Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 237, 238, 239, 240, 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Apr 14, 2010 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
....već duže vremena se spremam da vam pišem, ipak, i sada moram ići....Kupanje mog Milčeta, koje možete misliti, uopšte više ne zovemo Milčetom, iako jesmo tokom trudnoće....

Mislim da ću otvoriti novu temu,sačekajte me!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Lili otvara temu.... Naostrili smo se Lilika :wink: :wink: :D :D

Cao narode.... Kako ste sve? :D :D

Ja u tranziciji... ko' i Srbija... Nece iver ...kazu....daleko od klade... :wink: :lol:

Ex hubby imao udes i jedva osto' ziv... Zvala me policija u neko doba...posto sam jedini zivi rodjak ovde...
Malo je bilo spooky... :( :-?

Sto kaze Filipce nase...da se omakne sa 50 ....??? ljubim te cudo...... :wink: :lol: Javim cim se budem spremala na omicanje.... :wink: :P :lol:

Pozz i ljubac svima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 9:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 6:50 pm
Postovi: 33
Drage devojke, vidim da se sve međusobno dobro poznajete, ali se nadam da ćete i mene prihvatiti i odgovoriti mi.
Pre 2 godine bila sam na jednoj našoj klinici i radila VTO, neuspešno. Imala sam stimulaciju, ali od svega je ispala sam jedna moja j.ć. Doktor je dodao još 3, kazao je da žene kojima ostane viška j.ć pristanu na donaciju.
Kako ovo nije uspelo odlučili smo se za usvajanje, juče smo saznali da u Srbiji ne postoji ni jedno dete koje bi se mogo usvojiti, postoje romska i bolesna deca, a mi imamo razloge zašto ne bi ni jedno, ni drugo.
Pokušaćemo da zakažemo kod istog doktora da vidimo da li može da mi ubaci j. ć. ali bez stimulacije i kako će to ići. Mislim da većina zna o kojoj se klinici i kom doktoru radi, uspeo je da pomogne ženi od 62 godine da postane majka. Ovo nije zakonski regulisano, znači nije prekršaj, jednostavno ne postoji u zakonu. Čitala sam post jedne žene na SC, tako je dobila ćerkicu. Meni je sve jedno - moja j.ć. ( bojim se da su lošeg kvaliteta ) tuđa, usvojeno dete, samo da imao dete, kako je usvajanje definitivo otpalo ostalo je ovo, pišem u nadi da će mi neka od vas odgovoriti, a čitaću temu unazad. Odluku smo doneli pre nekoliko sati, kada smo saznali da je u Srbiji nemoguće usvojiti dete, bele puti i zdravo, ima 80-toro sva romska i(ili) bolesna.
Svaki savet je dobro došao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
Pozdrav svima! Nisam se dugo javljala, imala sam tragediju u porodici.
Veliki pozdrav za Lily-an i njeno bepce!
Danas sam procitala zanimljiv tekst u vecernjim novostima; naslov teksta je:"naslednik iz tudje celije". Ko je zainteresovan za donaciju u Srbiji, preporucujem da procita ovaj tekst (ima ga i u internet izdanju ovih novina)!
Maria Mancini, pretpostavljam da si VTO radila kod Radulovica u Jovanovoj. Ja sam kod njega radila vise puta doniranu VTO, nazalost bezuspesno. Planiram da promenim kliniku (mozda Jevremova). Zakon o BMPO je vec donet. O tome se moze procitati u gore navedenom tekstu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
Evo i linka: http://www.novosti.rs/code/navigate.php ... 20epruvete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Ned Maj 16, 2010 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 4:38 pm
Postovi: 38
eh drage moje nisam mogla da se ukljucim dugo ,kod mene je ovako i u bg-u i na cetinju i u leskovcu predlozena donacija ,jos se prijavljujem za maribor pa cu videti sta ce biti ako se u medju vremenu ne desi cudo ,toliko za sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
Vreme, da li u Mariboru rade donaciju jc za strane drzavljane? Znam da ranije nisu. Hvala unapred.
P.S. Zelim ti srecu i da nas obradujes sa lepim vestima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 4:38 pm
Postovi: 38
anibla u mariboru bih pokusala sa svojom ako i to ne uspe onda bih se odlucila na donaciju ,cekam odgovor o terminu neznam koliko se ceka na odgovor znam da se na postupak ceka oko godinu dana neznam oce li to biti kasno za mene ,a do tada cu ici na prirodne u leskovcu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 3:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 18, 2006 11:29 am
Postovi: 232
Cao svima,
Ne dolazim vise na forum i zao mi je zbog toga, ali jednostavno nemam vremena. Samo da vam kazem da su bebci dobro, sada pune 11 meseci i mnogo su slatki i zabavni. Ne znam gde ste vi sada, u kom stadijumu sa tretmanima je svaka od vas? Uhvatila sam vest da su neke imale srece sa ++ te iskreno verujem da ce toga biti sve vise na ovom forumu. Ipak, ne bih vam preporucila da donaciju niti ivf radite u Srbiji, za iste pare se moze dobiti kvalitetna i zakonski regulisana usluga u susednim zemljama.

Puno poljubaca od Ivane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 6:50 pm
Postovi: 33
ANIBLA je napisao:
Pozdrav svima! Nisam se dugo javljala, imala sam tragediju u porodici.
Maria Mancini, pretpostavljam da si VTO radila kod Radulovica u Jovanovoj. Ja sam kod njega radila vise puta doniranu VTO, nazalost bezuspesno. Planiram da promenim kliniku (mozda Jevremova). Zakon o BMPO je vec donet. O tome se moze procitati u gore navedenom tekstu.

Žao mi je zbog tragedije u porodici :cry: .
Ujedno hvala na informaciji i linku, tekst je dosta uopšten, ne daju starosnu granicu za žene, druge parametre, a takođe ne kažu ni kome se treba obratiti. Ako neko zna bilo bi dobro da napiše ovde. Ja ću pretražiti internet i raspitaću se, ako saznam prva obavestiću vas.
Da, radila sam kod Radulovića, prošla sam kompletnu stimulaciju i dobila jednu jedinu jajnu ćeliju :-? , za 3 koje je dodao rekao je da ima saglasnost žena koje su donirale odn. ostao im je višak, pa su dale drugim ženama. U to vreme, pre neke 2 godine, ovo je bila jedina šansa u zemlji, jer znam da je samo on to radio, uostalom moj ginekolog ga je uputio na njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 18, 2010 6:50 pm
Postovi: 33
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/stor ... C4%87elija
Pretražila sam internet, jedan isti tekst se ponavlja, u kraćoj ili dužon verziji. Ova koju sam dala, pominje profesora Aleksandra Ljubića ( u poslednjem delu ). Zvala sam "Jevremovu", javila mi se setra, kada sam tražila prof. Ljubića rekla je da će me primiti njegova asistetkinja, da to košta 6000 din. itd. Rekla sam da je problem specifičan i da mi je potrebna donacija j.ć.
Onda me poslala direktno na Višegradsku ili Narodni front. Sad ne znam kome da se obratim, kako, da li je neko imao ovakvo iskustvo ?
Najrađe bih porazgovarala sa prof. Ljubićem i sačekala da zakon stupi na snagu, ali do njega je teško doći, postoji njegov direktni telefon, ima na sajtu KCS, ali sumnjam da se on javlja na njega, a ovamo, opet treba ići preko asistentkinje ?
Ako je neko pokušao kod prof. Ljubića sa ovim našim problemom, molim da mi se javi, kako je došao do njega.
Hvala i pozdrav !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Maj 25, 2010 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
U Jevremovoj definitivno ne rade donaciju jc. Niti planiraju uskoro. Pukla sam 6000 dinara bez veze (dobila sam informacije ili bolje reci poluinformacije koje sam vec znala).
Maria, evo ti broj (direktan) za Visegradsku: 011/366-3637. Potrazi sestru Miru (ona je Ljubiceva "sestra") i kazi da hoces da zakazes konsultacije kod dr Ljubica. Kad odes na konsultaciju, oni ce ti objasniti sta dalje da radis. Pise se molba etickom komitetu...itd. Ponesi sve moguce nalaze (ginekoloske) koje imas. U decembru 2009-e cena je bila 200.000 dinara! Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Maj 25, 2010 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
Ivana70, poljubac tebi i bebironima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 8:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 3:20 pm
Postovi: 15
Pozdrav svim devojkama i veliki ljubac svim bebama <3
Ja sam posle evo, godinu ipo dana hormonske terapije na 43,5 fsh.
Idem u dom zdravlja da tražim uput za Višegradsku i Dr.Ljubića. Mislim da ove analize više nikada neću raditi.
Veći problem od pitanja šta dalje u pogledu bebe, mi je, šta dalje sa hormonskom terapijom???
Devojke, šta vi mislite, gde je manja šteta... konstantno biti pod hormonima ili ne? Prosto nisam pametna, da li da batalim ovu cikloproginovu jednom za uvek ili, da je pijem do tamo neke 40 i neke godine života (sad imam 32)?

.... baš sam u daun fazi sa ovim rezultatima.... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donacija jajnih celija/ povisen FSH/ smanjenja rezerva jaja
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 2:59 pm
Postovi: 205
Rolnice, ako je na žalost nastala insufijencija jajnika, tu ti cikloproginova,niti išta drugo neće pomoći,ali to ne znači da treba da prestaneš sa terapijom jer ona nadomešćuje one hormone koje tvoj organizam tj.jajnici više ne proizvode,odnosno progesteron i estrogen koji su važni za mnoge funkcije i stanja našeg organizma.Meni je dr rekla da je pijem do 50-te,naravno pri tom ideš na sve preglede,koje bi obavljala i da nemaš ovaj problem,dakle uz dojki,abdomena,štitne zlezde,ginekološke preglede,dakle sve ono što bi svaka žena,bez obzira na zdravstveno stanje morala da radi ukoliko brine o sebi.
Što se tiče bebe,mislim da je vreme da počneš da razmišljaš o donaciji,jer sam put od momenta odluke do realizacije nije ni malo kratak.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 237, 238, 239, 240, 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: