Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: antitetanus vakcina
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 11:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
petak vece sam primila antitetanus vakcinu jer me gricnuo moj pas. I dobila orbenin kapsule,pojavilo mi se u subotu crvenilo i peckanje na ruci gdje sam dobila vakcinu i manji otok stavljala sam obloge i bol se povukla ostalo je crvenilo dal je to normalno? Koliko dugo sam zasticena sad ovom vakcinom i dal je to od svega posto imam neku manju infekciju oko nokta na ruci i malo se zagnojilo i nateklo, pa ne znam sta da radim?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 11:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:11 pm
Postovi: 57
Idi kod lekara obavezno. Ne igraj se sa tim. Najverovatnije je infekcija nekom od bakterija iz psecih usta (prirodno ih je masa). Treba rana da se ocisti, drenira gnoj... Nemoj da cekas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 8:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Nisi me razumio ta rana od ujeda psa je vise kao ogrebotina i imam podliv i to je na prsima ona je previjena, a ovo je kaziprst na rucisam od sebe bolio me par dana i zagnojio se i ja sam sama iscjedila gnoj i mislim da je to od neke zanoktice ili nokta koji izrasta. nema veze sa ujedom psa. ali inace koliko traje zastita od prvog tetanusa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 02, 2008 1:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Godinu dana. zato se vrši revakcinacija nakon mesec dana, pa nakon godinu dana i onda ste mirni 10 god.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 20, 2008 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 3:50 pm
Postovi: 1
jeste da je stara tema ali moram da pitam
Primio sam prosle godine u februar antitetanus vakcinu(to je bilo u 4 srednje) i prije nedelju dana sam imao povredu na moru(na celicnu zicu u moru) i doktor je rekao da nema potrebe da primam antitetanus sada jer kao ta od prije god dana moze da traje tj da ima dejstvo 5 god,da li je to bas tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Jeste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 09, 2008 5:53 pm
Postovi: 2
tetalpan nije zgoreg da primis 48h najkasnije od povrede bez obzira na tu proslogodisnju vakcinu,on se moze davati svakih mjesec dana!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 3:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Jel tacno da jako boli vakcina protiv tetanusa? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Netachno! Bol je trenutna, samo dok ubod traje, i par dana mozda bude mali otok oko samog uboda,a li ni rechi o jakom bolu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 7:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Joj, hvala ti! Lakse prezivljavam 10 ispita nego jedan ubod, zbog straha. A vakcina protiv besnila?

Mislim da cu morati obe da primim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 8:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Strah od igle je prilichno nerealan, bol je trenutna, traje sekundu a sve ostalo je u vashoj glavi!

A kao odrasla osoba ne bi bilo loshe da nauchite da se sa time suochite kako treba! Postavite to sebi kao posao, obavezu koju zarad svog zdralja morate da uradite, i to je to!

Ali uvek pre injekcije ili primanja vakcine recite tehnicharu ili medicinskoj sestri da imate strah i nosite sa sosbom uvek nesto slatko i vodu!

Nema bitnije razlike izmedju tih vakcina koje pominjete, bar ne u nachinu davanja i samog bola prilikom davanja!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Ok, hvala ti.

Daje se u rame, jel? I za tetanus i za besnilo. Secam se da se za tuberkulozu davalo u triceps.

Meni nije tolika frka od uboda, kolika od ubrizgavanja. Recimo, vadjenja krvi iz vene se ne plasim jer sam ubod mi nije strasan. Al kad krene da ubrizgava, majko mila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Uto Jun 08, 2010 2:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Bilo od uboda ili ubrizgavanja, strah je isti, ali opet kazem, totalno nerealan, poshto sve shto mozete dobiti kroz vakcinu ili intravenski lek je dobro po vas!

I ako vam smeta, nemojte gledati dok tehnichar radi svoj posao, okrenite glavu na drugu stranu, prichajte, pevajte...

Ja sam bash skoro primila antitetanus, trajalo je 5 sekundi! A bol poredim sa bolom pri cedjenju bubuljice ;)

Tako da, ako morate neshto da zavrshite, to gledajte kao obavezu, odradite i nemojte previshe da razmishljate, ako ovako pochnete sebi glavu da punite strahovima i suludim idejama onda nikada nihta u zivotu necete uraditi!

I da, obe se daju u rame tj m. deltoideus!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Pet Mar 25, 2011 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 7:38 pm
Postovi: 8
Izvinjavam se što dižem temu, ali me je malo zaintrigiralo to što su meni sve tri vakcine plus serum dali u debelo meso (treba da primim još četvrtu). Da li je ovaj protokol, kao kad se daju injekcije, prihvatljiv? Vakcinisana sam pošto sam razderala nogu na neku šipku. Ne sećam se nikakvih reakcija u smislu crvenila i sl. samo mi se prvi put noga malo kočila pri hodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: antitetanus vakcina
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
u debelo meso znachi da ste dobili intramuskularnu injekciju, sto je pravilno, bez obzira da li je to glutealni mishic ili mishic na nadlaktu.

bitno je samo da ne zaboravite termin za 4tu vakcinu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: