Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 27, 2010 8:37 pm
Postovi: 1
Osim ako bi sadrzali nekakvu supstancu koja bi mogla na to da utice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 1:58 pm
Postovi: 5
bevana je napisao:
ne vidim nijedan logican nacin da ulosci smanje obimnost i trajanje krvarenja.


U pitanju je dejstvo anjonske trake koji imaju vinalite ulosci, koja aktivira 5.800 anjona/cm³ tokom 7 sati permanentno.

Pozitivno naelektrisani joni su stetni za organizam, dok su negativno naelektrisani joni (anjoni) korisni. U prirodi ih najvise ima pored vodopada 1.000.000 /cm3, na planini i moru, 2.000 – 5.000 /cm³, u šumi 2.000 – 3.000/cm³, u polju 1.000/cm, u naseljenim mestima 100 – 200 /cm³, u kancelarijama 40 – 60 /cm³.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
A koji su to tačno ulošci, i da li je to stvarno tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Kako god, ulosci treba da se manjaju na svakih 1-1,5 sat, bez obzira da li sadrze anjone i ostalo, i ne razumem nacin da ovde reklamirate uloske :o
Zaista sam zapanjena kolicinom gluposti koje sam procitala u vasem postu
Daca1982 je napisao:
- Sadrze i alkalne tvari koje polako deluju na promeni pH faktora sluznice iz kiselog u alkalno i tako dovode do razvoja gljivica, virusa (HPV), protozoa (Trichomonas vaginalis) koja izaziva Trihomonijazu - seksualno prenosivu bolest koja moze da prouzrokuje pobacaj, preterminski porodjaj, radjanje dece sa manjom telesnom tezinom, karcinom grlica materice, infekcije urinarnog trakta, adneksitis, pneumoniju, bronhitis, tzv. oralne lezije, sterilitet kako od zena tako i kod muskaraca, i da poveca podloznost nekim virusima kao sto su HPV i HIV.

Gljivice inace zive kod skoro 30% zdravih zena kao deo normalne vaginalne flore
HPV virusom se zarazite od partnera i pitanje je vaseg imuniteta da li ce se infekcija dalje razvijati
Trichomonas vaginalis takodje dobijate od partnera, ili upotrebom tudjeg peskira, infekcija daje jake simptome pa se leci
Karcinom grlica je dokazano vezan za HPV infekciju
Infekcije urinarnog trakta su vezane za Escherichia coli (uglavnom), i nekada su pitanje licne higijene, odnosno pitanje blizine analnog i uretralnog otvora kao i krace uretre kod zena a i nekih drugih stvari kao sto su receptori epitelnih celija o cemu ne bih ovde.
Adneksitis je povezan sa nelecenim purulentnim i nepurulentnim infekcijama donjih partija zenski genitalnih organa i naravno onim specificnim ( trijas-Chlamydia trachomatis , Ureaplasma urealyticum,Mycoplasma hominis)
Pneumonija i bronhitis su potpuno druga prica, jedino ako ste mislili da neko moze razviti takvu infekciju da dobije sepsu :o
Oralne lezije- kakve lezije?! Malo pojasnite.
Kod zena sterilitet je povezan uglavnom sa disfunkcijom hormona, urodjenih anomalija genitalnih organa, infekcijom specificnim trijasom, ali u najvecem broju slucajeva losim spermogramom partnera.
Muskarci ne nose uloske pa ne znam odakle vam ovaj argument :o
O HPV sam vec napisala gore a o HIV da ne bih duzila jos vise, napisacu samo ovo, da su muskarci u malo vecem riziku da od zena dobiju HIV zbog kolicine sekreta kod zena (mnogo se vise izluci sekreta kod zena nego kod muskarca za vreme seksualnog odnosa)
Daca1982 je napisao:
- Anioni blagotvorno deluju na menstrualni ciklus i ujednacavaju ga, a s vremenom ga skracuju na normalnih 3-4 dana menstruacije (kod zena kojima ciklus traje duze, sto nije normalna pojava).

Ne razumem, anjoni imaju neko hormonsko dejstvo? Interesuje me koji je mehanizam dejstva? Molim vas podelite to sa nama.
Mentrualni ciklus zene je potpuno individualna stvar i zavisi od debljine endometrijuma, normalna menstruacija kod zene traje do 7 dana.
Daca1982 je napisao:
Stednja - zahvaljujuci svojim osobinama, dovoljno je koristiti manji broj ulozaka, dok je nivo higijene neuporedivo veci.

Znaci preporucujete da se ne menjaju cesto, a sta cemo sa bakterijama ? Potpuna kontradiktornost :lol: A posto kazete da vase upijaju 3x vise , znaci da ce zena 3x vise krvi i duze vremena drzati na sebi???
Nigde niste napisali od cega se i gde prave vasi fenomenalni ulosci? U fabrici?
Daca1982 je napisao:
Pozitivno naelektrisani joni su stetni za organizam, dok su negativno naelektrisani joni (anjoni) korisni. U prirodi ih najvise ima pored vodopada 1.000.000 /cm3, na planini i moru, 2.000 – 5.000 /cm³, u šumi 2.000 – 3.000/cm³, u polju 1.000/cm, u naseljenim mestima 100 – 200 /cm³, u kancelarijama 40 – 60 /cm³.

Sto znaci da kad bi zivele na vodopadu imale bi menstruaciju ili ne? :lol:
Mislim stvarno, savetujem svim zenama da uzmu uloske koje imaju pamucni gornji sloj, a mnogo ih je na trzistu, menjaju ih na svakih 1-1,5 sata i da ne brinu brigu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 4:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 31, 2009 3:14 pm
Postovi: 131
fora je sto kostaju 5 evra,mozda i vise. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 1:58 pm
Postovi: 5
@ joni

Nije u pitanju reklama vec korisna informacija. Nikakav link niti mail nisam ubacila. Post vam je krajnje sarkastican i zlonameran prema zenama, jer relativizujete opste prihvacena saznanja o preduslovima i uzrocima nastanka nekih oboljenja. Znam da je i vama to jasno, ali pokusali ste na svaki nacin na minirate sve sto sam napisala, pukim vadjenjem nekih recenica iz konteksta.

Ukoliko je narusena kiselost, samim tim su povecane sanse za sve infekcije pa i za infekciju HPV. Sta vam je tu nelogicno?

Hocete da kazete da infekcije ne mogu da dovedu do upala i oboljenja koja uzrokuju sterilitet, vec da je on iskljucivo povezan sa "povezan uglavnom sa disfunkcijom hormona, urodjenih anomalija genitalnih organa, infekcijom specificnim trijasom, ali u najvecem broju slucajeva losim spermogramom partnera."???

Muskarci nose uloske, muskarci u razvijenom svetu, ciji mi deo nikako nismo. Zvucite kao kler koji je krompir koji je doneo Dositej proglasio za djavolje povrce iz pukon neznanja i robovanja dogmi. Informisite se pre nego sto ismevate.

Da, anjoni uravnotezuju hormonalni balans. Nisam lekar da bih vam objasnjavala mehanizme, to vidite sa lekarima, pa ako ga narusavaju umesto da ga uravnotezuju, onda citirajte lekara koji je to izjavio.

Sto se duzine ciklusa tice, uporedjivala sam poremecenu duzinu ciklusa usled koriscenja nezdravih ulozaka sa dejstvom vinalite ulozaka koji ga vracaju na prethodnu duzinu.

Uloci koji upijaju vise i pritom imaju anjonsku traku koja sprecava razvoj stetnih mikroorganizama se po logici stvari trebaju menjati redje nego ulosci koji upijaju manje i ne poseduju nikakva antibakterijska svojstva. Dakle nema kontradikornosti sem one koju ste vi pokusali da izfabrikujete ponovo perfidno izvlaceci iz konteksta samo deo teksta.

Ulosci su izradjeni od prirodnih, biorazgradivih materijala i potpuno se razgrade za tri do cetiri nedelje, dok je sintetickim uloscima potrebno 400 godina. Fabrika je kao i sve ostale locirana u Kini. Godisnje proizvede tri milijarde ulozaka, a radi prevencije dolaska necistoca u dodir sa uloscima tokom njihove izrade i pakovanja, proizvodnja se zaustavlja na svakih dva sata i cela fabrika se sterilise. Poseduju sve najznacajnije sertifikate o bezbdnosti i kvalitetu.

Na kranje detinjastu opasku o tome kako "ne bi imale menstruaciju da zivite pored vodopada" ne bih da trosim reci.

joni je napisao:
Mislim stvarno, savetujem svim zenama da uzmu uloske koje imaju pamucni gornji sloj, a mnogo ih je na trzistu, menjaju ih na svakih 1-1,5 sata i da ne brinu brigu.

Pa onda lepo recite da verovatno radite za neku od kompanija koje zenama uvaljuju sinteticke uloske od recikliranih i kancerogneih materija koje narusavaju njihovo zdravlje. Na vase besmislene podbadacke postove na nivou fazona iz osnovne skole zaista nema nameru da vise trosim vreme.

Zene informisite se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 7:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Upravo sam sve i napisala zato sto jesam lekar. Molim vas da me dokumentovano demantujete, kao sto cu ja uraditi ako za to budem imala potrebe, cak sta vise mogu vam dokumentovati ako to zelite- svaku svoju recenicu i to relevantnim clancima, udzbenicima, misljenjima strucnjaka ili cime god vi hocete, na naucnoj bazi.
Ako niste hteli da reklamirate onda niste trebali da navodite ime ulozaka, jer se na netu mogu naci informacije o njima, takodje , sve sto ste rekli je samo mlacenje prazne slame bez ikakve dokumentovane potpore. Takodje, ako je vama potpuno normalno da zena drzi na sebi ulozak duze od par sati, ma kakav da je on i od cega god da je napravljen, pa makar i od "anjonske trakice" koja cuda cini, mogu slobodno da kazem da imate problem i to veliki.
Znate nedavno sam na televiziji gledala emisiju u kojoj oponasaju zivot pre struje i svih savremenih sredstava, pomagala i svega sto se smatra tehnikom, i znate sta su zene tada koristile- mahovinu (" jer super upija") umotanu u pamucnu tkaninu, pa vam preporucujem da, radi zarade na svakave skaredne nacine, mozda vratite tu ideju, koja je potpuno ekoloska, jer se tkanina potpuno razlaze a mahovina je 1000% prirodna.
I da i trebalo je da zvuci sarkasticno zato sto kada god udjem u apoteku, shvatam da se pametni ljudi obogaciju na tudjem neznanju, neobavestenosti, i lakoverju- tu mislim na kojekave dijetetske proizvode, i nagledam se kojekakvih budalastina koje ljudi kupuju. Zao mi je sto ljudi veruju u sve to i sto misle da nesto dobro rade za sebe a niposto nije tako jer ni ne znaju sastav proizvoda koje kupuju-jer se ne kontrolisu ( bas zato sto su dijetetski proizvodi).
Evo vam najbanalniji primer: Koliko ste puta kupili kremu za ruke a i nije vam nesto pomogla a skupo ste je platili???
Evo otkricu vam tajnu: Krema koja u sebi sadrzi 5% ureu je najbolja za hidriranje koze, a sve ostalo je ambalaza.
Mogu i dalje ako zelite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 8:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
I zaboravih, ne radim ni za kakvu kompaniju. Jos uvek sam mlad lekar koji ima zelju da pomogne i edukuje ljude i da unapredim njihovo zdravlje.
Posto vidim da znate i gde se proizvode, i znace ceo pamflet napamet mislim da vi radite u kompaniji koja distribuira ove uloske, a ovaj forum vam je dobar za reklamu, odnosno ovo je nacin da vase marketinske trikove prikrijete na jedan jadno perfidan nacin. Treba da vas bude sramota. Pogledajte malo teme, zene se ovde susrecu sa jako znacajnijim stvarima u zivotu a vi pokusavate da uvalite kineske uloske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Jun 05, 2010 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 1:58 pm
Postovi: 5
@joni

I ja mogu napisati da sam ne lekar nego doktor nauka samo se u nedostaku argumenata ne vadim na jefine trikove. Ono sto ste napisali u prethodnim postovima vas apsolutno demantuje. Smejali ste se ideji ulozaka za muskarce, pitam se kakav ste to lekar koji za njih nikad nije cuo? Pa za njih zna svaki apotekar! Kakav ste lekar koji nije cuo za blagotvorno dejstvo anjona na ljudski organizam? Kakav ste lekar koji nije cuo za slucaj decaka Ion Ruperta kome su anjonskim trakama iz vinalite ulozaka lekari u nedostatku drugih metoda spasili zivot?! Gde se vi informiste novim dostignucima iz nauke i medicine? Potrazite na Youtube ION RUPERT pa se uverite sami.

Meni delujete kao neko iz marketing odeljenja neke od firmi koje promovisu nezdrave uloske, ili recimo poput onih lekara koji su mesecima sirili paniku o pandemiji svinjskog gripa koja nije ni postojala, radi prodaje hirurskih maski koje nisu apsoluno nikakva zastita od virusnih respitaronih infekcija.

Sa jasnom namerom da oblatite nesto korisno i zdravo ste sastavili vase postove, zlurado se koristeci sarkazmom i vec pomenutim trikovima bez ikakvih kontraargumenata kojima bi negirali da su vinalite ulosci losiji od uobicajenih.

Objasnite mi vi gde se ti siniteticki ulosci koje promovisete u ko zna cije ime proizvode? U EU, u SAD, u Kanadi? Pa nisu ljudi ovce. Sve kompanije sveta imaju fabrike u Kini, ili nekoj drugoj dalekoistocnoj drzavi, i nista ja ne uvaljujem vec delim korisnu informaciju sa ostalima. Ne radi se dakle o "kineskim uloscima" vec u uloscima koji imaju sve relevantne medjunarodne serifikate, uljucujuci i najrigoroznije dozvole poput americkih i drugih, kao i mnoge nagrade.

Sramota treba da bude vas, jer ste stali u obranu ulozaka od sintetickih, recikliranih i kancerogenih materija sugerisuci kako je bolje koristi njih nego uloske koji nisu stetni po zdravlje. Meni je jasno kao dan zasto to cinite, a verujem i ostalima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Jun 05, 2010 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 1:58 pm
Postovi: 5
@ joni

Sto se mene tice ja sam rekla sta sam imala. Moju informacije prenetu iz najbolje namere ste docekali na noz iako ocigledno nikad u zivotu niste dosli u konktat sa uloscima koje sam pomenula. Kao sto vec rekoh, meni je jasno kao dan da je razlog za vas vas stav agitovanje za racun firmi koje valjaju nezdrave uloske, jer su se nasle u panici pred proizvodom koji ne ide u prilog njima tj. farmaceutskoj mafiji koja se raduje svakoj novoj infekciji i oboljenju, pa i onima koja nastaju koriscenjem nezdravih ulozaka.

Svaka posetiteljka foruma koja je procitala sta smo napisale na forumu o tome detaljnije moze da se informise na internetu, ili iz drugih izvora, pa neka sama presudi i donese odluku kakve ce uloske koristiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Jun 05, 2010 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Samo kratko da vam odgovorim

Daca1982 je napisao:
Gde se vi informiste novim dostignucima iz nauke i medicine? Potrazite na Youtube ION RUPERT pa se uverite sami.


eMedicine( dobijam svake nedelje oko 30 clanaka, i nekoliko CME clanaka), Medscape, Medline, najnovija americka izdanja koja skidam sa neta ( iako je nelegalno, ali sta cu, sve za nauku), google scholar za clanke koji me interesuju, itd. Niposto ne na youtubu.

Daca1982 je napisao:
Meni delujete kao neko iz marketing odeljenja neke od firmi koje promovisu nezdrave uloske, ili recimo poput onih lekara koji su mesecima sirili paniku o pandemiji svinjskog gripa koja nije ni postojala, radi prodaje hirurskih maski koje nisu apsoluno nikakva zastita od virusnih respitaronih infekcija.


Nisam pominjala ime nijednog proizvodjaca ulozaka niti imena proizvoda. Sto se tice H1N1, nisam se vakcinisala i isto sam savetovala svojim ukucanima, a moje misljenje u vezi koriscenja maske u dodiru sa pacijentom , kao i rukavica, je krajnje odgovorno prema pacijentu ali i prema sebi- misljenja sam da bi bilo manje bolnickih infekcija kada bi se upotrebljavala sva moguca zastitna sredstva- tada bi svi profitirali a najvise pacijenti. Panika nije izazvana zbog maski, nego zbog Lekova ( tamiflu-a, i zbog vakcine). Informisite se malo bolje.

Daca1982 je napisao:
Sa jasnom namerom da oblatite nesto korisno i zdravo ste sastavili vase postove, zlurado se koristeci sarkazmom i vec pomenutim trikovima bez ikakvih kontraargumenata kojima bi negirali da su vinalite ulosci losiji od uobicajenih.


Mogu ako zelite ubaciti linkove kako bih argumentovala svaku svoju recenicu koju sam napisala, i isto bih ovom prilikom zamolila i vas da posaljete link, ka recimo, nekoj studiji koja je dokazala vase tvrdnje ( da skracuju menstrualni ciklus, da nece biti neprijatnog mirisa ako se menja redje, itd).

Daca1982 je napisao:
Sto se mene tice ja sam rekla sta sam imala. Moju informacije prenetu iz najbolje namere ste docekali na noz iako ocigledno nikad u zivotu niste dosli u konktat sa uloscima koje sam pomenula. Kao sto vec rekoh, meni je jasno kao dan da je razlog za vas vas stav agitovanje za racun firmi koje valjaju nezdrave uloske, jer su se nasle u panici pred proizvodom koji ne ide u prilog njima tj. farmaceutskoj mafiji koja se raduje svakoj novoj infekciji i oboljenju, pa i onima koja nastaju koriscenjem nezdravih ulozaka.


Niste valjda jedna od onih zena koje veruju da se POLNO PRENOSIVE BOLESTI dobijaju od nosenja ulozaka? One malo pametnije, znaju da se polno prenosive bolesti dobijaju zbog nekoriscenja kondoma, ulazenja u seksualni kontakt sa promiskuitetnim partnerom, neznanja o seksualno prenosivim bolestima i nacinima prenosenja, nedovoljne psiho-fizicke zrelosti devojcica koje ulaze u seksualne odnose itd.

[quote="Daca1982"]Svaka posetiteljka foruma koja je procitala sta smo napisale na forumu o tome detaljnije moze da se informise na internetu, ili iz drugih izvora, pa neka sama presudi i donese odluku kakve ce uloske koristiti.
@ joni

Pa upravo ovo sto ste napisali je i cilj mojih postova- pruzanje informacija,edukacija i prilika da same zene sednu i malo razmisle svojom glavom, mozda se raspitaju kod svojih ginekologa. Sto se mene tice ti ulosci su potpuna glupost. To je moje misljenje i govorim samo u svoje ime. I jos jednom ponavljam recenicu iz prethodnih postova, uloske treba menjati na svakih 1-1,5 sata bez obzira na marku, kvalitet i ostale performanse.

I na kraju, imala bih par pitanja za vas: da li ste farmaceut ili komercijalista, koliko kostaju fabulozni ulosci, i za koju kompaniju radite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Jun 05, 2010 2:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
O ho ho, ovde se zahuktalo :)

Ne bih ulazila u to da li neko neshto reklamira ili ne, bitnije mi je da svaka zena nauchi da vodi rachuna o sebi, o higijeni pre svega! Od skoro sam pochela da radim u jendom domu zdravlja, strashno je i zalosto i tuzno shto mushkarci dolaze chistiji an terapije od zena, i tuzno je shto ja kao terapeut moram neoga da opominjem da se okupa i dodje chist na terapiju. O mirisima da vam i ne pricham!

To je prvo shto treba svako da uradi a posle da razmishlja o finesama, i tome koje ce uloshke da koristi i kada i kako!

Zivimo u 21.veku i moj se mozak NIKADA nece pomiriti sa chinjenicom da odrasla zenska osoba ne moze da se okupa jednom dnevno, obichnim sapunom i toplom vodom. Ako se tako ponashaju pre obichnoj telesnoj higijeni mogu samo misliti kako izgleda bakterioloshki nalaz vaginalnog sekreta! Koji uzgred, nema bash najvishe veze sa uloshcima koje koristimo samo 5 dana tokom meseca, vec od mnogo drugih razloga!

U svakom je sluchaju lepo sto ste podelili sa nama svoja iskustva!

Cilj teme koju sam pokrenula pre godinu ipo je pre svega edukacija i samo EDUKACIJA! Da ikako mogu ishla bih od stana do stana, od devojke do devojke, od zene do zene i delila tekstove i drzala predavanja, ali dovoljno je za sada i ovakav vid edukovanja. Steta samo sto se neke organizacije kojima je to posao ne bave ovim, vec novac daju na kampanje za vakcine i pelene...

Pricha se o nekim imaginarnim stvarima dok pola zena u Srbiji nikad nije otishlo na pregled ili ultrazvuk i mamografiju dojke.

To je tuzno za ovoliku zemlju i toliko medicinksog kadra koji imamo!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Jun 05, 2010 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2007 9:44 am
Postovi: 139
Evo malo sam pogledala o cemu se radi, uloske se zovu LOVE MOON ANION PADS proizvod kineske kompanije Winalite, u pitanju je MLM program internet prodaje, u Americi, Meksiku, Panami i Kanadi okarakterisana kao zesca prevara. Koga ne mrzi moze da progugla i pogleda neke video klipove!
Izvinjavam se na svojoj zddravoj pameti daci1982! E ovo je bilo sarkasticno!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Jul 01, 2010 4:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pozdravljam sve dame, ali i muski rod koji chita ovu temu! Samo sam htela malo da se aktiviramo, i kao tema i kao pojedinci!

Poshto ide leto, vrucine i visoke temperature nije loshe malo da se podsetimo nekih stvari i pomognemo sebi!

Verovatno ce neko od nas da spas od vrucina trazi na lokalnim bazenima ili na moru, a onda mora da se radi na sebi i pre samog odlaska na rashladjivanje i kupanje.

Pojachajte unos svezeg voca, vlakana i vitamina, zdravih i prirodnih sokoca punih C vitaminom, ili ako to radite suplimentima i tabletama nastavite istim dozama.

Sve zatvorene vode, jezera, bazeni su izvori jako lepih i simpatichnih infekcija, tako da i ako se kupate u ovakvim kupalishtima vodite rachuna o higijeni, duzini dlaka intimne regije, obavezno menjajte kupaci kostim kada izadjete iz vode, posushite se i skinite mokar sa sebe i obucite suv kako bi smanjili vlaznost i zagrevanje vaginalne regije, tako cete smanjiti verovatnocu od nastanka infekcije! Gornji deo kupaceg isto tako menjajte kad izadjete. Ne samo zbog slaganja boja :)

Pazite sta jedete i gde jedete, posebno mlechne proizvode, mesne proivode i sveze salate.

Izbegavajte unoshenje alkoholnih pica tokom sunchanja i plivanja!

Izbegavajte spavanje na suncu!

Posle zavrshenog kupanja obavezno se dobro okupajte chistom vodom, posushite kozu i namazite se nekim hidrantnim kremama ili losionima, ako vam to nije od strane lekara zabranjeno. A tokom sunchanja koristite proverene losione za sunchanje, prvo ih probajte na unutrashnjoj strani ruke koju cete osunchati, kako bi videli da li ce se javiti alergijska reakcija. Ako niste osetljivi na losione sa faktorima mazite celo telo i lice! Ali naravno, ne rachunajte da je to 100% zashtita od zrachenja i sunca koje ce biti sve jache kao leto vishe dolazi u nase krajeve, ipak se chuvajte sunchanice i oshtecenja koze! Ako ste pak osetljivi, i ako vasha koza ne podnosi sunce i komercijalne proizvode onda se obratite svom dermatologu kao bi dobili odgovarajuce losione, koji odgovaraju vasoj kozi!

Ako ste na bilo kakvoj terapiji vaginaletama ili oralnim antibioticima zbog vaginalnih infekcija IZBEGAVAJTE kupanje u shirokom krugu! Druzite se samo sa svojom kadom ili tush kabinom dok se ne izlechite!


Izbegavajte kupanje ako ste u ciklusu, iako mozete koristiti tampone i kupati se bez problema, znajte da je verovatnoca od infekcija mnogo veca dok ste u ciklusu nego kada niste.

Trudite se da ne gutate vodu u kojoj se kupate, pa makar to bilo i na plazi na moru!

Izbegavajte bilo kakvu shminku, maskare, pafreme, dezodoranse, kreme za telo koje sprechavaju znojenje...mozete samo stvoriti sebi vishe problema!

Nemojte nositi nikakav nakit dok se sunchate, uvek sam se i grozila ljudi koji sa zlatnim lanchicima velichine sidra za brod se sunchaju na plazi :)


Toliko za sad :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 11:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
tamaraft je napisao:
Nemojte nositi nikakav nakit dok se sunchate, uvek sam se i grozila ljudi koji sa zlatnim lanchicima velichine sidra za brod se sunchaju na plazi :)


A je li to razlog zasto da ne nosimo, to sto se ti grozis ili ima i neki drugi? :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: