Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Sub Jun 26, 2010 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 26, 2010 3:16 pm
Postovi: 3
Imam 19 godina i vec 7 godina patim od migrena. Da me ne biste odmah upucivali kod lekara za pravilan izbor lekova ja cu vam skrenuti paznju na sledece:
Bila sam kod milion lekara. Ono sto je ustanovljeno i koje su se analize sve vrsile do sada: operacija sinusa zbog ciste u levom sinusu pre 4 godine, radjen EG glave 3 puta (prva dva u redu, poslednji ima neke nejasne frekfencije kada sam budna, EG uz obavezno spavanje tokom analize je u redu), skener glave je u redu, magnetna rezonanca je u redu, pregled ociju isto tako...
Lekove koje sam koristila: febricet, brufen, kafetin, analgin i na kraju amigren. Povecala sam broj sati spavanja, smanjila muziku, ne pusim, ne pijem, jedem redovno itd.
Amigren je jedini lek koji mi brzo otkloni migrenu ALI meni se bolovi pojacavaju...cak imam i mucnine kada imam napad. Napadi su vezani za menstrualni ciklus i za promenu vremena, neispavanost, pritisak itd. Amigren kao lek mi u poslednjih nekoliko meseci uzasno smeta posle dejstva jer mi znatno opada koncentracija, bezvoljna sam, odsutna i motorne funkcije su mi znatno smanjene. Moj doktor kaze da jedini lek koji se prodaje u Cacku je samo amigren za migrene i nijedan drugi.
Koji lekovi jos postoje, koji su nacini da se do njih dodje ili jos bolje...postoji li bilo kakva terapija za migrene, u kojim mestima, bolnicama itd. Da napomenem da sam buduci student i da cu voditi svoj zivot sama i necu imati bas pomoc kakvu imam dok sam sa mojima a da o ucenju i potrebnoj koncentraciji ne govorim.
Hvala za svaki savet i informaciju! :roll: :) :) :) :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Sub Jun 26, 2010 4:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Nazalost, migrena je i dalje u neku ruku misterija. Imala sam jednu koleginicu koja bi dobijala napade migrene, sa sve "aurom" pre toga, redovno (nekoliko puta mesecno). Ona je ovde (u USA) pila Imitrex, koji je po sastavu vrlo slican Amigrenu.

Treba da nadjes neki centar bas za migrenu, ne znam gde ih kod nas ima. Ono sto se sada pacijentima ovde preporucuje (i ja sam preporucila nekim svojim pacijentima, kao klinicki psiholog) da odu na termalni biofeedback. Ne znam da li to ima u Beogradu, ubaci u Google i pogledaj, ili mozda i u Cacku. To je metod kojim samu sebe treniras da kontrolises bol.

Takodje - injekcije Botoxa pomazu. Botox paralise misice (zato sluzi za "ispravljanje" bora na celu itd) ali isto tako ima efekta i na mirgenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Sub Jun 26, 2010 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 26, 2010 3:16 pm
Postovi: 3
Majmunche je napisao:
Nazalost, migrena je i dalje u neku ruku misterija. Imala sam jednu koleginicu koja bi dobijala napade migrene, sa sve "aurom" pre toga, redovno (nekoliko puta mesecno). Ona je ovde (u USA) pila Imitrex, koji je po sastavu vrlo slican Amigrenu.

Treba da nadjes neki centar bas za migrenu, ne znam gde ih kod nas ima. Ono sto se sada pacijentima ovde preporucuje (i ja sam preporucila nekim svojim pacijentima, kao klinicki psiholog) da odu na termalni biofeedback. Ne znam da li to ima u Beogradu, ubaci u Google i pogledaj, ili mozda i u Cacku. To je metod kojim samu sebe treniras da kontrolises bol.

Takodje - injekcije Botoxa pomazu. Botox paralise misice (zato sluzi za "ispravljanje" bora na celu itd) ali isto tako ima efekta i na mirgenu.


E hvala ti puno. Drago mi je da je neko procitao moj gore navedeni tekst. Cula sam od tate da postoji centar za migrene u Beogradu a za botox i za biofeedback nisam cula uopste. Hvala ti jos jednom i raspitacu se.
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Sub Jun 26, 2010 8:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Moj sin, koji ima skoro 12 godina, ima migrenu. Već skoro tri meseca pije lek Eftil, ali samo po pola tablete uveče. Glava ga tako reći i ne boli. Dva meseca ga nijednom nije zabolela, a pre toga i po dva puta nedeljno. U julu idemo na kontrolu, pa ćemo videti šta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 26, 2010 3:16 pm
Postovi: 3
Goca 067 je napisao:
Moj sin, koji ima skoro 12 godina, ima migrenu. Već skoro tri meseca pije lek Eftil, ali samo po pola tablete uveče. Glava ga tako reći i ne boli. Dva meseca ga nijednom nije zabolela, a pre toga i po dva puta nedeljno. U julu idemo na kontrolu, pa ćemo videti šta dalje.

I ja sam imala prve bolove u svom 6. razredu osnovne skole. Prvo su bili retki a zatim su se ucestali, mada su se meni ucestali zbog operacije sinusa jer sam nakon toga postala osetljiva. Za eftil nisam cula ali raspitacu se. Nekakva nezeljena dejstva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 11:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Migrenske glavobolje se leche u saradnju sa svojim neurologom a ne preko interet foruma! Nemam nishta protiv da potrazite savete ili mishljenja drugih ali nemojte nikako kupovati lek i pochinjati terapiju samovoljno.

Ako se glavobolje ponovo javljaju verovatno su hormoni krivi za to, zato i jeste neophodno da ste na redovnim kontrolama kod neurologa sa svim analizama, Nije isti organizam deteta od 10 godina i mlade zene od 19 i vishe godina!

Pri tom, nadam se da ste, s obzirom da bolujete od migrene, prochitali sve o migreni, napadima i metodama lechenja, kontraindikacijama itd. I naravno, ako lekar kod koji vas lechi nije odgovarajuci uvek mozete potreziti drugo mishljenje i promeniti lekara.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 4:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Eftil ima kao i svi lekovi, puno neželjenih dejstava...ali nama je dr neurolog rekao da ne čitamo šta tamo piše, jer ova doza od pola tablete je kao za "vrabca".
Mog sina je glava počela da boli još u čevrtom razredu, a sad mu je mnogo, mnogo bolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Ned Jun 27, 2010 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 9:03 pm
Postovi: 40
Ja patim od migrene od 12.godine,a sada imam 24(nasledila sam je od majke). Imala sam 'napade' svakog dana do neke 21.godine. Svakodnevni pakao koji je pocinjao oko 16h i nije prestajao dok ne odem na spavanje. Tada sam pocela da koristim Mosegor i sada gotovo da nemam glavobolje. Ne savetujem ti da uzimas na svoju ruku,ali pitaj doktora. Amigren nikad nisam pila(ako ne gresim,on se uzme kad glavobolja nastupi sto je i ok ako nemas svakog dana),a Mosegor se uzima kao terapija par meseci i za to vreme gotovo da nijednom ne zaboli glava,a deluje i jos mnogo meseci kasnije. Ja sam ga pila pre skoro godinu dana,a glava me jos uvek ne boli(eventualno par puta mesecno).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena i preporucljivi lekovi
PostPoslato: Ned Avg 01, 2010 12:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 9:27 am
Postovi: 43
Jel ima neko iskustva sa lekom Imigren. Dosta je skup ali sam cuo da ga daju na recept. Ima samo dve pilule i pije se kod prvih simptoma napada.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: