Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trudnoca, anemija i hipertenzija
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 11:46 pm
Postovi: 30
Nalazim se u 28 nedelji trudnoce i imala sam problema sa pritiskom sve do skoro koji je uglavnom iznosio 145/80. Pre oko mesec i po sam uradila analizu krvne slike i nalazi su bili sledeci:(navescu samo vrednosti koje odstupaju)
RBC 3,59
Hct 31,8
RDW 7,6
Hgb 109
WBC 10.22
Gra% 73,6
Belancevine nisu pronadjene u urinu, vec je pronadjen Ca oksalat. Nakon toga lekar mi je prepisao Fero-gradument 1x1 mesec dana, kao i tablete folan 2x1. Za vreme te terapije pritisak mi je bio uglavnom 120/70. Moram napomenuti da drzim neslanu dijetu, takodje ne pusim. Nakon zavrsene terapije opet mi je uradjena krvna slika i vrednosti koje odstupaju su:
RBC 3,66
Hgb 116
WBC 10,47
Gra% 72,4
Lekar mi je rekao da je sve ok i da ne treba dalje da pijem gvozdje, medjutim po prestanku uzimanja terapije meni je pritisak opet skocio na 145/ 80, jednom je cak isao i do 165/95. Takodje i dalje drzim neslanu dijetu.
Zanima me da li neko zna ima li uticaja gvozdje na hipertenziju, kao i da li bi trebala da nastavim sa unosom gvozdja posto sam i dalje malokrvna, kao i sta da radim sa hipertenzijom tj. da li treba da uzimam neke lekove i koje se preporucuju trudnicama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 05, 2006 1:10 am
Postovi: 24
Lokacija: centar grada beograda
ukoliko ti je hemoglobin ispod 115 treba da uzimas gvozdje jer preko hemoglobina beba dobija kiseonik, meni je hemoglobin od pocetka trudnoce bio 95 a pritisak mi je pred kraj skocio na 190/130 pa su me primili u bolnicu. Za visok pritisak u trudnoci se daje Metildopa ali samo ako ti lekar prepise jer pritisak ume da bude jako opasan i po tebe i po bebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2005 11:46 pm
Postovi: 30
To sam i ja znala, hvala na trudu, ali mi treba malo strucniji odgovor, jer sam negde procitala da se pravi pauza nakon uzimanja gvozdja kako bi organizam sam poceo da stvara valjda eritrocite, ako se dobro secam :D. A sto se tice hipertenzije i dalje me zanima postoji li uticaj gvozdja na snizavanje hipertenzije u mom slucaju, tj. interakcija gvozdja i hipertenzije. Ako neko zna nesto o tome neka mi javi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: