Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
zdravo drustvo......
vec sam pisala o mom problemu sa bartolinijem na link(bartolinijeva zlezda-1000 zasto)pa se necu ponavljati.....
Htjela sam samo da pitam jane_doe i danijelu8 kakvo im je stanje sada,jel"upala u toku ili je period stagnacije...i sl...?
Meni evo vec 15 mjeseci stagnira,tj.velicine je oraha i ne boli,ne raste ali smeta....shvatate....ruzna je za vidjeti,a kad imate partnera nije bas svejedno.......
Mada bih mogla ovako da zivim cio zivot...jer ne boli,ne smeta,ne osjecam je bukvalno....ali sad je estetika u pitanju.......
Otisla bih da je uklonim....dosadila mi je ali ne znam moze li ako vec nije upala dostigla vrhunac.....
Sta vi planirate da uradite po tom pitanju...?
Veliki pozdrav.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 6:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Pozdrav Andrea,
drago mi je da si se javila.... da se i na forumu prosiri ovaj nas "klub 2%".
Kod mene je situacija sledeca: "bartolomeo" i ja zivimo u vanbracnoj zajednici. Ne diram ga, ne dira me........ jos. Hocu reci: postoji nesto Slika........ Nesto za sta se ja ne bih mogla zakleti da jeste cista. Ne vidi se, ali se oseca na dodir, maaaaalo, tek, tek, tek. Da mi se "bartolomeo" nije vec objavljivao, to sto sad mogu da napipam ne bih ni definisala kao "nesto". Ovako, malecka je, ali je tu.

Po opisu koji si dala to kod tebe nije upala (absces), nego cista.
Absces je gnojni, inficirani otok i za razliku od ciste razvija se vrlo brzo, a ako se ne operise pukne sam.

Ne mora da se odstrani zlezda. Postoje i druge intervencije (pisala sam detaljnije u svom prvom postu na ovom topiku), a to su:
-incizija & drenaza (cesti su recidivi, pa i nije najbolji izbor)
-kateterizacija
-marsupijalizacija
..........
pa ako ni jedna od njih ne da trajne rezultate........ EXIZIJA (odstranjenje) zlezde.

Ako ipak zelis da je se resis trajno odmah, upravo ti je sad situacija da to i uradis, tj. dok je u stadijumu mirovanja.... Evo ti citat upravo o tome (sa jednog od linkova koje sam ranije dodala):

http://www.aafp.org/afp/20030701/135.html je napisao:
Excision of the Bartholin's gland should be considered in patients who do not respond to conservative attempts to create a drainage tract, but the procedure should be performed when there is no active infection.

tj. : ........."intervenciju (exiziju) bi trebalo izvesti kad infekcija nije aktivna".



Ja bih probala sa tom marsupijalizacijom, pa ako mi bas ni to ne resi problem: caaaaaaao "bartolomeo"!!!



Veliki Slika i tebi,
jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 13, 2006 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2005 12:52 pm
Postovi: 14
Cao Andrea,
pa i kod mene je stagnacija takodje,doduse zadnji put mi se upalila u februaru ove godine,pa mi bas i ne nedostaje,inace je izuzetno sitna,opipam je na dodir naravno,a estetiku sada ne narusava 8) (bar nesto pozitivno u vezi toga).Ne znam sta bih ti rekla,jer ja sam do sada to"momacki"podnosila i cekala da pukne,al veruj mi dosadilo mi je i znam da moram nesto preduzeti,lekar mi je savetovao da izvadim zlezdu kad se sve smiri,al ja se nekako nisam odlucila na taj korak,probala bi marsupijalizaciju,jos samo da nadjem "pouzdanog"ginekologa koji je "cuo" za taj zahvat.
Ja bih ti savetovala da probas taj zahvat,ukoliko imas mogucnosti,a krajnja opcija je vadjenje zlezde.
Znas sta je zanimljivo u ovoj prici????kada sam bila kod ginekologa u vezi tog problema,u gomili pitanja naslo se i to da li se redovno depiliram?jer navodno redovne depilacije izazivaju iritaciju te lako mogu na indirektan nacin da izazovu sve te komplikacije oko Bartolinija.Strasno,do kraja ce uzrok biti i nosenje tanga gacica.
Sve u svemu tako je kako je,toliko od mene,cujemo se!!!!!!!!
P.S. Pozdrav za jane doe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Bartolinijeva zlezda
PostPoslato: Čet Apr 05, 2007 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
Ja samo da se javnem ,da vidim ima li ikakvih promjena i noviteta kod jane_doe i danijele8, sto se tice ovog bartolinija???
Citam teme pa vidjeh da je proslo oko godinu dana od kada smo "je" pominjali na ovom forumu pa cisto da "je" ne zaboravimo skroz!

Kod mene i dalje stagnacija,ali me opet uhvatilo "glavoboljanje" da li i kada da je uklonim?!
Ako je neka od vas odstranila,nek mi pise i posokoli me da isto ucinim jer imam neki strah, mada ako pocne opet da boli....ode strah u 3 lijepe :)

Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 05, 2007 10:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
e ne da se meni da potone ovaj topik Slika
pita mene jedna net drugarica - e, stvarno mi nisi jasna, sta trazis na TOM forumu.... Ma mani me, adikcija (zarazili me neki Slika ).... a i dizem atmosferu... ona se smeje - pa dobro, imas gomilu drugih sa mnoooogo boljom zaj**ancijom. Pa jeste, reko', al kad ti bolesna **z** ne ides na b92-ojku nego vamo. Aaaa, jes' stvarno, ja i zabopravila da te to strefilo, sorry!!! A kako ti je ono taj tvoj barti? Bas ti lepo fala, uvek mi je dobro dok neko ne krene da me pita kako mi je.... zato, cuti zeno AMAN Slika


pa i tebi da kazem sapatnice - cuti, dobro je!!! Slika


nisam nista odstranjivala, nemam razloga.... prosla me Slika............... Slika


ne mogu sad duze da kuckam, zurim na neku svirku...... pozzz i sve najbolje, Jane_Doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 12:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
Pozdrav Andrea,
a sad ozbiljno, da ne bude ispisasmo Rat i mir ovde, a nista resile nismo..... kazes citala si malo po forumu, ali ne znam da li si i PROCITALA to sto si citala?! Slika

vise puta, i na ovom i na drugim topicima, je ponovljeno: EXCIZIJA (odstranjenje) zlezde je poslednja(!!!) opcija

Ne preoporucujem vadjenje zlijezde !!! jer je hirurski veoma challenging ( mnogo krvavo ! ), tako da u rukama onog ko nije Vuk Mandusic moze da bude vrlo problematicno za pacijenta.

        ili
Upala kanala Bartolinijeve zlijezde ili absces Bartolinijeve zlijezde se tretira onda kad razvijete simptome, jer je tada upalni proces, ili absces najpristupacniji. To ce se vjerovatno ponovo desiti, jer obicno ne ostaje na jednoj epizodi. Slijedeci put kad se desi, potrebno je uraditi marsupilizaciu ( malu hirursku intervenciju ), a Vi prije toga nadjite ginekologa koji ce to da Vam uradi.
Srecno.


nisam sigurna da sam te dobro razumela, da li ti i dalje stoji taj "kuglov" ili ti se povuklo.... uglavnom, ako DA to ti je vreme kad moze=treba da se uradi marsupi@#$&, a ako ni to ne pomogne TEK ONDA SE ODSTRANJUJE ZLEZDA!!! Ja bih tako..... cini mi se da ne bih izdrzala da me to toliko dugo zulja.....


[off]....iako sam bas nedavno (kod Blonde na forumu), gde se praznoslovilo o self-made-pleasure rekvizitima, izmedju ostalog i o izvesnom "delfinchicu", branila tezu - sve dok golica moze i da zulja Slika [/off]



Slika , Jane_Doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 12:36 am
Postovi: 1
Puno hvala svima koji su pisali na ovu temu! Stvarno ste mi pomogli da skontam u cemu je problem, i kako da ga se resim. Na zalost, i ja imam 'ludu srecu' da spadam u taj mizerni procenat zena sa tim problemom... :x
Ali, ja sad imam jedno pitanje: meni zlezda jeste uvecana, ali inace nemam nikakvih problema sa njom. Nista me ne boli, ne smeta mi u tom smislu. Ali je velicine manjeg oraha, i u tom smislu mi ide na nerve... E sad, mene zanima da li je u pitanju upala, cista, ili nesto deseto... Zakazala sam kod ginekologa, ali to je tek za 2 nedelje, i suvise sam nestrpljiva... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 03, 2007 7:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
cao The_bee,
dobrodosla u klub "dvojku" Slika

the_bee je napisao:
E sad, mene zanima da li je u pitanju upala, cista, ili nesto deseto...

I'm not a gynecologist but I'll take a look Slika
Verovatno i sama znas da TACAN odgovor na ovo pitanje mozes dobiti jedino pregledom. Ali, ako je situacija ovakva kao sto kazes:

the_bee je napisao:
...meni zlezda jeste uvecana, ali inace nemam nikakvih problema sa njom. Nista me NE BOLI, ne smeta mi u tom smislu. Ali je velicine manjeg oraha, i u tom smislu mi ide na nerve...

mislim da nema razloga da se opterecujes dilemom da li je cista ili absces, narocito ako ti se otok nije pojavio juce, prekjuce, nego ga imas neko duze vreme (ne znam, nisi navela). Absces (gnojni, INFICIRANI otok) se brzo razvija i boooooli i ako se ne reaguje dovoljno brzo pukne sam.
ja sam svu svoju pamet i znanje na ovu temu potrosila Slika i mogu samo da ti kazem ovo:

ne sekirajte se jer to skodi zdravlju.
a ako vec ne mozete, nemojte se bar sekirati
zbog toga sto ne mozete da se ne sekirate,
jer je to onda jos gore.

(Dusko Radovic)


Pozdrav i od srca ti zelim da resis ovaj problem iz prve! Pa javi kako je proslo.

Slika , jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 9:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Cao Jane_doe,vidim da si apsolvirala bartolinijevu zlezdu bolje nego polovina doktora samo da te pitam citala sam na nekom sajtu da postoji opcija da se ubrizga preparat srebro-nitrata u zlezdu.Kazu da su bolovi abnormalni ali da pomaze.Da li se to jos radi ili je napustena metoda?Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 05, 2007 8:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
cao Gandra,
pravo da ti kazem o ovoj varijanti sa srebro-nitratom nisam mnogo muckala glavu, al' evo iščačkala sam nesto iz privatne "biblioteke" zvane - You make my day Barthy Slika, citiram:

...na samoj cisti se napravi prorez u duzini od 1-2 cm, isprazni sadržaj, a potom se ubaci u sami lumen žlezde parče srebro-nitrata (lapis). Napravljeni otvor se ušije, a sutradan u isto vreme se cela žlezda kroz isti otvor evakuiše, jer srebro-nitrat adstringentno deluje na zid same žlezde, "zgužva" ga i odvoji od okolnog vezivnog i masnog tkiva, te se cela uvećana žlezda lako izvadi. Obično je intervencija beskrvna, a sprovodi se u lokalnoj anesteziji.

dakle, ovo je jedan od nacina da se zlezda IZVADI i, valjda(?!), jednostavniji (manje krvav i rizican) nego klasicna excizija... s tim da, ponavljam, VADJENJE je p o s l e d nj a opcija, one way or another.


[ Slika ]
btw, jednom me je neko pitao da l' znam za neki narodni lek, neke tantre, mantre i sl, beli luk, zejtin i te de, a da 'oce da pomogne : ))) . I dalje ne znam, al' da prijavim KAKO smo moj Barthy i ja postigli sporazum o nenapadanju. Jednostavno, pomazim ga, sa puno ljubavi... pa mu pomazim i blizanca, da se ne oseti zapostavljeno, te da ne dodje do diverzije sa druge strane.... I shljaka, za sad.

i tako, sad odosmo Barthy i ja na godisnji odmor
[ / Slika ]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 06, 2007 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
Gandra je napisao:
Cao Jane_doe,vidim da si apsolvirala bartolinijevu zlezdu bolje nego polovina doktora samo da te pitam citala sam na nekom sajtu da postoji opcija da se ubrizga preparat srebro-nitrata u zlezdu.Kazu da su bolovi abnormalni ali da pomaze.Da li se to jos radi ili je napustena metoda?Sve najbolje!!!


Meni su predlagali tu metodu sa argentum-nitricumom (srebrni nitrat) ali sam morala sama da ga nabavim (sto nisam uspjela) jer ga nasi doktori nisu imali,ni u bolnici ni u privatnim klinikama....
Ja idem ovih dana kod ginekologa i zamolicu ga da mi je ukloni,nemogu je vise gledat....strasno me nervira....ali ne boli,ne raste,stoji vec mjesecima velicine oraha....
:evil:
@gandra,
imas li ti problem sa bartijem???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: moje iskustvo
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 5:38 pm
Postovi: 1
drage moje dame.... vi ste za razliku od mene imale tu srecu da vam se zlezda upali kod kuce tj u vasoj zemlji.Naime, tokom boravka u Italiji, i nakon voznje motorom od nekih 6h osetila sam bol u preponama vec dobro poznat.Pila sam antibiotik Cyproxin narednih 5 dana ali bol nije prestajao,postajao je jos intenzivniji.Potrazila sam pomoc u Hitnoj sluzbi, posto je ovde takva procedura kada su ovakvi slucajevi upitanju i u roku od pola sata bila sam na stolu.Uradjena mi je incizija.Ovo je 2 dan nakon zahvata i moram priznati da mi je lakse a kako ne mogu da se kupam krenula sam po netu da ceprkam sta mogu da ocekujem od ovog djavola dole :evil: ... Zahvat nije bas toliko bezbolan, radjen je pod lokalnom anestezijom i bila sam prinudjena da jednu noc ostanem u bolnici... Moram sa antibiotikom da nastvim narednih 10 dana a nakon samostalnog vadjenja gaze(3 dana nakon zahvata) prepisane su mi i vaginalete... Moj prvi susret sa ovom zlezdom bio je pre godinu ipo dana takodje na putu (bas sam maler,zar ne?) ali je bilo samo u vidu ciste koja je prosla nakon 4 dana uzimanja Hemomicina.... Temperaturu nisam imala u ovom slucaju osim bola desne dojke(inace desna Bartolinijeva zlezda je bila upaljena).... Ne znam sta da vam kazem osim da posto sam velika kukavica zavidim svakoj od vas koja bi mogla da uradi marsupijalizaciju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 2:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24
dr.star da ti to potraje 4-5 godina (ne daj Boze) kao meni i da odradis drenzu i da 5-6 puta pokusas da to zalijecis penicilinima i raznoraznim vaginaletama i da sve to odradis i ne budes mirna bukvalno ni po mjesec dana a da se ona ne pomami ponovo.....vjeruj mi da bi istrpjela sve i svasta samo da jednom za vazda budes "mirna"

ja sam nabavila taj cuveni srebro-nitrat lapis i ovih dana idem da je se rijesim...
pisacu vam kako sam prosla itd..


puno vas pozdravljam i ljubim sve :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 13, 2007 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2005 3:29 pm
Postovi: 24


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2005 2:08 pm
Postovi: 5
Pozdrav moje dame!
Nesto nas mnogo ima u tih 2% :cry:

Pridruzujem se klubu....elem, zlezda mi se prvi put pojavila pre nesto vise od godinu dana. Uzasno sam se uplasila jer je dosta bila velika i bolela me je. Panicno sam zvala svog ginekologa i odjurila na pregled da bi mi rekla da je to cuvena bartolinijeva zlezda. Dobila sam da popijem kutiju antibiotika i da stavljam hladne obloge.
Nakon terapije, zlezda se smanjila i prestala da boli.
Od tada pojavila mi se jos 5 puta, par dana bude uvecana, ne boli ali me je uzasno nervirala. Evo i sada je malo uvecena i ne znam sta da radim.

Da li je neophodno da se radi neka intervencija ili ne?
Ima li nekih posledica ako je jednostavno ne diram, jer se ona pojavi na par dana i nestane?

Vidim da ste vi prostudirale ovu boljku, bogotovo jane_doe pa vas molim da mi odgovorite.

Pozdrav!

Saska


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: