Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Uto Apr 11, 2006 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 11, 2006 10:27 pm
Postovi: 4
Lokacija: In the midle of no where
Zapravo imam problem sa urodjenim mladezima na licu koji mi estetski ne prave problem ali prilikom brijanja ih konstantno povredjujem.Interesuje me da li je neko uklanjao mladeze i kakvo ima iskustvo sa tim,koja je metoda najbolja?Unapred hvala na vashim odgovorima :) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 11, 2006 11:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Najbolja je metoda laserom, ukoliko je to moguce. Postoje i hirurske procedure u zavisnosti od tipa mladeza. Najbolje je da te doktor pogleda, da proceni, posto su vec povredjivani mladezi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 11, 2006 11:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Najbolja je metoda laserom, ukoliko je to moguce. Postoje i hirurske procedure u zavisnosti od tipa mladeza. Najbolje je da te doktor pogleda, da proceni, posto su vec povredjivani mladezi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Sre Apr 12, 2006 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Uklanjanje mladeza uglavnom nije problem, jer se obavlja u lokalnoj anesteziji, bez lezanja u bolnici. Udjes, izadjes i gotovo (ha, ha) :D . Ukoliko ti se to cesto desava, morao bi da odes do lekara, jer nisu ni svi mladezi isti. Ja sam jedan mladez (onaj mali crveni, koji lekari oznacavaju kao kapilar) operisao na VMA u dnevnoj bolnici, pre Nove godine i to me je kostalo oko 2.400 dinara (morao sam odmah da idem, jer sam ga zakacio cesljem i delimicno otkinuo). U cenu operacije je usla: anestezija (inekcija), sama intervencija - odstranjivanje skalpelom (zasece se malo dublje i oko samog mladeza kako bi lekari bili sigurni), laser, sivenje (2 kopce), gaza, flaster i analiza tkiva. Svako tkivo koje je odstranjeno, obavezno se analizira. Rezultati su gotovi za par dana (zavisi od obima posla), a za 7 dana se skidaju konci. Cisto da znas, kada se deluje laserom na tkivo, iako to traje samo 1 do 2. sek., osetices peckanje. Postoje i drugi nacini odstranjivanja (strujom), ali o tome ce ti mozda neko drugi vise reci.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 12, 2006 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 11, 2006 10:27 pm
Postovi: 4
Lokacija: In the midle of no where
Hvala ti Mr.M :) Imam josh jedno pitanje,shta je sa OZILJKOM???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Sre Apr 12, 2006 11:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
O tome je malo nezahvalno govoriti. Mislim da je to poslednja stvar o kojoj treba da brines. Koliko ce oziljak trajati, zavisi od vrste zahvata, vrste mladeza, procene lekara koliki deo treba odstraniti i od tvoje koze. Posto kazes da imas mladeze na licu, onda bi bilo dobro da skrenes paznju lekaru (tj. hirurgu) da ti je i estetski momenat vazan. Lekari obicno vise paznje posvecuju devojkama (kada se radi o operacijama), upravo iz estetskih razloga, dok se muskarcima uglavnom pravdaju razlozima, da njima oziljak daje izvestan stepen „muskosti“. Izgleda da je po takvim kriterijumima, cedo dr Frankenstajna bilo dobar frajer :D . U svakom slucaju, postoje razni preparati koji pomazu regeneraciju koze, ali najbolje je da se posavetujes sa lekarom, pre nego sto bilo sta stavis na mesto gde je bio mladez.

Pozdrav,
mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 4:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
joj, ja imam zakazano otklanjanje mladeža za jedno 2 nedelje.

ove ispupčene, sa vrata će, kako mi je dermatolog objasnio, skinuti laserom, a na ruci imam jedan širine 4 mm a dužine 5 mm koji je nepravilnog oblika i koji će otkloniti pod anestezijom.

jedno me samo čudi - objasnio mi je da će rana biti otprilike 5-6 mm široka i 3-4 cm pa čak u najgorem slučaju do 5 cm dugačka. malo me to plaši, ali nadam se da zna šta radi :-? i da će rana nakon toga lepo zarasti.

da li znate koje su kreme dobre za zarastanje rana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 9:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Najbolje bi bilo da se odmah nakon uklanjanja konaca maze krema Cicative, brenda Uriage, odlicno regenerise kozu ali na svezim ranama daje najbolje rezultate. Ta krema se uglavnom preporucuje nakon estesko hirurskih intervencija( silikoni, liposukcija....) da bi se umanjili oziljci.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 14, 2006 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Koliko ce te kostati to skidanje mladeza laserom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 1:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
DRAGANA 15 je napisao:
Najbolje bi bilo da se odmah nakon uklanjanja konaca maze krema Cicative, brenda Uriage, odlicno regenerise kozu ali na svezim ranama daje najbolje rezultate. Ta krema se uglavnom preporucuje nakon estesko hirurskih intervencija( silikoni, liposukcija....) da bi se umanjili oziljci.
pozdrav


DRAGANA15

puno hvala na savetu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 1:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
cicamaca je napisao:
Koliko ce te kostati to skidanje mladeza laserom?


zivim i radim "preko" pa ne verujem da bi ti znacilo nesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 11, 2006 10:27 pm
Postovi: 4
Lokacija: In the midle of no where
Ljudi posle svega shto sam cuo i video stvarno sam sve konfuzniji ne znam da li vishe hocu da skidam mladeze :-? Mozeli neko da mi preporuci nekog dermatologa u Bg-u?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2005 7:19 pm
Postovi: 17
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=4864


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 15, 2006 7:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Dr Lazovic, ima istoimenu ordinaciju, jako dobar dermatolog koji se bas bavi laserskim uklanjanjem mladeza. I nije stvar u tome da li ti zelis da skines mladez, nego da li je potrebno ili ne. Veruj mi, ukoliko je mladez povredjivan ili imalo sumnjiv obavezno je skidanje posto moze cudo da napravi posebno kod mladih ljudi.
Veruj mi, podaci su o metastazama melanoma su uzasavajuci, to mi je upravo tema za diplomski pa sam upucena. ne bih da te uplasim, ali je bolje spreciti nego leciti.
pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 18, 2006 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Izvestaj posle posete ORS -specijalne bolnice za plasticnu i rekonstruktivnu hirurgiju zbog uklanjanja mladeza,po preporuci Jelene001 bi bio sledeci:

-dr Bandic je vrlo ljubazno ,neposredno i prijatno stvorenje
-dr Bandic ce na pocetku zanemariti estetske zelje uklanjanja mladeza i pitace vas da li postoji neki mladez koji bi po vasem misljenju bio sumnjiv i sve njih (ako postoje) ce snimiti kompjuterski i za 2 minuta dobijate rezultata da li je mladez ok ili ne.Snimice i mladez koji zelite da otklonite iz estetskih razloga i napisace u izvestaju da je mladez benigni ,da nije neopohodno otkloniti ga ali da je sasvim bezbedno.
-sve to,tj detaljan pregled svih mladeza kompjuterskom metodom kostace vas 3.000 dinara

Posto sam mladez koji se nalazi na licu odmah pored usana htela da uklonim iz estetskih razloga,dr Bandic je bio misljenja da ne treba ici na uklanjanje celog mladeza jer ce se stvoriti dubok oziljak (mladez je imao dubok koren) i uradio je korekciju ,alii samo do nivoa koze.

-uklanjanje tog mladeza zajedno sa histopatoloskom analizom kostao me je 100 eura.Ako zelite da uklonite jos poneki,svaki naredni ce vas kostati 25 eura.

-svi mladezi uklonjeni su shaving metodom

-na mestu gde mi je mladez koji se nalazio na licu, uklonjen do nivoa koze mazala sam po preporuci doktora Gentamicin mast svakodnevno dok se ne naprave krastice.

-jos uvek krastice postoje,i uopste nemam pojma kako ce to na licu izgledati.Doktor ce mi svakako dati mast koju je spominjao da bi oziljak bio minimalan.

-doktoru Bandicu sam pokazala mesto gde sam pre 5 godina iz cista hira uklonila dva manja mladeza na licu u ordinaciji Diva ,pogledao je i rekao da je to sasvim korektno uradjeno i da izgled oziljaka ne moze biti bolji.
(oziljci izgledaju kao posledice nasilno uklonjenih krastica od recimo,prelezanih boginja )

-posto sam u nedavno kritikovala ordinaciju Diva a posetom dr Bandica dosla do zakljucka da je to bilo neopravdano,ovim se izvinjavam doktorkama iz Dive.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 75 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: