dana sam uocio prve floaterse)jer to ne znam od cega se javlja,a na ove tzv nase musica sam se naviko i ne smetaju mi srodili smo se....I danas nakon 2.5 god mi se jednom godisnej desi da se zamuti vid ko da blicne neko u mene ili da sam gledao dfugo u sijalicu i nakon toga ili se poveca ili malo smanji broj floatersa...??? Sve najbolje !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Avg 03, 2010 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 03, 2010 11:39 am
Postovi: 1
Evo i ja se pridruzujem. Od pre dva dana i meni su se pojavile crne tackice i mrljice na levom oku. Ima ih sve vise. Kad gledam u daljinu izgube se. Bas sam se uplasila. Ne volim probleme sa ocima.
Da i ja mnogo radim za kompjuterom, takav mi je posao. I verovatno sam non stop u stresnom stanju kao i svi.
Veceras idem kod lekara pa se javljam sutra sa dijagnozom.
Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Avg 09, 2010 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 10:25 pm
Postovi: 13
Caos, i ja iam ovaj problem sa tim tackicama i koncicima koji plivaju u vidnom polju, kod nas se ta tela nazivaju skotomi, kolko se secam, dodushe vise na levo oko na koje btw. bolje i vidim. Radim mnogo za kompjuterima, ali sam primetio ili mi se samo chini da mi vise smeta slika na LCD monitorima nego na CRT, hocu da kazem da mi slika na CRT monitorima prija ocima i nekako je normalna, dok na LCD kao da mnogo bljesti, doduse ja sam na mom monitoru max smanjio osvetljenost i kontrast, neam pojma to verovatno ima i neke veze sa osvezavanjem slike na lcd i crt koje je razlicito.

poz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 21, 2010 4:42 pm
Postovi: 1
e i meni crna tackica se pomera sa okom i na svetlosti mi bas smeta i bas me nervira a iz nje mi idu kao neke linice koje su svetle ima ih i sa jedne isa druge strane ima li neko da ovako vidi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 5:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
:lol: dobrodosao u klub :D

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Sep 11, 2010 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Dobrodosli :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Sep 27, 2010 8:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 27, 2010 8:48 am
Postovi: 2
Ja vidim bas sitne tackice u celom vidu, ima ih bas mnogo i brzo se krecu na sve strane. Kao da gledam onaj roj malih musica. Jel vidi neko nesto slicno? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 28, 2010 12:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Da!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 28, 2010 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 27, 2010 8:48 am
Postovi: 2
A jel znas neko objasnjenje vezano za to? O tackicama i crticama koje stoje cula sam sve. Ali, za ove pokretne nisam nista cula.. Da napomenem jos jednom da se bas brzo krecu, ima ih milion.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 28, 2010 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Konkretnog razlga i objashnjenja nema, prochitaj sve shto smo pisali u ovoj temi da se ne ponavljamo po milioniti put!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Sep 29, 2010 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 10:00 pm
Postovi: 29
hm... Koliko vidim, dosta ljudi vidi tackice, dlacice i mrvice.... a ja vidim maglustine i gustu "mast" kako mi stoji na centru... tj mrda naravno, ali je 90% vremena na centru... nazalost rec je o ablaciji vitreus-a, a pomoci nema,.. tj. ima ali je rizik veliki kako kazu.

Problem je sto ja ne mogu da citam, vozim, nista... ni korekciju vise ne stavljam na to oko jer mi je tako lakse, a nocu da ne govorim, kao da gledam kroz mutnu vodu koja se pomera... uzas zivi. Pise u izvestaju da imam membrane, temporalno od makule, trakcija na retinu, retina lezi...

Ljudi... sta sad? nemoguce da je to kraj... da ne moze nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Okt 28, 2010 5:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 4:55 am
Postovi: 1
Pozdrav svima. I meni su se pojavile te tackice i jedna kao dlacica na desnom oku prije 3-4 mjeseca. Ljekar mi je odmah dijagnosticirao uveitis srednjeg dijela oka. Nisam do sada vidio u ovoj temi iko spomenuo da mu je doktor rekao da je zbog uveitisa doslo do pojave ovih tackica u ocima pa mi malo sumnjivo ovo sto je meni dijagnosticirano!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Okt 30, 2010 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 8:07 pm
Postovi: 23
Potrazi drugo misljenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Nov 29, 2010 5:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2007 2:04 pm
Postovi: 17
uh opet ja
al sam se raspisao o temi koja i mene muci

Mislim da tvoj doktor kad kaze tackice misli na prepicitate ili tako nesto to zovu odnosno priraslice na socivu
to definitivno zamucije vid ali mislim da ti nemozes da ih vidis kao tackice

I ja sam misljenja da ti odes kod jos nekog doktora

Za ovih 9 meseci koliko se lecim od uveitisa imao sam bar 6 puta upalu i svaki put su se javljale priraslice ali nikada nisam viideo tackice ( a doktor ih je opisivao kao tackice prasina i sl)
tako da mislim da ti tackice od uveitisa ne mozes da vidis


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: