Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor dojke
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 3:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 10:02 pm
Postovi: 18
Krajem 2006. godine na redovnom ultrazvučnom pregledu(rođena sam 1962.) dobila sam ovakav nalaz:dojke intermedijarnog tipa sa znacima fibromikrocistične fibrolipomatozne displazije. U LD u SGK se prikazuje hipoehogena, ovalna,semisolidna promena veličine 9*7,6mm. Koža i pektoralna fascija slobodne. U aksilama se prikazuju lgl,vel do 9mm,son reaktivne.DG.Dysplasio fibromikrocistica et fibrolipomatoza gl. mammae bill
Obs.gl.mammae sin.Indikovana mamografija
Mamografski nalaz urađen je 31. 1.2007. i glasi:Dojke su intermedijernog tipa, izmenjene po tipu fibrocistične i fibrolipomatozne displazije. Posebne TU senke se jasno ne izdvajaju.Dijagnoza:Dysplazia fibrocistica partim fibrolipomatoza mammae. konsultacija kod hirurga.
Najzad 1. 2.2007.hirug daje svoj izveštaj:DG.TU mammae l.sin.(GSK)
Indikovana hirurška intervencija, u opštoj anesteziji i biopsija "ex tempore"
U međuvremenu sam dobila gripu te mi je odložena operacija. Užasno sam uplašena i bila bih Vam beskrajno zahvalna kada biste mi dali Vaše cenjeno mišljenje. Ako je važno - rodila sam dvoje dijece, dojila oboje.Od ostalih bolesti jedino lečim hypothyreosis primaria -Thyreoiditis chr Hashimoto i pijem EYtiroksin 175mcg.svaki dan.Unapred hvala
:o :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 6:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
To je najverovatnije benigna promena, osima ako hirurg nije imao jos neki podatak. Koliki su tumorski markeri? Vise verujem mamografiji nego ultrazvuku. U svakom slucaju, ne bojte se, uradice se bipsiija, na vreme ste poceli da se lecite. to sto ste radjali i dojioli je odlicno - takve zene redje imaju malignome dojke.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 10:02 pm
Postovi: 18
:P Zaista je predivno što još uvek ima ljudi kao što ste Vi, ljudi koji prepoznaju paniku pacijenta i na nju odreaguju odmah. Svakako ste me utešili i beskrajno sam Vam zahvalna pa šta god da bude. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 10:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
[quote="dr ivica"]To je najverovatnije benigna promena, osima ako hirurg nije imao jos neki podatak. Koliki su tumorski markeri? Vise verujem mamografiji nego ultrazvuku. U svakom slucaju, ne bojte se, uradice se bipsiija, na vreme ste poceli da se lecite. to sto ste radjali i dojioli je odlicno - takve zene redje imaju malignome dojke.[/quote


Jedno pitanje za dr. Ivicu: zasto je u prethodnom slucaju indikovana operacija?
Moja ultrazvucna dijagnoza glasi: dysplasio fibromicrocistica gl. mammae bill, a mikrociste su do 10 mm. Ginekolog je predlozio mamografiju iako me ova dijagnoza prati vec dvadeset godina, ali sada imam 45 . Hirurg je obavio pregled i na osnovu toga i ultrazvuka konstatovao da treba raditi samo ultrazvuk svakih godinu dana zbog gustog zljezdanog tkiva i konstatovao takodje da nema diferenciranja solidnih tumora i makrocisti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 6:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Razlika je sto kod prethodne pacijentkinje postji pored fibrocisticne displazije i jedna solitarna promena u tkivu dojke, a takodje i promene na limfnim cvorovima ispod pazuha.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Svaka solitarna promena se definiše kao Tumor.Patohistološka dijagnoza će reći da li je tumor benigne ili maligne prirode.Stoga - neka se promena operativno odstrani a patolog će dati definitivnu dijagnozu...
P.S. Ultrazvučno i mamografski ide u prilog fibrocistične displazije.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Hvala na odgovoru.
Sta inace znaci konstatacija hirurga da mamografija ne moze da pruzi pravu sliku ako je tkivo dojke zljezdasto, tj da bi na snimku sve bilo belo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 10:02 pm
Postovi: 18
tartufa je napisao:
Svaka solitarna promena se definiše kao Tumor.Patohistološka dijagnoza će reći da li je tumor benigne ili maligne prirode.Stoga - neka se promena operativno odstrani a patolog će dati definitivnu dijagnozu...
P.S. Ultrazvučno i mamografski ide u prilog fibrocistične displazije.Pozz

:lol: Jeste, bila je fibrocistična displazija, benigno naravno,sada sam mirna i beskrajno zahvalna mom hirurgu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 10:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
Bas mi je drago!
Svaka cast, zelim ti sve najbolje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor dojke
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 3:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 27, 2010 3:33 am
Postovi: 2
nalaz je sledeci:
obostrano u dojkama znaci fibrolipomatozne displazije. U gornjem lateralnom kvadrantu lijeve dojke vidna u sklopu displasticnih promjena, dijametra 5 mm.
Akscilarne regije su uredne, bez patoloskih limfatika - BIRADIS 2
Kontrola za 2 mjeseca......

Mozete li mi reci da li je ovo nesto alarmantno, tj sama cinjenica da dr trazi kontrolu za 2 mjeseca mi je sumnjiva, tj znam da se redovne-rutinske kontrole obavljaju svakih pola god/god dana?
Takodje, mene malo pocinje da boli lijeva ruka...Imam 27 god, nisam radjala, a zbog policisticnih jajnika sam duze vrijeme pila DIANE 35, koje ne koristim vec 3 god i mjececni ciklus se stabilizovao.
Pozdrav i hvala unaprijed!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor dojke
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nema mesta panici, nalaz je uredan!

Displazne promene i BIRADS2 ima dva zena u reproduktivnom periodu :)

Ali an kontrolu tj ponovni UZ obavezno idite, ako su se sada prvi put pojavile promene lekar zeli samo da ih prati, sto je dobro naravno :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor dojke
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 27, 2010 3:33 am
Postovi: 2
Hvala na brzom odgovoru.......

Kako je moja poruka postavljena, tj pisana u 4:00h ujutru, vjerovatno pretpostavlajte da postoji izvjezna doza panike...
Jos jednom, hvala!!!!

Sve najbolje!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: